( uzsolt | 2012. 12. 12., sze – 18:10 )

Szabó Gábor a döntések mögötti hatástanulmányokra lenne kíváncsi. Vannak így még néhányan.

Egy hallgató azt kérdezi, bezárhatják-e az egyetemet?

A rektor szerint az összeomlás kezdete lenne, ha bezárna a szegedi egyetem. A hallgatói létszámok csökkenését egy-két évig még túlélné az intézmény, a kérdés inkább az, hogy a színvonal csökkenést túlélné-e. Ha a leépítés folytatódik "kiszállnak", kényszerűen nyugdíjba mennek azok az oktatók, akik a nemzetközi színvonalat biztosítják, mondja. A középszerű viszont nem út, az lenne a legrosszabb, fejezi be.

Szabó Gábor ... nem akar a lézerközponttal foglalkozni, ha nem lesz egyetem. "Minek a disznónak zsebóra?"

Nem szeretnék főszereplő lenni, mondja Szabó Gábor. Stratégiát akkor lehet készíteni, ha ismert a helyzet, teszi hozzá. De most nem ez a helyzet. "A kiszámíthatatlan feltételekhez nem tudunk alkalmazkodni."

Szabó Gábor arról beszél, hogy jó-e a Diákhitel 2. Lesz, akinek jó, de sokan lesznek, akiknek nem. Egyelőre a piac is azt mutatja, hogy nem túl vonzó, mondja. Ha ez látszik változtatni kell a stratégián. Végezetül azt kéri mindenki végezze tovább a munkáját, vizsgázzon, vizsgáztasson, a Szegedi Tudományegyetemnek nem a politikával szemben kell elszámolni, hanem az adófizetőkkel szemben. Ha nem így tesz, az árulás, mondja.

Idézetek innen.
Szabó Gábor a Szegedi Tudományegyetem rektora, az előző Fidesz-kormány ideje alatt (1998-2002) oktatási államtitkár vagy mi is volt. Ő azért szerintem ezeket a dolgokat sokkal jobban látja, mint itt bármelyikünk, sőt, akár mindannyian együttvéve. Tehát ha ő már eléggé borúsan látja a dolgokat, az már jelenthet valamit.

Szerk.: bocs, tévedtem: 2000-től az Oktatási Minisztérium kutatási-fejlesztési helyettes államtitkára
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szab%C3%B3_G%C3%A1bor_(fizikus)