( Hiena | 2014. 10. 31., p – 13:47 )

Végigolvasva a topicot és a hozzászólások javarészét:
1. A kazánod alul van méretezve. Ezzel nem sokat lehet csinálni. Az alapján amit leírtál, neked min. 26-30kW közötti kazánra van szükséged.
2. Villany és gázkazán esetében nincs olyan, hogy "túl van méretezve". A forgalmazók legtöbbször azért ajánlgatják a kicsi kazánokat, mert azokat könnyebb rátákolni a vevő elektromos hálózatára, mert nincs szükség annak a megerősítésére.
3. A radiátorok névleges hőleadása 80 C-fokos vízhőmérsékletnél van. Ez alatt járatni csak akkor érdemes, ha temperálni akar az ember.
4. Csővastagság nem számít. Legfeljebb a felfűtési időt befolyásolja. Viszont, egy megszaladás esetén a vastag csövekre kötött radiátorok megmenthetik a rendszert. Ugyanígy a vastag cső nem számít komoly puffernek, egy 2"-os cső méteres darabjában durván 8 liter víz fér el. Egy lakásban ritkán van 20-30 méternél több vastag cső.
5. A puffertartály helye nem számít, annál inkább a kapacitása. 1000 liter felett érdemes gondolkodni, az már alkalmas pl. napkollektor által termelt melegvíz fűtéscélú felhasználására. Ha szeretsz barkácsolni akkor olyant érdemes venni, aminek 2-3 hőcserélője van. Pl. ez esetben a HMV előremenő ága beköthető. Ezzel megoldható, hogy vegyestüzelésű rendszerben, fűtési időszakban, ne kapcsoljon be a villanybojler.
6. Programozható termosztátok olyanok, amilyenek. Az amivel igazán jól tudod vezérelni a kazánodat az nem az 5k-s kategória. Érdemesebb spórolni egy drágább, tanulni tudó, külső szenzorosra.

--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "