A DuckDuckGo eltávolította indexéből a kalóz- és egyéb szerzői jog szempontjából problémás oldalakat

Hiába keresne rá a felhasználó a The Pirate Bay, 1337x, Fmovies, youtube-mp3, NYAA.se, Lookmovie.io, 123moviesfree.net oldalakra, de nincs találat a Flixtor és Primewire, 2conv.com, Flvto.bid oldalakra sem. De a youtube-dl sem található meg a DuckDuckGo indexében. Részletek itt.

Helyes lépés!
7% (34 szavazat)
Helytelen lépés!
93% (448 szavazat)
Összes szavazat: 482

Hozzászólások

Szerkesztve: 2022. 04. 16., szo – 14:09

Helytelen lépés.

Ezzel gyakorlatilag kinyilatkoztatta, hogy a felhasználók orrba-szájba követgetését és profilozását leszámítva semmiben nem más, mint a tech-multik kezében lévő keresők. Sőt, mi több, tanúbizonyságot tett arról, hogy képtelen semleges maradni és nem behódolni agresszív profitérdekeknek (amit a 21. században egyesek szerzői jogvédelemnek is csúfolnak).

A youtube-dl cenzúrázása pedig az azt fejlesztő open-source közösség elleni profitprotektor támadás. Ráadásul övön aluli, azok után, amit a DuckDuckGo hirdetett magáról, meg a szabad internet felfogásáról. Ezzel a DuckDuckGo bebizonyította, hogy még a Microsoftnál is képes mélyebbre süllyedni, ami átmenetileg engedett a DMCA nyomásnak a youtube-dl-lel kapcsolatban (mikor letiltották a GitHubról), de végül kiállt a fejlesztők mellett, visszaállította a repót, és még egy külön pénzalapot is létrehozott a FOSS fejlesztők jogvédelmére hasonló esetekben.

https://en.wikipedia.org/wiki/DuckDuckGo#Search_results

DuckDuckGo's results are a compilation of "over 400" sources,[56] including Yahoo! Search BOSS, Wolfram Alpha, Bing, Yandex, its own web crawler (the DuckDuckBot) and others.

Tehát nem csak a bingre alapoz, hanem kb. mindenre, amit talál és saját crawlere is van. Én vagyok az utolsó ember, aki az ms-t védené, de ez a DDG saját döntése volt.

Ha az ő adatbázisukban nincs benne és kiveszik a használtakból (Bing és egyéb third-partyk) akkor ők se fogják megtalálni. Szerintem ennyire egyszerű a történet csak tévesen a DDG-t kezdték el hibáztatni. Innentől kettő lehetőségük van, ráküldik a saját crawlerüket mindenki megnyugszik és elkezdenek egyre jobban erre építeni, hogy elkerüljék a hasonló eseteket vagy bevallják, hogy direkt vették ki [ilyen] kérés alapján amit X,Y állami szervtől kaptak.

Részben értek egyet. A kalóz oldalakat nem hobbiból, hanem jogi előírások miatt kell cenzúrázniuk, ebben nincs választásuk, mert pert kapnak a nyakukba, és lemennek a lefolyóba.

