zene - harman/kardon erősítő + infinity hangfal

Fórumok

hali,

össze kell állítanom egy otthoni rendszert zenehallgatáshoz (lemezjátszóhoz, CD-lejátszóhoz, stb). nem kell, hogy kiverje a falat, a hangerő ebben a kategóriában már mindegyiknél bőven több, mint ami kell. a LÉNYEG: a minőség, fontos, hogy szépen szóljon. jó pár órányi nézelődés után kinéztem 1-2 dolgot (még nem végleges persze):

erősítőnek egy harman/kardon hk 3380-ast

hangfalból pedig az infinity primus 150-ből gondoltam egy párra

az erősítőről értékelések:
1, 2, 3

a hangfalról:
1, 2, 3

a hangfalról szóló írások teljesen meggyőztek, bár nekem olyan furcsának tűnik egy ilyen pici (~30 centi) hangfaltól ez az erőteljes hangzás.

az erősítőről írnak 1-2 dolgot, ami nem túl biztató.

"I just got a Harman-Kardon 3380, after my 3480 pooped out." - jó lenne tudni, hogy mitől füstölt el, mivel a 3380 és a 3480 a 80 ill. 120 w-tól eltekintve nem nagyon különbözik.

"I couldn't help but notice that the midrange was lost and vocals were indistinct and undefined. This really started to bother me after a few days and I returned it and purchased a NAD 320BEE amp." - erről van valakinek tapasztalata? ami érdekes, hogy emelett ilyet is írnak:

"the best characteristic of this receiver is that it doesn't over do the highs (like onkyo receivers), just perfect sound all the way across the frequency band."

szóval ha valakinek közületek van ilyen, örömmel venném a tapasztalatait. én alapvetően jókat hallottam a harman/kardon termékekről. ha alapvetően a választásról van véleményetek, természetesen azt is szívesen veszem, vágy bármi mást, amit gondoltok.

másik kérdés, hogy sztereó vagy x.1 csatornás legyen-e az erősítő. nyilván az utóbbi mellett szól a későbbi bővítés lehetősége, az előbbi mellett a teljesítmény, mert logikusan ugyanabban az árban erősebb sztereó erősítőt kapsz, mint többcsatornásat. ugyanakkor amiket néztem avr-eket (a h/k többcsatornás sorozata), azokon nem volt phono bemenet, ami pedig nekem kéne a lemezjátszó miatt. vagy máshogy is lehet csatlakoztatni a lemezjátszót (én úgy tudom, hogy nem)? ezekről is várnám a véleményeteket.

előre is kösz...

Hozzászólások

A bakelites lemezjátszóhoz érdemes egy saját RIAA-korrektort venni/építeni (nekem egy Codd-korrektor van megépítve (műverősítő-passzív hálózat-műverősítő)), és annak a vonalkimenete már bárhova dugható. Egyébként -szerintem- nem véletlen, hogy az ilyen házirozis erősítők nem rendelkeznek phono bemenettel -- elsődlegesen ugyanis digitális tartalmakra vannak kihegyezve -- ugyanúgy, mint a hozzájuk "passzoló" hangdobozok is. Nekem azt javasolták, hogy rendben, házimozihoz H/K+JBL, de zenehallgatáshoz vagy legyen külön erősítő+hangláda, vagy a két frontsugárzó legyen kapcsolható a házirozi, illetve a zenehallgatós dobozok (Jófajta válogatott hangszórós preludium) között.

Ne furcsalld hogy kicsi es jol szol, bar meg nem hallottam ezt a tipust. Amugy a hangfal es az erosito tipikusan olyan dolgok amiket fokent izles alapjan kell eldonteni. Erositonel megnezed mit tud, mi az amit elvarnal tole, a hangfalat meg meghallgatod. Mert most hiaba mondom en azt neked hogy sztem Wharfedale Pacific Evo 30-at vegyel, mert az a legjobb abban az arkategoriaban, ez total az en izlesem. Hallgasd meg, ne felj a boltban, nugodtan nyzud orakig akar a kiszemelt aldozatot, ha szerinted minden hangot ugy adott ki ahogy elvartad tole akkor vedd meg. De azert hallgass meg minel tobb tipust, akar olyat is amire mar nem lenne penzed de nagyon jo, csak hogy legyen osszehasonlitasi alapod.

