Okostelefon Kínából?

Fórumok

A kérdésem annyi volna, hogy rendelt-e már valaki Kínából valami nagyobb értékű eszközt? Én egy két sim kártyás androidos telefont néztem ki magamnak, csak bizonytalan vagyok a szállítást illetően. Találtam pár oldalt , ahol elég jóárasított konstrukcióban meg lehet vásárolni ezeket a telefonokat (Antelife, minideal, etotalk), a magyar mobil szolgáltatók meg egyenek ...
Vagy esetleg ebay?

Hozzászólások

Nekem általában meg is érkezett, amit rendeltem, azonban ha drágább eszközt rendelsz, szerintem érdemes az alibaba és ebay szolgáltatásait használni (tudsz reklamálni) és az eladói minősítéseket megnézni.

Az aliexpress az alibaba "kistesója". Az alibaba inkább a nagyobb volumenű beszerzésekre van kitalálva, ebből következően főleg kereskedelmi mennyiségekben utaznak az ottlakók, ill. a mennyiség alapján kell általában árajánlatot kérni, hiszen nem mindegy, hogy 100 dollárnyi vagy 10000 dollárnyi cuccot akarsz venni. Azaz ritkán vannak kint árak.
Az aliexpress inkább közelebb van az ebay szintjéhez, ugyan az 5-8-10 dollár alatti tranzakciókat nem kedvelik (ha valami ennél olcsóbb, akkor abból általában ötöt, tizet, huszat, százat hirdetnek egyben), viszont cserébe alap, hogy tracking numberrel adnak fel mindent.

Soha nem volt gondom a szállítással Kínából. Elég gyakran szoktam rendelni webshopokból és ebay-ről is. Pont a héten jött egy pár-tízezer forintos pakkom (nem műszaki cikk), egy hét alatt ideért (FedEx-szel). Sima légiposta általában 3 hét körül szokott megérkezni.

Garancia-érvényesítéssel is pozitív tapasztalatom volt, elég volt levideóznom a hibás terméket, és sűrű elnézéskérés mellett ingyen és bérmentve küldtek egy új eszközt.

Vámmal azért kalkulálj (bár nekem még soha nem bontották fel csomagom).

Nincs olyan hogy az ajándék vámmentes*. A vámmentesség értékhatárhoz kötött. Valamint az áfamentesség is értékhatárhoz kötött, csak annál jóval alacsonyabban van a határ. Tehát ne a vámon, hanem az áfán izgulj.

*: Egyedüli kivétel az esküvői ajándék, de az is értékhatárhoz kötött.

-----
A kockás zakók és a mellészabások tekintetében kérdezze meg úri szabóját.

Épp ezért nem foglalkoznak azzal mi van ráírva, neked kell bizonyítanod, hogy tényleg annyi volt, ha nem tudod (és más bizonylatot se tudsz mutatni) ők mondanak egy árat, hogy szerintük ez mennyi és az után kell fizetni.

Viszont egyszerűen annyi csomag érkezik, hogy nem tudnak mindent ellenőrizni (a DHL meg hasonló futár cégek kivételek, mert ők maguk intézik ezt, tehát ha azokkal rendeled biztos, hogy vámkezelik a valós értéken)

Hasonló esetben a PayPal utalás logját szoktam átküldeni nekik e-mailben. Eddig mindig elfogadták.
Más kérdés, hogy semmi nem akadályoz meg hogy átírd benne az összeget, bár még nem próbáltam meg, és másnak sem akarok ötletet adni :)

Bye Bye Nyuszifül - DigitalOcean referrer, mert az jó

Az más kérdés, hogy a multik vezérigazgatóit törvény kötelezi arra, hogy a tőle telhető legtöbbet megtegye azért, hogy a cég a lehető legtöbb profitot termelje (akár annak révén is, hogy a cég adót csal, majd _esetleg_ befizeti a büntit).
Magánszemély, ha saját maga nevében jár el, ugyanez akár börtönbüntetést is magával vonhat, még akkor is ha a nagyságrend jóval kisebb. Önnek ezt nem ajánlom.

Itt azért kettő izgalmas kérdés merül fel.

Az egyik, hogy mi alapján döntik el, hogy nyilatkoztassanak, ha még bele sem néznek... Mert ugye az nem megy, hogy mindenkit nyilatkoztatnak.

