W10 OEM egy alaplap egy aktiválás avagy a licensz egy alaplaphoz rögzített

Először is mindenki olvasgassa a licencelési feltételeket és ha nem érti forduljon kezelőorvosához :D

A történet ott kezdődött, hogy használt felújított számítógép hivatalos Win7 COA matrica számlával és W10 ingyenes frissítéssel. A Win 7 PÉNTEKEN aktiválva gond nélkül Win10 frissítés gond nélkül és mindenki boldog.
Probléma , alaplap memóriavezérlő behalt így ezt garanciában cserélték, egy teljesen ugyanolyan alaplapra.
Innentől a W10-et sem újra SEM TÖBBET NEM lehet aktiválni.
A W7-et is újra kellett aktiválni, de azt legalább engedte.
MS-Infó 40 perc mire kezelő előkerült.
Nagyon sajnálja, de a W10 licenc 1 ALAPLAPHOZ és EGYSZERI aktiváláshoz van kötve és forduljak az OEM gyártó felé.

Nos, bemegyek egy nagykerbe " zacskóban" veszek egy gépet és hozzá OEM W10-et összerakom és 3 év gyártói garanciával "boldogan" átadom az új gazdájának.
Addig amíg az alaplap el nem halálozik semmi gond nincs, de ha a 3év garancia alatt új alaplapot kell a gépbe rakni akkor az új alaplaphoz új W10 licencre is szükség lesz.
A MS-Infó szerint ilyen esetben a az OEM gyártónak kell állnia az új licencet vagyis nekem avagy megkérdezhetem az alaplap forgalmazóját, hogy az ÚJ GARANCIÁBAN kicserélt alaplap mellé ugyan mellékel e nekem egy GRÁTISZ W10 licencet.
Szerintem vagy értelmetlenül fognak rám nézni vagy elhajtanak a P*csába....

Aki nem tudná a OEM W10 proff ára cca 50 000 FT !!!!!
Az MS eljárása és licensz politikája viszont felháborító és undorító.

Hozzászólások

Probléma , alaplap memóriavezérlő behalt így ezt garanciában cserélték, egy teljesen ugyanolyan alaplapra.
Innentől a W10-et sem újra SEM TÖBBET NEM lehet aktiválni.

Itt kellett volna megpróbálni egy telefonos aktiválást. :)

"A W7-et is újra kellett aktiválni, de azt legalább engedte."

Ekkor kellett volna ráfrissíteni a "vakok" Win10 upgradejével :P

Telefonos aktiválásnál nem volt olyan opció, hogy újra aktiválási lehetőség se kezelő kapcsolás amit nem tudom,hogy értem el de 30. percnél sikerült :D

A W7-meg azért lett újra aktiválva, mert azt mondta a "kollega", hogy "CSAK" azt tudom tovább jogszerüen használni. Mondjuk előtte sem akartam, csak épp a frissítéshez kellett egy jogtiszta telepítőkód.

Telefonos aktiválásnál nem volt olyan opció, hogy újra aktiválási lehetőség se kezelő kapcsolás amit nem tudom,hogy értem el de 30. percnél sikerült :D

Start->slui 4

Ország kiválaszt, telefonszám felhív, egy éve még automata Manci kérte a számot aztán visszapötyögted amit mond. (de mintha valaki a múltkor linkelt valami mobilos klienst is)

A W7-meg azért lett újra aktiválva, mert azt mondta a "kollega", hogy "CSAK" azt tudom tovább jogszerüen használni. Mondjuk előtte sem akartam, csak épp a frissítéshez kellett egy jogtiszta telepítőkód.

Lehet nem olvassa a saját oldalukat, előfordul az ilyen. (főleg ha már csak cacheből elérhető :)

If the motherboard is replaced because it is defective, you do not need to acquire a new operating system license for the PC as long as the replacement motherboard is the same make/model or the same manufacturer's replacement/equivalent, as defined by the manufacturer's warranty.

Egyébként az érdekelne az ilyen OEM over OEM licensing mennyire szabályos. :)

Hm én laptoppal jártam hasonlóan. Kis Acer lapos. valami COA* matrica, bár ez nem használtan vásárolt cucc volt, gyárilag így jött jópár éve.

Valakinek sikerült belőle legyalulni a gyári recovery részt, amin volt a Win7 HOME (matrica márannyira kopott volt, esélytelen volt számot leolvasni róla).

Akartam egy Win10 upgrade-et rakni rá, de nem igazán lehetett hivatalosan, mivel matricán semmi nem látszik. MS infó felhív, szintén közölték velem, forduljak az OEM gyártóhoz.

Mondom OK. Acer support, probléma elregél. Sajnálják de nem tudnak sorozatszám után sem kódot biztosítani (miért is lenne meg ilyesmi acernél egy adatbázisba.. biztos random generálják a kulcsokat.. :) ), de amennyiben szeretném küldjem el szervízbe és talán valami ~13-6 ezer forint + postköltség ellenében visszaállítják a HDD-t "eredeti" állapotába recovery particióstól, stb. És akkor lehetett volna Win10-re frissíteni.

Letettem róla, nem ért annyit.

Viszont arra akarok kilukadni, hogy nem feltétlenül csak és kizárólag az MS a sz.rszemétsz.ralak.

Ugyan így lehetne fikázni az Acert is. 2016-ban még mindig csak szervízben állítanak vissza OEM* (COA*) matricás szarokat gari után (de talán még közbe is, hibától függ) jópénzért.. Persze mostanság már nem feltétlen recovery particiókra rakódnak ezek a licensz dolgok, hanem inkább beleég az UEFI biosba. Bár ha alaplap halál van akkor ugye az sem segít. :)

Csak egy kis note.

Mármint a helyreállítás partíción levő nagy valószínűleg SLP-s telepítés (természetesen a házon található OA (Offline Activation) díszCOA egyedi de kétlem, hogy arról ők bármiféle nyilvántartást vezetnek (lehet ezért árulják az ebayen kilóra))

Ezért tudták volna ők helyreállítani (vagy jó esélyel te is egy azonos kiadású Acer recovery lemezzel.)

