Woocommerce számára webtárhely szolgáltató

Sziasztok,

Meglévő Woocommerce webáruháznak keresnék új szolgáltatót. A jelenlegi NIS2 miatt beolvad a Versanusba, de egyébként is valami komolyabb szolgáltatót kerestünk volna rövid időn belül.

Jelenleg kb 600 termék van, de folyamatosan bővül, a cél kb 5000+ termék lesz.

Kb 20 Gb tárhely kellene (főként mert 10 Gb ebből az emailnek kell), nvme ssd, opcache / redis, php 8+. WP CLI előny de nem feltétel.

Hosszú távra keresnénk olyan szolgáltatót, ami megfelelően stabil.

Akik felmerültek bennem:

https://tarhely.eu/woocommerce-tarhely/

https://versanus.eu/hu/webtarhely/nvme

Kinek milyen tapasztalata van ezekkel? Vagy tudtok e másikat ajánlani ebben az árkategóriában? (br. 50-60e + áfa / év)

Magyarországi a vásárlói kör, tehát maradnánk itthoni szolgáltatónál.

Update: Lásd ezt a commentet

Hozzászólások

az utolso mondathoz: ez szerintem manapsag mar nem relevans

Ha beraksz egy kétszemélyes kispadot egy kombi hátuljába, akkor az rendes 7személyes autó lesz? Az egész ráépül valamire, ami nem erre van kitalálva. Sok esetben kényszer megoldások, a sok WP/WC "szakértő" addig tud valamit, míg kattingatni kell az adminban, ha egyedit szeretnél csak pislognak. Mondhatnánk példát a működéséből teszem azt szűrők, vagy árazás, de fogjuk rá, hogy ebben ez ilyen, meg kell szokni. De talán nem véletlen, hogy egy szint felett nem használnak kommersz terméket kommersz embereknek/cégeknek... Fából nem lesz vaskarika

Úhhh, azokat meg ne is emlegessük, az talán még rosszabb :D
Reklámozzák magukat, hogy mindent is tudnak, a végére meg kb. kiderül, hogy egy naptár, ahová feladatokat lehet rögzíteni. Meg mellé a CRM rész.... egy partnernek lehet több elérhetősége, amit mobillal lehet szinkronizálni!? Wháááóóóó..... Aztakutyamindenit, már majdnem tudják egy CalDAV/CardDAV funkcionalitását. Ezek se láttak még rendes ERP/CRM rendszert, botrány az is... :(

Részben egyetértek veled, de a WooCommerce nem attól rossz ami, hanem ahogyan és akik többségében használják. Hidd el, mint programozó, nekem is herótom van a rengeteg "honlapépítő" alakokból, akik azt hiszik egy Elementor / Divi / akármi kattintgatása után ők aztán "webesek". Gyorstalpalón megtanulnak kattintgatni, 30-50 bővítmény, aztán az első major frissítéskor összedől, meg úgy járkálnak át rajta a botok mint egérke az ementálin. Sej, hány ilyen tákolást kellett már rendbe raknom... Van a másik oldal aki programozó: megold vele kb. mindent. Legalábbis eddig nekem nem jött olyan kérés ami ne ment volna. Legyen az számlázó / készletkezelő összekötés, megannyi B2C integráció (Fizz, Decathlon, Pepita, Árukereső, sorolhatnám), online hiteligénylő rendszerek bekötése, aláírt eKönyv értékesítés, akármi. Mindent lekódoltam már, hidd el én ismerem a WooCommerce-t. Igen, gyermekbeteg hogy a WordPress posts-ra épít, de azért a kereséshez van lookup table, a rendelésekhez ott a HPOS, okosan lehet azért in-memory cache-elni, stb. És ha ez is meglesz akkor király lesz:

https://github.com/woocommerce/woocommerce-product-tables-feature-plugin

Nem kell temetni ezt a rendszert, csak hozzáértőre kell bízni. :)

Igen, az egyik leginkább ellenszenvemet kiváltó problémámra rátapintottál, ezért fogalmaztam úgy, hogy már az alapoktól problémásnak érzem, ha a webshop nem webshop akar lenni, nincs rendben az alap és erre "építsünk házat". Nyilván bármit meg lehet oldani, de hamar látom benne elérni a korlátokat.

