( VaZso | 2011. 11. 02., sze – 02:27 )

Szerintem első körben meg kell nézni azt, hogy pontosan mit ír erről a szerződés... mielőtt meglepetés érné az embert.

A fix bekötésű arról szól, hogy a (tipikusan nagy fogyasztású) készüléket fixen arról üzemeltetem.
Különben semmi értelme nem volna a kapcsolt (vezérelt) fogyasztóknak és a szolgáltató úgy szüntetné meg az egészet, ahogy van.

Amúgy a szolgáltató nem mondja meg, hogy éjjel zuhanyozhatsz, ellenben egy víztárolós villanybojlerrel sokat lehet spórolni így.
Tehát a nap különböző szakaszaiban a készülék fűt, az ember pedig akkor használja fel a meleg vizet, amikor szüksége van rá (feltéve, hogy megfelelően méretezték a tartályt).

Itt az volna a lényeg, hogy ha vállalod a ki/be kapcsolgatást, akkor kevesebbet kell fizetned érte (ez a kedvezményes és a másik az alap, nem fordítva). Most függetlenül attól, hogy amúgy mennyire drága az energia vagy sem.

Mégegyszer. A kapcsolásnak oka van és kétlem, hogy a szolgáltató szó nélkül hagyja a dolgot, ezért érdemes a dolog hivatalos oldaláról közelíteni.

Amúgy meg (arról, hogy a szolgáltatónak nincs köze ahhoz, mit csinálsz a mérőórán túl) - cégeknél keményen ellenőrzik a hálózatra visszatáplált meddő teljesítményt és fizettetnek érte, ha nem oldod meg házon belül a dolgot.
Ha a szomszédod panaszkodik pl. hirtelen feszültségingadozásokra, nem kizárt, hogy ellenőriznek, különösen, ha te vagy a forrása.
Valamelyest azért csak van közük hozzá. :)