[Megoldva] szállodai wifi

Fórumok

Az Samsung S10 telefonom nem akar bejelentkezni a szállodai wifire. A wifi nyílt, csak el kell fogadni az apróbetűs részt. A telefon kapcsolódik a wifihez, de nem dobja fel az ablakot, így hiába jelenik meg hogy csatlakoztatva, "nincs internet" szöveg van hozzá,  és tényleg nincs. Azt tudom hogy pár dolgot letiltottam(s pár samsung bloat-ot ki is töröltem), de már nem emlékszem mit.Ha valaki jártas ebben a dologban, segítene, hogy minek kell futnia ahhoz, hogy menjen. Amik futnak: (nincsenek letiltva) chrome, google play service, wifi provisioner. Más, védett wifikre gond nélkül csatlakozik (ha tudom a jelszót :)  )

szerk:

most próbáltam: a lilliben is ez a helyzet.

Hozzászólások

Böngészőben random oldal megnyitása sem irányít a megfelelő helyre?

Samsungon a hálózati beállításokat lehetne esetleg alaphelyzetbe állítani, ahol a rendszer alaphelyzetbe állítás is van.

Esetleg szépen megkérni a recepcióst, hogy segítsen, hátha véletlenül még tud is.

A wifi kapcsolatoknál kikeresed azt az AP-t, amihez csatlakozol. Amikor megnyitod a részleteket, lesz ott egy olyan gomb, hogy "Router kezelés". Ha erre nyomsz, elvileg megnyitja böngészőben a router weboldalát, és általában ez hozza fel a captive portal-t. Ott kell elfogadni a feltételeket, és utána fog internetre kiengedni a router.

Köszönöm mindenkinek. Feladtam. Nem ezért jöttem a szállodába. Majd ha haza megyek, megnézem a letiltott, eltávolított apk-kat. Ha rájövök, akkor -már csak okulásképp- megírom a megoldást. Ha nem, akkor beállítok mindent alapértelmezettre, aztán meglátjuk. Tesztelni meg a lilliben, pennyben bármikor tudom.

inkognitó módban sima http-vel próbálj csatlakozni egy oldalhoz (pl.: http://hup.hu)

// Happy debugging, suckers
#define true (rand() > 10)

Android szereti újabban azt csinálni nekem, hogy ha nincs net wifin, akkor nem is használja, hanem a mobilnetet erölteti. Tedd ki repülős módba, kapcsold be kézzel a wifit, és próbálj meg úgy kapcsolódni.

Androidon saját DNS szerver / Private DNS server (pl. 8.8.8.8 vagy 1.1.1.1.) beállítása is okozhatja, hogy a captive portálos wifi hálózatnál nem tud kapcsolódni a captive portálra.
--
Légy derűs, tégy mindent örömmel!

nem dobja fel az ablakot, így hiába jelenik meg hogy csatlakoztatva, "nincs internet" szöveg van hozzá,  és tényleg nincs.

Ez csak annyit jelent, hogy a Wifihez ugyan csatlakozott, de a Wifi routeren keresztül nem éri el az internetet.

Nem feltétlenül te nem csináltál meg valamit, simán lehet, hogy egyszerűen nincs internet. Mert rossz a router kapcsolata, vagy csak újra kéne indítani. Előfordul az ilyen.

Szólnék, aztán vagy meg tudják oldani, vagy nem.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Szerkesztve: 2023. 10. 19., cs – 19:25

Ahogy az várható volt, én voltam a balfasz..

Mikor megvettem a samsungot tudtam, hogy hírhedten sok szemét van rajta. Ezért egy kis kutakodás után, az Xda-n találtam egy „universal-android-debloater” nevű programot, amivel a releváns topic végignyálazása után a telefont letisztítottam. Nem is volt gond. Eddig. Most, hogy hazaértem, biztos voltam benne, hogy valami olyat is levettem, amit nem kellett volna. A hozzászólások alapján éreztem, hogy a kulcs szó a „captive portal”( eddig fogalmam nem volt, hogy ennek ez a neve). Ezúton is külön köszönet ricsipnek érte.

Rákerestem és azonnal feldobta, hogy törölve van.

Ráadásul az „unsafe” kategóriából. /A program az eltávolítandó csomagokat a recommended-től az unsafe-ig osztályozza./ Mivel emlékezetem szerint egy kivételtől (az ant.server., de azt megnéztem és tudtam, hogy nekem olyanom sose lesz) eltekintve csak recommended -et töröltem, így fogalmam sincs, hogy sikerült ezt is törölni. Szándékosan nem töröltem az biztos, nem vagyok olyan bátor (vagy vak). De kitöröltem az tény.

A tanulság: 1. ezekhez a wifikhez kell a com.google.android.captiveportallogin. 2. mielőtt valamit törlünk azért többször ellenőrizzük hogy mit. (mondjuk ez azért alapvető lenne egyébként is, de mint látható, vannak még hibák.)

Még egyszer köszönet a segítségért.

Nem kell ehhez 3rd party app.

Ugyanezt megtudod csinálni az adb shell pm uninstall* -k --user 0  x.y.z paranccsal is.

Az adb-t tartalmazó platform-tools szerintem nem 3rd party.

A 3rd party app csak annyit csinál, hogy javasol, hogy mihez nyúlj, ne nyúlj, illetve tudsz keresni a csomagok között. Ja meg gui. A beállításokban módosíthatod a kiadott parancs paramétereit.

Az hogy egy OS lehetőséget ad arra, hogy testre szabd, és akár tönkre tedd (ha nem figyelsz, és/vagy hülye vagy), jó-e, azt mindenki a vérmérséklete szerint eldöntheti.

* természetesen más műveletekre is adhatsz parancsot.

Probaltad is? Azert kerdezem, mert ez a szerviz felelos azert, hogy ha fellepsz egy ilyen halozatra, akkor anelkul, hogy te brozert nyitnal, feldobjon egy popupban egy webviewt. Ettol fuggetlenul, a "klasszikus" modszernek mukodnie kellene. Tehat, kellene IP-t kapnod, kellene DNS-t kapnod, majd ha megnyitsz barmit a brozerben, akkor nem authentikalt klienskent, a dns server a captive portalra kellene iranyitson. 

Probaltad is?

Persze. Hazaértünk. Megtörtént a restore. Egy óra múlva vásároltam a Pennyben. Próbáltam, működött. Előtte, ahol voltunk(Kőszeg) hotel, penny zéro.

Mielőtt rám fognátok, hogy pennyfan vagyok, az volt mindkét esetben a legközelebb. Kaját pedig venni kellett. :)

szerk.

Kaptam IP, DNS-t. Konkrétan ezt kérdeztétek korábban is. Sőt a recepciós próbálta a böngészőt (én is). De nem történt semmi. A recepciós próbált egy címet is a böngészőben, de csak az jelent meg, hogy offline. Volt chrome, volt webview. Elméletileg mennie kellett volna.