Dehogynem, egy csomó dolgot leszartok, mert az jár. Én azt írtam, hogy ha már leszartok dolgokat, akkor azok az aprók legyenek.
Nem szartam le semmit. Írtam is többször, hogy minden számít, de ezek eltérő kategóriák és egyik nem válthatja ki a másikat. Ettől függetlenül, mindegyikben lokális minimumra kell törekedni (nulla értemletlen gép uptime, nulla liftezés, nulla külföldön nyaralás). Te szarod le és minősíted apróságnak a sok kicsi sokra megy alapon jelentős mértékű energiapazarlásokat, mint a géped bekapcsolva hagyása.
Vicces, hogy pont a te levezetésedből tűnik ki a legjobban, hogy pont nem apróság a liftezéshez képest a géped kikapcsolása. A géped kikapcsolása a liftezésedhez szükséges energia 70%-át megspórolja, ráadásul a liftezéstől függetlenül. Ha odafigyelsz a (nem)liftezésre és a gép kikapcsolására egyaránt, akkor 536 kWh-át takarítasz meg évente. De te inkább elpazaroltál 233 kWh-át és azzal nyugtatgatod a lelkiismereted, hogy jobb vagy, mint azok, akik 100 kWh-ával többet pazaroltak. :D Ez tényleg nevetséges.
Mondom én, hogy arról van szó, hogy a liftezés nincs benne kötelezően Frankó Mérnök Úr komfortzónájában, a gép bekapcsolva hagyása meg igen (sajnálja az ötpercet).
Szóval ugyanilyen logikával a liftezgető, légkondizgató kollégád is megmagyarázza majd magának, hogy őneki azért tiszta a lelkiismerete, mert ő meg busszal jár, míg más kocsival, ami sokkal több környezetszennyezéssel és energiafelhasználással jár, mint a liftmotor, meg a klíma járatása. Itt szül relatív nemtörődömséget és ez által bukik meg a pszichológiád és ezért lesz előbb-utóbb rendkívül kártékony.