"Bevallom, hogy kicsit szarul esik"
Ne haragudj, ha úgy jön le a dolog, hogy a te, vagy a csapatod munkáját becsméreljük. Amit leírtál paradigmaváltással kapcsolatban nagyon jól hangzik, és igazad van, ezt kell csinálni. Nem akarnék ebbe belekötni egyáltalán, csak a helyzetet én a felhasználó oldaláról másképp élem meg.
Írtad feljebb, hogy te elégedett desktop felhasználó vagy, és nagyrészt én is az vagyok. De egy olyan laptopom van ami napi szinten ötször fagy szét, időarányosan belassul, és mindig újra kell indítgatnom. Így nagyon nem lehet dolgozni. Mit kellene hogy tegyek? Nem várhatok az operációs rendszerem készítőjétől támogatást, mert ő most egy mobil projekttel foglalkozik, de egyáltalán debugolni se tudom a problémát, mert nem értek hozzá. Az alapján, amit kiderítettem, amire rákeresgéltem azt látom, hogy megoldatlan thread-ek, lezáratlan, megválaszolatlan bugreportok tömege kering a rendszerben.
Mit tehetnék? Dobjam ki a laptopom, hátha a következőnek jobb lesz a linux támogatása? Dobjam ki a linuxot, és használjak kémwindowst, vagy kombináljam a kettőt, és térjek át mac-re? Bugreportot írhatok, de nem látom, hogy volna értelme, szakértelmem meg nincs hogy komolyan a probléma után nézzek.
Ott van még az is, hogy ez egy ingyenes szoftver, saját felelősségemre használom, és elvárásaim sem lehetnek.
Úgyhogy akkor csendben leszek, és reménytelenül várom, hogy talán majd a mir az unity 8-cal jobb lesz.