A másik, hogy mi alapján azonosítjuk a fel sem bontott csomagot. Én mondjuk tudom, hogy nekem érkezik 42 darab különböző tartalmú csomag, de hogy melyik melyik azt elég nehéz lesz kibontás nélkül beazonosítani. Mert mondjuk hiába van rajta a feladó neve és címe, ha ezek számomra ebben a formában nem ismertek, de még ha teszem azt tudom is a kínai csóka kínai nevét... hát hogyan írom le nekik azokat a krix-kraxokat... Szóval a való életben ezek a dolgok a lehető legritkább esetben tudnának működni. Szerintem. (A tapasztalat pedig az, hogy ~100 csomagból konkrétan egynél sem nyilatkoztattak.)

Azért ez nem teljesen így van. Ha jól emlékszem egyszer felhívtam őket telefonon. Azt mondták, ha vámot kell fizetni, akkor a papírokat el kell küldeni nekik, és utólag visszatérítik a meghirdetett áron felül kifizetett költségeket (áfa+vám,stb)

Gondolom ezt azért vállalják be, mert 100 esetből egyszer fordul elő. És inkább buknak a bizniszen néha, minthogy feketeseggűek legyenek...

De mindenképp rendelős előtt erről érdeklődni, mert emlékezhetek én is rosszul. Amúgy végül Kínából rendeltem közvetlenül...

Ahogy a honlap is írja, csak "közvetítenek". Segítenek a garanciában... stb.
A VÁM/ÁFA-t stb. itt is meg kell fizetni. Én vásároltam itt, de minek ha úgyis vámot/Áfa-t kell fizetni.

Meg azért érdekes, hogy elég gyakran változik az oldal mögött levő Kft. Eddig már vagy 3 különböző Kft-t olvastam 2 év alatt...!

--
G.

Lásd von Stauffenberg -féle merényletkísérlete Hitler ellen. Próbálták menteni amit még lehetett Németországból, de a sok birka német akik kulcspozícióban voltak inkább a törvényekhez tartották magukat és visszahozták Hitlert. Így lett a már félig romos Németországból szaros földig bombázott tönkrevert romhalmaz. A szélsőségesen fundamentalista jogkövető ugyanolyan káros személy mint egy szélsőségesen fanatikus terrorista. Az utóbbi a szent Korán betűjét követi kritika nélkül, a másik az értelmetlen törvényeket követ vakon betű szerint.

„A szélsőségesen fundamentalista jogkövető ugyanolyan káros személy mint egy szélsőségesen fanatikus terrorista.”

Ha egy terrorista nem fanatikus (például csak a pénzért robbantgat), akkor az nem is olyan káros? Pontosabban kellene fogalmaznod, mert amit félre lehet érteni, azt félre is fogják érteni.

-----
A kockás zakók és a mellészabások tekintetében kérdezze meg úri szabóját.

Akkor az már nem igazi terrorista hanem bérgyilkos. Káros az is, de a pénz nyelvén legalább lehet tárgyalni vele. Akár a megbízóit is feldobja. A fanatikus terrorista inkább felrobbantja magát az őt bekerítő spec osztaggal együtt. Szerintem inkább egy cinikus gonosz, mint egy fanatikus hülye.

Ez már erősen off:

Volt néhány öngyilkos merénylő, aki a hátramaradt család számára beígért pénz fejében vállalta el a „munkát”. Tehát nem fanatikus volt, hanem gazdasági okok miatt lett terrorista. Ezzel szemben, tudomásom szerint, a bérgyilkosoknál nem bevett szokás, hogy a pénzért saját magukat is megölik.
A terrorista az, aki erőszakos cselekményeit azért hajtja végre, hogy másokban félelmet keltsen. Nem követelmény, hogy az elkövető fanatikus legyen.

Másrészt, tudnál mondani az elmúlt 10-15 évből egy olyan példát, amikor a terroristákkal történő tárgyalás békés megoldáshoz vezetett? Én úgy emlékszem, hogy a nagyobb visszhangot kapott esetek egyikében sem vezetett eredményre a tárgyalás. Az öngyilkos merénylők, és a robbantok esetében pedig esély sincs békés rendezésre. Tárgyalás legfeljebb a tárgyalóteremben lesz, ha az elkövető életben marad.

-----
A kockás zakók és a mellészabások tekintetében kérdezze meg úri szabóját.