HK erositokben en se nem csalodtam meg, szepek es jok(nekem DENON van),
Az meg hogy sztereo legyen vagy vmi multichanneles attol fugg. Vannak akik ugy toljak hogy van egy 5.1es erositojuk es stereo zene hallgatasahoz vesznek szepen stereo vegfokokat vagy kulon erositot, talan meg masik hangfalat is(bar itt inkabb jellemzo az hogy 1 hangfalpar elol ami bikabelezheto).
Ha fokent filmeket neznel akkor mindenkeppen x.1, ha csak zenet hallgatsz akkor ofkoz eleg stereo(olcsobb es hat stereoban azert jobban szolnak), ha mind2 akkor had szoljon az x.1, legfeljebb amikor kell csak stereot hasznalsz belole

Hat mediamarktba be lehet menni, ott annyi a gaz hogy iszonyat agyatlanul van kabelezve minden es hat egy jo hangfal/erosito par is szolhat szarul recsegve/zajosan/torzitva de erdemes bemenni amugy, vannak jo hangfalaik is, bar a eleg sok ilyen parasztvakito idiotasag, hja es szakmailag ne alapozz az eladok hozzaertesere, mert en meg mediamarktban nem lattam eladot aki ertett volna barmihez is(Mert hulye azert nem vagyok).

hifibarlang szondi utca. Meglehetosen sok markabol sok modellt tartanak raktaron.

Nekem toluk van a cuccom. Bar a hangfalnak kellett vagy 10 oranyi bejaratas.
Amikor eloszor meghallottam itthon majdnem elsirtam magam olyan lapos volt.
De aztan szepen kitagult a hangja.

helo,

hangszorokat feltetlen hallgasd meg megvetel elott. Nezz korul neten h kb mi mennyibe kerul, de ne a szamok (teljesitmeny, frekvencia-atvitel, jel/zaj viszony, stb) alapjan donts, nem az szamit.

En netrol kineztem magamnak 1-2 Wharfedale diamond dobozt (8.3 / 9.3), elmentem, meghallgattam, majd a boltos aszonta h zenere inkabb egy Dali Concept 2-t tudna ajanlani, ami igaz, picit dragabb, de jobb. Hat, meghallgatas utan igazat adtam neki :) Mostmar csak varom h megjojjon.

Erositonel meg ha hi-fi, akkor sztereot vegyel sztem. Felteve, hogy nem vagy oda a sokcsatornas SACD-knek :)
de erositot is erdemes a boltban nyustolni egy kicsit.

En a Dalikat a Suranyi Hifi-nel hallgattam meg (www.suranyihifi.hu), nem mondom h idealisak a korulmenyek, de azer nem is veszes :)

udv,
wirving

Azt kellene eldönteni, hogy Hi-Fi-t akarsz vagy házimozit :) Sokaknál a kettőt nem lehet egybegyúrni. Maximum nagy kompromisszumokkal.

--
trey @ gépház

Szia

Rákattintottam az (off) topikodra, mivel nekem is harmanom van...

Meglepődtem, nem értelek, látszólag inteligens körökben keresed az inteligens választ, hogy egy házimozi cucc elmegy e egy béna hangszóróval, nomeg bakelit...
Szerintem kicsit még ismerkedj a hifi világával és talán belátod, hogy nem ezt keresed mint amit írtál.
Igaz a hes már volt (www.hes.hu), de a linkek alapján pár helyen tölts egy kis időt, hogy jobb képet alkothass...

Amúgy nekem HK630, JMLAB CHORUS, HD7625, nem egy durranás, de kategóriákkal jobb mint az amit te felvázolsz. (Árban nemtudom hogy jön ki, de a CD-t azt használtan vettem 40eFt -ért Némethonból, erősítő 76eFt, hangfal 140eFt, bár már 4-5 éve)

Amúgy egészséges arány a pénz elköltésére: hangszóró 1,5-2X, erősítő 1X, jelforrás 1X.
Szóval a hangszóróra költs lehetőleg többet, de véletlenül se legyen 3 utas, illetve 200eFt alatt kizárólag állványost (meg fölötte is :-) .

