( marcabru | 2012. 07. 03., k – 08:59 )

Ha csak az operációs rendszer, tisztán vektoros alapú grafikus shell, meg néhány alapértelmezett alkalmazás lenne, és mindet az Apple készítené nulláról, legacy kódok nélkül, akkor nem lenne nagy szám a Retina. De ha egyszer éveken át egy felbontásra írtak és optimalizáltak alkalmazásokat, akkor igenis eredmény, ha egy desktop és az alkalmazások nagy része képes kihasználni a felbontást. "Retina" (vagy legalábbis szokásosnál nagyobb felbontású) displaye volt egy régebbi Thinkpademnek is, kár, hogy a rajta lévő Windows XP képtelen volt normálisan kezelni, az ablakok és bizonyos feliratok normális méretűek voltak, egyes programok meg olvashatatlanul kicsik.

A VLC esetében pl nehézséget okoz, hogy videó pl sokszor kisebb felbontású, mint a képernyő, ezért azt pixeltöbbszörözéssel vagy jobb módszerekkel nagyítják, viszont csúnyán néz ki, ha rajta a felirat pixeles. Ezzel szemben az MPlayer régebben (mostanában nem tudom) a feliratokat mindig a videó felbontásában dobta ki, ami az icipicire tömörített AVIknál (tudom, nem moziélmény, de sitcomokhoz elég) 10x6 pixeles ronda betűket eredményezett.

De kb minden alkalmazásnál van valami gond, amit meg kell oldani: raszteresen tárolt ikonok, bedrótozott, majd évekre ottfelejtett konstansok arra, hogy valami pixelre hova lesz kirajzolva, stb...