( saxus | 2015. 02. 19., cs – 08:26 )

"és amikor nagyon-nagyon ritkán OOM-ba futottam,"

Jé? Belefutottál OOM-be? BIZTOS NEM KONFIGOLTAD!!!4444 Hülye vagy hozzá, minek használtál Linuxot, ha nem értesz hozzá!!!

Komolyra fordítva: az egész topic még mindig onnan indult, hogy a fenti három dologgal (oom+pg+hash index), belefutottunk egy olyanba, amitől megállt egyszer a rendszer. Azelőtt negyed évig (amióta van hash index kb.) ment. Azelőtt meg vagy nem vettük észre az OOM killer működését vagy nem ment. Gondoltam kirakom, mert másnak hasznos infó lehet és, hogy más előre készülhessen, ha hasonló kombinációt tervez.

Persze, ahogy vártam, jönnek a linux zélóták és egyből elkezdtetek "jajsaxusdevopkodiklololol"-ozni, ahelyett, hogy egy icipicit megpróbálnátok nem csak a saját kis (nekem egyre inkább beszűkültnek tűnő) világotokból szemlélni a dolgotokat, hanem felhasználói oldalról is. Abból meg nem engedek, hogy egyelőre nem én vagyok a rendszerért.

"vagy épp a fejlesztők által megadott memóriaméret legfeljebb a funkcionális tesztekre elég, éles üzemben "picit" több kell."

Erre meg már ezerszer elmondtam a magam véleményét: adaptív működés kell. Az, hogy minden kis piszlicsáré konfig opciót valaki kézzel konfigolgasson az két okból nem fog működni:
- egyrészt nem hatékony (nem skálázódik az aktuális terheléshez)
- másrészt tapasztalatom alapján az ilyen konfigolgatások inkább reaktív, mint proaktív módon szoktak történni.

Harmadik indok, hogy növeli az üzemeltetési igényeket (ezáltal a költségeket is), ami megrendelő/felhasználói oldalról ellenérdekelt.

----------------
Lvl86 Troll, "hobbifejlesztő" - Think Wishfully™