Viszont a YTDL elleni támadás teljesen gáz. Az egy teljesen legális, opensource projekt, csak most a reklám meg a vérszívó jogvédő ipar betámadta, mint a fekete bárányt. Szerencsére a Linux disztrók, BSD-k tárolójában elérhető, MacOS-en homebrew-val, Windowson meg részben csomagkezelőkkel (pl. Chocolately, Ninite, stb.) vagy ha az ember a weboldalát elteszi kedvencekbe, de valóban gusztustalan, hogy próbálják a projektet elpusztítatani. Szerencsére nem tudják, mert egy teljesen nyílt projekt, pár egyszerű Python script az egész, még forráskódból forgatást se igényel, bárki forkolhatja, új git tárolóba kiteheti, stb., elég nehéz lesz kiirtani. Ahhoz túl egyszerű, és túl jól ismert. Ritkán használom, de akkor nagyon jól jön.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Elviekben nem, de nem kéne úgy kezelni, mintha bűnözők lennének. Semmivel nem illegálisabb, mint reklámblokkolókkal vagy JS-tiltó addonokkal böngészni, böngésző agentöt módosítani, követő sütiket tiltani, vagy pl. játékokban cheatelni, zárt kódú OS-eket moddolni, virtuális gépekbe mindenféle szart feltelepíteni, amihez külön licenc kéne, MAC címet módosítani, proxy-t és VPN-t használni, telót rootolni és zárt bootloadert nyitni, stb.. Mert igen, a tartalomfelhasználásra vonatkozó oldalszabályzatot megszeged vele, de kárt nem okozol vele semminek, nem az van, hogy ellopsz valamit. Reklámokat nem nézed meg, de még azt is elég nehéz elmaradt bevételként realizálni, mert nem biztosított, hogy ha meg is jelenik a reklám, akkor nem tekered át, nem némítod el, tényleg figyelsz mit reklámoz, meg fogod venni a reklámozott terméket, szolgáltatást, stb.. Igazából a YTDL még szívességet is tesz a tartalomszolgáltatóknak, mert ha van egy kedvenc videója valakinek, el tudja menteni, és nem a szerverek sávszélességét fogja vele folyton tépászni, akárhányszor nézi meg. Ezt csak a pénzéhes jogvédők próbálják így beállítani, hogy világvége bűnözés, mind elkárhozunk, stb.. Sőt, ha jogilag nagyon mélyen megfeszegetjük, akkor a YTDL-lel való letöltés még a szerzői jogi keretek között is marad a magáncélú másolatkészítéssel, fair használattal, ha az nem nyerészkedési céllal történik. A másik, amiért ez nem szabad engedni a jogvédőknek, hogy ilyen messzire merészkedjenek, mert akkor hozzászoknak, hogy mindent ők diktálnak, már így is elég messzire mentek, pl. a YT-on sorra tiltanak be torrentezést bemutató, elemző videókat (értsd: csak a szoftvereket, protokollt mutatja be, teljesen legális Linux iso-kon, stb., semmi illegális letöltés, meg trackerezés), sőt, már azt is feszegették, hogy a wget is illegális, mert mindenféle süti nélkül le lehet vele tölteni, és aki használni meri, az cyberbűnöző, meg csúcshekker. Ha ezt engedjük, akkor már lassan az is illegás lesz, ha valaki Linuxot használ, mert akkor ő lesz a mocskos szemét, aki nem vesz Windowst, Macet, és a multik miatta fognak éhendögleni.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

"Elviekben nem, de..."  "Mert igen, a tartalomfelhasználásra vonatkozó oldalszabályzatot megszeged vele, de kárt nem okozol vele semminek, nem az van, hogy ellopsz valamit" - A jogszerűtlen használat megvalósulásának nem feltétele a károkozás.

"Reklámokat nem nézed meg, de még azt is elég nehéz elmaradt bevételként realizálni," - nem nehéz: ugyanis a tartalmaz letöltöd (viszed az erőforrásokat), de a finanszírozást jelentő reklám nem jelenik meg, nem töltődik le - nem fizet érte a reklám megrendelője.

"a szerzői jogi keretek között is marad a magáncélú másolatkészítéssel, fair használattal" - a "fair use" és a tartalom közzétevője által elvárt/előírt feltételek megsértése nem fér össze.

szúrópróbaszerűen rákerestem párra a cikkből, mind megtalálja a duckduckgo.

Nalam is mennek. Ettol fuggetlenul amikor a DDG bejelentette, hogy az "orosz propagandat" hatrasorolja/cenzurazza, elkezdtem tesztelni telefonon a Brave keresojet. Egyelore szokatlan a kacsahoz kepest, de meg nagyon uj.

A strange game. The only winning move is not to play. How about a nice game of chess?

Szerintem is, ha valahol hiba van, az egy csomó más semleges (szerzői jogi szempontból nem illegális) oldalt is érintett volna, és nem javul meg egyszerre ilyen gyanúsan gyorsan. Itt tényleg az lesz, hogy fű alatt léptek, de a közösség kineszelte, botrány lett belőle, inkább visszacsinálták, és ráfogták a Nesquik nyuszira. Látták, hogy az orosz cenzúra is milyen rossz PR volt, és hogy több olyan nem engedhetnek most egy ideig meg, mert egy terjedőben lévő alternatív szolgáltatás, és még alacsonyabb az ingerküszöbe az embereknek ezzel kapcsolatban.

