( oattila | 2010. 12. 25., szo – 23:16 )

Tudtommal OCR31 csekk esetén küldi digitálisan a tartalmat a posta.

Van olyan tipus is, amikor minden adat (összeg/befizető azonosító) a csekkeken eleve rajta van (alsó számsorokban is bele van kódolva), de az OCR31-nél az összeget és befizető azonosítót utólag kell kitölteni, csak a címzett számla száma van az alsó sorokban.

Szerződni kell a postával hozzá és OCR31 tipusú csekkre kell nyomtatni az adatokat. A legegyszerűbb, ha minden lakóhoz (esetleg év/hónap) ki kell tölteni a befizető azonosító mezőt (ha jól emlékszem 16 karakteres szám és az utolsó szám ellenőrző összeg).

Az indulás előtt néhány (5-10) próba csekket kell készíteni, hogy az adatok megfelelő pozicióba kerültek-e. Ha ezekre rábólint a posta, akkor mehet. Annyit érdemes tudni, hogy a poziciókat nem a piros/sárga kerethez kell illeszteni (mert azok a csekkek szkennelésekor nem látszanak, csak kézzel való kitöltéshez adnak támpontot), hanem a csekk alsó sorában lévő számsorokhoz.

Érdemes a csekket egy A4 méretű lap aljára gyártatni (nyomda), mert így könyebb nyomtatni és a felső részen lehet a pl. számla.

Még annyi infó, OCR31-es csekk esetén ha a szkenner/ocr nem tudja beolvasni az összeget vagy a befizető azonosítot akkor a PEK-ben (Posta Elszámoló Köszpont) villám kezű hölgyek javítják és ha túl gyakran kell javítaniuk akkor morcos lesz a posta. Ezért érdemes a pozicionálásra oda figyelni.