Ennek a kommentnek nagyon olyan hangulata van, mintha Woocommerce/Wordpress fejlesztők az orrod elől vinnék el a projekteket és ezért haragszol rájuk és minden szar ami ezekkel az eszközökkel készült :D Mondod ezt úgy, hogy nem is tudod, hogy mire van szüksége a kérdezőnek. Szerintem semmi baj nincs a Woocommercel értő kezekben. Sokkal olcsóbb tud lenni, mint egy egyedi fejlesztés és pontosan olyan használható a végeredmény... 

Ha rendesen frissítve van, akkor nagyon ritkán van vele gond, nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

Ha pedig valaki nem frissít, az nem a rendszer hibája, hanem user error. A windows/linux is igényli a rendszeres frissítést, különben előbb/utóbb feltörik. 

Szóval mind mindent, ezt is ésszel kell használni. Nekem se a kedvenc rendszerem egyébként a WP, de együtt tudok vele élni, az elmúlt 20+ év során elég sok WP alapú oldallal volt dolgom. 

Kritikus összeomlás azokkal volt, ahol nem volt gazdája, és sok éve nem frissítették, nem foglalkoztak vele. De ott is 1-2 óra munkával helyreállítható volt minden.

Szívesebben használnék valami Laravel alapú rendszert, de eddig nem találtam olyat, ami általában tudná azt ami magyarországi viszonylatban kell. És persze laravelben is van hiba, szóval az sem ússza meg, hogy foglalkozni kell vele. 

Előlem aztán biztosan nem, ilyen értelemben nem érint a téma. Ez annál rosszabb, "hivatalból" ismernem és véleményeznem kell jónéhány keretrendszert...
Tökéletes volt a WP annak, aminek indult. Rengeteget fejlődött (...), de másik oldalról viszont (ez is...) a hülyéknek akar kedvezni, minden vackot tudnia akar csinálni ezt kihasználva minden vackot csináltatni is akarnak vele. Hiába lett herélgetve, ha a bolondnak egy 1MB-os statikus oldal is elég lenne, de helyette egy 500MB-os lassú dögöt választ ugyanarra. Aztán meg panaszkodik, hogy alacsony a page speed score, stb, stb. Mert azt hiszik mindenre jó... és ráadásul a tulaj akkor frissíti, amikor új tartalmat tölt fel. Soha.

Tapasztalatom alapján az ilyen sok terméket woocommerce shopok inkább adatbázis igényesek. Gondolom a redis is cache miatt kellene (bár ez nem sok helyen van shared hostingba).

Esetleg vedd külön a levelezést a tárhelytől, úgy könnyebben tudsz mozogni a tárhellyel.

Nem érné meg elmenni shoprenter, shopify, unas irányba?

Egyelőre nem, úgy érzem ez nagyobb szabadságot ad. És persze még messze van az 5000+ termékszám, mert a feltöltés manuális munka, és kevesen vagyunk rá. 

Engem főleg a tárhely szolgáltatókkal kapcsolatos tapasztalat érdekelne, de jelenleg a tarhely.eu felé áll a mérleg.

Végül a tarhely.eu -ra esett a választás, majd megírom a tapasztalatokat.

Frissítés: Nem vált be a tarhely.eu, nagyon bekorlátozták az entry process-t a woocommerce csomagban. :( Emailre tökéletes, az maradt is ott (egyelőre), de webáruházra nagyon gagyi volt. 

Úgyhogy saját VPS-re váltottunk, amin csak ez az oldal fut, azóta kb 3x több rendelés jön naponta és a sebesség is lényegesen jobb lett. 

Lemaradtam, most látom... bocsánat.
Egyik legjobb választás a saját VPS, ráadásul ott tényleg Te paraméterezel mindent nem kell alkalmazkodni a többi userhez.
Bár nem magyar, de a SiteGroundról kb elhinném, hogy megbirkóznak vele. De előbb-utóbb úgyis a WP+WC kombo lesz a szűk keresztmetszet...

Ebből is látszik, hogy mennyire fontos manapság egy weboldal sebessége. Naponta háromszoros rendelésszám?!?!

Képzeljük el, mi történne, ha TÉNYLEG gyorsak lennének a weboldalak? (Az, hogy egy alza, emag, stb egy másodperc alatt generál nekem címoldalt, az nem gyors. Kattintok, azonnal kész. Az a gyors.)