Remélem nem sértettelek meg.
Üdv és jó zenehalgatást

(UI: Többcsatornás nyavalyákra tökéletes megoldások vannak a Genius-tól 10-20eFt ért..., filmnézésre tökéletes!)
(UI2: Sok hangszóró sok interferencia, csapnivaló hangzás, figyeld meg, hogy szinpadkép ilyen rendszeren sosem tud kialakulni!!!)

naja, multichannel dobva.

béna hangszóró... mihez képest. kezdésnek szerintem jó lesz. "90 négyzetmétert be tud tölteni hanggal" . és nem csak a hangerőt dícsérték, hanem a hangzást is. ez szerintem egy nappaliba elég lesz.

bakelittel mi is a gondod?

arányok. ez az erősítő szerintem egy jó ideig elég lesz. ezt 1x elég megvenni, aztán kiszolgál. a hangszórót meg le lehet cserénli bármikor, ha nem elég/jó stb. én is tudtam volna kinézni 500ezres jbl ládákat, de vannak keretek vágod... még lehet, hogy így is sok lesz árban.

mért ne 3 utas legyen? hát milyen? mért állványos?

nem, köszi :)

JBL ert en speciel sosem rajongtam :) Szal nem az ar a lenyeg, lehet k draga es szolhat szarul. Pl a Dali Concept mittomen hanyas egy viszonylag draga hangfal(cirka 300 000 Ft volt egy par mikor nezegettem) es meglepoen szarul szol. Amiket erdemes lehet megnezned az a Klipsch, Mordaunt Short, Celestion, Wharfedale.
Tobb most nem jut eszembe, ha esetleg kicsit tobbet is rakolthetsz akkor ajanlom a B&W-t(bar ez mar tenyleg csak magasabb kategoriaban hajlando minoseg feletti hangot nyujtani)

Megmondom őszintén ezt a hangszótrót nem ismerem, de régóta foglalkozok a témával, mert érdekel.
(Annó egyetemen tantárgyként is szerepelt, de ez nemsokat ért, inkább a szakmai részeket a régi hifi magazinból csipegettem össze) Szóval az Infinity soha nemtudott meggyőzni, hogy ár/érték arányban képes jó hangszórót csinálni.

A lényegre:
Bakelittel nincs semmi bajom, csak annyi, hogy nem praktikus, kicsit serceg, de jó alapanyaggal alázza a jelenlegi CD/DVD-A technikát.

Nemérdemes dolgokat egyből úgy venni, hogy lesz egy jó erősítő, meg egy gyengébb hangszóró amit majd később lecserélek. Végy egyből olyan rendszert amit egyből élvezel és szeretsz. Anyagilag ne aggódj énsem vagyok eleresztve, de ha van egy Z összeged a témára, akkor a felvázolt arányban oszd szét és vedd meg a technikát. Akár végy figyelembe használt rendszert is, bár a hangfalnál légy roppant óvatos.

3 utassal az a baj, hogy sok problémát vet fel, amit a gyártók legjobb tudásuk szerint sem tudnak orvosolni (pláne nem az olcsó kategóriában):

1/
A 6DB/oktávos szűrők is fázist tolnak (az átmenetnél), aminél csak a jobb szűrésű 12DB/oktávosok überelnek (mégrosszabb fázismenettel), a Csebisev féle 18DB-ről meg már ne is beszéljünk...
Az első oldal utolsó mondata jólmegfogja a mondanivalóm lényegét.
http://www.hobbyelektronika.info.hu/tartalom/dokumentaciok/Analog_szuro…
Szóval az ideális szűrő végtelenDB/oktávos és nem tol fázist, míg a valós szűrőknél dönthetsz a fázis vagy a DB/oktáv javára.
A kétutashoz kell egy alsó + egy felső szűrő. A három utashoz még egy sávátersztő is. Logikus, hogy az első esetet könnyebb összelőni.

2/
Az ideális hangforrás pontszerű. Csakhát egy pontban nemtudsz jó hatásfokkal mélyet és magassat előállítani... Na jó akkor legyen két utas, ami máris problémákhoz vezet...

3/
Anyagi oldal: X összegből tervezz + készíts hangszórót.
Nyilvánvaló, hogy amibe kevesebb hangszórót kell tenni, kevesebb szűrő kell és ráadásul mindezt könnyebben össze is lehet tervezni, akkor szinte adja magát, hogy a 2 utas inkább a hang minőségében lesz jobb, mig a 3 utas inkább a hangerőben (a hangszórók szűkebb tartományban kell dolgozniuk és pont abban amiben jók...) adott összegért

4/Interferencia
Na ebbe ne menjünk annyira bele, de röviden csak annyit, hogy a több forrásból érkező hangfrekvenciás jelek interferálódnak és káros melléktermékként interferenciás hangokat állítanak elő (a felvételben nem létező hangogat... ) Ezek száma is logikussan növekszik, ha háromutast kezdünk használni.

