A tok nélküli iPhone használatra bíztat az Apple

Címkék

Régi nünükém a telefontok. Mármint, hogy hagyjuk a vérbe, mert többet árt, mint használ. Sommás véleményem az a telefontokról, hogy a mérnökök, anyagspecialisták és dizájnerek nem azért dolgoznak egy-egy telefon házán hónapokon keresztül, hogy aztán a munkájuk eredményét ormótlan, csúnya tokokba rejtsük. A telefontok csúnya, ha a por alámegy karcolhatja a tokot, akadályozhatja a vezeték-nélküli töltést stb.

Az Apple most odáig ment a témában, hogy új reklámjában arra buzdít, hogy felejtsük el a bizalmi problémákat, a Ceramic Shield-es iPhone 16 tok nélkül nyugodtan használható:

iPhone 16 Ceramic Shield | Trust Issues - iPhone 16 features the latest-generation Ceramic Shield material which is two times tougher than any smartphone glass. Relax, it’s iPhone 16.

Hozzászólások

Persze, torjon csak az a kijelzo, kell az ujravasarlas.

Már mint egy kis csúszós bizbaszt, ami állandóan a kezedben van? Az 5 még kevés is. Nekem van az 10-15 is vagy több. Igaz nem törik csak 2-3 évente. Az előző a mosdóban esett le, mert lecsúszott a papírtörlő tartóról, amíg nem néztem oda. Több mint egy méter magasról pofával padlólapra. Hiába volt tokban, volt rajta fólia. Nem is a kijelző tört el, hanem alatta az a réteg, amiben folyadék van. Sokkal többször tört volna el ha nincs tokban.

Te biztos valami zsonglőr vagy, vagy csak asztal felett vagy kocsiban használod a telefonod.

Kézből nem esik ki, ha igen, az erősen pebkac. Részegen nem kell elővenni, csúszós kezet meg kell törölni, stb. Lerakni meg lapos, vízszintes felületre kell, ami nem mozog. Egyszerű szabályok ezek, a súlypont meghatározásához meg nem kell fizika PhD.

Aki kiejti a kezéből, annak nem elég drága az eszköz, hogy vigyázzon rá. A biztosítás még ront is a dolgon.

A 6+ collos telefonokhoz mekkora benga péklapát kezek kellenek, amikben kényelmesen használható marad mindig minden körülmények között?

A kisebb telefon van hogy nem opció, mert a méret mellett a spec is szarabb lesz (kevesebb ram, ócskább soc, sokkal kisebb akku, kispórolják belőle az X fícsört).

Ha a telógyártók nem azon versenyeznének, hogyan lehet még csúszósabb felületű telókat gyártani, én sem használnék tokot. Nálam a tok nem is annyira az ütésvédelem miatt van, hanem azért, hogy egyáltalán meg bírjam fogni, és ne csússzon ki a kezemből. Volt olyan telóm, aminak a hátlapjára ragasztottam egy érdesített fóliát, és az már elég volt, hogy meg tudjam tartani.

Úgy-úgy. Nekem konkrétan van ilyen ismerősöm, aki ragaszkodik ehhez a tokot ő nem használ mantrához, mert kottont a szutykára nem húz, az lúzerség, de erre minden pár hónapban pókhálósra töri a telót. De tokot csak azért sem, mert ő megmutatja. Mondani sem kell, hogy szifon-user, bár az első pár, amit tördösött, azok még androidosak voltak, de volt, ami csak 1 hétig húzta nála, már a következőre pókhálósra volt törve. Érted, nem is elreped, hanem ilyen full, finom pókháló. Gratuláltam is neki mindig, hogy most jól megmutatta.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Egyetértek. Csak az a *** billegés!

Meg mindamellett csesszék meg az üveg telefonokat... Én simán kiegyeznék valami strapabíró kompozit anyaggal is.

Nekem úgy túnik, hogy fa felületre ejtik a telefont...  gyanítom máshogy nézett volna ki ha betonra/térkőre esik.

Balesetek történnek + igen igen sok probléma van a mai fiatalsággal, és minek nekik mobil stb.-- elég sok fiatalt látok törött képernyővel, szerintem inkább tok, mint tartósan törött képernyőt használni.

Az értelmes alternatíva esetleg a biztosítás, ha van elég nagy kockázatközösség, akkor kijöhet pozitívra a sztori.

a mérnökök, anyagspecialisták és dizájnerek nem azért dolgoznak egy-egy telefon házán hónapokon keresztül, hogy aztán a munkájuk eredményét ormótlan, csúnya tokokba rejtsük

Szerintem a munkajuk meg pont annyira felesleges, mint az a munkase, aki a szerelosoron a BMW-kbe szereli be az index lampat.