Örülök, hogy fud volt csak, mert a youtube-dl cenzúrája kiveri a biztosítékot. Torrentoldalaknál, genesisnél, stb. már megszokta a netes közönség, hogy azokat mindig blokkolják szolgáltatók, meg keresők is, így ezt már mindenki megtanulta proxizással kezelni, de az aggasztó lenne, ha tényleg legális opensource projekteknél is elkezdenék ezt játszani.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Helytelen!
Egy kereső dolga az, hogy keressen és találjon! Ne az, hogy eldugjon elölem oldalakat! 

Néhány könyvet megvásároltam e-book formában, amit tableten elolvastam (darabja kb. egy ezres volt). Sokan értetlenkedve néztek rám, hogy de miért nem töltöttem le torrentről.

Úgy érzem, kiöregedtem (vagy meggazdagodtam? :) ) a warezolásból és ha lehetséges, inkább a legális utat választom (persze most lehet mondani, hogy a torrent legális, mert... ; szóval értsd jól), ami legtöbbször pénzbe kerül.

Ezen alapvetésből jónak tartom, hogy a nem legális dolgokat nehezebb egy keresővel megtalálni, ezáltal is nagyobb az esély arra, hogy többen próbálják a legális utat választani. De úgy látom, ezzel a véleményemmel igen erős kisebbségben vagyok.

(Megj.: lehet egyetérteni vagy egyet nem érteni a szerzői jogok létével és kitételeivel, de attól még ez a jog.)

e-könyvekre nem a torrent a legjobb, hanem a Genesis Library, ami mindig valami másik proxy-s linkről érhető el, mivel a meglévőket folyamatosan zárja be a yard. Viszont néhány e-könyv lehet nem található ott meg fent, így igazából lehet nem feltétlen felesleges húzás egyiket-másikat megvenni, főleg, ha ilyen ezres, vagy az alatti jelképes akciókkal megkapja az ember.

A warezbe én is belefáradtam, már 15 éve is, ha lehet a legális utat választom (akár videó, zene stream, akár játékok, pl. Steam, GOG, stb., szoftverekből csak FOSS és Linux, csak nyílt szabványok és formátumok). Kivéve, mikor nem lehetséges, pl. nézek pár olyan amcsi, kanadai sorozatot, ami legális streameket nem elérhető regionális szerzői jogi baszakodás miatt, azokat kénytelen vagyok torrentről nézni. Illetve e-bookot a nevezett forrásból szoktam, mert azt általában elég könnyű beszerezni, kockázat- és vírusmentesen. Úgyse olvasok sok könyvet, néhány szakmai dolog kell csak, amibe néha napján belenézek, főleg programozás, nyelvtanulás, héba-hóba 1-1 könyv, tényleg nagy ritkán, két kezemen meg tudom számolni, amit egy év alatt letöltök, nagy kárt a kiadói iparnak nem okozok vele.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Nem munkám, sem hobbim orvosi könyvek olvasgatása :)

Persze, értem, mire gondolsz, van is benne valami. Egyébként valamelyik (magyar) ekönyves oldalon arra is van lehetőség, hogy a könyvnek csak részeit vásárold meg (ha nem tudod, hogy melyik oldal kell, mert a tartalomjegyzékből nem kitalálható, akkor ez nem segít), töredék áron.

