milyen smart TV-t?

Naná, hogy semmilyet. Sztori röviden: van 1 4-5 éves LG butaTV, volt már bajom vele, kicsivel a 2éves gari után valami bexart rajta, szervíz, kb. 30k, ok. pár hónap múlva a táp is behalt benne, 20k. most megint van vele vmi. kéne egy másik. nincs túl nagy elvárás, legyen pár hdmi input, meg optika a hangnak, meg a szokásos.Tuner nem érdekes, inkább tudjon wifin jutubozni, meg ilyesmi.
pl. lehet ezeken a xarokon sw-t frissíteni?
ill. lehet új appot telepíteni rá?
egyáltalán mi fut ezeken?
pl. mitől jobb egy androidos tv?
Egy biztos LG-t még1x nem. érdemesebb 1 fél kategóriával pl. panasonic?jobbat venni?
Lehet ezekhez wireless BT külső billentyűt?
Köszi,
r

Hozzászólások

Vagy 2 éve vettem egy samsung UE32F5300 ast. Nem bántam meg, én vezetéken használom. DLNA -ról játsza a filmeket, bár mostanság már inkább a plex media szervert használom valamint youtube. Mai napig jönnek rá frissítések, valamint a samsung app bol van jó pár alkalmazás, még jétékok is :D

Mivel DLNA + Plex media server + youtube mindent kielégít nincsen szükség külön media centeres kütyüre, ígyis van elég lom :D

Én sima USB-s egeret, meg billt tettem 1x rá, az simán működött. Elképzelhető hogy bluetooth is menne.

Fedora 22, Thinkpad x220

Samsung UE40E5300. Szóval egy évvel öregebb a tiednél. :-)
- DLNA felejtős, több olyan filmmel találkoztam, amit az ugyanazon a vason futó Plex kliens le tudott játszani. Nem mellékesen a file neveknek csak az elejét mutatta, ami sokszor lehetetlenné tette a megkülönböztetést.
- Youtube kliens felejtős, pár perc lejátszás után elcsúszik a kép meg a hang.
- Mindig olyankor frissíti a SmartHUB-ot, amikor leülnék nézni. Mivel kizárólag Plex klienssel nézek bármit, ez elég zavaró.

Összességében már nem látom előnyét a beépített okosságnak. YouTube-re, képernyő megosztásra a AppleTV-m használom, film és sorozat lejátszásra meg még a TV-n futó Plex klienst, de ki fogom váltani egy RPi v2-vel.

Ave, Saabi.

Én kikapcsoltam az automatikus frissítést, mert ha automatán van, akkor bekapcsolás után ellenőrzi, hogy van-e frissítés és nekiáll kérdés nélkül frissíteni, ami ha talált frissítést akkor alkalmanként több mint 15 perc.
Időnként kézzel elindítom a frissítés keresését.
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

No, megnéztem. Ezen a vackon UE40EH5300, nem lehet kikapcsolni a Smart HUB automatikus frissítését. Amit nyilván nem tud stand-by állapotban elvégezni, de ez tegnap odáig fajult, hogy vagy tíz percig szüttyögött, mire meguntam az egészet és inkább megnéztem laptopon, amire kíváncsi voltam. Szóval az okosTV kuka, megy az AppleTV mellé egy RPi2/OSMC médialejátszó - mivel az előbbi eléggé megválogatja, mit szeret lejátszani - a Samsung meg bekaphassa...

Ave, Saabi.

OFF: Ha jó lenne a mostani buta tévéd, én azt mondanám, hogy egy androidos minipc kell neked, vagy stick kiszerelés vagy dobozos. Filmeket faszán viszi, kodinál jobb playerre nincs szükséged :) Ha népszerű hardvert veszel frissítés s lesz. Ha DIY kell akkor esetleg rasberry pi2.
--------------------
http://grant-it.com/

Partvonalról bekiabálás és rejtett subscribe, nem vagyok okostv owner (valszeg egy darabig nem is leszek :) ): igazából én ennek tényleg az értelmét nem látom, pont a fentebb emlegetett dolgok miatt: médialejátszóra random kütyü sokkal jobb, játékra egy akármilyen konzol/PC sokkal jobb, szoftvertámogatást meg egyelőre ki tudja, milyen lesz. Nekem továbbra is barátságosabbnak tűnik, hogy külön eszköz adja az extra funkcionalitást, még akkor is, ha ehhez mondjuk N+1 darab távirányító kell (kb. az egyetlen szvsz. értelmes érv :) ); egyszerűen nem tűnik elég modulárisnak, annak meg, hogy olyan feature-t vegyek az eszközbe, amiről tudom, hogy előbb-utóbb úgyis kiváltom, nem látom sok értelmét.

(analógia: a TV-be épített DVD lejátszók esete... olyannal én még nem találkoztam, ami működött volna, mindenhol ott állt évekig kihasználatlanul, aztán amikor egyszer "na próbáljuk" ki alapon használták volna, természetesen már halott volt - gariidőnek annyi, úgyhogy olcsóbb, gyorsabb, egyszerűbb egy külső DVD olvasót hozzácsapni)

BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)

Elvileg hdmi CEC-et támogató eszközzel a tv távirányítójával is tudod vezérelni, ez játékok vezérlésénél nyilván nem téma de mediaplayernél tök jól jöhet, utána kell olvasni, hogy melyik hardver melyik programmal megy jól. Azért az android játékok vezérlése nem tapi képernyőn kicsit macerás lehet ha erre nincs felkészítve a játék.
A külön hardware mellett szól még, ha 2-3 év múlva elavulna/nem jönne frissítés/elromolna veszel másikat.

--------------------
http://grant-it.com/

A külön távirányító X db eszközhöz felvetéshez hozzátenném, hogy én pl. már nem is tudom elképzelni, milyen lenne a logitech harmony 600, majd 650-esem nélkül. kb. 5 vagy 6 távirányítót vált ki nálam, programozhatók a gombjai. 1 gombnyomásra be/kikapcsol az összes eszköz, a hangerő az erősítőt irányítja, gombok egy része a set top boxot, néhány egyéb meg a tv-t, hasonló finomságok csuklóból beállíthatók.

ahogy veszel új telefont is. Bár egy tévé hardvere szerintem nem évül el olyan gyorsan és reményeim szerint tovább lesz rá támogatás mint a telefonokra. De ha el is évül, még mindig rá tudsz dugni külső eszközt ami a funkciókat adja, ahogy egy butatévével tennéd.

Más megoldás meg nagyon nincs. De addig is egy sokkal használhatóbb rendszered van mint akármelyik másik gyártónak a saját tákolmánya.

