Ha x.y@cegnev.hu
tud a "lehallgatásról", akkor Neki illene ezt a tényt közölni mindenkivel, akinek az adott e-mail címet megadja bármilyen célból. Csak, hogy egyiküknek se legyen kellemetlen semmi a későbbiekben.
Nem tudom hogyan lehetne munka- vagy egyéb szerződésben körülírni, hogy mi a kizárólag céges használat, és aztán azt hogyan lehetne betartatni. Ugyanis a rendszeres kapcsolat idővel akaratlanul is közelebbi ismeretséget, haverságot, barátságot eredményez, így a céges témába is kerülhet magánjellegű információ - akaratlanul. De ha céges az e-mail cím, ha nem, a magán jellegű információt a harmadik fél nem adhatja tovább akkor sem, ha magába az e-mail-be betekintési joga van.
Bennem elsőre az merült fel, hogy két lehetőség van:
1) x.y@cegnev.hu
túl sok magánjellegű ügyet intéz a céges levelezésen keresztül (amit nyilván munkaidőben használ), ezért kezdték el figyelni a forgalmát.
2) fonoke@cegnev.hu
mire is kapja a fizetését, ha van ideje a beosztott összes levelét elolvasni (akár több beosztottét, nyilván nem x.y@cegnev.hu
a peches kiválasztott). Mert az egy dolog, hogy a munkáltató (akár szerződésben szabályozottan, hivatalosan) belenézhet az alkalmazott céges levelezésébe, de a valóságban nem jellemző, hogy az összes levelet tényleg el is olvassák...
Különben a céges levelezést figyelni teljesen felesleges, mert 1000 más módon lehet akár munkaidőben is érzékeny információkat megosztani. Hacsak nem teljesen zárt rendszerről van szó, ahol a céges e-mail az egyetlen kommunikációs lehetőség. De ha így van, akkor elmondja munkaidő után szóban vagy írásban, hazaviszi adathordozón, okostelefonon, kinyomtatja, stb.