A nemrég hazahozott, Szíriában foglyul ejtett magyar túszokat például tárgyalásos úton szabadították ki a TEK közleménye szerint. Részleteket nem említettek és az ilyen esetekben egyáltalán nem szokás bármit elárulni a részletekről hiszen a megállapodásnak nyilván része az is, hogy nem adnak ki információkat.
Az a túszul ejtésük nem kapott volna akkora sajtóvisszhangot akkor valószínűleg azt sem tudnák, hogy haza hozták őket.

A híradások szerint: Őket nem terroristák rabolták el. Az emberrablók, mint egyszerű tolvajok bementek egy üzembe, nem számítottak arra, hogy lesz ott valaki. Mivel azonban találtak két magyart, így átképezték magukat emberrablónak.
A híradások nem említik, hogy a pénzen kívül bármilyen más követelésük lett volna. Tehát a terrorista megnevezés nem illik rájuk.

-----
A kockás zakók és a mellészabások tekintetében kérdezze meg úri szabóját.

Nézd meg hogyan korrumpált errefelé a Siemens és a többi germán multi. Az EU pályázati pénzek 70%-a visszament Németországba, mert az építkezésekhez túlárazott német építőanyag kellett, az önrészt német bankok adták extra-kamattal, hosszú még a koszos német praktikák sora. Idetelepítették a diszkont üzletláncaikat akik előbb dömpingkampánnyal tönkre vágták a hazai élelmiszerboltokat, majd a beszállítókat. Ráadásul silány minőségű, gyakran lejárt szavatosságú, egészségre káros germán szemetet toltak ide és más EU perifériaállamba. Még arra is volt példa, hogy szó szerint szemetet hordtak valahova Bács-Kiskun megyébe miután megkenték a polgármestert.
Németország kiszipojozta az EU kisebb gazdaságú államait, különösen azokat akik naiv módon teret engedtek nekik.
Az EU-n kívül a német áru versenyképtelen. A FuSi is tonnaszámra termelte a hulladék notebookokat, amit csak EU-ban meg az araboknál lehetett elsózni. Amióta a germánok kiszálltak a csak Japán kézbe került Fujitsu minőséget gyárt.
Még az autóiparban tarják magukat a németek, de már ott sem vezető helyen. Ha a Japán vagy Dél-Koreaiak megtalálják a optimális lehetőséget a kínai autógyártásban lemossák a német autóipart is.

Hmm, nem. Sokkal nagyobb a kontroll, es sokkal aljasabb is, csakhogy jelenleg nem az allam dirigal, hanem a toke. Ennek meg pont semmi koze a nacikhoz. Senki el ne higgye, hogy a befolyasos politikusok mogott nincs ott a nagytoke. El lehet gondolkozni, hogy miert kapsz nagyobb bortonbuntetest illegalis zene terjesztesert, mint emberolesert.

Ezt mondom én is, csak abban különbözik az álláspontunk, hogy szerintem az európai kontroll már annyira torzítja a piaci viszonyokat már nem lehet kapitalizmusnak nevezni. Tele van az európai piac nagy állami vállalatokkal, nagy részük német esetleg francia amelyek elég sajátos módszerekkel terjeszkednek a határaikon kívülre.

Te, ez nem a kuruc info. Amiket itt összehablatyolsz, az fele részt féligazság, fele részt csúsztatás. Pl. Fujitsu: az alsó kategóriás notebook-ok mind alacsony minőségűek, nekünk otthon DELL gép van, melegszik, mint az állat, érdekes módon a szemét-hulladék céges fujitsu (akár az 5 évvel ezelőtti, akár a mostani) valami oknál fogva alig-alig melegszik.

A kuruc.info echte németbarát oldal jellegéből fakadóan. Valamit tényleg nagyon benéztél!

Fujitsu Siemens LifeBook P8020 -- Erre nincs mentség ... Csak tenderen lehet sikeres

De nem egy cikk született már akkor is a Siemens különös üzletpolitikájáról amikor még nem lepleződtek le a Siemens korrupciós praktikái. Bár már akkor is sokan tudták, hogy komoly összegeket osztanak vissza siemensék a döntéshozóknak ha például ilyen irreálisan magasan árazott gépekből rendelnek százas, ezres számban az adófizetők pénzén.

és most miért ez a speciális németgyűlölés hirtelen? az ms vagy az oracle nem vesztegeti meg az állami szféra döntéshozóit? most akkor utáljuk az amerikaiakat? a közgép nem pacsiz le minden magyar kormánnyal? Magyarország magyar gyarmat? a samsungnak nincs a zsebében a délkoreán állam? ésatöbbi.

"Ráadásul silány minőségű, gyakran lejárt szavatosságú, egészségre káros germán szemetet toltak ide és más EU perifériaállamba."