Azért azt tegyük hozzá, hogy a legtöbb tákolt androidos rom nem igazán jó tévére. Az egész felületet, a rá elérhető appokat nem billentyűzetre vagy távirányítóra tervezték, hanem érintőképernyőre.

Ezért jó az Android TV, de oda meg nincs firefox. Csak saját tapasztalat, de nem is hiányzik, egyszerűbb telefonról castolni :)

A tartóssághoz!
~5 éve vettem, samsung nagyon lapos led tv-t.
van benne hálókari, stb....
nemtom a betűjelét, csak azt hogy 5000 a vége. :)
kopp-kopp!
Eddig nem látott szerelőt, pedig megy napi 6-8 (de többet is) órát.

............
Tegnap nem csináltam semmit, ma folytatom, mert nem lettem kész vele! :)

6 év alatt összesen 24-et.
Ami tartalom kell, az mind fent van a zinterneteken. TV streamek, filmek,sorozatok, satöbbi.
Népbutító kanálisokat, mint retekklubot, csigakettőt, pártmédiákat és tetszőlegesen behelyettesíthető nevű társaikat pedig nézze az aki rá van szorulva.

Asztali gép nálam is csak egy akad, az is inkább server, de laptopon filmet nézni nem lehet nagy élvezet. Nekem még a 13"-os rMBP-n sem az, pedig nyilván nagyobb a felbontása, mint a fullHD TV-nek. Mégis, a filmek valahogy élvezetesebbek 40"-on. MBP-n fut a Plex Media Server, a TV-n meg a kliense.

Ave, Saabi.

Áh, ez átalakulóban van. 15 évvel ezelőtt én is azt mondtam, hogy csak moziba nézek filmet. Ma? Lófasz. Olyan gagyi filmek vannak. A soroztok meg hulladék mind. Egyedül a trónokat nézem, azt is csak egybe és gyorsan.
Tökéletesen elég rá a telcsim, ezért vettem bele egy plusz 32 gigás kártyeszt. Néha meg 13" macbookon nézem azt kész. VLC-n van gyorsítás úgyhogy a szarabb filmekkel elég hamar végzek lol...

--
GPLv3-as hozzászólás.

Régi ismerős ME-ről. :)
Lényeg, Samsung régi okosTV-m van, ismerősök szerint az LG jobb. Nekem viszont bevált ez, tud WiFi-t, YouTube-ot, böngészőt és bár tudtommal véget ért az életciklusa, még jönnek rá alkalmazás frissítések. Maga az alaprendszer is frissülni látszik, időnként előadja hogy frissített valami alap dolgot amiért érdemes ki- majd újra bekapcsolni a TV-t.
HDD-t XFS-re formázza hogy az adásokat fel tudd venni (ezeket titkosítja, régen volt hozzá törő program de ma már nem működik vagy csak nem kerestem eléggé újabbat). Van alkalmazás piactér is, lehet új appokat keresni és telepíteni amíg bírja a háttértár (inkább FLASH).
Nekem van hozzá BT wireless billentyűzet, de távirányítóval is kezelni tudtam. Mivel telefonom is Samsung, pároztattam ezeket és képeimet meg tudom nézni a TV-n. Mintha azt is kipróbáltam volna, hogy telefonon keresem meg a YouTube videót és azt a TV-n nézem meg.

OFF

"Régi ismerős ME-ről. :)"

A nevem Kovács Imre, talán még emlékeztek rám is ;)

OFF

Egyébként nekem egy LG okos tv-m van én a beépített medialejátszóját használom mindíg film nézésére. A tartalom pedig egy RPi -ről jön dlna-n.
Eddig még minden filmet lejátszott, hanggal együtt.
Negatívuma nagyon lassú a menüje és sokáig tart kikeresni az aktuális filmet. Úgyhogy én is affelé hajlok hogy buta tv szép képpel + "okosító"

Ha a TV-t tudod még használni, mint kijelzőt, véleményem szerint jobban jársz egy mini PC-vel, mint egy TV cserével (Zotac ZBOX, Gigabyte Brix, Intel NUC). OpenELEC, OSMC-t neki. Sőt, akár NAS funkciókat is elláthat, ha van benne valami nagyobb tároló.

Samsung Un48H6400, megbantam. Meg mindig atom lassu az interface, toltoget, varni kell... Bongeszo hasznalhatatlan rajta, neha az amazon prime menu is akadozik...
Meg kell venni a legolcsobbat aminek jo a kepminosege, aztan venni hozza valami kulso kutyut, Pl amazon firetv-t(nem a sticket), bar nem tudom otthon mennyire van ertelme, de legalabb gyors a menuje es jol hasznalhato.

Ez nem feltetlenul igaz. Peldaul amikor en vettem a fent emlitett verziot akkor volt kb $200-val olcsobban ugyanazzal a kepernyovel, de az en verziomban mar az ujabb generacios smart funkciok voltak benne es "gyorsabb" processzor. Na mivel a smart funkcio meg mindig egy hulladek, nekem jobban megerte volna a $200-ral olcsobbat venni a, $100-ert megvenni az amazon firetv-t es meg mindig $100-zal beljebb vagyok. De nem igy tettem, szoval $300-at buktam, mert a firetv-t muszaj volt megvenni... :D

Még ezt találtam: http://lcdtvbuyingguide.com/. Régebben a logout Samsung szériáit magyarázó cikkből jutottam egy ezekhez hasonló oldalra, ott részletesebben voltak cikkek, de most nem találom az oldalt. Bár a most linkelt oldalon is rengeteg cikk van amik elmagyarázzák a különböző készülékek tulajdonságait.

SmartTV-t? Soha. Nem éri meg. A youtube-on kívül nem tudok más érvet mellette felhozni. Csak eszi a CPU-t, lassú, bugos, nyűgös az egész.
Legyen egy olyan TV ami pendrive-ról lejátsza a filmeket és jónapot. Ha több kell, illessz hozzá bármilyen android-os/RPi-s kütyüt és sokkal jobban jársz hosszútávon.

Valamikor az év elején vettem 6400-as (azt hiszem) sorozatú Samsungot a SMART nem volt feltétel sőt, de a felbontás/ár miatt akkor éppen arra esett a választás és meglepően jól használható. Sajnos a Plextől be hal a hálózata ezért a beépített lejátszóját használom, eddig mindent megevett. Egyetlen bajom vele, hogy a lejátszó böngészője olvashatatlan kb 3 méteről, mert a feliratok beleolvadnak a háttérbe. Ezt leszámítva nekem be jött pedig tényleg nem akartam okos tévét.