A Brand gyártóknak az eladott géphez elvileg CSAK garanciális idő alatt kell(ene) biztosítani recovery médiát. Nos ez egy külön történet és nem ide tartozik, de E-bay és "leszedett" matrica kód is megteszi. Amúgy az MS a COA matrica kódjából lazán megmondja ki volt a "gyártó" tehát jogilag ezzel sem lehet nagyon ugrálózni.

amin volt a Win7 HOME (matrica márannyira kopott volt, esélytelen volt számot leolvasni róla).

fel kellett volna rakni a w7-et kód nélkül, majd aktíválás manuálisan az acer w7 home OEM kulccsával, "telepíteni" az acer "slic certifikátot", és kész is vagy.

Amennyire én láttam a brand gyártók nem szórakoztak azzal hogy egyedileg telepítgessenek, mindegyiknek volt saját különbejáratú - így tehát széles körben ismert - OEM kulcsa, ami csak az adott gyártó biosához volt jó (SLIC) W7nél. Ehhez kellett külön a gyártói tanúsítvány, - ami szintén megfelelően széles körben ismert szerintem.

Ha leolvasod a rendszerből a termékkulcsot egy előtelepített W7 rendszernél jó eséllyel ezeket a gyári általános oem kulcsokat kapod meg, nem azt ami a matricán van hátul.

--------

Nem vezetek...Jobb így. Nekem is
meg mindenki másnak is.

De az annyira illegális, hogy már nagyon. :P (értsd valamelyik doksijukba írják, hogy csak a recovery partícióról telepítheted és még azt is, hogy más model recovery lemezét nem lehet használni (igaz, valami refubrishereknek szóló cuccban volt, úgyhogy lehet enduserre nem vonatkozik))

Ha másért nem mert slic certifikációja Acer telepítő nélkül nem lesz. (mármint úgy szabályosan nem)

De az annyira illegális, hogy már nagyon. :

Azért ez is érdekes. A fenti példában van windows matrica a hátoldalon, ugyanaz a verzió van fent, ugyanazzal a kóddal mint korábban, ugyanazzal a gyártói slic certifikációval, számla is van, és mégis illegális, mindössze azért mert akármiért nem jó a recov. part. ill. lekopott a w7 matrica a laptop hátoldaláról.

/ jut eszembe, erről mindjárt be is küldök egy fórumkérdést, ha trey szerint rendben van, láthatjátok is majd. /

(igaz, valami refubrishereknek szóló cuccban volt, úgyhogy lehet enduserre nem vonatkozik))

erre inkább nem is mondok semmit, legfeljebb, hogy a 21. században sem a jogászoké lesz a legdinamikusabban fejlődő iparág.

--------

Nem vezetek...Jobb így. Nekem is
meg mindenki másnak is.

A recovery partíció viszont leginkább azért szokott eltűnni

Vagy mert eleve nem is volt.

A kis asus eeepc x101 netbookomat előtelepített w7-el adták.

Mikor tavaly legyalultam és debiant tettem rá, nem rémlik, hogy azon pl. lett
volna. Ha nem volt, valószínű helyhiány miatt (ssd).

--------

Nem vezetek...Jobb így. Nekem is
meg mindenki másnak is.

ez backup téma, itt leginkább offtopik merthogy a recovery partíció meglétéről/hiányáról illetve ennek okáról volt szó.

Amúgy már várom mikor linkeli majd be valaki, hogy ennek a visszaállítása is illegális :-DD, ha nem a windows beépített rendszer/mentő lemez alkalmazásával/brand gyártó recovery toollal készül, hanem külső vinyóról bootolt linux+partimage pl.. :-D

Hiszen ha szigorúan értelmezem a fentebb elhangzottakat, végül is ilyen esetben nem a hivatalos brand gyártó által a termékhez mellékelt recovery partícióról /mert nincs/ származott a termékkulcs és a hozzá kapcsolódó brand slic certifikát, hanem egy végfelhasználó által készített image fájlból. :-D

Tehát a brand certifikát+oem kulcs visszaállítására ugyanúgy külső forrást veszel igénybe, mintha parancssorban aktíválnád a w7-et az ismert oem brand kulccsal és telepítenéd parancssorból az ismert oem brand certifikátot. :-D

A végeredemény mindkét esetben ugyanaz, ahogyan az eredeti gyári kiindulási állapot is, csak más útvonalon érsz el hozzá. ;-)

Itt nincs szó mindenféle 3rd megkerülő eszközökről, mint aktivátor, meg mittomén milyen hackelt windows boot loader, meg összekukázott termékkulcsok, hanem a gyári termékkulcs visszaállítása, semmi több.

--------

Nem vezetek...Jobb így. Nekem is
meg mindenki másnak is.

"Nagyon sajnálja, de a W10 licenc 1 ALAPLAPHOZ és EGYSZERI aktiváláshoz van kötve és forduljak az OEM gyártó felé."
Egészen pontosan a FREE UPGRADE-ről van szó, nem arról, hogy ha veszel egy W10-et, és meghal az alaplapod, nem tudod kicserélni.

Tehát a W7 OEM kiadású és felújított számítógéphez való COA kóddal rendelkezik amit az MS nyilván is tart és ellenőrzéskor ezt közli is.
A jogtiszta W7-> W10 frissítés az rendben vagy, hogy ingyenes(volt) de a W10 örökli a W7 jogállását és amennyiben nem térsz vissza akkor végérvényesen a W7 kód W10-es kóddá alakul az MS szerverén.
Az MS-Infó telefonos álláspontja szerint a "zacskóban" vett és összerakott gépre telepített W10 OEM csak egyszer aktiválható, ugyanarra gépre (elméletben) aktiválás nélkül újratelepíthető de ALAPLAP csere esetén a licensz nem örökíthető át az új alaplaphoz.

Bemész egy nagykerhez alaplap+proci+memória cca.. 70-110 eft kapsz rá 3 év garanciát és ehhez hozzátolsz egy OEM W10-et ami a konfig árának az 50%-át teszi ki.
Valahogy ez az "egyszer használható fel" díjtétel nem aránylik semmihez és Én szerintem jogtalan is és aránytalanul drága.

A W10 értékesítése gyakorlatilag most fog felfelé menni és akik egy évvel ezelőtt új gépet stb vettek OEM licenszel és nem ment nekik tönkre nem szembesülhettek még, egy alaplap csere utáni állapottal.