Azért írtam, hogy nem minden könyv található meg benne, főleg, a magyar nyelvűekből van rettenet kevés. Nyilván nem lehet minden könyvet minden nyelven innen tölteni, de érdemes innen indítani a keresést, még mielőtt megvesz az ember egy e-könyvet potyára. Emellett még lehet próbálkozni magyar torrentoldallal, mek-kel, stb.-vel is. A net mindig is ilyen volt, többféle keresővel meg kellett nézni dolgokat, több forrásból. Vannak, akik mai napig nyomják DC++ magyar HUB-okon, meg eMule/aMule/eDonkey protokollon keresztül is, mert néha kincset lehet ezekkel is találni, utóbbi pl. nekem anno nagyon bevált kottákhoz.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Bocs, nem láttam a smiley-t. De nem baj, hogy felhoztad, viccen kívül, mert tényleg félreérthető voltam, nehogy azt higgye valaki, hogy magyar szépirodalmi műveket meg hazai ponyvákat fog onnan letöltögetni, mert nagy csalódás fogja érni. Inkább való ez műszaki könyvek, programozás, egyetemi jegyzetek, tudományos publikációk beszerzésére, esetleg kottákhoz, nyelvtanulási anyagokhoz, és még azoknál sem garantált, hogy minden fent lesz.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Az is Genesis, csak más néven fut, majd bezárják a Z-lib név alatt futó oldalait, lesz helyette más proxy. Ez olyan, mint a Piratebay, hogy már évtizedek óta nem tudják felszámolni, mert a csapat 5 percenként indít új oldalakat random neveken, domainekkel. Elérhető torrenten is, azzal az egész sok gigás adatbázisuk egyben is letölthető.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Torrentet jellemzően ma már nem azért használunk, mert ingyen akarunk valamit, hanem mert legális forrásból már nem elérhető az a tartalom.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001 valahol máshol

Sose fulld trollba a kretént.

Ezzel vege is a palyafutasuknak.

A globalis piacon fatalis hiba.

A Google amikor ezt eloszor meglepte, mar brutalisan megkerulhetetlen volt.

en eddig se ertettem miert hasznalja ezt barki is... ezutan meg plane. nekem jo volt a google mindenre.

Továbbra is maradok a DDG-nál. Egyszerű az oka, jobban testreszabható a kinézete, témázható, betűtípus megváltoztatható elég könnyen. De ha annyira elqrvulnak, akkor átváltok searx-re (ami Google, de anonimizálva a keresést).

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Hát van olyan akit ez például zavar, mer vannak elvei:

Happy white woman

utána

Happy black woman

és van olyan is aki meg miden rendszerben megtalálja a számítását...

A tömegek sohasem szomjúhozták az igazságot. A nekik nem tetsző bizonyságok elől elfordulnak és inkább a tévedést istenítik, ha ez őket elkápráztatja. Aki illúzióba ringatja őket, úr lesz fölöttük, de áldozatuk az, aki megpróbálja őket kiábrándítani.

Hát ez az! Engem pl. nem érdekel miket tárol rólam a Google. Úgy is max azt tudja amire rákeresek. És aztán azzal mit kezdenek? Reklámokat blokkolom az infókkal meg legyenek boldogok. 
Viszont kurva jók a Google szolgáltatásai, amiknek a közelébe más szolgáltatás még csak a közelében sincs. 
 

Úgy is max azt tudja amire rákeresek. És aztán azzal mit kezdenek?

Naív lélek. Talán egy könyvben olvastam, hogy még az internet elterjedése előtt is voltak hasonló "profilozások", pl. USA-ban egy bevásárlóközpontnak(?) is volt "hűségkártyája". Innen-onnan összekapcsolva már tudták, ha valaki elkezd bizonyos termékeket vásárolni, akkor valószínűleg várandós. A kártya egy idősebb anyuka nevén volt, akinek a lánya pont ilyen termékeket vásárolt, és küldték is a gratulációt meg mindenféle aktuális kuponokat. Idősebb anyuka teljesen fel volt háborodva, reklamált, elnézést kértek tőle. Utána kiderült, hogy bizony a (felnőttkorú) lánya valóban várandós.

Azok alapján, amiket keresel (és amilyen oldalakat meglátogatsz), szépen sok mindent ki lehet találni rólad: életkor, családi helyzet (nem lennék meglepve, ha ezen cégek hamarabb tudnának pl. a megcsalásról, mint az, akit megcsalnak), betegségek (múló és tartós), ízlés, anyagi helyzet, politikai preferencia, függőségek, stb.

Ezekből konkrét nem tudnék mit mondani (ami nem azt jelenti, hogy nem lehet).