Samsung UE..ES5500: A DLNA médialejátszója egész jó, viszonylag gyorsan indítja a kiválasztott fájlt, tud külső feliratfájlt venni DLNA-ról, tud feliratot csúsztatni és elég ritka, hogy ne játszana le valamit. A YouTube appja már nem az igazi, egy random idő után befagy. A mobilról indított lejátszást a mobil app már nem tudja tovább vezérelni. A hangot kirakja a hangszóróira is és az optikai kimenetére is.

LG ..LB671V: A MagicRemote szerintem szenzációs, majdnem pótol egy billentyűzet+egér kombót; lehet vele egy kurzort mozgatni, kattintgatni és scrollozni a képernyőn. A médialejátszója már kevésbé tetszik. Lomhábban indít, ez is veszi DLNA-ról a külső feliratfájlt, de például nem tudom menet közben kikapcsolni a feliratot. Az MR-rel azonnal akárhová lehet ugrani a filmben. A YouTube appja jobb, gyorsabb és mobilról megy a beletekerés indítás után. Tud alapból Miracastot, egy androidos táblagép képernyőjét egész rövid késleltetéssel ki lehet rá tenni és így pl. sokkal kényelmesebb kanapéról PDF-et olvasni, mint bármi máson. Idegesítő, hogy a hangot menüből kell kapcsolgatni az optikai kimenet és az erősítője között.

Két külső médiajejátszóhoz volt szerencsém: Popcorn Popbox V8 és WDTV Live. DLNA-ról egyiknek sincs gusztusa a külső feliratfájlokhoz. Leszedett feliratokhoz Live-nak Samba vagy mkvmerge kell, a Popbox tudja szerencsére NFS-ről.

Szerintem ez az egész DLNA kérdéskör egy orbitális szenvedés. Értem én, hogy jó az alap ötlet (a kliens legyen egy buta prezentációs layer), csak az a baj hogy ahány gyártó annyiféle ócska módon implementálják.
Nekem volt több dedikált eszközöm lejátszó oldalon (valami philips, meg egy androidos overmax), és szerver oldalon is kipróbáltam mindent a rygeltől a plexig, de inkább hagytam a rákba és sima cifs megosztásról játszok le mindent, a kodi úgyis mindenhez ért. Inkább ne beszélgessen a szerver meg a kliens oldal olyasmiről hogy transcode-oljanak mert a kliens nem tudja azt amiben a média fájl van, hanem tudjon mindent a kliens és kevesebb lesz a probléma.

--
arch,debian,openelec,android

A külső feliratok elcseszett kezelését is említhetted volna. Nonszensz, hogy az egyik renderer kéri, a másik meg nem.

Viszont a TV-k egész jó renderelők, nem kell transzkódolni semmit sem, a minidlna talán nem is tud.

A DLNA előnye az, hogy platformfüggetlen, míg egy NFS-re a winesek, CIFS-re meg mindenki más hisztizni kezd.

Nekem úgy tűnik átvitelben is veri a többit. A DLNA sima HTTP GET-et használ, amit egy egyszerűbb NAS vagy egy RPi is győz, de Sambával már kínlódnának.

Na jo azert a raspi nem egy eromu. Ha eddig semmi nem jatszotta lezt a vsfs -t (ami nemtommi), akkor valszeg a pi se fogja. Nem azt allitottam hogy a vilag barmelyik megbasz-teszt videojat le fogja jatszani, hanem azok kozul szinte mindent, amivel a hetkoznapi ember talalkozhat.

--
arch,debian,openelec,android

Victoria's Secret Fashion Show.
Pár évvel ezelőtt valamilyen asus o!play fórumban dobta fel valaki, hogy azt nem játsza le neki az o!play, és kb. senkinek nem játszotta le.
Most nem férek hozzá a nas-hoz, ezért nem tudok pontosabbat mondani, annyi rémlik, hogy 36 mbit, 1080i, és valami 10 giga környéki a file. HA tudok pontosabban akkor szólok. (Ha elfelejteném slj rám!)

Köszi, megpróbálom meglesni, bár egyelőre 0 seeder :-) Remélem 2010 óta fejlődött annyit a *X világ videólejátszási képessége, hogy esetleg történjen valami. Konkrétan meg akarom nézni VLC-vel, mplayer-rel (mpg-vel), az RPi-hez készített omxplayer-rel és a TV natív lejátszójával, ami eddig hálózatról némi akadással vett egyébb fullHD-s m2ts-t. Lokálisan már jobban muzsikált.

Köszönöm a felajánlást, de megérkezett. 1.8-a C2D procis gépen mplayer, mpv és (c)vlc vitte akadás nélkül - FreeBSD-vel egy USB2-s külső SSD-ről ext2-ről. Nekem ez elég :-), de majd megnézem a többi eszközömet is. Gyanítom, hogy a CoreDuo-s laptopomon már szaggatni fog, de ki tudja.

No a teszt eredménye: a TV natív lejátszója (DLNA-n keresztül próbálva) "Ismeretlen kodek" hibával visszautasítja a lejátszást. (Ezen nyilván nem változtatna ha direkt rádugnám a diszket a TV-re.)
Az Rpi2 pedig lokális diszkről:
vlc, mpv nagyon látványosan szaggat; mplayer2 nem annyira látványosan szaggat. omxplayer szó nélkül de hibakóddal kilép. Nagy eséllyel annak is a kodekkel van baja (legalábbis egy kis darabját konverzió nélkül beleraktam MP4/MKV konténerbe, és ugyanaz történt). Úgyhogy ezt maximum az asztali gépen tudnám megnézni.

Meg valszeg mpeg2. De az összes többi (kodi, mplayer, whatever) lejátszóhoz képest a vlc eléggé jól vitte. Legalábbis a hang és a kép szinkronban maradt, és csak kb. félpercenként állt meg néhány másodpercre, aztán ment tovább kb. fél percig. Mindezt wifi-n keresztül, az is lehet probléma, illetve a core2duo-s notim is van már vagy 8 éves.

legalabb egy eve nezek DLNA-n keresztul filmeket, SEMMILYEN problemam nem volt meg vele (Samsung F6400 TV a kliens, Raspberry-n futo minidlna a server)
mindent lejatszik, felirattal egyutt (a hangsav es felirat lejatszas kozben is valaszthato, ki-be kapcsolhato, kesleltetes allithato, stb)

Bárcsak nekem lenne ilyen pozitív tapasztalatom. Nyilván nem a DLNA érdeme, hanem a gagyi kínai lejátszóé az, hogy a felirat beállíthatatlanul apró, és félig átlátszó, világos háttér fölött alig olvasható. A karakterkódolást folyton elrontja, és a videó mellé odarakott srt-vel nem tudott mit kezdeni, csak a beépítettt feliratokat kezelte. Olyanról, hogy a felirat vagy hangsávot tudjam csúsztatni még nem is mertem álmodni :)

Aztán megismertem az XBMC-t...