Az MS-Infónak van még egy meglátása, hogy amennyiben nem bízok az alaplap hosszútávú működésében akkor másfajta másik gépre átrakható licenszet kell venni.
Erre Én meg azt mondanám, hogy akkor az Alaplap gyártójára kellene terhelni garanciális meghibásodás miatt az Új licensz díját beszerzését.

Normális "észjárással" nézve senki nem gondol arra, hogy 3 nap alatt meghal egy lap, de ugye minden lehetséges sőt még az ellenkezője is :))

De amúgy miért annyira meglepő az hogy OEM licensz az pl adott esetben _nem_ alaplaphoz van csak és kizárólag hozzákötve. Mostanság az aktivációs kódok több részből állnak össze emlékeim szerint, mint pusztán maga az alaplap.

Emlékezzünk azokra a szép időkre, mikor még boldog boldogtalan vásárolta az OEM windowsokat akár egérhez!! is ...

Az tény, hogy jó lenne tisztázni, mire is van az OEM. Mert szerintem alapvetően nem ahhoz hogy az ember vesz egy alaplapot és OEM windowst vesz az alaplap mellé... Legalábbis régen még lehet így volt. Meg lehet most is vehetsz OEM windowst, amit te szépen magad hozzákötsz a saját gépedhez (maradjunk ennél, alaplapodhoz). Innentől kezdve kinek a felelőssége, ha elromlik a lap és nem kapsz ugyanolyat, hogy ugrik az OEM windows ? Lásd lentebb. Kiskertől vett komplett gép? nagyobb gyártó Brand gépe?

Aki kisker/nagyker / DELL / HP / STB és Brand Desktopokat dob le ott opció az OEM. De ha márkátlan és pl kisker által összeállított saját konfigot vettél, amit OEM windowssal adott neked a kisker pl, akkor tessék ott verdesni az asztalt.

Használt témában passz, meg ez a "leszedett COA* matricák és társai".

Ps. Nem MS "ügynök" vagyok, csak kicsit félre van értelmezve ez az OEM téma véleményem szerint.

Ebben az esetben forduljon a gyártóhoz

A történet ott kezdődött, hogy használt felújított számítógép hivatalos Win7 COA matrica számlával és W10 ingyenes frissítéssel. A Win 7 PÉNTEKEN aktiválva gond nélkül Win10 frissítés gond nélkül és mindenki boldog.

Ja hogy itt ki is a "gyártó". Bár szerintem az MS-es ügyfélszolg. kereskedőt akart mondani, de ez csak tipp.
ps.: vagy tényleg a "gyártóra" gondolt, de ebben az esetben megint csak FAIL, mivel mutassatok már egy Asrock / Asus / bármiegyéb márkájú alaplap gyártót, aki OEM Windowst ad by-default az alaplapjához :)

Az is kiderül, hogy ő az OEM :)

Gazsi vissza viszi boltos Sanyihoz a fél éve Win8.1-el rendelt gépet, boltos Sanyi rájön, hogy ez biza alaplapcserés, talál ugyanolyan lapot kicseréli gariba, de nem számolt azzal, hogy Gazsi élt az upgrade lehetőséggel és képtelen leaktiválni a Win10-et az új lappal így vesz Gazsinak egy újat. :)

(Mindenki happy)

Elképzelem ezt egy brand gyártóval ahol elhajtanak a fenébe minden problémáddal (nesze neked support)

Ez tény, de ha lehet hinni a pletykáknak ugye... Amint befrissítettél egy Win7/8.1 -et win10-re az a kulcs / azonosító / hw hash / miegymás bekerült az MS szervereire.

És bizony a mostani Win10 telepítők ahogy MS support mondotta nemrég, el kell hogy fogadja a kódot és/vagy kód nélkül kell telepíteni és utána magától megtörténik az aktiválás. Legalábbis ezt mondták.

ps.: btw a fenti Aceres laptopos kérdést érintve, a gyártót valóban nem érdekelte volna, hogy nekem be volt frissítve Win10-re, de ha megcsináltam volna a Win7->Win10 upgradeet azon a gépen azzal az OS-el anno ami by-default Acertől jött, akkor utána ha ráküldök egy Win10 telepítést 0ról simán elképzelhető hogy kulcs nélküli telepítés után aktiválta volna magát.

De, ha a Win7->10 upgrade után lapot kell benne cserélni akkor elképzelhető mint fenn az új lappal nem aktiválta volna le magát. Szerintem ott nincs ebbe ráció, hogy a support azt mondta neki, hogy a Win7-re meg érvényes a licensz. (így akár vissza is tudta volna a kisnagykapun keresztül frissíteni 10-re, amire a support szerint nem)

Ez a legszebb az MS-ben a teljes káosz.

Egyébként már azt is pletykálják, hogy hozzákötik a Microsoft fiókhoz. :D

Lehet, hogy nem volt közérthető:
Igen, a Win7-re még érvényes marad a licenc. Az alaplapcsere miatt, lehet, hogy nem megy át a netes aktiváción, de telefonon a support megoldja.
Nem, a Win10-re mégegyszer nem tud ingyen frissíteni, elmúlt július 29. (Július 29. előtt meg azért nem tudna, mert egy 7/8.1-ről csak egyszer lehetett.)

(Microsoft fiókhoz az előfizetéses lesz kötve.)

Nem, a Win10-re mégegyszer nem tud ingyen frissíteni, elmúlt július 29.

Nagykapu:
https://www.microsoft.com/hu-hu/accessibility/windows10upgrade

(Július 29. előtt meg azért nem tudna, mert egy 7/8.1-ről csak egyszer lehetett.)

Bármikor visszatérhetsz az előző verzióra (és újrafrissíthetsz ugyanazon a vason) :)

Tényleg ilyen bonyolult? Mert a frissítés feltételei között elfogadtad, hogy hozzáköti magát az alaplaphoz. Nem cserélheted. Azonosra sem. Viszont az OEM 7-esnél azonosra cserélheted, másmilyenre nem.
(Régi szép idők, egyetlen XP-vel éltem 12 éven keresztül, négy alaplapcserét is elviselt, mégis, csak egyszer kellett telefonon újraaktiválni: kivettem egy feleslegessé vált IDE-vezérlőt :)

Egyébként ez egy nagyon szívatós marketingmegoldás: hozzászoktat a 10-eshez, aztán, ha netán megfekszik az alaplap, már meg kell venned, mert nem valószínű, hogy visszamennél 7-esre.
Szóval, semmi sincs ingyen, ez a lényeg.