Ez pl. kapásból csúsztatás. Milyen egészségre káros "germán szemetet" adnak élelmiszer néven a boltokban? Azt, hogy lejárt szavatosságú élelmiszert kapsz, az szerintem nem a német boltokra volt jellemző, hanem mondjuk a TESCO és társaira. De ez is magyar hülyeség, mert a boltos 5 forintért az anyját is eladná, jobb beszállító inkább visszaveszi a lejárt szavatosságú élelmiszert, mintsem hogy a hülye boltos újracímkézve ott hagyja, és neki ezzel kárt okozzon.

Siemens: a siemens lebukott, mert mindenkit megkent, akit csak tudott. Ezért nagyon komoly büntetést kellett fizetnie (1.36 milliárd dollár, ami kb. 270 milliárd forint), amit befizetett, és azóta nagyon-nagyon komolyan veszi a korrupció elleni harcot, minden szinten. Nyilván nem akarnak mégegyszer ilyen büntit fizetni. És akkor ezek után kérdezem én, hol van a többi cég? Ugyanis az összes cég így játszik, de valahogy azokat nem sikerült eddig lebuktatni...

A Lidl-ben folyamatosan vannak botrányok lejárt szavatosságú élelmiszerek miatt, de a másik kettő hasonló német diszkontláncnál, Penny, Aldi sem sokkal jobb a helyzet. A Tesco-ban a beszállítók árui vannak döntő többségben. Még a Tesco Value termékek is szerződéses gyártóktól származnak. Angol gyártmányú áru alig található a Tesco-ban. Van ott is egértől kezdve bent repülő madarakig minden, de a Lidl-féle német láncok ezerszer rosszabbak még náluk is. A Lidl-ben csak mutatóban van magyar áru, ami van az is általában alacsony feldolgozottságú élelmiszer illegális zsebszerződéses német földesuraktól. A többség német márkájú Lidl-exkluzív áru, gyakran átdátumozva. Gyakorlatilag Németország szemétlerakó helyeiként üzemeltetik a diszkont üzleteiket.

Lécci, linkelj már erről valamit, mert tényleg érdekelne. Vegyesen járunk spar/lidl/coop/tesco-ba,
de pont a LIDL-ben a hústermékek sokkal-sokkal jobb minőségűek, mint bárhol másutt. A kolbász meg ott is magyar (sőt, a darált hús, a csirke, meg a malacka is). A zöldség mindenhol rossz minőségű, azt zöldségesnél/házit veszünk.

Pár éve mutatták a híradóban, hogy egy meg nem nevezett áruházlánc romlott hústerméket tett ki a polcokra. A Lidl feliratot nem lehetett látni, de az áruház színei egyértelműek voltak a képéken. Aztán egy hónappal később az ment a híradóban, hogy ismét elkövették ugyanazt. Meg nem ők kaptak valami Nagy Testvér díjat, hogy a női dolgozóiknak a természeti adottságaik miatt bizonyos időszakonként sárga hajpántot kellett hordaniuk? Szerk: http://hu.bigbrotherawards.org/ Mondjuk van itt néhány liberális buziság is.

--
Ingyenes Ubuntu One tárhely:
https://one.ubuntu.com/referrals/referee/170278/

Mondjuk ez pont pozitív diszkrimináció volt az olvasatomban és német-lengyel boltjaiknál volt.
http://index.hu/gazdasag/magyar/lidl1204/
Az, hogy mennyire rabszolgahajcsár a multi, nagyban függ attól, hogy a hatóságok és ellenőrző szervek mennyire végzik a dolgukat. Persze, ha előre egyeztetett időpontban ellenőriznek, akkor biztos álommunkahely besorolást kap mindegyik.