Erős javaslat: buta tévét vegyél, tegyél rá egy chromecast -et meg egy raspberry pi -t kodi -val. Amit ezek nem tudnak, azt az okostévé se fogja.
Ha játszani meg egyéb oda nem való dolgokat akarsz akkor csak hajrá...

--
arch,debian,openelec,android

Erdekelne engem is, hogy 500 euros keretig milyen keszuleket erdemes megvenni. Egyeduli dolog ami erdekel, az atmeroje legyen legalabb 1m.
--
FeZo

Szerintem két-három-négy projektorral és egy diszkó gömbbel simán megoldható, az már más kérdés, hogy szép kihívás kiszámolni, hogy milyen képet küldj a projektorokra, hogy az eredetihez hasonló képet adjon :)

BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)

Én egy ips-es Dell monitort használok tévézésre. Digi média boxsza és rpi2-hez csodálatosan megfelel. :)
Ez az okostévé szerintem egy olyan marketingduma, amiből végül az átlagfelhasználó annyit használ ki, hogy youtube-on megnéz ezt-azt. Ugyanúgy tévé, mint a többi nem publikus hardverrel.

---------------------------------------
Devmeme - fejlesztői pillanatok

Bátyám most vett egy Sony tévét Android alaprendszerrel. Nem olyan a felülete, mint egy telefonnak, vagy tabletnek, teljesen más az indítóképernyője, de elég jóféle működésben.
Persze neki az az ideálja, hogy a tévén internetezzen, végül rájött, hogy ezt csak plusz hozzádugott egérrel és türelemmel tudja, mert nem valami erős a hardver, úgyhogy szerintem kezdi belátni, hogy inkább képernyőtükrözés (mert chromecast-ot tud) és ámen.

---------------------------------------
Devmeme - fejlesztői pillanatok

1 hete vettünk 32"-os Philips TV-t (32PFS5501), akciósan 100k alatt beszerezhető.
Full HD (1920×1080p), ennek már modern IPS panelja van, szemben a VA-val.
Android 5.1, SoC MediaTek MT5861, CPU: ARM Cortex-A17, Cores:2, RAM 2GB, Storage 8GB.
A hasonló készülékekhez képest pozitívum, hogy ebben van Bluetooth és USB 3.0 (nem csak 2.0) is, többiekből ezt általában lespórolják.
Bemutatóteremben a márkás készülékek közül leginkább a Sony képe tetszett, Philips és LG közvetlenül mögötte, viszont az összes kiállított Samsungnak borzalmasan élénk, valószerűtlen színei voltak. Ja, és a Philips hangerőben is kicsit az átlag fölött van.
Kevés tapasztalatom van még a készülékkel, de ha konkrét kérdés lenne, utána tudok nézni.

Futtam egy kort a tevek korul, tapasztalataim a kovetkezok:
- Samsung jo marketing, kozepes minosegu kep, azonban a Tizent nyomjak es nagy valoszinuseggel 1-2 ev mulva a Nokia sorsara jutnak.
- A regi hires markak mint peldaul Philips, Grundig, Telefunken, Sanyo, Akai, Hitachi, Orion, Videoton, Sharp, Polaroid, stb. egytol egyig egy Vestel nevu torok ceg tulajdonaban vannak. Ezektol menekulni kell.
https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel#Subsidiary_brands
- A Samsungon kivul harom, ugymond fuggetlen, gyarto maradt: Panasonic, Sony es LG.

A jovo termeszetesen az Androide, a Sony mar elkezdett erre epiteni. Kb. ott allunk mint 2011-ben, mikor az Android telefonok kezdtek megjelenni es elterjedni. Arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy a TV vasarlassal meg varok egy evet.
--
FeZo

Samsung F6400-am van
minden altalad felsorolt feature-t tud
(van benne nyilvan tuner is, nalunk MindigTV kartya ment bele)
van beepitett wifi kartya, de UTP kabelt is dughatsz bele
tud youtube-ozni (en is azon nezem, masik gepen csak berakom a 'watch later' listaba, aztan mikor raerek akkor tv-n megnezem)
appokat is rakhatsz ra (bar szerintem nem sok ertelmes van a youtube-on kivul, tvgo meg hbo elvileg megy rajta, nem probaltam)
software-t lehet rajta frissiteni (szoktak is jonni ra, bar tul nagy valtozast nem okoznak)
BT eger/billentyuzet hasznalhato vele (sot, USB-n akar madzagost is radughatsz)
DLNA-n keresztul szoktunk mozizni vele, teljesen jo
egy Samsung J355 sound bart vettem hozza hogy szebb legyen a hangja (alapbol is hozza az atlagot siman, de azert igy megiscsak mas), ezt tudja kezelni magatol, igy hangeroszabalyzas, ki-be kapcsolas, stb mukodik csak a TV taviranyitojaval
Android 5-os telefon kijelzojet is tudja TV-n mutatni 'gyarilag', kulon matatas nelkul

nekem nem volt vele gondom, szerintem megerte az arat

szerk.
Billentyűzet:
Volt, akinek ilyen billentyűzet+egér kombót rendeltem vagy 3 éve, és meg van vele elégedve.
Egyéb:
Minden okos TV-t csak néhány évre terveznek. A tápot lehet, hogy megúszhattad volna 300 Ft-ból + a hátlap kicsi kivágásából. De ehhez elektroműszerésznek kellene lennie - mindenkinek... :(

Ha sokáig használható TV-t szeretnél, akkor hagyományos, képcsöves TV-t kell keresned.

Nem csak az M$ számol furán... A Zinternet lenne ilyen gyors?
65% [62 Sources 1528 kB/6239 kB 24%] 3062 PB/s 0s

közben offtopik lett, mert csajom megjavíttatta az ostobatv-t. Remélem húzza 1 darabig.

A topicindító 1. sor alapján: "naná, hogy semmilyet"

Ez volt a konklúzió. Vegyél butatvt-és használj appletv-t vagy rakjál össze valami nyitott dologból egy hasonlót. A samsung pl mostanában rúgja össze a port a youtubbeal így hiába az a legjobb smarttv youtubeozni azon pont nem az igazi mostanság, de még sorolhatnám... ha már úgyis a hupon tetted fel akkor valszeg értesz annyira hozzá, hogy összerakj egy saját dobozt vagy válassz egy külön okosító sticket. Tuti jobban jársz, nem leszel kötve a gyártó software-hez.

Hali.

