( bbking | 2015. 05. 27., sze – 11:15 )

igen, ez így van. viszont annyit kell fejben tartani, hogy ha menüt csinálsz, az (elvileg) valamilyen változókkal hozod létre és mivel minden vizu mindig ugyanazzal a változóval operál, ez befolyásolja a többi aktiv kliensnek is a kinézetét (pl. kiválaszott menüpont, highlighting, stb). Értsd: ha két felhasználó nézi ugyanazt az oldalt két különbözö kliensen, akkor az egyik inputja megváltoztatja a másik kliens megjelenítését

**szerk**
egyébként szoftver szinten szerintem kész a modbus bövítmény, 1-wire is találtam már könyvtárat, az IO-kat meg megoldhatod bármilyen Modbus TCP-s fejegységgel, pl.: BK9050. Erre tudsz soros portot is rakni IO-ként (RS485, RS232), illetve az egész megy hard-realtime körülmények között is EtherCAT fejegységgel (a RPI+ CoDeSys demo pont ilyet mutat be). Kérdés, mennyire van szükséged, RT-re.

De ami ennél is izgalmasabb számomra, hogy lehet bármilyen TCP/UDP kapcsolatot is létesíteni, ezért szórakozok most a fentebb említett ESP8266-al. Gondolj bele: ha kész az ESP integrálása, akkor tudsz építeni bármilyen RGB-s LED vezérlöt, kerti öntözörendszert, stb. stb.

--------
HOWTO: Zentyal+Zarafa+Setup+Outlook+Thunderbird+mobilephone sync