( tselmeci | 2010. 11. 24., sze – 09:44 )

Anélkül, hogy bárkit megbántanék, vagy flame-et kezdenék (azaz inkább vinnék tovább):

Nem vagyok benne biztos, hogy az a dízel legyorsulja a 120 LE-s turbóst. A dízelnek más a nyomatékkarakterisztikája, hirtelen jön meg az erő 1800-2000 körül (és el is fogy 4000 felé közeledve), és emiatt a "lökés" miatt hiszi azt az ember, hogy bárkit legyorsul. A benzines ehhez képest lineárisabban dolgozik.

Az lenne a mérvadó, ha egymás mellől indulva gyorsulna a két autó. Tippem szerint amíg a benzines 1-esben, 2-esben van, nincs esélye a dízelnek, a benzines simán elforog 6500-ig. Autópályamenet, 80-ról gyorsulás stb. pedig másik kérdés, ott már nagyon játszik a nyomaték. Amúgy is, a nulláról százra gyorsulás egy dolog, ami egyáltalán nem mérvadó a hétköznapi helyzetek 90%-ában, de mint összehasonlító adat, érdekes lehet, persze.

Én szeretem mindkét fajta karakterisztikát (benzin, dízel), mindegyikkel lehet remekül vezetni, senkit nem akarok meggyőzni. Azért nem vennék dízelt, mert ugyan kevesebbet fogyaszt, mint a benzines, de a 100000-150000 km körül esedékes befecskendezőfúvóka-csere és egyebek elviszik a megtakarított összeget. Persze ha valaki eladja 100000 km alatt a dízelt, akkor jól jár. De biztos vannak itt olyanok, akik 400000km-t mentek fúvókacsere-nélkül, majd lehurrognak :D
--
http://www.open-st.eu