Nem akartam új topicot nyitni, hátha itt is kapok tanácsokat/ötleteket, esetleg konkrét típusokat.
Nos a lényeg, hogy szeretnék venni egy 32"-os Tv-t.
Amit szeretnék hogy tudjon:

1. Első sorba ha rádugom az 500GB-os usb 3.0-s külső hdd-t, akkor az azon található (akár 15-25GB) méretű .mkv filmet le tudja játszani úgy, hogyha a film közben nyomok egy play/pause-t, akkor ne több perc teljen el mire folytatja a filmet (gondolom itt javítana a dolgon ha ssd lenne a keretben, de nincs. ehhez szeretnék idomulni. nem baj ha pár mp eltelik mire folytatja a filmet, de ne kelljen rá sokat várni)

2. esetleg ha "okos" tv, és van rajta ethernet port, akkor rádugnám a hálózatra, amin van egy d-link 320-L NAS, rajta megosztással. Esetleg onnan lejátszaná szintén az akár nagyfelbontású mkv fájlokat.

3. Az előző 2 funkció bármelyikáben elérhető legyen az "időzített kikapcsolás". Nem tudom manapság mennyire divat/elterjedt, anno még képcsöves tv-n volt ilyen hogy beállítottam hogy 30-60-90-120 perc múlva kapcsoljon ki az egész. Ergó ha el is alszok, kapcsoljon le a TV.

Ezek lennének a fő kritériumok. Meg mondjuk a szokásos, hogy FullHD legyen.
Ami még jól jön, de nem feltétel hogy az srt felirat fájlokat hozzá tudja párosítani az mkv-hoz.
Pl ha van egy mappa, benne film.mkv és film.srt, akkor működjön a feliratozás.
Illetve ha okos, akkor a telefon vagy laptop segítségével tudjak a tv-n youtube videót indítani. DE megintcsak kiemelem, nem létfontosságú :)

Nem kell 3D, és nem azért mert nem szeretem, hanem mert kb azt szeretném, ha hazajövök, beteszek valamit, és vagy végignézem, vagy elalszok rajta.

Az anyagi keret 70.000-80.000 Ft max

Jelenleg ezt a típust nézegettem:
LG 32LB570V Smart LED TV (Ezüst)
A szín kb mind1

jaigen, gondolom feltevődik a kérdés, hogy miért LG?
Nem kell hogy az legyen, csak anno volt egy történés hogy még a "komoly" 180.000Ft-os samsung csak pislogott a ~20GB-os mkv file-on (ami szintén ezen az usb3-as vinyón volt), addig az lg 42"-os 3d-s tv-je zokszó nélkül lejátszotta.
De jöhet ajánlás, nem tudom hol tart most a samsung/panasonic/akármi ebben a szegmensben.

Előre is köszönöm a válaszokat!

KisSzikra - TTZ Modding Csoport

70-80k környékén mondjuk találsz néhány olyan típust (max 5-10 imho) ami eleget tesz az fhd 32" és a <80k HUF feltételeidnek, és van is valami neve. Amit ezen kívül összeírtál az nyilván vicc, mert komolyan venni nem lehet.
Ha az elejére írtad volna a 32" és a <80k feltételt akkor el se olvasom az "igénylistát" (most is ott hagytam abba az olvasást)...

Persze, vicc vicc, meg én is kacagok, de látom nem jött át a lényeg :)
keresek valami TV-nek mondott vasat (akár még Technika meg Blaupunk néven is) ami eleget tesz annak, hogy hazajövök, rádugom a vinyót és nézem a tartalmát.
És saját tapasztalat, hogy nem kell hogy annyira hűde neves legyen, mert láttam lár elég kici occó cuccot is jól működni.
Persze bennem is megvan "ha már lúd, legyen kövér" de ez most nem feltétel.
Megérzésem szerint neked ott kezdődnek az ilyen eszközök, hogy 100-120.000Ft és felette.
Nem kell. Az én általam említett típust ~70-ért adták, és a paramétereik szimpatikusak voltak, de hogy ne fussak bele annyira nagy hülyeségbe, ezért kértem véleményt.
Vagy akkor írd azt hogy ebben a kategóriában, ilyen ár mellett nem, vagy max használtan fogok találni valami. Még akár abban is benne vagyok :)

KisSzikra - TTZ Modding Csoport

Őszintén szólva én az okosnak mondott tévékben nem nagyon bíznék. Láttam milyen funkciószegény, hiányos lejátszók tudnak helyet kapni bennük. Androidos tévét javasolnék, úgyértem rendes Android TV-t futtatót, de az nem a te árkategóriád.

Amit tudnék javasolni az egy olcsó butatévé. Az időzített kikapcsolást szerintem alapból tudja mind. Vegyél egy olcsóbb butatévét, aminek a képe még jó, és vegyél hozzá egy rapsberry pi-t. Felraksz rá egy kodi alapú rendszert, adott a lejátszó, adott az ntfs támogatás (nagy fájlok), az újabb pi-k teljesítménye se olyan gáz már. Szerintem a célnak bőven jó, és olcsó, és ha nem vagy elégedett a képességeivel még mindig ott vagy, hogy a boxot (a pi-t) tudod cserélni, frissíteni, bővíteni, stb

Volt erre próbálkozásom. oylan formában hogy raspi 1 (1magos proci, 512mb ram) és átalakítóval hdmi monitor, meg 2.1-es hangfal hozzácsapva egy vezeték nélküli logiteck k410-es bill+touchpad sett. sajnos az eredmény az lett, hogy a kodi, és más player-ek az 5-6gb-os mkv-val már nem bírtak, és valami olyasmi is volt hogy venni kell licenset hogy hardware-ból tudja kódolni a talán h.264-et. persze fixme
de most ez is ismeretlen terep, hogy egy raspi3 + kodi mit tud. wp8.1-re van remote, használtam is, az a része rendben volt.
rászemről ez is megoldás, hogy raspi3 + fhd képes buta tévé, ha a raspi szépen áttolja a képet meg a hangot :)
akkor a következő a kérdés, milyen áron mozog kb egy olyan butaTV ami tudja fogadni és megjeleníteni az fhd-t? :)
vagy ez már más topicot igényel?

Előre is köszi

Sokáig első generációs RPi-vel nyomultam, ráadásul abból is az első kiadással amiben 512 helyett csak 256 mega memória volt. Raspbmc-vel használtam, nagyon ritkán volt csak problémás lejátszani a nagy filmeket, gondolok itt az 1080p-s, 15-20 gigás egészestés mozifilmekre.

