Bizonyára több olyan ügy is van, ahol korábban elbocsátott dolgozók tanúskodtak, járj utána magad!
Ahham. Vagyis csak elmélkedsz.
Miért ne lenne az életszerű, h korábban elbocsátott dolgozók haragját felhasználja a munkavállaló a saját ügyében?
Azért mert :
1.) nem akármilyen dolgozóra hanem az ex-rendszergazdára van szükség. A takarító erre nem jó. Még a csoportvezető sem. :-)
2.) ezeket meg is kell találni. és mondjuk egy átlag irodista nem feltétlenül mozog olyan körökben, hogy éppen belefut a 2 hónappal korábban kirúgott rendszergazdába, aki elkotyogja neki, hogy hja én is dolgoztam ott, jogosulatlanul kémprogramot telepítettem.
3. Az ex-rendszergazda nem elég, az is kell, hogy kellően mérges legyen, hogy bosszúból segíthessen neked.
4.) egy kirúgott rendszergazda nem elég, kettő kell, mert ha az aktuális hiteltelenné tudja tenni az elsőt, akkor 1:1 még kevés.
-----------------
Ez a sok feltétel együttesen elég valószínűtlen, és nem túl életszerű.
Vagyis a dolgozó a bizonyításhoz külső személyek segítségére szorul akik a fenti 4 feltételnek kell megfeleljenek, önerőből nem tudja bizonyítani a jogtalan megfigyelést.
-----------
Én nem tudom kinek nézel Te engem, bírósági ügyek lexikonának v. minek?
Te mondtad, hogy jogállam van, hogy a dolgozó valós eséllyel lép fel ilyen esetben, gondoltam csak tudsz valami konkrétumot amire ezt a véleményedet alapozod. ;-)
Azon kívül, hogy hiszel a jogállamban ;-). Szép dolog a HIT, csak nem adnak érte a boltban semmit.
----------
Szerintem szart sem ér az olyan jog, amit nem lehet betartani mert életszerűtlen.
Pláne, ha a jogalkotó munkáltatóként is működik, és nagy ívben szintén leszarja a saját maga által hozott szabályokat (is).
A dolgozónak joga van, hogy illegális megfigyelése esetén pereljen, kétségtelen, csak életszerűtlen, hogy be is tudja bizonyítani. Elméletben lehetséges, aztán ennyi. Hogy erre mennyi esélye van a gyakorlatban, hát... 1%...az is valami . ;-)
---------
A 2012/I. törvény tele van ilyen egyéb életszerűtlen szabályokkal.
Pl:
Munkaidő kezdete adott napon 6:45. Munkaidő vége ugyanezen nap 15:50 (munkaidőkeretes foglalkoztatás). A munka sajátossága ezt kívánja meg a kezdete és a vége a munka jellege miatt nem bolygatható.
Munkaközi szünet 2012/I szerint. (nem része a munkaidőnek, amennyiben 6 órát meghaladja 20 perc, amennyiben a 9 órát 45 perc).
szerk Az első 3 órában nem adhatod ki, és legalább 6:00 munkavégzés után min. 20 percet ki kell adni. /szerk
Mennyi a munkaidő, és mennyi a munkaközi szünet és hol adod ki ? Tök egyszerű kérdés, és nincs rá törvényes válasz.
Mert az egész törvény úgy életszerűtlen ahogy van. 6:45-15:50-ig a dolgozót MT szerint nem lehet beosztani, mert törvénytelen.
Meg kell bontani, és vidékről napközben még egy embert 4 órára berángatni, a munkáltató és a munkavállaló nagy "örömére". ;-)
--------
Nem vezetek...Jobb így. Nekem is
meg mindenki másnak is.