Azt nem találtam, de ez talán elég hivatalos:
http://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows_10-windows_ins…

„Mint, ahogy jelenleg a novemberi frissítéssel az aktiválási módszere is módosult némileg. Tehát, ha a digitális jogosultságnak megfelelően ugyanazon hardveren történik a Windows 10 újratelepítése, akkor bármikor automatikusan aktiválni fog, a frissítési ajánlat lejártát követően is. Viszont, ha valami oknál fogva az aktiválás nem történne meg automatikusan, úgy lehetséges most már egy Windows 7, Windows 8 vagy 8.1 termékkulccsal is aktiválni, de csak a díjmentes frissítési időszakon belül. Új hardverre tehát szintén telepítheted a Windows 10-et közvetlenül és aktiválhatod egy Windows 7, Windows 8 vagy 8.1 termékkulccsal, de csakis a díjmentes frissítési ajánlat lejártáig, azaz 2016. július 29-ig. Ismételjük, jelenleg ez a hivatalos válasz, de ez még változhat a jövőben.”
Tudtommal nem változott.

Az biztos, hogy változott.

Köszönjük visszajelzésed. Kicsit pontosítanánk Eniko_J válaszát, ugyanis a díjmentes frissítési ajánlat keretében telepített Windows 10 jelen állás szerint, függetlenül a díjmentes Windows 10 frissítésre jogosultságot biztosító Windows 7 vagy Windows 8.1 rendszer licencétől, csak ugyanazon hardveren lesz használható és újratelepíthető.

Az FPP transfer rights is benne van a License Termsbe (mintha nem lett volna az elején), így ez a rész szerintem sántít. És ez esetben ha nem ugyanarról a hardverről lenne szó akkor a Windows 7 se lenne OK.

Az amcsiknál ezt nyomják az MVP-ik:

What happens if I change my motherboard?
As it pertains to the OEM licenses this will invalidate the Windows 10 upgrade license because it will no longer have a previous base qualifying license which is required for the free upgrade. You will then have to purchase a full retail Windows 10 license. If the base qualifying license (Windows 7 or Windows 8.1) was a full retail version, then yes, you can transfer it.

Megállapíthatjuk, hogy a fenti esetben ez nem áll fenn mert a "base qualifying license" az alaplapcsere után megmaradt, ebből kifolyólag a az upgrade is.

A W10-re frissítésnél az FPP-ből OEM lett, úgyhogy nem sántít.

Nem lett OEM mert variáltak a szent szövegen:

b. Önálló szoftver. Ha Ön a szoftvert önálló szoftverként szerezte be (vagy ha a szoftvert önálló szoftverként beszerzett szoftverről frissítette), akkor a szoftvert átviheti egy másik, Önhöz tartozó eszközre.

A második meg nem a specifikus, elromlott az alaplapom, kicserélem, úgyhogy az sem problémás, mert abban már megállapodtunk, hogy simán az alaplapcserével az OEM licenc bukott.

Ha így lenne, az MS-INFO nem mondta volna neki, hogy az OEM Windows 7-el használhatja tovább is, hiszen ott is bukott volna. :)

A free upgrade licencszerződését én nem találom a neten, ráadásul mindegy, hogy utólag mit változtattak, mert az az érdekes, hogy a frissítés pillanatában mi volt benne.
Zárjuk le egyszerűen, mert úgyis ez a rögvalóság: ha az MS nem hajlandó újraaktiválni, akkor nem hajlandó. Ha valakinek nem tetszik, mehet a bíróságra, sok szerencsét. :(

"az MS-INFO nem mondta volna neki, hogy az OEM Windows 7-el használhatja tovább is":
Elromolott, kicseréled ugyanolyanra, az mehet. Más típusra nem cserélheted OEM alatt. Tényleg ilyen nehéz?

A free upgrade licencszerződését én nem találom a neten, ráadásul mindegy, hogy utólag mit változtattak, mert az az érdekes, hogy a frissítés pillanatában mi volt benne.

A free upgrade licencszerződését azért nem találod a neten, mert nincs olyan. A Windows 10-nek van licencszerződése ami kitér a frissítésre is. (ezt dobja fel neked az Upgrade app mialőtt bármit is tenne)

Elromolott, kicseréled ugyanolyanra, az mehet. Más típusra nem cserélheted OEM alatt. Tényleg ilyen nehéz?

De az egész topic arról szól, hogy elromlott kicserélte ugyanolyanra, a W7 le is aktivált, de a Win10 nem mehet. :)

Abba egyetértünk mivel az MS-INFO is azt mondta, hogy a W7-el mehet így az eszköz „licencelt eszköz" ráadásul olyan „licencelt eszköz" amit előzőleg frissítettek Windows 10-re. A Windows 10-et akkor bukná szerintem, ha az Upgrade alap megszűnne azaz a W7 EULA-ja alapján a továbbiakban nem lenne „licencelt eszköz" (de az) :P

A W10-re frissítéssel nem veszted el a W7-es aktivációt, bármikor visszarakhatod. Esetedben is, az alaplapcsere miatti esetleges szükséges újraaktiválást az MS nem fogja megtagadni.

Ahogy látom, rendszeresen előfordul itt a HUP-on, hogy rossz fogalmakkal operálnak a felháborodott népek: nem tudsz boltban OEM Windowst venni. Az, amit „zacskóban” veszel, az a System Builder licences. Nos, ez utóbbi tudtommal W10 esetén nem létezik, így nem fordulhat elő, hogy a megvett Windowst elbukod az alaplap cseréje miatt.
Ha tényleg OEM (tehát rajta volt egy megvásárolt gépen), akkor garanciaidőn belül a gyártó feladata a problémát megoldani, garanciaidőn kívül meg a Jóistené :)

A nagykertől akit a gar cserét végezte a következő választ kaptam :

„Ha garanciális csere, akkor visszakapja az aktiválást. 2-MS INFO vonalat kell hívni.
Másrészt egy oprendszert még kétszer be tud aktiválni egy új hardverkörnyezetben."

