"Mióta egytaskos aranyapám?"
Amiota full screenben tolnak eled mindent es ha atvaltasz egy masik programra, gyakorlatilag megallitja a programot. iOS, Android, WP, mindegyik. (Oke, vannak kivetelek, pl. zenelejatszonal megoldjak, hogy bizonyos reszek fussanak hatterben, de remelem erzed a kiveteles esetet). Masreszt, nemigazan fogsz te ket-harom-negy programot egyszerre futtatni egymas mellett ugy, hogy te azzal dolgozni is tudj. Vagy eleg, ha annyit akarok, hogy menjen egy film a hatterben, kozben Skypen/IRC-en beszelgetek valakivel es kellene meg nyitnom az egesz fole egy bongeszot, mert raneznek valamire, amit egy ismeros emlitett. Egesz tipikus desktop use-case.
"Meg mióta zárt rendszer ez a máik kérdésem? "
Hahaha, nyilt forraskod != nyilt rendszer. Android fejlesztese alapvetoen zart, a Google tartja az egeszet a kezeben. Es lepodj meg, a Google nem egy szep nagy publikus repoban fejleszti az Androidot, hanem mikor elkeszul egy verzioval, akkor publikalja. Innen kezdve meg mar-mar shared source, mintsem hagyomanyos open source projekt. (De ez a finom kulonbseg latom rendszeresen elkeruli a figyelmet az embereknek.)
Masreszt mindenki a kulonfele marketek es a cloud fele van terelve, alapvetoen sokkal kevesbe van a kezedben a rendszer es a programjaid, adataid, mint a "hagyomanyos" desktopon. Persze, ott a cyanogenmod meg az osszes tobbi egyeb takolas, de nem ez a tipikus use case.
Es amugy meg lehet nezni azt is, hogy ezek miatt most merre mozdult el az OSX es a W8 is: Store, Store, Store, Cloud es hozza magaval az osszes tablet fassagot.
"Ja te nem is vagy linux user na várjá."
Meglepodnel. Hasznalok Linuxot, FreeBSD-t, OSX-et, Windowst. Igaz, elobbi kettot kizarolag szerveren, utobbi kettot meg desktopon. Bocs, hogy velemenyem szerint a Linux, mint desktop rendszer onnan kezdve, hogy GUI-t inditasz rajta, egy nagy rakas hanyadek.
"desktopnak lenne érdemes nézni."
Csak jelenleg a desktop funkciokbol meglehetosen sokat nem kepes teljesiteni. Nem veletlen hivjak tablet/smartphone OS-nek.
----------------
Lvl86 Troll, "hobbifejlesztő" - Think Wishfully™