Mondjuk a C2D procis gépeket pl egyértelműen a Win7 lejáró támogatása fogja a sírba tenni, mivel számítási kapacitásuk alap felhasználásra mind a mai napig tökéletes.
Aztán ha 15 év múlva nyitok itt egy C2D-ről szóló témát, ugyanazok a kommentek fognak rá jönni, mint a Pentium III-ra. A 2033-ban vásárolt gépeket pedig változatlanul nem fogja másra használni az átlag, csak szövegszerkesztésre, videónézésre, csetelésre, zenehallgatásra, banki ügyintézésre.
A technológiai határt ott kell meghúzni, ahol a hardver fizikailag/elektronikailag/számítástechnikailag alkalmas a mai feladatok - szoftveres megvalósítástól független - végrehajtására. Megvalósítástól független alatt azt értjük, hogy nem kötjük ki, hogy Ubuntu Linux vagy Windows 10 alatt kell képesnek lennie. Ha egy assembly-ben megírt szoftverrel képes szimultán képeket/szöveget küldeni/fogadni (Facebook), videókat lejátszani (Facebook, YouTube), banki ügyet intézni (form-ok letöltése, visszaküldése), akkor az a gép képes a mai technológiák használatára. Max. szoftveres megvalósítás híján nem használható rá.