( _Franko_ | 2011. 05. 12., cs – 18:17 )

Ok, akkor ugyanarra a papírra, ugyanazzal a lézernyomtatóval nyomj egy 300-600-1200dpi sorozatot. Vagy fogj egy jó minőségű, nagy felbontású sajtófotót, és készíts róluk 212 és 424ppi levilágítást. Vagy takarj le pár 1-2 éves telefont és próbáld eldönteni olvasástávolságból, hogy melyik milyen felbontású, például rakd sorrendbe ppi szerint. Meg fogsz lepődni, hogy mennyire nem látszik, és mennyire nem látják az emberek a különbséget.

Mondjuk én könnyen beszélek, ezeket már megcsináltam annó tanárként, s igaz, mindig volt a csoportban pár nagypofájú, akik azt gondolták, hogy nekik jobb a szemük, mint a többieké... :)

"Az igaz, hogy ilyen alaposan nem szoktam nézegetni a lapokat, de ez még nem jelenti, hogy nem lehet észrevenni."

Erre mondottam vala, hogy nem mindegy a távolság. Az emberek zöme nem tíz centiről olvas, harminc centi távolságról pedig már bőven eltűnnek ezek az apró hibák. Nem véletlen, hogy az Apple-n kívül egyik mobilgyártó se ad ki 220-230ppi feletti LCD-t, pedig mindegyiknek megvan rá a gyártástechnológiája... valószínűleg nincs rá igény.

Amikor a héten egymás mellé tettünk egy iPhone4-et és a DHD-t, akkor olvasástávolságból semmi előnyét nem láttuk annak, hogy az iPhone4 sűrűbb pixelekkel rendelkezik, de a 4,3" vs. 3,5" nagyon látszott, hogy hiába jobb a felbontása, olvasni nehezebb és közelebb is tartják a szemükhöz a telefont.

Ezzel kapcsolatban azt vettem még észre, hogy én kényelmesen tudok olvasni HÉV-en úgy a DHD-n, hogy a combomra támasztom a csuklómat (35-40cm távolság), míg a iPhone4-et használók a könyöküket az oldalukhoz tartva 10-15 centiméterrel közelebb tartják a telefont (20-25cm távolság), amikor olvasnak vagy jászanak és ez nagyjából egyezik a szemünk "felbontásával".
--
http://wiki.javaforum.hu/display/~auth.gabor/Home