( luisex | 2015. 10. 26., h – 19:08 )

Szia,
Bocs, hogy ide pofátlankodok, de a te kommented sugall valamit, amit meg kell kérdeznem: Itt a weblap tervezés alatt mindenki az egyetlen statikus designra gondol?
Csak amiatt kérdezem, mert lehet teljesen félreértettem akkor a felvető kérdést. Nálam, a jelenlegi technológiákat figyelembe véve a grafikai feladat nem ér véget egyetlen egy statikus látványtervvel. A gomb designok legalább 2, vagy 3 állapot takarnak, ahogy egy menü látványterve sem ér véget a háttérképnél, hanem tartalmazza az esetleges dinamikus hatásokat.
Persze , lehet, az én korábbi munkáimban volt a hiba, de amiken eddig dolgoztam, ott soha nem lehetett, pontosabban volt szabad egyetlen képpel lefedni a teljes tartalmat ( mind site design, mind grafikai design terén), mivel akkor az implementálandó dinamika részletei vesztek volna el.
Természetesen, ha statik siteról beszélünk, ahol 0, vagy csak maximum gomb dinamika jelenik meg, egyszerű rolloverekkel, akkor amondó vagyok jó magam is, hogy a grafikustól származó kimenet függvényében a frontend-es megtanulhatja azt a kontentet felszabdalni/kiexportálni a .psd-kből.
Személy szerint komplexebb munkákra gondoltam, ahol a JS már nem csak form validációt végez (tehát elválik ténylegesen a backend és a frontend feladat), és a site dinamika nem írható le feltétlenül 1 vagy két képpel, illetve ahol a frontend fejlesztő sem csak html/css/js finomhangolást hajt végre, hanem a backend adatait renderelteti le, esetlegesen pre-cacheli is őket :)
Üdv,
LuiseX