( saxus | 2011. 06. 07., k – 18:08 )

Nah, akkor kifejtem, mert úgy látom, valóban félreértések vannak:

Alapvetően annak a híve vagyok, hogy játszon mindenki a saját kis homokozójában a saját gépén. Itt adjuk meg a fejlesztőnek a lehető legszabadabb munkakörnyezetet, ami a hatékonyságát segíti (ha pl. Eclipse-helyett NetBeansot akar, akkor használja. Persze, ha az IDE valami ökörséget felel, akkor ő oldja meg, ha nem tud, alkalmazkodik. És nyilvánvalóan logikus keretek között.)

Az adatok replikálása meg szintén nem egy megoldhatatlan feladat, lehet db build scripteket írni nagyon egyszerűen.

Az meg, hogy mi a futtatókörnyezet verziószáma, és hasonlók, szintén egy előre megbeszélhető dolog. Nálunk le van fektetve két környezet, azokra fejlesztünk. (Azért kettő, mert a régebbi mellé bejött egy újabb verzió, de ez nem okoz problémát, hisz projektenként fix, hogy melyik. Az meg ritka, hogy 10 percenként váltogatna valaki a projektek között.) Ha meg valamely komponens patchlevel szintű frissítése romba dönti a fél rendszert... nos, az csak annyit jelent, hogy az a komponens fos. Röviden, tömören.

Viszont ennek a környezetnek a beállítása elsősorban a fejlesztést és a debuggolást segíti elő. Ezért is a rugalmasság. (Meg is őrülnék, ha pl. lenne 2 fix vhostom...)

Ettől függetlenül nyilvánvalóan nekünk is vannak -többnyire- VPS-k fejlesztési célokra, pl. tesztelésre, megrendelőnek kirakni a fejlesztés alatt áló rendszert, stb.), de itt nem szokásunk már össze-vissza taknyolni a kódot. (staging igazából méret/megrendelői igény kérdése - persze, az optimális az, amit írsz.)

Az, meg Windows és Linux és részt vesz a folyamatban... Nos, gyakorlatban ebből nem volt több problémánk, mintha csak Linuxon menne az egész. Legalább annyi problémánk volt abból, ha mondjuk Linux-OSX-FreeBSD között kell a kódot mozgatni, vagy akár -elvben ugyanolyan- Linux-Linux között is vannak néha furcsaságok. Ellenben az nagyon nem rossz dolog, ha valami platformfüggetlen. (Pl. nemrég kaptunk levelet az egyik megrendelőnktől, hogy szereztek szervert és nekik előnyösebb lenne, hogy ha Windows Serveren menne a jövőben az, ami most Linuxon fut. - Az élet nem csak abból áll mindenkinek, hogy a egy gépteremben van egy Linuxos szerver és oda lesz feltúrva minden...)

De C++-ban sem lehetetlen úgy fejleszteni, hogy az egyből portolható legyen Linuxra, csak hozzáállás kérdése. (Ha valakinek kell, mondok konkrét példát is.)

----------------
Lvl86 Troll