I hate myself, because I'm not open-source.

Szerkesztve: 2025. 04. 29., k – 13:03

Ha az Apple mérnökei megmondták akkor rohanok kidobni a tokot.

A Ceramic shield marketing neven amúgy gondolkodhattak volna még: a kerámiáról mindenkinek az jut eszébe, hogy törékeny. Nem?

Azért használok tokot, mert a pengevékony tepsit nem lehet normálisan megfogni. 

A valóságtól elszakadt drogos dizájnereket lapáttal kéne pofánvágni, hogy a a funkcionalitás helyett üveglapra verik egymás pélóját. 

Még sose törtem össze egy telómat se, pedig idén 25 éve mobilozok. 

De ez annak is köszönhető, hogy tokban van és üvegfóliát teszek rá amint megveszem. Figyelek rá ahogy csak tudok, de így is kb évente 1x sikerül leejteni. Régebben előfordult hogy kocsiban a tartó adta meg magát és zúgott le egy rázós úton a szélvédőről.
A tok és fólia már sérült ilyenkor, de a teló megúszta. Úgyhogy maradok a toknál.

Egyébként valóban nem értem én se, hogy mire ez a nagy vékonyítás + üveg trend... 

Ezeket ugy hivjak, hogy a filleres kiegeszitok amik a telefon helyett serulnek es gyorsan cserelhetok. Nem kell egy boltnak szembejonnie, hanem rendel az ember belole 8-10 darabot.

En amugy nem hasznalok se foliat, se uveget, a tok pereme tullog a telefonon ami tobbnyire megakadalyozza, hogy barmivel erintkezzen. Nem fogok egy filleres vackot tapicskolni a kijelzo helyett azert, hogy a kovetkezo tulaj karcmentes telefont vegyen hasznaltan.

Nekem sokáig volt pókhálós a telefonom, a Yotaphone 2 -t használtam talán még egy évig így, mert az e-ink oldala miatt nagyon nem akartam kidobni/lecserélni. Kapni meg nem lehetett. De gyerekeket látok törött telefonnal mászkálni, de ez valahol oké, a hülyeségnek fájnia kell, ha anyuci egyből pótolná, akkor nem lenne belső késztetés arra, hogy vigyázzon rá.

Az iPhone 12 szélei kényelmetlenek voltak (túl sarkos volt), a tok segített ezen. A 16 már ebből a szempontból jó, de veszettül csúszik. Marad a tok.

Ugyanez Nokiánál: leporolod, használod tovább. Ha nagyot esett, akkor vissza kell előbb rakni az akkut és a hátlapot.
Jók ezek a 0 ergonómiás, csúszós, vékonyított törékeny vackok.
+1 a tokra a fogás miatt (és hogy ne billegjen)

A telefontok csúnya, ha a por alámegy karcolhatja a tokot, akadályozhatja a vezeték-nélküli töltést stb.

Nem erre mondjak, hogy telefontokot valasztani tudni kell?

Szerkesztve: 2025. 04. 29., k – 18:23

anyagspecialisták és dizájnerek nem azért dolgoznak egy-egy telefon házán hónapokon keresztül, hogy aztán a munkájuk eredményét ormótlan, csúnya tokokba rejtsük.

LOL

 

Az utolsó értelmes és használható dizájnnal rendelkező telefonom a samsung 4 mini volt ;)

- Annak praktikusan nem ért le a kijelzője ha pofával lefelé tetted le, mert volt egy vékony magasított kávája. Próbáld meg ezt egy ekerekített kijelzős 'dizájn' telefonnal ;)

- annak a hátlapja ilyen gumi szerű, nem csúszos anyag volt. A mostaniak meg üveg?! fényes csúszós, vackok.

- a kilógó 'kamera' szarságokat meg nem is tudom mire vélni, főként, hogy a legtöbb ilyen egyátalán nem ad optikai plusszt, kizárólag dizájnelem.

 

(ugyan ez az autóknál: a színre fújt lökhárító!! amikor a dizájn szembe köpi a praktikusságot)

 

Szóval amíg a dizájn az szembe megy a praktikus elvárásokkal, addig bizony 'csúnya', de praktikus tokban lesz a telefon.

(a céges szifonom pl illyen 'nagypapás' fedlapos tokban van, mert élete nagy részét a táskámban a többi vacak közé csapva tölti)

Trey, ez egy telefon reklám, hogy: Vedd meg!

Ha mégis összetörnéd, majd veszel egy másikat. :)