Akkor most mi van ??????

Gyakorlatban meg volt egy rebf. Win7 aktiválás és W10 frissítés aktiválással ami bukta lett, és az ÚJ lapra az eredeti és még egyszer beaktivált W7 kód 2.és sikeres aktiválással.
Elképzelhető, hogy (nem dokumentált rész alapján) az OEM Win7-et max 3 eltérő hardver környezetben lehet aktiválni.

Az MS eljárása és licensz politikája viszont felháborító és undorító

Ennek ellenére még mindig foggal körömmel ragaszkodnak hozzá az emberek... Én nem is értem.

Én ezt minden ismerősömnek még a tervezett vásárlás előtt megemlítem. Ha ennek ellenére ilyet szeretne a gépére, akkor oldaj meg a felmerülő problémákat. Értsd: új "gép" = új windows.

Vagy: vegyél dobozos Windows 10-et, hiszen láthatólag erre van szükséged.
Jaaaa de hát az "drágább". Látszólag. Az első ilyen esetig.

Szerintem.

--
zrubi.hu

Microsoft Store -> van "download" verzió, ahol csak egy licenc kulcsot kapsz, azonnal emailben.
De ha kell a csillogós CD/pendrive, olyat is kérhetsz és kiküldik ;)

https://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Windows-10-Pro/pro…

https://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Windows-10-Home/pr…

--
zrubi.hu

Mezei felhasználó egyáltalán nincs tisztába az MS licenszel, de nem is igen veszi meg rá.
A dobozos MS meg egy 10 gépes irodába kva drága (900 eft) pluszban ilyen esetben mennyiségi licenszet kéne venni de azt sem árulják boltban, nagykerben.
Nagykerből kértem árajánlatot NEM OEM megoldásra -> lövésük sincs.
Bemész Gazdaságos áruházba, Médiaboltba etc.. max OEM-et kapsz.
Használt nagyker felújított gép gar időn belüli alaplapcsere után nem adn másik COA kódot sem nem aktiváltatják be újra a gépet.
Az, hogy mért kell "ragaszkodni" a Winfoshoz céges környezetben egyszerü. Van pár " agyhalott" programozó aki képtelen a kibaxott ügyviteli programokat szabad szoftveres környezetbe is megírni pluszban az "Állami" kapcsolat netes úton vagy elérhetetlen vagy olyan nehéz és akkora xopást igényel, hogy egyszerű alkalmazott ennek a megoldására képtelen.

Ezektől függetlenül szerintem akkor sem jogos és neméletszerű az MS OEM licenszpolitikája amennyiben veszel egy gépet 3 év garival és meghal az alaplap amitől Te mint végfelhasználó nemtehetsz és ezekután senki nem hajlandó az eredeti állapotot visszaállítani és köteleznek egy másik ÚJ OEM megvételére.

Valaki felvette, hogy alaplapgyártóknak nincs OEM COA verziója. De létezik csak nem elterjedt illetve nálunk nem lett bevezetve. W7-nél több tipus /S es alaplap volt amihez a gyártónál nem volt elérhető támogatás csak az összeszerelőnél és saját névre gyártott COA kódja/matricája volt telpítő médiával együtt.

Az igazi megoldás az lehetne, ha már a aW10 licensze kökemény módon csak 1 lapra szól, a gyártók adjanak lehetőséget az alaplap vásárlásakor az általuk licenszelt Gyártói OEM Win megvásárlására és ha borul az alaplap a gar időn belül, díjmentesen, a csere laphoz mellékeljék az UJ COA matricát, vagy verjék ki az MS_nél az újraaktiválás lehetőséget.

"szerintem akkor sem jogos és neméletszerű az MS OEM licenszpolitikája amennyiben veszel egy gépet 3 év garival és meghal az alaplap amitől Te mint végfelhasználó nemtehetsz"
A probléma az, hogy az OEM telepítő nem a végfelhasználónak szól, hanem a számítógépgyártónak. Tehát, ha azt akarod, hogy a 3 év gariba beleférjen a Windows is, akkor bizony úgy kell venned a gépet, hogy azon rajta legyen a Windows a vásárláskor. Ez lenne az OEM, nem az, hogy boldog-boldogtalan System Builder licencet vesz polcról. Ez esetben, ha meghal az alaplap, a gyártó/eladó problémája, hogy oldja meg a Windows „legalitását”. Sajnos, az „OEM” esetében a végfelhasználó (aki nem is lehetne azonos a system builderrel, de ez ugye könnyedén kikerülhető) feladata, hogy megoldja. Csakhogy ő maga lett saját supportja, és így igen nehéz lesz.
Nem OEM megoldást pedig azért nem találsz a nagykerben, mert nincs. Felmész az MS Store-ba, és megveszed.

Ha valaki tudja, hogy lehet pl. egyszemélyes előfizetéses Windows 10 Enterprise-hoz jutni, érdekelne, mert tegnap egy délutánon át próbáltam megtalálni, pedig elvileg már lennie kéne...

Ha valaki tudja, hogy lehet pl. egyszemélyes előfizetéses Windows 10 Enterprise-hoz jutni, érdekelne, mert tegnap egy délutánon át próbáltam megtalálni, pedig elvileg már lennie kéne...

Szerintem nem lehet egyszemélyes Windows 10 Enterprisehoz jutni (Windows Intune előfizetéssel lehetett, amig le nem gyakta az MS :))

Tehát ugye az MS OEM telepítője nem végfelhasználóknak szól és az elterjed eladási licenszelési mód mondhatjuk hibásan került be a köztudatba forgalomba. Miután ettől eltérő licenszet nemlehet szabadon megvásárolni senkinél csak a Web áruházukban így megvalósul(hat) a gazdasági előnnyel való visszaélés, egy adott piaci területen monopol helyzetbe kerülés és ezáltal a végfelhasználóknak egy nem megfelelő termék szándékos értékesítése.