Összegezve:
Miért is fontos a fázis??? Hát igen, két fülünk van a térérzetet, sztereó képet, színpadot két alapvető információból hámozza ki az agyunk:
-amplitúdó
-fázis

Ha a kettő nincs harmóniában, akkor nincs színpad, nincs gyönyör.
Megjegyzem, hogy a kétutas hangfal technika semmilyen garanciát nem ad, hogy az jól is szól, de a tapasztalat azt mutatja, hogy azonos árkategóriában a kétutas általában győz.
Amúgy nagyon sok igen jó 3 vagy akár négyutast is hallottam, ahol igen jó mérnöki munkával mégiscsak betudták csapni a fülemet, de hangsúlyozom ár/érték arány ezt mindig csúnyán lehúzta.
Olcsó kategóriában csak kétutast a minőségi hifire.

Az álló helyett állványos is anyagi megfontolásból jobb:
Ahhoz, hogy jó doboza legyen, amiben nincsenek állóhangok és nem kel önálló életre a doboz sokba kerül.
Azonos árért az ember vehet egy jó kis dobozt vagy egy rosszabb állót, ez most egy kicsit summásra sikeredett, de nem akarok bővebben írni, megyek enni.

Amit írtam azt pedig ellenőrizd le a saját füleddel, hisz őt akarod elkényeztetni.
Üdv

holnap valószínűleg beugrok mediamartkba ezen okból :)

közben vettem egy hifi piacot, ez a wharfedale crII 30 szimpinek tűnik :)

ja tudom, cikkben cr40 van, de az 75 :) egyébként a 6 ohmos hangfal rámegy a 8 ohmos erősítőre? vagy hogy megy ez? "sorry for my ignorance..."

u.i.: a cikkben 4 van írva, hibásnak tűnik :P

Aztat meg nem hallottam, de monom a Pacific EVO 30 az paradesan szol, nemtom mennyibe kerulhet most egy par kb 200 000 lehet.
Amugy a netdeponak is van egy aprocska bemutato terme, fel kell oket hivni es megkerdezni hogy eppen mik azok amiket ki lehet ott probalni.

En meg ehhez a felfogashoz tudok gratulalni.
Ez kb olyan hogy te meg mondjuk veszel egy kocsit 2 millaert en meg azt mondom ra hogy mekkora idiota vagy hogy ennyit rakoltesz mikor a bicikli olcsobb.
Izlesek es pofonok. Kinek milyen igenyei vannak. Azt tudom hogy en inkabb nem hallgatok zenet minthogy egy szutyok hangzasu hangfallal kinozzam a fuleimet.

Azt hiszem mindenben egyetertunk, talan esetleg en kicsit tobb penzt tolnek az erositobe, mint a jelforrasba, es gondolnek a kabelezesre is.

Amit szivbol tudok ajanlani azok a hasznalt cuccok, de feltetlenul magsabb kategoriabol, es talan inkabb kulfoldrol. Altalaban az audiofil emberek nagyon szepen gondozzak a rendszereket, gyakorlatilag uj allpotu a legtobb eladasra kinalt holmi meg 10 ev felett is. Persze mindennek elettartama van, de egy 4-5 eves holminak mar nagyon jo ara tud lenni.

Csákó!

Nekem egy HK 640 -es van itthon két Jamo 3 utas ládával és szépen szól. Használtan vettem kb. 8 éve 50e Ft-ért, a két doboz, meg 15 volt asszem. Szóval én nem tartottam be a hangfalra költünk többet szabályt, persze ettől még valószínűleg úgy kell vásárolni. :)

Arra emlékszem, hogy messze ez szólt a legszebben az üzletben. Viszont recseg a balance poti. Tényleg, nem tudja valaki hogy lehet-e Mo.-n ALPS gyártmányú potit kapni valahol? Legutóbb amikor érdeklődtem utánna pár éve, csak németországban árulták.

