( bambano | 2010. 06. 25., p – 16:32 )

egy államirányítási projektben nem csinálnak mást a fejlesztők, mint amit a megrendelő előír. Az ilyen jellemzően nem neten gereblyézett fejlesztőkkel szokott működni, hanem szerződéssel, fejlesztő céggel, körülírt keretek között.

Másrészt meg a redhatnál és a susénél nem hiszem, hogy olyan előfordulna, hogy valami hirtelen nem megy, mert bal lábbal kelt egy fejlesztő. Nekem debiannal sem szokott ilyen bajom lenni, ami meg van, azt meg tudom oldani úgy, hogy a megrendelőnek ne okozzon problémát.

az állam számára nem az az előnyös, hogy opensource a projektje vagy sem, hanem az, hogy aki teljesíti a megrendeléseit, az tisztában legyen vele, hogy bármikor le lehet őt is cserélni és ennek megfelelően szabja meg az árakat és alakítsa ki a hozzáállását. A microsoft minek pedálozzon, ha tudja, hogy windowst úgyis csak tőle lehet venni? Neki aztán annyira tökmindegy, hogy melyik haver bt-n keresztül ad el 25 milliárdért felesleges licenszeket... simán felülemelkedhet a helyi politikai csatározásokon és röhöghet az egész gittegyleten, úgyis tőle rendeli meg a helyileg nyertes cápa azt, amire szerződött...