Tehát ha valaki bemegy a "Boltba" és vesz egy 70 eft-os PC-t és a jó fej eladó rábeszéli egy 50eft-os OEM licenszre (mivel csak ez van) és garanciában kap egy másik alaplapot amire már nemérvényes az OEM licensz (és ezt a jó fej eladó nem közölte eladáskor) nem fog a vevőnek ÚJ licenszet adni díjmentesen tehát így a vevő felléphet kártérítési igénnyel. ( Ok szándékos megtévesztés )
A cigire rá van írva, hogy káros az egészségre. Én eddig nemláttam olyan számlát és Win telepitő csomagolást ahol szintén ráírták volna, hogy a szoftver :
- Nem garanciális
- Egyszer használható és utána eldobható
- Használata bizonyos esetekben függőséget, egészségkárosodást, az agy gondolkozási képességének csökkenését eredményezheti ;)

Ez ott hibázik, hogy garanciális csere esetén érvényes marad az OEM licensz.

Ezért nem értem miért vettél rá újat. :D (Ami szerintem csak bonyolítja a helyzetet. Mert az is System Builder amit elvileg csak ügyfélrendszerrel lehet árulni ami egyszer már el volt adva, úgyhogy gondolom az ügyfélnek van egy számlája egy W7-es ügyfélrendszerről amin mostmár van egy W10, aminek SAM bácsi baromira fog örülni ha meglátja :D)

"Miután ettől eltérő licenszet nemlehet szabadon megvásárolni senkinél csak a Web áruházukban így megvalósul(hat) a gazdasági előnnyel való visszaélés, egy adott piaci területen monopol helyzetbe kerülés és ezáltal a végfelhasználóknak egy nem megfelelő termék szándékos értékesítése."

Ezt nem tudom, honnan szeded, tele van a net dobozos Win10-zel.

Nézd, az utolsó telefon amit teljes mértékben használni tudtam az a Nokia 6310i volt. Azóta se "okos telefonom se buta titkárnőm" nincs és nem is igen lesz ;)
Több cégnek könyvelünk. Az Eu-s jog és Magyar joggyakorlat köszönő viszonyban sincs időként egymással. Egy A-pech vizsgálaton lazán beletudnak kötni bármibe a Béshát meg ne is említsük.
Tehát Dobozos szoftver vásárlásakor csak akkor leszek "nyugodt" ha nagykerbe számlával és DVD-n tudom megvenni.

A W7 -ről W10 re való free upgrade is igen érdekes kérdéseket vethet fel céges használat esetén.
Az "előírás" szerint cégesen gépenként szoftver leltárt kéne készíteni. Igazolod, hogy a W7 vásárolt.
Jön majd egy "szakértő" . Mi van a gépen ? W10. Számla ? Nincs. És akkor most ?

Értem. Neten nem veszünk szoftvert, mert az nem jogszerű. De nagykerben saját magunknak igen. Érdekes elgondolás...
Egyébként, ahogy végignéztem, mi van az elsődleges gépemen, két szoftvert találtam, amely fizikai adathordozón elérhető: a Windows és a Visual Studio. Igaz, utóbbi a Community Edition, itt a világvége, hát nincs róla számlám! Sőt, hogy még szörnyülködj, az Adobe Creative Cloud előfizetésemről havonta ezzel a megnevezéssel kapok számlát: 65261066 CISK,ALL,MLP,ERR01,EUW,001,N/A. Hol van a Photoshop, az InDesign?! A játékaim egy jelentős része Humble Bundle-ről származik, egyetlen játék sincs a számlán nevesítve. A nem kevés linuxos gépemért és VM-emért, amelyekről semmilyen papírom nincs, már ki is fognak végezni?

Nem igazán érted. Én semmit nem veszek webáruházból. A hagyományos vásárlás, beszélgetés híve vagyok.
Az, hogy neked mi van a gépeden és miért végeznek ki majd megtudjuk egyszer vagy nem :)))

Azon a gépen amivel pénz kereső illetve termelő tevékenységet végzünk hivatalosan számlával igazolható oprendszer ügyviteli program kerül de mellette a kiegészítők csak szabad szoftveres vagy ingyenesen használtató körből.

Nagyon szép leírás. Probléma, elfelejtették az eladási árat feltüntetni avagy így hirtelen Én nem találom elsőre.
A másik amivel megint lehetne jogilag foglalkozni. Az eladott termék GARANCIÁJA 0 = NULLA nap.
Azért érdekes, ha veszel valamit és már akkor nem garnaciális később milyen jogaid is lesznek avagy mire ? ;)

Ez nagyker, a regisztrált viszonteladók számára vannak csak árak, ez szinte minden nagykernél így működik. Telefonszám és cím van. Aláírási címpéldányt vigyél!
Support van rá, nem garancia, bár az USB kulcsra (azt hiszem, USB-n van a telepítő) nem ártana, ha esetleg valakinek nincs netje, hogy szükség esetén letöltse az isot. ;)

Nos akkor kezdünk szépen belefutni a Nagyker-Webáruház körbe is.
Webáruházban történő megrendeléskor a vevőnek ugye jár a megvásárolt termékhez garancia 72 órás és 15-21 napon belül elállás jog is amennyiben bármilyen oknál fogva nincs megelégedve a termékkel avagy a termék nem a vártnak megfelelően avagy netán hibásan működik.

Mi az a 72 óra? (Nem találgatást, véleményt, hallomást, hanem jogszabályhelyet szeretnék végre valakitől, de eddig még senkinek nem jött össze.)
14 napos elállási jog van EU irányelv alapján, nem 15, 21 stb. Ja, és nem vonatkozik dobozos szoftverre: 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet, 29. § (1) i. Ráadás: a nagykerrel kötött szerződés nem távollévők közötti, így nincs elállási jog, valamint a kisker. nem fogyasztó a Ptk. szerint.

A 72 óra az a termék megvásárlása és (hiba,nemtetszés stb.) esetén az eladóhoz visszavihető max idő.
Nekem nagyker ezt alkalmazta, pénteken vásároltam 2 nap szünet és kedden 72 óra alapján (végre) kaptam egy újat.