Kontakt spray??? (Tisztító és kenő fajta)
Biztos, hogy nem kell cserélni a potit, pláne nem ALPS gyártmányút...
Amúgy nincs direkt kapcsoló, mely kihagyja? (Pont a tiédet még nem ismerem...)

Hát ja király erölködő megérdemelne egy puccos hangszórót.

Egyébként van benne logika, hogy miért hangszóróra költsön az ember:
Erősítő torzítás szint már 15 éve a legnyamvadékabnál is 0.15% alatt.
(Torzítást a gyenge táp a silány kivitelezés visz bele pluszba, ja meg sajna a mérési módszer statikus jelekkel megy és csak nemharmónikust mér, szóval ez egy kicsit félrevezető)

Míg a hangszórók legjobbika sem jobb, mint 5%.
Sajna csak légbőlkapott adatokkal tudom ezeket alátámasztani, de a lényege az az, hogy a dinamikus hangszóró egy igen bizar holmi, amit a keresztváltó és a doboz csak tetéz, tehát itt a spórolással arányaiban sokkal többet rontunk a hangképen, mint az erősítő költségének visszafogásával.
Üdv

A kontakt spray nem rossz ötlet, de hogy fújom be egy zárt potiba?

A hangszóróválasztási logikát aláírom, de anno így jött össze. Igazából az erősítővel lőttem túl a célon, de nem bántam meg. Most meg eléggé zsúfolt a szoba, nem hiszem, hogy egy sokkal jobb láda csodát tenne.

Belefolyik, nyílván közbe forgasd....
Ha nem megy, kérj meg egy hozzáértőt.
(Legrosszabb esetben a fémház karmait kihajtogatja az ember és úgy fér hozzá... Igen ritka, hogy ennyire ne kússzon be a kontakt spray...)

Amúgy jó a szilikon olaj a WD40.... Bár én a "kontak tisztító és kenő" -t szeretem.

Nem ovlastam el az elotte mszolokat, mert soknak tunt:)

Nekem is HK-m van, igaz hogy nem mai darab:) (1978/1980 kozott gyartottak).

Ha HI-FI-t akarsz venni, akkor eloszor is a penzt kell meghatarozni, hogy mennyit akarsz rakolteni. Barmennyit lehet.

Barmit is veszel ezeket nem fogod meguszni:

- lemezjatszo eloerosito
- eloerosito (stereo)
- vegfok (sztereo, nem baj ha visszacsatolasos vagy hogy hivjak)

Ezt lehet cifrazni, ket kulon monoblokkal, azokbol is lehet csovest is venni. Vegfokbol is. En ha nem fontos nem kuzdenek ezzel. Sok penz, nagyon.

- rendes osszekotokabelek
- rendes hangfalkabelek ( kulon a magasaknak/kozepnek es kulon a melynek)
- rendes allvany az eszkozoknek (en sem hittem volna, de sokkal jobban szol tole)

A hangfalat meg csakazutan vennek, miutan megvan az erolkodom, addig tok felesleges.

A legfontosabb, hgoy mindent ki kell probalni! HA tudod, akkor egy helyen vedd emg a cuccot! Az egesz lanc fog szolni, hiaba valogatsz ossze tesztgyoztess cuccokat, ha egymast tonkrevagjak hangzasilag.

En kiprobalnam a hifibarlangot. Van mindenuk.
Marantz van naluk foleg, de azokbol is van vagyonokat ero.

Udv,
battila

köszi a tippeket, a következő időszak nézelődéssel fog telni, aztán majd írom, hogy mi lett belőle :)

Techincseket nem igazan ajanlom, de ha tetszettek akkor vedd meg, sztem meg hallgass meg parat.
Nekem amugy ilyen Jamo S708 van elol, kellemes hangfal, plane ennyi penzert(szep telet a hangja, a melyek is jol szolnak meg a magasak is), az egyetlen bajom egy eprobb tervezesi hiba. Ha hangosan hallgatsz vmit amiben sok a mely es megfeleloen dinamikus akkor a hangfal vedon levi kis jamo emblema hozzautodik ritmusra a hangfalhoz es zajol, ha ezt leszeded rola akkor minden stimm, bar a helyedben meg nezegetnek hatha talalsz vmit ami jobb es nem sokkal dragabb

van 1 kis gondom. a jamo 6 ohm-os, az erősítő viszont:

80 Watts per channel, 20Hz – 20kHz @ <0.07% THD, both channels driven into 8 ohms
100 Watts per channel, 20Hz – 20kHz @ <0.2% THD, both channels driven into 4 ohms

ez nem gáz? én azt olvastam, hogy akkor a jó, ha ugyanannyi mind az erősítőn, mind a hangfalon.

