Az egyik szemem sír a másik nevet!
Egyrészt örülök, hiszen mindig ezt vártam, ezt szerettem volna, ezért harcoltam.
..de például a saját iskolámban ez nem túl sikeresen /hiába senki nem lehet próféta a saját hazájában/. Annó sok éve lecseréltem a saját géptermem linuxra, de addig lázadtak a kollégák, hogy nem jó ha a csoportok nem egyformát tanulnak /csoportbontás van/ meg mi lesz, ha helyettesíteni kell majd, stb hogy két év után vissza kellett állnom XP-re a termemben is, igaz azóta is Ooo/Libre office-t tanítok, M$ Office-t nem. (szóval továbbra sem egyformát tanítunk:)Amikor a zsúrkocsiba meghalt a winyó, az új winyóra is linuxot raktam, na utána is volt parasztlázadás. Sajnos a tantestületek néha nem túl nyitottak /legalábbis nálunk extra gáz a helyzet/ az új dolgokra, tarthat az ember oktatást, írhat dokumentációt, stb. Az oktatásra nem jönnek el, ha kötelező akkor végigpofázzák, stb. ...és erre lehetne mondani, hogy szarul csináltam, de például a csoportmunka rendszerünket is nagyrészt a földszinti dolgozók használják /igazgatás, pénzügy, stb/ a tanarak meg nyomják a szar frímél, gmél és egyebeket. Tehát az adminisztratív dolgozók végig tudták ülni az egw tájékoztatóm és szívesen használják, a tanarak nem... PEdig időstől fiatalig vegyes az adminisztratív társaság, az egyetlen eltérés h nem a tantestület tagjai :P:D
Na szóval a fentieket csak azért írtam, mert még ott is nagy lehet az ellenállás, ahol egyébként az admin linux párti, szóval nekem ez jó, mert mostantól nincs kívánságműsor, meg hogy magyaráznom kell az "ingyen van" -t, hogy miért is nincs ingyen. ...mert ugye eddig ez ment, hogy az ingyen van. :P
Tehát szünet után repülök a dirihez, hogy ugye vagy csengetünk X millát licenszekre, vagy kezdem a 100 gépet áthúzni. :) ...és mivel a számlák fizetésére sincs pénz, így ez nem lesz kérdés. Tehát ezért Örülök!
...amiért nem örülök:
Az az, amiért ez így és most történik. Év közben átállni és ennyi idő alatt, háááát ez idiótaság. Mert mi van, ha nincs hozzáértő admin valahol, mi van ha van, de ugye 3 hónap alatt cseréljen le mondjuk 100 gépet... Az érettségiről ugye nem is beszélve. Minimum kellett volna egy év a kifutáshoz, szépen kihírdetheték volna, hogy gyerekek 1 évetek van, hajrá! Akkor mondjuk lehet tervezni. Így csak eszetlen kendácsolás lesz.
Miért is lesz kendácsolás:
* régi gépekkel mi lesz? Tudom minimálkernel, meg xfce, reszelgetés és egyebek. PErsze otthon egy gépnél lehet ezzel bohóckodni, de mondjuk 30 ilyen szutyok gép, ami egyébként legalább 9-12 féle ott nincs ennyi idő vacakolni, miközben még másik 70 géppel is foglalkozni kell /ami szintén 20 féle vas/ Különben is, ha nem akar az ember totális összeomlást, akkor az összes gépen egyféle környezet vagy gnome vagy kde, de egységes azt jóccakát, nem lehet 5 féle környezet alkalmazni.
Ja igen lesz terminálszerver javaslat is, csak ugye ahhoz kéne egy jó gép szervernek meg egy jó hálózat.
* Vannak gépek, amiknél szintén gondok lesznek. Egyrészt a pénzügy, igazgatás ahol sok olyan szoftvert használnak ami win only és a fenntartó és egyebek felé kötelező ezeket a szoftvereket használni. Itt vagy marad a win, vagy próbálkozni kell wine és egyebek tekergetésével, hogy lehet életre kelteni... ....csak közben az óra ketyeg. ...aztán még kérdés pl mi lesz a digitális táblákkal is, mert azok is win driverrel és szoftverrel vannak felvértezve.
...ez így vagy nagy káosz lesz és katasztrófa, vagy "visszavonják", vagy mindenki warezolni fog.
Rózsár Gábor (muszashi)
http://www.lok.hu