A lejátszást csinálta hardveres gyorsítással gond nélkül, ami nagyon cpu intenzív volt, az a vinyó és a fájlrendszer kezelés. NTFS amúgy is cpu zabáló, ezért nem csoda, hogy 1. gen Pi-n használhatatlan lett volna nagy fájl streamelésére. Ezért én sose dugtam rá vinyót, hálózatról ment minden sambával. Érdemes ezen is gondolkodni, egyszerűbb megosztani, mint vinyót dugdosni ide-oda :)

Valószínűleg te is ebbe futottál bele, és emiatt van ilyen negatív tapasztalatod. Viszont ez már nem releváns. A 2-es, 3-as pi-k sokkal gyorsabbak, ott ez nem probléma.

A kodek miatt nem kell aggódnod, az mpeg2-höz kell, az vagy kell neked, vagy nem, ha warezolsz, akkor nem igazán.

A tévé kereséshez, bejelölve a fontos szempontok (ár, hdmi-cec, fullhd, képátló:
http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/f:kepatlo=80-100,…

az első generációs raspi-t a hd audio downmix tudta lefogni. Ahhoz kevés az a procimag. A pi-2től már elég nyers erő is van pár dologhoz. De azért tudnak még meglepetést okozni, pl a napokban botlottam bele, hogy a zajos analóg jack is cd minőség közelébe hozható egy plusz paraméterrel a config.txt-ben (audio_pwm_mode=2). A videocore magra csuda dolgokat fel tudnak programozni, akik hozzáférnek a forráshoz.

Egyébként kifejezetten médiacenternek lehet most jobb egy s905 -ös boxot venni. Android és libreelec elég rugalmas és 4k h265-öt is visz. Esetleg s905x is lehet, de az még kísérleti. De s912 az nem szerencsés. 10 eft körül lehet szerezni olyanokat.

passthrough-val viszont nalam eddig meg mindent vitt az rpi1, egy "normalis" AV erosito van utana, hdmi-n szepen atmegy a kep es hang is, hdmi-cec miatt kulon taviranyito se kell - szoval reszemrol egy lehetoleg minel butabb, de szep kepu TV, amit azzal "okositok" amivel epp akarok.. igy legalabb nem avul el a medialejatszo resz ket het alatt ugy, h az eletben nem jon mar ra tobb frissites a gyartotol (samsunggal jartam igy..)

a hd audiora (Dolby TrueHD, DTS-HD) is igaz,hogy a egyik raspberry sem tudja kiadni passthrough. Csak pcm-re downmixelve, vagy csak a core részét. Aki akar pontosabban utánanézhet, de a lényeg, hogy van egy belső szűk keresztmetszet, ami miatt nem támogatja a hd hangot. Ez persze a legtöbb embert nem érinti / nem zavarja.

Az amlogic tv boxok s805, s905, s905x elvileg tudják azt is. A rá való libreelec-kel is működik állítólag (pl kszaq build).
https://forum.libreelec.tv/forum-38.html

Igen, vicc. Az igényeid viccesek: ordenáré br-rip-eket játszon le és legyen még nagyon olcsó is.

Komolyabban én is csak azt tudom mondani, amit már más is írt: vegyél egy TV-t buta kijelzőként, olyat aminek a képe, hangja, színe-szaga megfelel neked. Akár használtat is. (Az automata kikapcsolást szerintem már a 90-es évek CRT-i is tudták.)
És vegyél mellé valami olyan cuccot, ami képes lejátszani az általad igényelt cuccokat. Elsőre én is pi-t javasolnék, én jelenleg egy pi1-et használon openelec-kel, worx4me. Mondjuk nem 20-40 megás br-rip-eket nézek, mert nem látom a különbséget. (Féloff: ezt szoktam linkelni, ahhoz hogy a 720p-hoz képest az 1080p különbségét meglásd kb. 1,8 méterről kell nézned, ahhoz pedig hogy az FHD-t teljesen lásd kb 120 centiről. Mindez 32" és jó szem esetén.)

"Az igényeid viccesek"

Nem értem mi a vicces. Akkor lenne vicces, ha köztudott lenne, hogy lehetetlen kivitelezni amit akar. De te is látod, sőt, meg is erősíted, hogy kivitelezhető (olcsó butatévé + pi kombóval) az, hogy olcsó is legyen, és lejátssza a nagy fájlokat.

Plusz az ilyen igények nem poénkodásból születnek, hanem kényszerből, mert az illető nem engedheti meg magának a 100-200e forintos tévéket. Vagy mit mondasz, akinek nincs pénze törődjön bele, hogy neki nem jár a minőség, és meg se próbáljon megoldást találni, mert az számodra vicces?

Az a vicces, hogy egy 70k-s TV-től várja el a 20+ gigás br rip-ek lejátszását. Amikor ma már a 32"-os TV _is_ és a 70k HUF magyar bruttó kisker ár _is_ a belépő kategória, a - már bocsánat, de - legalja kategória, okosságban és hasonlókban mindenképpen.

És egyáltalán nem biztos, hogy amit én javasolnék az megfelel neki, és az se biztos hogy beleférne a 70-80k max kategóriába. Én ugyanis ritkán fogyasztok 720p-nél nagyobb kontentot, de ami FHD az se ekkora. Mert minek. Kb. 3 méterről nézek egy 42"-es plazmát (ami újkorában 2x annyiba került, mint amit most hősünk erre fordítani szeretne), és itt baromira nem látom a különbséget. Ha kockásodik azt látom, de amúgy nem igazán. És nem az én szemem a szar, hanem az emberi szem ilyen.

Azzal pedig végképp nem értek egyet, hogy az ilyen igények kényszerből születnek. Lófaszt, mama.
Mert az értem én, hogy nem engedhet meg magának drága TV-t. Megértem, tényleg. Csak azt nem értem meg, hogy arra mi szüksége van, hogy olyan kontentot akarjon lejátszani aminél úgyse látja a különbséget. Mert nem látja, hacsak nem 1 méterről nézi a 32"-os TV-t _és_ nagyon jó a szeme. Az ő TV nézési körülményeivel megnéznék egy duplavaktesztet mondjuk egy 4 gigás 720p és egy 30 megás 1080p videóval, szerintem nem tudná eldönteni hogy melyik melyik.
Ez szerintem semmi másról nem szól, mint hogy olcsó az internet szóval letöltöm a legnagyobbat aztán arra verem ki hogy azt nézem. Ennyike.