Viszont pl. a betegségeiről vagy a politikai preferenciáiról szóló információkból könnyebben el tudnék képzelni több mindent.
Ha más nem, a betegségek alapján is dobhat fel a google reklámokat, és akár "áltudományos" gyógymódokat is (nem feltétlen szándékos a károkozás a google részéről, de attól még károkozás). Anyagi helyzettől függően dobhatja fel az XY hitelt (gondolom, mindenki tudna XY helyére nem egy konkrét átverést írni) vagy épp valami "tutibiztos" befektetési formát (pl. az FB-n jópárszor láttam a K... befektetést reklámként, alatta természetesen csupa kecsegtető hozzászólást).

Vannak olyanok, akik a "privacy"-t nem féltik és nem érzik rossz dolognak az ekkora mennyiségű adatgyűjtést, és vannak, akik kockázatot látnak ebben. Vannak, akik kiteregetik, hogy milyen politikai nézetet vallanak (hisznek), mert úgy érzik, hogy..., míg vannak, akik erről nem szeretnek nyilatkozni, mert kockázatot látnak ebben.

nyilvan tudnak mindent, es nem csak a google, hanem a facebook stb is.  sot meg a hup-on is meg lehet nezni siman mikhez szoltam hozza, es ebbol mi minden kideritheto am!!4!444

es en akarhogy vedekezhetek, ha mondjuk az ismerosom gmail-t hasznal vagy androidos telefont es vele sms-ezem vagy emailezem egy temarol...

aki ennyire parazik, az kapcsolja ki az internetet es hasznaljon postagalambot, vegyen papir alapu ujsagot (de mindig mashol, nehogy az ujsagarus kifigyelje mi erdekli!) a konyvtarban meg keressen a regi cedulas rendszerrel...  en siman leszarom :)

>És aztán azzal mit kezdenek?

na ez az igazi kerdes. mondjuk targettalhatjak a keresesi eredmenyeket ram. es ennek en meg orulok is. nem ritkan fordul elo, hogy rakeresek 1-2 gyakori szora, es en kifejezzeten orulok, hogy az erdeklodesi korombol keres eloszor relevans talalatokat.

nekik nyilvan az a biznisz ebben, hogy a reklamokat is ram targettalhatjak, de az nevet a vegen, aki adblockert hasznal...

kapcsolja ki az internetet es hasznaljon postagalambot, vegyen papir alapu ujsagot (de mindig mashol, nehogy az ujsagarus kifigyelje mi erdekli!) a konyvtarban meg keressen a regi cedulas rendszerrel

Gondolom, nem kell magyarázni, hogy a két véglet között sok lehetőség van élni.

en siman leszarom

Ha tényleg így lenne, akkor nem írtad volna meg ezt a hozzászólást :P

az ismerosom gmail-t hasznal vagy androidos telefont es vele sms-ezem vagy emailezem egy temarol

Csak most esik le, hogy ezzel mit is mondasz: a google "beleolvas" az emailekbe és az sms-ekbe, de gondolom, nem vagy terrorista, így nincs titkolnivalód. Ha tényleg így van, akkor én is beleolvasgatnék, hiszen nincs titkolnivalód :)

Most meg.

Azzal, hogy "nem erdekel", lezarod magad elott az ajtot. Amikor mar erdekelhet, mar tul keso lesz, mar mindent tudnak rolad.

A szavaid alapjan fiatal vagy :), nem lattal olyat, amikor par ev alatt teljesen a visszajara fordul a vilag, es ami 10 eve oke volt, hirtelen eletveszelybe sodor.

Par eve meg afganisztanban se gondoltak, hogy a kormanyzat altal gyujtott adatok a taliban kezebe jutnak, akik aztan az alapjan tisztogatnak...

Par eve meg ukrajnaban is okes volt oroszokat szidni, ma meg ok a varos urai, a kezukre jut a teljes kozigazgatasi adatbazis, es hoppla, vajon hova mennek ki a katonak lovoldozni.

De teszem azt, ha 30-40 ev mulva pl. a csaladod vedelmeben szabadsagharcos akarsz lenni, lehet, hogy nem jo otlet az osszes szokasodat megosztani.

tl;dr: sose tudod, mit hoz a jovo. heccbol lezarni egy kaput magad elott botorsag.

