Szerintem ha egy cég beleírja a szerződésbe, hogy az infrastruktúra csak céges felhasználásra való, minden magántermészetű dolgot kizárnak, és odaírják, hogy a forgalmat szúrópróba szerűen megfigyelhetik, akkor nem nagyon lehet ágálni ellene, ha nem csak a titkosítatlan, hanem a titkosított forgalmat is ellenőrzik.
Egy cég azt irat alá amit akar, de attől még az simán lehet éppen hatájos törvényekbe ütköző dolog.
Ilyen módon "feltört" SSL kapcsolat nem csak a felhasználó szemszögéből nagyon gázos dolog, hanem a célszerver is simán beperelhetne hogy Te (mint alkalmazó cég) az ő domainjére állítáasz ki HAMIS tanúsítványokat, és belenézel olyan forgalomba amihez az ég világon semmi közöd.
A "magántermészetű" dolgok teljes kizárása pedig szerintem durván életszerűtlen, és feltételezem jogilag is nehezen védhető tevékenység.
Pl a fizetésedet is egy bankszámlára utalják, amit ugye céges juttatás, tehát a munkádhoz szorosan kapcsolódó dolog. Ahhoz hogy ennek dolgait megnézd/intézd be kell lépj egy bank weboldálára. Viszont ez már durván nem céges, és a cégednek az ég világon semmi köze nincs a bankszámládhoz, azon kívül hogy oda utal. Ilyen internetes forgalom feltörése, és "ellenőrzése" szerintem bármilyen aláírt fecni mellett is törvénybe ütköző cselekedet.
Ennyi erővel a WC-be is tehetnének kamerát, hiszen azt is munkaidőben csinálod ;)
(Sőt a "szerzői jogok" esetleges átruházódása miatt lehet hogy a végtermék is a cég tulajdona ;)
szerintem.
--
zrubi.hu