:)
Abból indultam ki, hogy tekintve mennyire fejlődik minden, és egy kb 4-5 éves tv-nél ez már ment, ami akkor volt kb 120-150.000Ft talán ma már olcsóbban is megvan.
Illetve ha meg azt írom hogy "szeretnék valami 32"-os megjelenítőt ami nasról vagy hdd-ről visz fhd videót" akkor mindenki kérdezget, hogy de mégis milyet.
Miért nem írtad akkor először hogy "végy egy tv-t, kösd rá hdmi-n az rpi3-at és csá :D
Én ebben is benne vagyok. Ebben az esetben az a kérdésem hogy milyen buta tv-t érdemes venni hogy még ebben a keretben beleférjen az rpi3 (csak panel, táp+microsdkártya van)

Ennyi-nyih.
KisSzikra - TTZ Modding Csoport

"az a kérdésem hogy milyen buta tv-t érdemes venni"

Szerintem erre a kérdésre itt nem fogsz választ kapni több okból. Egyrészt sok készülék van ami megfelel az igényeidnek. Másrészt személyes tapasztalata egy-egy fórumozónak csak néhány tévével van. Ha mindenki elmondaná a véleményét kapnál szubjektív válaszokat, egymással szembenálló véleményeket, stb.

Csapd fel az árukeresőt, állítsd be a max árat, a minimum méretet, és nézd meg milyen készülékek érhetők el a keresési feltételeidnek. Keress rájuk, olvass review-ket, és ez alapján fogsz tudni értelmes döntést hozni.

Az a baj, hogy ez nem úgy van, hogy simán lecsorog a fejlesztés az alsó kategóriába. Az meg hogy mennyire ment jól ez 4-5 éve, arra jó példa hogy 10-ből 7 ember azt javasolja hogy vegyél egy pi-t, két másik pedig valami gyári lejátszó boxot javasol :)

És azért nem javasoltam a butaTV + pi kombót, mert nem tudom hogy a pi mennyire viszi azt amit néznél. De az is lehet hogy nem is kellene pi3 hanem egy zero is elég lenne (pimoroni-n egy zero és egy egy microUSB-s ethernetes hub 18 font szállítással). Ha privátban elküldöd némi publikusan elérhető "minta" elérhetőségét akkor egy zero-val megnézem hogy mire megy.

Milyen butatv-t érdemes venni? Aminek tetszik a képe. Komolyan. Amúgy nem sok választásod van az így maradó max. 65-75k ársávban.

Értem, köszönöm.
Abban viszont még saras vagyok, hogy nem tettem, hozzá, hogy az ilyen 20-30gb-os file-ok a plafon.
Ez a dolog onnan jött hogy míg az LG lazán vitte, a samsung nagy kérdőjelet adott vissza.
Szal egyáltalán nem arról van szó hogy még a barátok köztöt is fhd-ban akarom nézni, csak ha netán van egy ilyen lehetőség, akkor ne legyen túl nagy gond. Aláírom, a 720p-s filmek is nagyon szépek-elegendőek és itt megint kiegészíteném a dolgot: nem régi ótvar avi-s szeretnék látni egy 32"-os kijelzőn, aminek van 1920x1080-as felbontása :)
És úgytűnik marad az a kombó hogy valami hdmi-s tv és raspi.
Aztán lehet hogy hamár rpi3, akkor más feladatot is el fog látni, ha nem rokkan bele (pl VPN).

Ha nem gond akkor részemről le is zárnám a dolgot, megyek szétnézni, hogy tényleg melyiknek tetszik a képe :)

Köszönöm.

KisSzikra - TTZ Modding Csoport

elég off, de nekem most volt egy kis gondom az openeleces dobozommal, és hamár csesződni kellett, gyors megpróbáltam kideríteni, hogy mi ez az egész libreelec, mert úgy tűnt, hogy fork, és ott van a tömeg, de valahogy nem győzött meg. Homályos izék, rtorrent pl nincs, vagy nem találtam...

Átfutottam, az elmúlt két hétben 2 ember kommitolt, az egyikük betolt szumma 1 darab patch-et 13 napja.
De még ha vadul fejlesztik is, akkor is ott a download oldal: júniusban kijött egy stable 6-os (kodi v15 alapon) és egy beta 7-es verzió (kodi v16 alapon).
A libre letöltési oldalon van egy stable 7 (nem néztem de gondolom kodi v16) és tolják a az alpha 7.90-es verziókat amikből majd a 8-as verzió lesz (kodi v17 alapon)...

hmm, akkor este benéztem, mert valamiért úgy tűnt, hogy a kodik pariban vannak.

Mindegy, most már ez marad, elsőre kissé arrogáns bagázsnak tűnik, és nincs semmi, amit hirtelen ne tudna a már meglevő kodi... még a hdmi-cec is pöccre ment, az meg már az emberi psziho érdekes része, hogy asszony láthatólag hozzánőtt a plusz -- ráadásul elég középszar -- távszabhoz :)

Ja, persze, napi használatban én is 6.x openelec-et használok, jó az. De ugye a kodi is fejlődik, szóval nem árt azt követni. Én azt látom, hogy az OE fejlesztők jelentős része elment a LE irányba. Az okokat nem tudom, annyira nem is érdekel, de az ilyen 1 emberes projectek nem nagyon szoktak hosszútávon működni. A hdmi-cec az egyik legjobb dolog a világon amúgy...

Igen, én is kb ennyit látok, majd alkalomadtán updatelek, de első bliccre ez a fork dolog még kicsit gyerekcipős, és mivel semmi nincs, ami miatt most kéne az újabb valamiből, majdegyszercsak :)

(mondjuk az a beta openelec is beszopatott az rtorrenttel, innen is csókoltatom :) )

Én is hasonlóképp indultam neki a tv-vásárlásnak, csak pár méretkategóriával feljebb (50), aminek az lett a vége, hogy vettem egy 55-ös Sony android tv-t, 2015-ös fullhd modell, és nagyon örülök, hogy nem akartam 10 évre havi hatszáz forintot spórolni ezen, kb annyival lett volna olcsóbb egy okosnak mondott lg, amivel ismerősöknél csak a baj van.

Egyrészt a képe nagyon szép, ilyen feketét lcd-n még nem láttam. A felbontás is bőven elég, sőt, még egy méterrel közelebbről is jó lenne. Mindent tud, mindent IS. USB-ről pöccre lejátszik, de azt kipróbáláson túl nem is használtam. Van rajta netflix, youtube, NBA league pass, castolok rá courserás videókat, vagy épp a gépről fileokat chromeból ha lusta vagyok átteni szerverre, tettem fel kodit, ami mindent IS lejátszik hálózati megosztásról, és még azt is megjegyzi, hogy mit láttam, amit nem fejeztem be akár egy hónappal korábban, abban hol tartottam. És nem kell külön távirányítóval bohóckodni.

Végül ami miatt nekem abszolút megérte, hogy raktam rá twilight-ot, ami este rak egy vörös szűrőt a képre, azóta sokkal jobban alszok, ha tv-zek is elalvás előtt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.lux&hl=en Olyan mint desktopra a f.lux, azt is használom. Vöröses lesz a kép (gyengébb energiájú fotonok), ez kevésbé akadályozza a melatonin termelést. Telefonon különösen jó ágyban olvasáshoz, mert a fényerőt is lejebb rakja (vagy legalábbis úgy tűnik), mint a minimum, és sötétben már az is rohadt fényesnek hat.

