Van lehetőség Wordben a táblázat egy oszlopa szerint rendezni? Úgy gondolom, ha csak egy oszlopot jelölök ki azt abc sorrendbe teszi, de ugye a többinek is menni kellene. Excelben persze ok a dolog, de wordben?
- 155 megtekintés
Hozzászólások
Ezer éve nem láttam Wordöt, de a Google első találata az alábbit javasolja:
- Szalagmenü: Táblázattervezés - Elrendezés -> Rendezés
- Rendezés alapja: Oszlop XX
- OK
- Örül
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Bakker de béna vagyok. Elrendezés, adatok, rendezés.
Köszönöm.
“The basic tool for the manipulation of reality is the manipulation of words. If you can control the meaning of words, you can control the people who must use them.”
― Philip K. Dick
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem vagy béna, a szalagmanü olyan fos, hogy 15 év alatt sem bírtam megszokni, én se találok meg rajta semmit. Főleg, hogy sokszor a kategóriákat, funkciókat elég hülyén osztották szét, nem egyszer több szalag között. Hála istennek már semmilyen Office-t sem használok, de ha nagy ritkán valami olyan windowsos, MS office-os géphez kell leülni, ahol még ilyen szalagos borzalom van, ott mindig az az érzésem, hogy legszívesebben kivágnám a gépet az ablakon. Részemről csakis LO, nem csak azért, mert a Writer jobb, mint a Word (főleg OpenType-támogatás, DTP funkciók, magyar nyelvi támogatás, doksi- és formázásvédelem), de támogatott a hagyományos menürendszer is, és nincs az ember szalagozásra kényszerítve. Persze LO sem szokott kelleni már, ha ilyesmi kell, akkor vim-ben írom kész sablonok alapján XeTeX-szel pdf-be fordítva a doksikat, bár beágyazott táblázatot azzal nehéz csinálni, ahhoz lehet elővenném inkább az LO-t.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni