( uzsolt | 2011. 10. 30., v – 11:10 )

Szerintem valamit félrenéztél. A parancs lefutása után kezdődik a programfordulások mikéntjének megnézése. Az emerge --rsync csak letölti a "leírásokat" a gépedre, amit utána böngészgethetsz. Ne keverd a apt-get meg a pacman parancsokkal, azok a telepítendő kódot állítják elő a gépeden.
Oké, sose voltam gentoo-s. Akkor arra a parancsra gondolok, ami teljes upgrade-t csinál (valami world is van benne :)).

Én úgy vettem le, hogy ezeket a problémákat nem a tanulóval oldatja meg az LFS, hanem készen le van írva, hogy így meg így kell fordítani. Ha eltérsz a recepttől, kísérletezgetsz, akkor tanulni talán fogsz, de szopni is, és saját káron tanulás lesz az a tanulás - ezt meg bármilyen rendszerben gyakorolhatod :PP
Ha meg nem térsz el a recepttől, hanem szolgaian begépeled a leírás szerinti parancsokat, akkor meg az mennyiben lesz jobb, mint ha kiadnád a make/emerge/whatever parancsot, és a mások által készített gépi receptet a gép végrehajtja neked?

És neked elég az a néhány program, ami a (B)LFS-ben le van írva? :) Nem biztos, hogy pont az az ablakkezelő/DE kell neked, amiknek a fordítása le van írva, nem biztos, hogy pont az a böngésző, stb. És ezeknél jön elő az, hogy mit/hogy kell csinálni. Ha pl. az xfce ablakkezelőt akarod felrakni, akkor azt kénytelen vagy te magad megcsinálni, nem pedig néhány './configure && make && make install' -t végigcsinálni. Emlékeim szerint az Xfce fordítása eléggé mókás volt, a sorrendre nagyon figyelni kellett a függőségek miatt. Gentoo-ban meg gondolom valami 'emerge xfce-desktop'-szerű parancsot kiadsz, vársz egy "kicsit", és már meg is van :)

Na ezt a különbséget nem látom. Már persze az "ezt a rendszert én csináltam" c. virtuális feelingen túlmenően...
Azért valld csak be, sokkal menőbb egy ilyet mondani, hogy "ezt a rendszert én csináltam", mint hogy "felraktam egy gentoo-t" :) Azért nem volt az rossz érzés számomra, hogy a csomagkezelő szkriptjeim automatikusan letöltöttek mindent, adott szabályrendszer (amit én írtam, teszteltem, stb.) szerint lefordítja, telepíti, linkeli, stb.
Persze amint elfogy az "ifjonti hév" (előbb-utóbb ez történik), ráun az ember, és kész megoldásokat keres. De azért a tapasztalatai nem vesznek el, egy disztró sincs, ami tökéletes, és nincsenek benne hibák, amit kénytelen az ember saját maga megoldani. Ekkor lehet az ilyen tanulásnak hasznát venni, illetve ha esetleg valamelyik disztróban csomagolni akar...