EN nalam egy LG 4K TV lett a nyero... Meg nem tudom mondani, hogy "OKOS-e" van rajta valami LG-OS de azon kivul hogy tolja a Youtube netflix, amazon-prime-ot meg van hozza nativ Plex is nem nagyon hasznalom okossagokra. (mi az okossag? jatek, browser? - csicsas menu?)

Ami tetszik: 4K!!! - hat az teljesen mas kategoria es mar csak ezert megerte... A netflixrol, amazonrol gyonyoru 4k tartalom megy, a szinei gyonyoruek a felbotast ha meg nem latja valaki nem is tudja elkpezelni mi a kulobseg a fullHD es a 4k kozott...
Igazabol most ott tartok - minedgy okos- vagy nem okos - arra ott vannak az olcso kutyuk, de a 4K nagyon kell.

A smarttv platformok gyakorlatilag semmire sem valók. Egyetlen értelmes és használható alkalmazás rajtuk a böngésző. Egyébként halott platformokról beszélhetünk akár Tizen (Samsung) akár webOS (LG) -ről van szó, ennél egzotikusabb smarttv rendszerekről nem is beszélve. Szinte senki nem fejleszt ezekre alkalmazást.
Az egyetlen valamirevaló okostv platform az Android. De itt is érdemes elgondolkozni azon, hogy az Android alatti hardver gyorsabban öregszik el, mint ameddig egy jó lapostévé használható. Egy tévé okosító Android box ezért előnyösebb választás.

Összefoglalva, szerintem egy elfogadható hardveres hátterű Androidos okostévé megér egy kis extra pénzt. A többi okostévét sem kell kerülni, de egy centet sem érdemes pluszban elkölteni rá.

Én pont böngészőt nem használtam még. Netflix, youtube, nba league pass szerintem minden platformra van. És sajnos azt is figyelembe kell venni, hogy butatv-ből már nem nagyon kapsz olyat, ami hozza egy okostv képminőségét, mert azt kell eladni. Sőt, Sony például a 2016-os fullhd modelljeiket is lebutította, de nem csak az okosságot vette ki, hanem a paneljei is gyengébbek, mert a management 4K-ból vár számokat. Tehát nem nagyon fogod tudni belőni, hogy mennyivel több az okostv, mert nem csak az lesz a különbség.

Nemcsak Sony, Samu meg LG létezik. Ott vannak még a másodvonalba szorult egykori nagy brandek mint a Philips, a nemzeti B-márkák mint a Grundig. Jönnek a kínai márkák, Hisense és társai. A legfontosabb kérdés inkább, hogy IPS vagy OLED és hol készült a led-panel.
Kínaiak között ott a Xiaomi Mi TV, amiből csak okostévé van de az legalább Android.
Nagy a választék.

Pedig azokat is veszik, hiába döntöttél te úgy, hogy minden más szar. És igen, sok név ma már a "futottak-még" kategória. De hiába tudható, hogy egyedül a Lamborghini az AUTÓ, van akinek megteszi egy Peugeot, Volvó (neadj isten Subaru).

=====
tl;dr
Egy-két mondatban leírnátok, hogy lehet ellopni egy bitcoin-t?

Te leírtad, hogy van 3 használható TV-t előállító cég, mert a többi - mind, egytől egyig - szar. Én meg leírtam, hogy mivel az embereknek különböző preferenciáik vannak, ezért elképzelhető, hogy más pedig másként osztályoz. Fizikai paramétereket még csak-csak össze lehet hasonlítani, de mivel van akinek fontos hogy a fekete éjfekete legyen, van akinek meg nem, ezért simán lehet, hogy más sokkal jobbnak minősít egy olyat, amelyiken nem hajnali 2, hanem csak hajnali 3-kori fekete az a fekete. (Korábban itt valaki istenítette az okosTV-n futó böngészőt, én ezzel szemben speciel a Youtube-kliens meglététől vagyok boldog, de a távoli filmlejátszó funkcióját használom ki leginkább - és eszem ágában nem lenne TV-n böngézni.)

=====
tl;dr
Egy-két mondatban leírnátok, hogy lehet ellopni egy bitcoin-t?

A használhatót és a szart te költötted, meg jöttél autós példákkal, szalmabábbal veszekszel. Én azt írtam, hogy még a Phillips is gyengébb, mint a három "nagy", valamint adott gyártón belül jellemzően az okostévék (és ma már a 4k tévék) kapják kizárólagosan a jobb paneleket. Ha ezzel nem értesz egyet, akkor ez ellen hozz érveket, amiket meg te halucináltál hozzá, arról vitatkozz azzal, aki vevő rá.

a bongeszo pont a legertelmetlenebb app a TV-ken :)

a 'senki nem fejleszt'-re meg annyit, hogy jelenleg probalok donteni a Spotify es a Deezer elofizu kozott, es a Deezer elleni egyik erv az hogy nincs nativ kliense Linuxra. A Samsung TV-mre egyebkent VAN es mukodik is remekul :D

Osszefoglalva a tapasztalataim alapjan remekul hasznalhatoak az okosTV-s platformok olyan feladatokra, amikre az okosTV valo :)

Legyen rajta debug soros port. Ha nincs is kivezetve, de a burkolatot megbontva legyen egy tüskesor, amire csatlakozva már lehet soros terminálon debug és egyéb diagnosztikai funkciókat elérni.
____________________________________
Ha vita van, számoljanak órajelciklusokat. Egyesével.

Megmondom, hogy milyet ne: Sony KDL-43W755C

Ez egy Androidos TV. Rendszeresen megfagy, vagy az egész, vagy valamilyen funkciója, vagy újraindul. Ha valami olyan filmet rakunk be, aminek az elején a Sony logó van, mindenki összerezzen hogy megint ledöglött és ugrana a TV felé, hogy áramtalanítsa.

Youtube google cast-tal egyébként stabil (erre használjuk), DLNA jól műxik (de Kodi-t használunk inkább).

Ha most vennék, olyat vennék, amire fel lehet rakni az HBO GO-t.

Hali

Meglett az eszköz:
LG 42LM3450
Viszi az 1080p-s videót, 3d-t is, vinyóról/hálózatról egyaránt, úgy ahogy elképzeltem.
80.000Ft volt. Annyi hogy felül a kávályán és a talpán van valami minimális karc. Nem izgat, tekintettel hogy kb 3méterről nézem.

Örülök neki :)

KisSzikra - TTZ Modding Csoport