"ez nem gáz? én azt olvastam, hogy akkor a jó, ha ugyanannyi mind az erősítőn, mind a hangfalon."

Nem gáz!
Akkor gáz ha 4 alá megy, mer akkor megnyekkenhet és a torzítás is másképp alakul.
Kb a két magadott teljesítmény között fog menni!
A lényeg!
Hogy kb kétszer akkora legyen a teljesítménye a hangfaladnak!
De ha több az még jobb.
De ha profi cuccot akarsz, miért nem építesz magadnak!?

----------------------------------------------------------------
"Értem én hogy villanymotor, de mi hajtja!?

jó hír. úgy tűnik oké, mert az erősítő 80-100 watt, a hangfal meg 200.

építeni... én _nem_ értek hozzá, olyan jó meg amúgy se lenne, mint az olyan láda, amit mérnökök terveznek. egy ismerősöm is azt mondta, hogy épített párat (ő még értett is hozzá), de valahogy sehogy sem lettek olyan jók, mint a gyári.

" egy ismerősöm is azt mondta, hogy épített párat (ő még értett is hozzá)"

Lehet hogy hangfal tervezést nem tudsz végezni, de erősítőtt lehet a csúcs minőségnél is jobbat építeni!
a hangfal a legkényesebb része a láncnak, ha ez nem jó akkor akámilyen erőlködőt is teszel nem lesz jó! :)
Veszel egy profi hangfalat és építesz pár alkatrészől
(MOSFET) egy erölködőt!
frekvencia sáv:5Hz-450kHz
torzítás: 0.05% teljes kivezérlésnél!

Ha csak a tizedére sikerül a gyakorlatban, akkor is
tízszer jobb elölködőd van, mint amit kereskedelmi forgaloban kaphatsz!
Azt persze drága pénzen! :)

----------------------------------------------------------------
"Értem én hogy villanymotor, de mi hajtja!?

A kommersz erősítők paraméterei valóban "lenyűgözőek", és nem sokban térnek el egymástól, mégis van, ami ocsmányul szól, és van, ami sokkal jobban, ergo az adatlap nagyjából-egészéből (mostanság) nem sokat jelent. A saját, diszkrét alkatrészekből szépen összerakott erősítőnek van egy fontos előnye: lehet kísérletezni vele, hackelni yool, és ha netán meghibásodik, otthon ki tudod javítani, nagyjából alkatrészáron. Mint az Open Source szoftverek :-) Nekem a Piret-ben az egyik csatornában az egyik tápágban kiment a biztosíték, némi méricskélés után egy végtranyó+meghajtó cserével megoldottam a kérdést. Ha egy gyári vackom van, akkor max. azt konstatálom, hogy "nem szól", és vihetem a szervízbe, aztán ott a gyári cserealkatrészért kifizetek soksok Forintot, meg munkadíjként is annyit...

"ahahah
"Lehet hogy hangfal tervezést nem tudsz végezni, de erősítőtt lehet a csúcs minőségnél is jobbat építeni!"

ez tetszett a legjobban

na meg:
"tízszer jobb elölködőd van, mint amit kereskedelmi forgaloban kaphatsz!"

hat, most ehhez mit szoljonaz ember ehehehe:D"

Csak annyit, hogy még nem volt a kezedben forrasztó páka sem! :P

Azt már nem is merem említeni, hogy meg tudod-e különböztetni tokozás alapján egy tranyó kivezetéseit. :P :P
Oszcilloszkóp gondolom neked sci-fi katedória. :P

http://hu.wikipedia.org/wiki/Oszcilloszkóp

----------------------------------------------------------------

nekem yamaha + jamo párositas van a jamokat csak dicserni tudom a yamaha - t meg szeretem :-)

keves pénzból lett régen véve /relativ + hm nem is volt az kevés/ aztán még vettem woofert, mert kellett a lelkemnek.. Az is jamo -- Öregember játékszerei :D --

en amikor 1-2 honapja elhataroztam h veszek valami kicsi, olcso erosito+hangfal parost, akkor fogtam magam es megvettem egy Yamaha RX-V359-t, szep volt, olcso volt, akcios volt, stb. majd amikor a hangfalakat kezdtem nezegetni, a suranyihifis srac azt mondta, h "koztudott, hogy a yamaha zenere nem jo, csak hazimozira." hat, igy jartam, nekem jo:)

nekem is OK :D

mondjuk a szamitogep is rá van kötve, meg minden ami szól. Mp3 nál meg 8 szerintem

