( prygme | 2011. 06. 10., p – 20:42 )

a "legfrankóbb" nem egzakt fogalom, szubjektív ki mit ért "legfrankóbb" alatt és az is, mit tart annak.
nem a frankóságról szól a statisztika csak a webszerverek elterjedtségéről. valahol nyilván meg kellett húzni a határt. az otthoni routereket nem vették számításba csak azért mert van egy webes config felülete, és a hasonló kategóriájú "webserverek" is nyilván kimaradtak.
természetesen egy statisztika sem lehet teljesen pontos, de azért azt sem lehet állítani, hogy közük nincs a valósághoz. az sem véletlen, hogy a Netcraft mára megbecsült név lett, nyilván ennek oka az, hogy a lehetőségeken belül persze, de értékes adatokat tud szolgáltatni.

a fenti logikád alapján meg lehet kérdőjelezni a Windowsok, mint desktop OSek elterjedtségét is. ha a windows licenceladások és a PC vas eladások közötti különbséget vesszük találhatunk egy elég nagy lyukat. azt akkor nyilván freesoftware OSek töltik be ugye:) a desktop linuxok részesedése pedig már 40% körül lehet:D

jellemző a kognitív disszonancia redukció windows fanokra:) ha a linux rajongók keveslik a desktop linuxok részesedését a statisztikákban, akkor persze a statisztika az isten. ha egy Microsoft termék szerepel le a statisztikában, akkor csakis a statisztikával lehet a baj.