A szoftver és elállás és garancia (ahogy mindenkinél kéne lenni):

Microsoft Windows 10 Pro 32/64bit Hun Dobozos FPP (áttelepíthető) FQC-09108
- gyártói garancia
- 14 napos pénzvisszafizetés
https://www.usanotebook.hu/operacios-rendszer/microsoft-windows-10-pro-…

Az a 72 óra akkor annál a nagykernél él. De ezek szerint ott nem kapsz dobozos Windowst :)
Szerintem ne próbáld meg visszavinni a felbontott dobozt az USN-hez, ugyanis:
„1.3.4. Az elállási jog kizártsága
Az Eladó kifejezetten felhívja az Ön figyelmét, hogy Ön nem gyakorolhatja elállási jogát a 45/2014 (II.26.) Korm. Rendelet 29. §. (1) bekezdésében foglalt esetekben, így különösen a „c” és az „e” pontban meghatározottak esetén: „olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak; továbbá zárt csomagolású szoftver vásárlása esetén, ha a szoftver csomagolását felbontották.”

Jelenleg egy nagykerben sincs Dobozos MAGYAR Win10, DVD-set meg rendelni sem lehet jelenleg csak USB-set :P :DDDD
Jobb "helyeken" veszel bármit reggel délután visszaviszed, mondjuk pénzt nem kapsz de levásárolhatod különösebb "durci" nélkül ;)
Áruházakban meg a pénztár után akár, a vevőszolgálat kérdés nélkül tolja vissza a vételárat, max 72 órán belül.

Ezzel a felbontott csomagalással lehetne még pár kört futni, mivel ha nem bontod fel nem is tudhatod. hogy jó lesz é neked avagy mégsem. Volt már rá példa, hogy Notin MS-el előtelepített vételárat visszafizetették, de ez egy külön totyik témája .

Egy nagy programozó cég egyik rendszergazdája kotorta ki a neten :

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10/will-upgrad…

Ezzel kommentálta :
Röviden: ha az eredeti Win7 (amiről upgradeltél Win10-re) teljes verzió volt (“retail”) vagy egy upgrade egy korábbi teljes verzióról akkor a Win10 ingyenes update ezt a tulajdonságát (vagyis a licenc jellegét) megörökölte, és alaplapcsere után is működnie kell. Ha az eredeti win7 OEM vagy “nem teljesen” jogtiszta volt, akkor a Win10 ingyenes update - bár feltelepül - de “OEM” verzióként regisztrálja magát. Ez esetben alaplapcsere után nem hajlandó visszatelepülni, azt szeretnék ha vennél új win10 licenszet. Ha ez az utóbbi a fennforgás akkor ..(cenzúrázva).....

Különböztessük meg az alaplapcserével járó korszerűsítő upgrade-et és a meghibásodás miatti alaplapcserét, a kettő nem ugyanaz.
-Alaplapcserével járó upgrade (erről szól a linkelt cikk): OEM licenc elvész
-Meghibásodás miatt azonos típusú alaplapra csere: OEM licenc megmarad
-Meghibásodás miatt kényszerűségből más alaplapra cserélt OEM: hallomásból a 2-MSINFO ilyen esetekben segített eddig az újraaktiválásban.

Üdv,
Marci

Nézd Marci, borzalmasan unalmas, hogy Te teljesen mást mondasz mint a HIVATALOS MS-Info.

Röviden, hogy Te is értsd.
Alaplap meghibásodás garanciális időn belül.
Forgalmazó egy csak gyári számban eltérő alaplapra cserélte ki a hibásat.
Win 10 UEFI bios - érzékelte, hogy ez az alaplap már nem a régi és ÚJ COA kód megadását kérte.
Ms-Infó 30perc várakozás után közölte, hogy a W10 érvényes licensz értelmében az OEM verzió csak egyszer aktiválható és egy alaplapra szól.
Az MS-Infó segítségéről meg annyit, hogy 25 év alatt életemben most egyszer hívtam fel és segítség helyett magyarul "leráztak" de fogalmazhatnám erősebben is.

2.
Az OEM megszivasa után 4 nagykert kérdeztem,meg, hogy szükségem lenne akkor egy olyan HIVATALOS Win megoldásra ami szabadon átrakható másik gépre illetve egy olyan kisvállalati licensz megoldásra ami hordozható és több gépen használható akár egy időn beül is.
A mai napig nemkaptam senkitől sem választ.

3. Az MS-nek van képviselete, de tudomásom szerint nincs ügyfélfogadó irodája.
Én képtelen vagyok telefonos és Web áruház alkalmazásával a megfelelő szoftvert megrendelni. Szükségem lenne egy ÉLŐ emberkére akivel ezt személyesen meg lehetne beszélni, de ha nem akkor legalább egy e-mail elérésre.

Marci arról nem tehet, hogy mit mondtak neked. Én eddig azt se tudtam, hogy OEM ügyben lehet zaklatni az MS-INFO-t (azaz azt hittem elhajtanak az OEM-hez :)).
Szerintem telefonos aktiválással kellett volna indítani, aztán ha az se megy le akkor az MS-INFO.

És aztán jöhet a Reddites megoldás:

We have three different people call Microsoft and ask how to license something and then choose the answer that works best for us.

Amennyiben megtudtuk volna oldani ez a poszt sem jött volna a létre. Marci sem tudta megoldani illetve neki sem segítettek hiba ottan dolgozó.
Ettől függetlenül AZ OEM licensz W10 től már csak kizárólag egy alaplap egyszeri aktiválását teszi lehetővé. Ettől eltérő hivatalosan kiadott álláspontról nincs tudomásom.
Megoldás
- veszel Teljes értékű "dobozos" wint
- Brand számítógépet akár 5 év helyszini garanciával és géphez "rögzített" W10 licenszel
(néztem párat bruttó 380-450 ezer forint / egy darab )
- áttérsz szabadszoftveres megoldásokra, amiből sajnos ügyviteli körben nagyon kevés létezik és velük A kapcsolat a Mország.húúú hoz mondhatjuk " katasztrófális" ...

"AZ OEM licensz W10 től már csak kizárólag egy alaplap egyszeri aktiválását teszi lehetővé"

Pontosabban: ha valaki az ingyenes ajánlat keretében upgrade-elt korábbi OEM-ről, azt a Windows 10-et nem aktiválja újra a 2-MSINFO alaplapcsere esetén.
A korábbi Windowst ekkor is aktiválja.

Üdv,
Marci

Kíváncsi vagyok US mit mond :))))

A W7 free W10 frissítést akkor teljesen kiveséztük.

