( Balzamon | 2015. 08. 18., k – 18:14 )

Bocsáss meg, de marhaságokat irkálsz.

Már leírtam, de szerintem te is tisztában vagy vele, hogy az összes hitelszerződés lényege, hogy a bank adja a pénzt, te meg fizeted a kamatot és viseled a kockázatot. Ez benne van a szerződésben. Sőt az is benne van, hogy bizonyos körülmények esetén (mnb alapkamat, bubor, libor akármi) a szerződés módosul, hogy TE MINT HITELFELVEVŐ TOVÁBBRA IS TE VISELD A KOCKÁZATOKAT!!! Ha ez nem tetszik, nem kapsz hitelt. Ennyi.
Ennek mi az oka?
1. A bank nem jótékonysági intézmény. Természetesen minden módon biztosítani fogja a saját hasznát. Tudod ez teljesen normális.
2. A haszon egy része pedig visszakerül a befektetőkhöz. Azaz ha van megtakarított pénzed, akkor hozzád. Szerintem baromira szarul esne neked, ha a bank azt mondaná, hogy van itt nálunk 1.000.000 Ft-ot, de már csak 990.000 Ft, mert jótékonyságból a te pénzedet adjuk oda a szegény devizakárosultaknak. Mert ugye a bankok betétet gyűjtenek, azaz nem a saját pénzüket kockáztatják, hanem a tiédet (ha van). Ezért ne csodálkozz, hogy semmilyen módon nem fogsz tudni aláírni a bankkal olyan szerződést, ahol a kockázatot nem te viseled. Ez így volt eddig is, meg így lesz ezután is. Nem tudom hallottál-e már a betétbiztosítási alapról, kötelező tartalékról meg ilyesmikről, meg arról hogy a bankszektor az egyik legjobban szabályozott, és ellenőrzött tevékenység. Gondolom már érted miért, mert a bank a te pénzedet kockáztatja!!! Eleve a törvényhozás sem engedi a bankokat kockázatos ügyletekbe.

Nagyon sajnálom a devizahiteleseket, de amíg nincs bizonyíték rá, hogy a bankok szándékosan manipulálták a CHF árfolyamot, hogy nagyobb nyereségre tegyenek szert, addig nem értem min lovagoltok.