//amugy tök botfülü vagyok//

anno yamahán hallottam elöször egy QEEN lemezt, akkor nem vót rá pénzem, de beleszerettem. Asszonynak meg 5.1 kellett, hát ez lett a kompromisszum. Mondjuk, mikor meglátta a hangfalakat, akkor 1 hétig nem is szólt hozzám pedig csak 80 cm magasak...

nem ehhez a temahoz kapcsolodik, de ugytunik, elegsok hifi-buzi idegyult, tehat veszem a batorsagot, es itt kerdezek:
cd lejatszot szeretnek venni, mit tudtok egy Cambridge Audio Azur 340C-rol? illetve Denon DCD-500AE/Onkyo DX-7333/Marantz CD5400 ? kb egy ar-kategoria mind a 4. (+-5ezer)

Bár nem értek túlzottan a témához, de hogyhogy senki se említette még a Magnat hangfalakat?
És az Altec Lansing? Vagy az már kiment a divatból?

Esetleg Celestion hangfalak? Elég jók, olcsók.
De úgy 200-ból házilag is lehet jót barkácsolni, az asztalosmunka a legdrágább.

az audiofil hangminőség terén annyi tapasztalatom van, h egy időben olvastam a témával foglalkozó magyar és német folyóiratokat.

ált. tapasztalatom, hogy egy bizonyos max hangminőség eléréséhez a rendszer hangfalaira 2-3-szor annyit érdemes költeni, mint amennyibe az erősítő kerül.

ha csak az árat nézzük, 23e Ft-os hangfalak (mint kategória) felejtős...
(é: h/k-hoz nem illik)

nna. megvan a cucc. egy pár jamo s708 + egy hk3480. 3380-as nem volt már, ezt meg odaadta a csávó 110k-ért (azaz egy tizessel többért, 1,5x teljesítménnyel). szól mint állat, nagyon tetszik :)

kösz mindenkinek!

hali,

most olyan gondom van hogy kéne egy cd/dvd lejátszó az erősítőhöz, ami tud flac-ot játszani (és emberi árban van)

valaki tipp?:)

Egy grafiti jut eszembe:
"Bepisilek, a szavazástól!"
Hi-Fi (High Fidelity)-ről annyian írtak, jót-rosszat, okosat-hülyeséget, hideget-meleget, hogy (szerintem) a lapokat egymás mellé rakva, a holdig érne meg vissza, holdfogyatkozás idején.

Hiroyasu Kondo mondta:
"Tökéletes eszköz nincs, csak elfogadható!"

Szóval, ha a te ízlésednek az a legmegfelelőbb akkor azt választd! Ne kérj tanácsokat "szakértőktől", mert azok csak félrevezetnek.

Sajátkezűleg építeni nem olcsóbb mint vásárolni, hiszen a minőségi anyagok egy barkácsolónak, nehezebben hozzáférhetők és költségesebbek mint egy cégnek, aki nagyobb menyiségben képes vásárolni. De az is igaz, hogy precízebben lehet megválasztani az alkatrészeket és pontosabban, körültekintőbben lehet építeni, de mindenképpen sok időbe tellik.

Használj Windowst, mert egy nagy szoftvercég sokkal jobban meg tudja tervezni a szoftvert, ráadásul a tesztelést is sokkal komolyabban, nagyobb részletességgel végzik, van nagyon komoly minőségbiztosítási rendszerük, melyben jól megtervezett folyamatok szolgálnak az ügyfélpanaszok visszacsaatolására.

Lehet, hogy OpenSource eszközökből precízebben ki lehet választani az adott célra a legalkalmasabbat, sőt akár "szebb" megoldás is adható, azonban végeredményt, összköltséget tekintve sokkalta drágábban.

Ugye, hogy ez így, ebben a formában marhaság? Pedig ezt jelentetted ki...