> Amikor mar erdekelhet, mar tul keso lesz

mar most is tul keso.

sot amikor az emberek sok eve rajottek hogy gyujtik roluk az adatokat es fontos lenne a privacy, mar akkor keso volt...

es aki azt hiszi, attol hogy o nem hasznal google szolgaltatasokat es facebookot, mar vedve van mindentol, na az rohadt nagyot teved. millio egyeb modszer van kovetesre es adatgyujtesre, a browrser fingerprintingtol (pl. milyen font-ok vannak a gepen stb) a mindenfele koveto cookie-ig, ip cim (ipv6-ban milyen jo hogy benne van az egyedi mac cim, ugye?)... persze az utobbi nehany evben elkezdtek ezek ellen vedekezni, temporary ipv6 cimek, tracking tiltasa stb, de mar keso... es mindig lesznek uj trukkok, mert ez tul nagy biznisz ahhoz, hogy uszni hagyjak.

> fiatal vagy

mar nem :)

es inkabb elvezem az eletet, mint hogy paranoiaban rettegjek hogy vajon ki mikor mit tud meg rolam.

> szabadsagharcos akarsz lenni

nincsenek eziranyu terveim

o nem hasznal google szolgaltatasokat es facebookot

Nem egyszerűen nem használni, hanem tiltani mindent, ami oda mutat, hogy a más site-okon "elrejtett" FB like gomb, meg GA script se működjön.

browrser fingerprintingtol (pl. milyen font-ok vannak a gepen stb)

Több böngészőt kell használni a különféle célokra, a fontokra meg lehet csinálni scriptet, ami véletlenszerűen rak fel és töröl le egy lista alapján fontokat, amit nem használsz és ezt berakni cronba. De a fontokkal amúgy se mennek túl sokra; felmentem egy ezt tesztelő oldalra és egy csomó fontot meg sem talált, pl. az Amiga Topaz-t.

a mindenfele koveto cookie-ig

Sütiket szűrni, csak azt engedélyezni, amit kell és a browser gyorsítótárat minden session után törölni.

ip cim (ipv6-ban milyen jo hogy benne van az egyedi mac cim, ugye?)

Tor, Anonymox, akármilyen anonimizer proxy cucc. Amúgy IPv6 nincs mindenütt, pl. a Digi sem ad alapból, nekem is IPv4-es címem van csak és az is dinamikus, ha akarom lecserélem bármikor.

LOL, ez már agyrém kategória, hogy így is fingerprintelik az embert, és emiatt már a telepített fontokkal is játszani kell. Már az is meredek volt, hogy a sok adatvédelmi rendszer már az asztal-böngésző felbontásával is játszik, meg az alblakkeretekkel, de ez a fontokkal trükközés már túlszárnyal mindent.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Ez a micsoda Opera 12-ben le se futott, elakadt félúton. Ha az összes tracker így megy Opera 12-ben, akkor asszem nem vagyok túl nagy veszélyben. PaleMoon-ra azt írta, hogy egyedi a browser fingerprint ~200000 fingerprintből, ami egyrészt minden csak nem reprezentatív - 40000x annyian vagyunk - másrészt meg ez nálam folyton változik, egy raklap browserem van.

kepernyo felbontas

1920x1080, több milliárd embernek van ilyen felbontása.

egermozgas

JS nélkül? Egyébként az egérmozgás az kb. minden session-ben egyedi, tehát még két session-t sem tudnak összekötni vele.

netszolgaltato/geoip

Digi userből is sok van, IP cím meg dinamikus.

bongeszo verzioja

Fake agent, multiple browsers. Nálam pl. alapból úgy megy, hogy a keresőt még Operából használom, amiben a fél internet alapból ki van tiltva, de a találatokat már PaleMoon-ból, IceWeasel UXP-ból, vagy Ungoogled Chromiumból nyitom ki (utóbbiból kettő is van, egy GTK2-es 73-as, meg egy - sandboxolt - GTK3-as 83-as), amikben meg a reklámblokkolók és egyéb extension-ök fogják meg a fél netet és akkor még ott van a hosts lista is.

Ki lehet kerülni a tracking-ot.

> 1920x1080, több milliárd embernek van ilyen felbontása.

es tobb milliardnak meg mas. mondjuk 4k vagy laptopon egyeb. 1-2 bitnek a fingerprintben megteszi...

