( zoldnap | 2017. 03. 08., sze – 00:57 )

Idézet:

A kifejezés, amit keresel az Extended support: Win7-re már csak secu fixek jönnek, 8.1-re és 10-re meg azokon felül javítások/új feature-ök.

Tisztában vagyok a kifejezéssel, mivel mielőtt frissítettem volna átnéztem a Microsoft táblázatát a szoftverkövetésről. Azonban ez az állításon nem változtat, nagyobb a rendelkezésre állása, mivel kevesebb fix/frissítés jön hozzá. Persze ez nem meglepetés, minden működő, bevált rendszernek előnye, hogy már ki van tesztelve és ritkábban kell hozzányúlni.

Idézet:

Egy Win7+HDD teljesítménye egy Win10+SSD teljesítményével egyenlő? Akkor ott valami nagyon szétcsúszott. (Windowst meg csak tisztán telepítünk, az ilyenek miatt). [súlyos Win10 perf gonddal eddig csak akkor találkoztam, amikor a VGA driver (első generációs i5-ös Intel HD grafikus lassító) elkresselgetett nagyobb terhelés és/vagy dokkolóról leválasztáskor, de egy WinUpdate-ről húzott frissebb driver úgy tűnik, megoldotta]

Nem vagyok szakértője a dolognak, én 4-5 gép frissítése után így tapasztaltam, kivétel nélkül mindegyik gép lassabb lett a gyakorlati használat alatt. Van ahol kevésbé volt látványos, de egy 5400rpm-es HDD-vel szerelt notebookon több felhasználó egymástól függetlenül kezdett panaszkodni a teljesítményre. Néhányat kerestem a googleba, hogy van-e valami amit letiltva esetleg gyorsítható a rendszer, de nem tudott ilyet, így jött az SSD.

Egyébeként a "Windowst meg csak tisztán telepítünk, az ilyenek miatt" némi ellentmondást tartalmaz. Ha én kifizettem ezt a funkciót, hogy újratelepítés nélkül tudok frissíteni win7-ről win10-re, akkor miért nem használhatom? Igen, ez egy naív kérdés, csak itt a topicban sokan azzal intéznek el egy-egy kérdést, hogy "azt kapod amiért fizettél". Hát ezért fizettem, mégsem kaptam meg. Lehet mégsem ilyen egyszerű ez?

Idézet:

Köszi, hogy így fogalmaztál! Pont ezért próbáltam hajbazerből kiszedni egy feature listát, hogy utána felhívhassam a figyelmét, hogy az a "bloat", amit ő bloatnak gondol, másnak hasznos funkció (személy szerint a cloudos rettenettől engem is kiráz a hideg, de sajnos mi vagyunk a kisebbség, ismerek olyan embert, akinek a gépén három előfizetéses felhős sync izé is fut aktívan a gépén [igen, pont olyan lassú, ahogy elképzeled :) ])

Én is köszönöm, hogy pontról pontra idéztél és nem össze-vissza kötözködtél. Az, hogy "A felhasználók 80%-a csak a funkciók 20%-át használja" egy szoftverfejlesztési közhely. Az is igaz, hogy mindegyik más 20%-ot használ. Ez mind oké, ezt mindenki tudja. Azonban lehetne priorizálni és olyan dolgokban is előrelépni, amely a "szürke hétköznapokat" könnyíti meg, nem pedig látványos showműsorokban mutatható be. Ilyen a teljesítmény, rendelkezésre állás, kompatibilitás javítása, stb.

Idézet:

Az elsőnél ugye kérdés, hogy mit optimalizáljanak (alkalmazások, futtatókörnyezet, kernel, ...) és mire - ugyebár a szoftverfejlesztés gyakorlatilag arról szól, hogy próbálod keresni a legelfogadhatóbb kompromisszumot (pl. ha nekiállnak mondjuk futtatókörnyezet szinten sebességre optimalizálni és brutálisan cachelni, akkor minden azon futó alkalmazás memóriaigénye megnő.).

Ne legyünk már naívak. 20 év után tudták csak meg, hogy a power userek szeretnék átmeretezni a cmd ablakát? Vagy nem tudják régi hardvereken tesztelni a kiadásaik teljesítményét, nincs régi nyomtatójuk? A cachelésben igazad van, de sok olyan probléma van, ahol tisztán jobb tervezéssel lehet javítani a rendszeren, anélkül, hogy egy másik paramétert lerontanánk (tehát nincs sebesség-memóriahasználat tradeoff).

Idézet:

Nézd máshonnan: legalább előbb-utóbb megcsinálták :)

20 év szenvedésért nem túl nagy kárpótlás :) Amúgy a Microsoft részéről szerintem érezhető egy pozitív nyitás a Windows Subsystem for Linux illetve a szoftvereik linuxra való elérhetősége kapcsán.

Idézet:

Azért a látványon kívül az Aeroval szépen lecserélték a teljes graf. alrendszert, hogy minél több mindent GPU számoljon és ne a CPU. És tudom, hogy személyes preferencia meg minden, de UI-k közül nekem továbbra is a 7-es Aero és a 4-es KDE-s Oxygen jött be leginkább.

Elhiszem, hogy valamikor hasznos illetve volt pozitív hozadéka a rendszer egészét tekintve, a kérdés az, hogy ez volt-e akkor a legmagasabb prioritás, a felhasználóknak tényleg ez kellett abban az időpontban?