a Windows Phone7 jelenleg a Bada mögött a 6odik 1.5%os piaci részesedéssel. az elődje a Windows Mobile ha jól emlékszem 2.4%al exitált. ennyit a mobil kliensről. webes kliensen nem tudom mit értesz? ChromeOSen biztosan nem lesz Silverlight támogatás, és a mostani tablet dömping egyik bajnok OSén, sem az Androidon sem az iOSon nincs Silverlight. gyárt még valaki tabletet Microsoft OSel? mert egy évtizede próbálkozik a MS, ennek ellenére 1%ot sem érik el a Ms tablelek a piacon.
így a "vastag és vékony kliens" ugyanazt a PC platformot jelenti asztali, notebook és netbook kivitelben. ezért a "vertikális platformfüggetlenséged" érdemben csak desktoptól a netbookig terjed.
ezen a tartományon belül egy szót nem szólhatsz a JavaScriptre, mert JS alkalmazások detto ugyanúgy működnek Desktopon, mint netbookon:) sőt nemcsak windows os platformon, hanem Linuxon, OSXen, Free/net/open/dragonflyBSD és Solarison is:)
ilyen erővel a Python, Ruby és társai is beleillenek a "FOO alkalmazást mindegyik platformra ugyanúgy kell készíteni. Óriási könnyebbség ez a programozónak" jelmondatba:) hiszen vannak linuxos eszközök mobil, tablet, webes, vékony és vastag kliens kiszerelésben is:) tökéletes vertikális platformfüggetlenség!
fogalomtisztázás a linkelt írásod alapján,
"Azt nem látod, hogy két típusú platformfüggetlenség van, nevezzük mondjuk horizontálisnak és vertikálisnak. Előbbi esetében a hardware platform legyen fix, és csak a software platform változzon (például fixen pc platform, és az os-ek változnak), utóbbi esetén a hardware platform se legyen fix (például pc, mobiltelefon, konzol)"
tehát a Microsoft Silverlightja csak horizontális platformfüggetlenségben jeleskedik. mobilon és tableten minimális a MS jelenlét. Xbox360 konzolon nincs Silverlight tudtommal, de fixme.