> Digi userből is sok van, IP cím meg dinamikus.

de mi van ha epp az oldal bongeszese kozben valtozik az ip-d, akkor mar le is kovettek mirol mire valtozott.

meg par bitet ez is kiad a fingerprintbe, mert mar nem par milliard fullhd user kozul kell kivalasztani csak a fullhd-s digi userek kozul.

> Fake agent, multiple browsers. Ki lehet kerülni a tracking-ot.

igen, ki lehet, de mekkora energiabefektetessel?

> JS nélkül?

js nelkul ma mar kb semmilyen weboldal nem mukodik...

amugy egermozgasbol pl ki lehet mutatni jobb vagy balkezes vagy, milyen gyorsan mozgatod atlagban etc, ebbol is osszejon par bitnyi info...

es tobb milliardnak meg mas. mondjuk 4k vagy laptopon egyeb. 1-2 bitnek a fingerprintben megteszi...

Akkor máris sikerült kb. négymilliárdra szűkíteni a szkópot.

de mi van ha epp az oldal bongeszese kozben valtozik az ip-d

Akkor lerohad a kapcsolatom. Élő kapcsolat alatt nem változtatja meg az IP-t az ISP (én legalábbis 20 év alatt még nem találkoztam ilyennel), ha meg mégis, akkor úgyis ki, meg kell jelentkezni, stb., olyankor egy browsercache clear is mehet.

meg par bitet ez is kiad a fingerprintbe, mert mar nem par milliard fullhd user kozul kell kivalasztani csak a fullhd-s digi userek kozul.

Azaz akkor 10 millió, mínusz a nem fullHD userek...már feltéve, ha nem rejtem ez az IP-met proxyval. Azért ez sem akkora arány, hogy az ember cidrizzen tőle.

igen, ki lehet, de mekkora energiabefektetessel?

Ha kialakítottad az ökoszisztémádat (programok, browserek, scriptek, hotkeyek, blacklistek), akkor minimálissal.

js nelkul ma mar kb semmilyen weboldal nem mukodik...

Hát, nem is nagyon látogatok JS-dús oldalakat, max., ha nagyon muszáj. Azonfelül a JS-t lehet parciálisan is szűrni, erre komplett filterlistek vannak az adblockerekhez és egyebekhez. Ha nem fut a tracking JS, akkor max. annyit látnak, ami a szerveroldalra is elmegy.

amugy egermozgasbol pl ki lehet mutatni jobb vagy balkezes vagy, milyen gyorsan mozgatod atlagban etc, ebbol is osszejon par bitnyi info...

Tekintve, hogy az emberek elsöprő többsége ugyanúgy jobbkezes, mint én, így ez sem szűkít túl sokat...

Jogos, akkor Digi userek mínusz nem fullHD-s userek. Még mindig sok-sok tízezer fingerprintről beszélünk.

A proxynak lehet, hogy nincs 10 millió usere, de IP címe még annyi se, mint usere, azaz a "túloldalon" azt látják, hogy egy IP-ről 24 óra alatt többtízezer féle fingerprint jött fel. Ráadásul más ország IP címei esetén mindjárt nem a hazai Digi userek táborára redukálódik a minta, hanem egy jóval nagyobbra.

Kovid van, maszkban járok, ha egyáltalán megyek valahova, de itt vidéken még térfigyelő kamerák se nagyon vannak. ;)
Viccet félretéve még a cikk is leírja, hogy ez mennyire megbízhatatlan egy technológia, hogy hányezer ember került bele tévesen és hány helyen tiltották be a használatát.

naigen, amikor jozsika meg bela telefonkonyveben ott a szamom, es gondnelkul felsynelik a facebooknak, akkor nagyon fontos hogy en ne adjak jogot a facebook appnak a telefonkonyvhoz! az en szamomat sose tudjak meg!!!44 :D

A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!

.

az élet olyan, mint az ásás - mindig felbukkan néhány gyökér. Ásóval jól rájuk kell b@szni, és haladni tovább - amarillo

Megspórolták nekem a plusz munkát, amiatt mert a rokonság előszeretettel néz streaming videókat a legótvarabb, legalja vírusos oldalakon.