Eleve onnan indultam ki, hogy a DE verziók között is lényeges különbségek vannak. Még Ilyenekben is mint a KDE 4.x vagy a (KDE) Plasma 5. A kiindulási alapom a teljes frissítésre, illetve rendszercserére eleve onnan indult, hogy a 'KDE' 5 talán már eljutott arra a stabilitási szintre mint a négyes verzió, és tud olyan plusz funkciókat nyújtani amiket nem tudok könnyen belehackelni egy régebbi verzióba. Ezek tényleg csak apróbb kényelmi funkciók. Pl. a beépített QR kód készítő a clipboard managerben, vagy a részletesebb hálózati adatok a network managerben, (mindegyiknek ez a neve?) vagy a beépített KDE connect.
Lehet megoldható a backport, végülis miért ne lenne az, régebben csináltam is ha kellett. Csak ez nekem manapság túl sok idő és macera. Ha egy flashdrive-ra rakok egy live rendszert, (azt szoktam tenni) közben használom a gépet és tesztelem mit tud, mi lehet még jó. Ha a kiválasztott közel megfelel az elvárásaimnak, akkor felrakom, és a többit, a gép használata közben ha felmerül az igényem rá felteszem hozzá. Igen, ez a fentebb tárgyalt „buta hipszter szokás” csakhát 2016-ban ez az alap, főleg ha win/mac-ről van szó, ma már Linux alatt sem lehetetlen. Persze ha valami nem jó, nem tetszik, akkor belenyúlok jobban a rendszerbe, config file-okat szerkesztek, de csak addig a határig amíg szórakoztat, vagy nem kell rá órákat elcsesznem. Lassan már képbe kerülök a szidott systemd-vel, még mindig érdekel a téma, de nem vagyok programozó vagy recergizda.
A manjaroval szarakodást konkrétan emiatt a szál miatt adtam fel, mert úgy lett lezárva, hogy az ott található megoldások nem működtek, ráadásul azóta már 16.10-nél tart a verziószámozás, és még így sincs rá megoldás.
☆☼♫♪♫♪☼☆
AGA@
Fork portal és az egyik logóm :)