Olcsóbban termelik - ha termelnek. és ha nem? Ugyanakkora beépített tartalék kapacitás kell, ha tetszik, ha nem. Ráadásul olyan, ami olcsó, környezetbarát technológia (mert milyen már, hogy az "olcsó", "környezetbarát" megújuló energiatermelő egységek tartalékolását szén vagy szénhidrogén elégetésével működő erőmű biztosítja...
A két paksi erőmű egyidejűleg csak rövid ideig fog párhuzamosan dolgozni - alaperőműként ("zsinóráram"). Lehet szabályozni, csak nem érdemes, mert van kevesebb nyűggel szabályozható, drágább/környezetszennyezőbb menetrend tartó erőműből néhány.
Húsz év múlva mondjuk megnő az elektromos autók aránya - azokat dugni kell. Naponta. Elég érdekes kérdéseket fog felvetni ez az energetikai rendszerrel kapcsolatban egyébként, meg azért tegyük hozzá, hogy az alacsonyabb energiaigényű (még nem passzív) házak fűtésében is szerepet kaphat majd a villamos energia használata a földgáz helyett, úgyhogy hosszabb távon az elektromos energia iránti igény legfeljebb átrendezőik, de jelentősen csökkenni nem fog. Sőt.