Új kódjaim .... százalékát már AI állítja elő.

Címkék

nulla
49% (448 szavazat)
1 - 9%
14% (131 szavazat)
10 - 19%
6% (58 szavazat)
20 - 29%
4% (32 szavazat)
30 - 39%
2% (22 szavazat)
40 - 50%
2% (22 szavazat)
51 - 100%
3% (30 szavazat)
100+ %
3% (28 szavazat)
nem programozok
15% (137 szavazat)
Összes szavazat: 908

Hozzászólások

Szintaxis-emlékeztetőként tapasztalom csak igazán hasznosnak az "AI"-t.

Nemrég egy cimborám megkért, készítsek egy nagyobbacska szöveges anyagot átnéző, és arról bizonyos szempontok szerinti kimutatást készítő alkalmazást. A vicc kedvéért Go nyelven csináltam, úgy, hogy a ChatGPT-t faggattam, hogy is kell például lookup table-t deklarálni, mik a reguláris kifejezések helyi sajátosságai, ilyesmik. Egészen hatékonynak bizonyult, bár néha még így is hallucinált pár dolgot, tehát kellett, hogy már látott, félig-meddig elfelejtett ismeretekre kellett csak emlékeztetnie.

Összefoglalva, önálló munkavégzésre, teljesen új feladatok implementálására még nem tartom alkalmasnak se a ChatGPT-t, se a Geminit, se a bing.com-on üldögélő Copilotot, de óvatosan alkalmazva elég ígéretes, ami most hozzáférhető ingyenesen.

az esetek nagy százalékában a shadow text az, amit akarok csinálni. aztán belejavítok, ha kell. de nagyon sok munkát spórol nekem. majd meglátjuk pár hónap múlva, mennyit felejtek. a programozás mégse biciklizés :)

4 és fél éve csak vim-et használok. elsősorban azért, mert még nem jöttem rá, hogy kell kilépni belőle.

Debug uzenetek, benchmarking reszt meg progress barokat hagyom, hogy copilot kiegeszitse. Csomo tesztet, meg markdown fileokat is hagyom, hogy elokeszitse. so attach bpf kellett most nemreg ttl miatt, ott is jo iranyba kezdett elindulni, igy csomo guglizast sporolt es iranyitottabban tudtam keresni. Szoval hasznos.

Sok bash, kis python es neha powershell, illetve letagadom, hogy DOS batchot is elkovetek neha, de alapvetoen nulla az AI, ami nalam a chatGPT.

Egyedul azert nem nullat jeloltem, mert neha oly mertekben inspiralodom, ami mar plagium lenne. Lehet, hogy a mai vilagban mar hulyeseg, de en vallalom, hogy az vagyok, mert nalam nincs Ctrl-C + Ctrl-V, amit a chatGPT mond, azt csak akkor hasznalom fel, ha meg is ertem a pontos mukodeset.

Tanulni tanulok tole, de kodot nem ir helyettem. Lehet, hogy lehetnek ennel effektivebb, de igy legalabb nyugodtan alszom.

VS Code Copilot hasznos kis jószág. Elég jólkitalálja mit akarok írni a következő sorban. Ctrl-i, ha valami kicsit bonyolultabb, hátha. Néha kérdezek a chatben, hogy milyen meglévő késsz megoldások léteznek az adott feladatra, hogy nehogy véletlenül feltaláljam a spanyol viaszt. :)

Szerkesztve: 2024. 10. 31., cs – 21:18

En relative magas szazalekra szavaztam, mert nekem a prog soha nem ment... A logikajat szerettem mar egyetemen is, de a szintaxis a halalom volt... (tök fejem volt mindig is a tenyek megjegyzesehez, lehet "bölcsész alkat" vagyok :P )

 

Szoval a ChatGPT ota sok Shell script meg PowerShell született vele, de minden esetben értem is a kódot amit ad, (át is tudom szerkeszteni ha kell) Csak nulláról az a fránya szintaxis nincs meg nekem...

(nyilván fontos megjegyezni, hogy nem vagyok programozo, ugy azért ciki lenne, ha ilyen szinten kene az AI.. :) )

Nem tudom, vegyes.

Nem is tudom, kinek higyjek. Tényleg nem. Valahol 10 és 80 között lehet, feladattól függ.

Egyebkent nem kell programozni ahhoz hogy az AI csinaljon neked kodot. En pl Kubernetes/Helm yaml file-okat is csinaltam mar vele.

0, de nem azert mert nem tudna megirni, csak gyorsabban megirom mint mire elmagyarazom az AI-nak mit akarok.

multkor (bar az meg gpt3 lehetett) irattam egy radius auth kodot pythonban, na az tok baromsag volt, nem letezo api-kat hasznalt

Unit tesztet és docstringet megírja a Copilot, de bele kell néha javítani.

Én csak egy hobbista mindenbe belekóstoló izé vagyok, és nem akarok megtanulni egy programozási nyelv minden csínját-bínját. Sokszor van úgy, hogy meg szenvedem a magam kis eljárását ahogy sikerül, működő képesre aztán megkérem az AI-t, hogy csináljon belőle egyszerűbbet, a nyelvre jellemzőbb megoldást. Anno még pascalt tanultam és megtudtam benne oldani sok mindent, mármint amire szükségem volt. Ezért minden nyelven pascal logikát próbálom alkalmazni ami működik, csak lehet egyszerűbben is, gyorsabban is. Nekem erre hatalmas segítség az IA.

Nálam van Github Copilot és JetBrains AI Assistant. Boilerplate függvényében a kódbázis ~10-50 százalékát AI írja, illetve azt mondanám, hogy generálja, mert a nagy részéhez nem kell ész, csak csinálni kellett, ebben nagyon jó (yaml fájlokban is!). Az üzleti logika esetén vannak olyan témák, amelyet jobban szeret és könnyebben megír és olyan, amit nem. Amire nagyon jó, hogy megírja a dokumentációt helyettem, hogy mire való a megírt metódus, illetve nagyon jó teszteseteket tud generálni, olyan edge-case teszteket találva, amire nem is gondoltam amúgy. Jó még tesztadat generálásra, ha kell 100 kitalált, de valóságos lengyel név, akkor pillanatok alatt van.

Az egészben az a jó, hogy nem beszélgetek az MI-vel, hanem code-completition van, megírom a metódus fejlécét, hogy mi a neve, mit vár paraméterként, mit ad vissza és az AI nagyon jól ki tudja találni a belső vázat, amit csak ki kell javítanom vagy át kell kicsit írnom.