Kérdés : OEM W10 vásárlása után amennyiben bármikor alaplapcserére kerül a sor hol van az MS oldalán hivataloson közzétéve, hogy a felhasználó JOGOSULT újra aktiválást igénybe venni amikor az OEM szerződés egy alaplap egy aktiválását engedi meg csak ?

A cikk azt ajánlja, ha Windows 10 Anniversary Update-et futtatsz és Microsoft Account-hoz kötöd a digitális jogosultságodat, akkor segíteni fog az Activation Troubleshooter:

"Activating Windows 10 after a hardware configuration change
If you made a significant hardware change to your device (such as replacing the motherboard) Windows 10 might no longer be activated. If you're running Windows 10 (Version 1607) and added your Microsoft account and linked it to the digital license on your device, you can use the Activation troubleshooter to reactivate Windows. For more info, see Using the Activation troubleshooter. "

https://support.microsoft.com/en-us/help/12440/windows-10-activation

Üdv,
Marci

Nekem az esett le, hogy a megvásárláskori feltételeket nem fenyegeti semmi és még pluszban lehetőséged van az ingyen kapott Windows 10 újraaktiválására is, ha adottak a feltételek.

Átfutottam a cikket, a kérdések közt van tisztázandó, de mégsem értem, mi a gond a használatával, ha többet nyújt, mint nélküle...

Üdv,
Marci

A következőket csináltam végig:

-kiindulás: Microsoft Account-os admin a gépen: "Windows is activated with a digital license linked to your Microsoft account"
-Microsoft Account szétkapcsolása ennél a usernél: "Windows is activated with a digital license"
-Másik Microsoft Account-os user felvétele, adminná tétele
-logon a másik userrel: "Windows is activated with a digital license linked to your Microsoft account"
-első userhez visszakötöm a Microsoft Accountot
-első userrel logon: "Windows is activated with a digital license linked to your Microsoft account"
-másik userrel logon: "Windows is activated with a digital license linked to your Microsoft account"

Megválaszolja a kérdésedet?

Üdv,
Marci

VS: nem tudom.
Office: visz több Microsoft accountot egyszerre
OneNote Desktop: visz több Microsoft accountot egyszerre, az Office-tól átveszi a felvetteket
OneNote modern: csak 1 Microsoft accountot kezel. Ha ez a gond, osszad meg a kérdéses jegyzetfüzeteket a másik accounttal.

Üdv,
Marci

Valójában pont ez a gubanc: a „modern” alkalmazásokat nem lehet „idegen” accounttal használni. Ez pedig pl. home office esetén elég macerás. Nem, nem megoldás, hogy osszam meg stb. És ha egy program ilyet nem támogat?
Majd ha az MS eljut odáig, hogy több account párhuzamosan létezhessen (lásd pl. Android, kezdetek óta), majd elgondolkodok a használatán.

Hohó! Ezt hogy csináltad?
Nekem egy MS és egy Work accountom van felvée, és nem látok lehetőséget, hogy még egy MS accountot hozzáadjak.

Szerk.: Hopp, alakul, mint púpos gyerek a prés alatt. A OneNote-ban simán feljön a választás lehetősége, ha a nevemre kattintok, ez OK. Viszont a Store-ban kicsit el van dugva az account-váltás lehetősége :)
Viszont még egy MS accountot nem tudok hozzáadni, csak worköt ajánl fel.

Próbáld meg ezeket, hétfőn lesznek már:

http://www.proficomp.hu/windows.htm

Nem ismerem őket:

"A Microsoft termékekkel kapcsolatos tanfolyamok elvégzése és a szükséges MCP vizsgák letétele után elnyertük a Microsoft Kisvállalati Termékspecialista (Microsoft Small Business Specialist) címet. A Microsoft e cím viselőit a következőképpen jellemzi: „A Microsoft Kisvállalati Termékspecialista partnerei bizonyított szakmai jártassággal rendelkeznek a kisvállalatok számára ajánlott szoftver- és infrastrukturális megoldások területén. Szakmai hátterüket a szigorú minősítési rendszer biztosítja.‟"

Vagy esetleg a HRP-t, Ramirist, ott vannak referensek talán.

Mindkettőnknek igaza van. :)
A korábbi Windows OEM verzióról frissítési ajánlattal Windows 10-re frissített gépeknek nincs önálló termékkulcsa, csak digitális jogosultság van. Ezért az ilyen gépeket a Microsoft nem tudja újra aktiválni.
Az eredeti Windows OEM verzió visszatelepíthető és az Ügyfélszolgálat segítségével aktiválható.

Üdv,
Marci

Senki sem fogja megmondani a tutit. A licensz szövege nem fedi a gyarkolati alkalmazását, nem tartalmaz mindent. Mindig MS kénye-kedve szerint megy.
Maga az MS is különbözőképpen mondja különböző kérdéskor. Eleve az OEM és SystemBuilder közti kavarás miatt is sokan össze-vissza beszélnek.
Olyan, mint a "jó" politikus, folyton bizonytanalságban tart és nem tudhatod minek kell megfelelni, mert az változik és nem publikusan deffiniált.

Az US supportot meg kár is belekeverni EU-n belül vásárolt licenszhez.

Magyarul olvasható hivatalos licenszek, ki kell keresni mid van és olvasgatni.
Amit találtam benne, hogy a gyártói garancia érvényben van nálunk is.
Amit nem találtam (még)meg benne alaplaphiba esetén az átrakhatóság, újra aktiválás kérdése, lehetősége.

https://www.microsoft.com/hu-hu/useterms

Tudom, hogy van magyar fordítás. Nem erről van szó.
Arról van szó, hogy a licensz szövegéből nem fogod megtudni, hogy az aktiválásnak mik a valódi feltételei, ami alapján az aktiváló rendszerük működik, mert az nem publikus és nem kőbe vésett. Időnként változik és ahányszor kérded, akár hivatalos helyről is, annyiféle választ kaphatsz rá.

Nézd, miután az MS is "fejlődik" valószínűleg nem várható el, hogy mindenkor pontosan az érvényben lévő szabályzást mindenki számára egyértelműen közöljék.
A licensz meg ha elolvastad ha nem érvényben van mivel használod a szoftvert. Max ha gondod lesz az MS-infó neked is elmondja, hogy előrelátó emberke DOBOZOS - másik gépre is átrakható - szoftvert vesz és NEM OEM-et ;)