Ritternek kb teljesen igaza van
Netto hazugság hogy többet kapunk az eu-tól mint amennyit befizetünk
A befizetés Fix összeg (most emelték fel évi 300 Milliárd Ft-ra) ezt kötelező fizetni, mint a kötelezőt, a támogatásokkért pedig pályázni kell amit vagy megadnak vagy nem
Ha megadják akkor a nagy részét kutya welnessre, diszparkokra, diszkutakra,disz viacolor sétányokra költik, alig megy valami a termelő gazdaságba, lassan már egy szöget se gyártunk
Példa: van wifi a poros kisfalu buszmegállójában de az iskola, ovoda romokban
A németek, farnciák valóban szinte az összes támogatásra adott eu-s pénzt kiviszik, ezzel az ő és nem a mi gazdaságunkat gyarapítva, lásd Siemens villamosok, Mercedes buszok, francia gagyi metrokocsik. Virágzó buszgyártásunkat tönkretették(amerikaiaknak jó volt az Ikarus de nekünk Mercedes kell), Kandó Kálmán hazájában nincs mozdonygyártás (Ganz anno a világ leghíresebb mozdonygyártója volt)
Az eredmény: az ország romokban
3 nyertese van az uniónak: Németország, Franciaország és Anglia
A többi gyarmat, azért vannak hogy a 3 még gazdagabb legyen
Lásd Olaszország és Sanyolország is a csőd szélén
Minél előbb menekülni kell az eu kolhozból

random gugli találat:

"Hazánk 2011-es nemzeti befizetése az EU költségvetésébe 836,4 millió euró volt, a közvetlenül az uniós kasszába befolyó vámokkal és cukorilletékkel együtt pedig 937,4 millióra rúg a „hozzájárulás”. Az adminisztratív költségeket is figyelembe véve 4,5 milliárd euróval jócskán pozitív volt a 2011-es magyar költségvetési egyenleg. Az ország tehát ennyivel több pénzt hívott le az EU-tól, mint amennyit oda befizetett."

forrás: http://www.bruxinfo.hu/cikk/20120920-magyarorszaggal-volt-a-legbokezubb…

másik:
"Magyarország jelenleg a nettó haszonélvező országok közé tartozik, ami azt jelenti, hogy nagyobb támogatásban részesül, mint amekkora összeggel hozzájárul a közös költségvetéshez."

forrás: http://www.euvonal.hu/index.php?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz…

Majd pont egy euvonal.hu fog objektív lenni, mikor a nevében is benne van hogy hová húz
"Csak annak a statisztikának hiszek amit én hamisítottam" Winston Churchill
Akkor csak azt áruld el hogy hol látszik az országon az a 4.5 milliárd euro?
4-es Metrot mondani nem ér mert már 2X annyiba, 500+milliádba került eddig mint az eredetileg tervezett, cserébe már 10+éve nincs kész és fele olyan hosszú lesz, csak a Keleti-ig megy= 4X annyiba kerül mint a tervezett 250milliárd
És ahogy mondtam, franciák építik, francia metrokocsik járnak majd rajta ahogy a 2-esen is, ergo az a pénz 1:1-ben megy vissza az eu-ba
Eközben kb 3 millio ember éhezik a létminimum alatt, a fiatalok 10ezrével hagyják el az országot mert nincs munka, ipar, mezőgazdaság romokban, a boltok tele vannak külföldi termékekkel
Rekordot döntött a megszűnő cégek száma Magyarországon. Az elmúlt hat hónapban 16108 céget töröltek a cégbíróságok, ez 538-cal több, mint az eddigi rekordfélévben, azaz 2010 második felében.
Ezt nevezed te sikertörténetnek?

Egy átlagos EP képviselő többet keres, mint Merkel kancellár asszonyság, pedig ő sem keres rosszul. Éveken át olyan híreket lehetett hallani, hogy péntek reggelenként még 7 óra előtt - a hétvégi hazautazás előtt - a drága képviselőcskék csak bemennek aláírni a jelenléti íveket, bőrönddel, csomagokkal és már indulnak is haza családjukhoz.
És a hírek itt is igaznak bizonyultak:

http://www.youtube.com/watch?v=4fU6HlyFGXs&feature=player_embedded
Botrány az Európai Parlamentben
A német TV állomás riporterei kamerákkal vonultak fel a jelenléti ív aláírására kijelölt irodához reggel korán, hogy mi európai állampolgárok láthassuk, hogy hogyan is megy ez a napidíj business az Európai Parlamentben. De a végén a biztonságiak kivezetik őket, a demokrácia jegyében, hiszen semmi sem fáj jobban mint az Igazság
A legjobb amikor a zöld képviselőnő 3perc 11 után lefejeli a liftet mikor meglátja a kamerát:)

dx.com (dealextreme)
Eddig mindig megkaptam amit rendeltem és ami hibás volt, az helyett küldtek másikat.
szerk.: Azt elfelejtettem, hogy van németországi raktáruk.

Az egyik haver ilyet vett 250USD-ért: http://en.wikipedia.org/wiki/Xiaomi_Phone
Nagyon meg van vele elégedve, nem kell lapátkéz a megfogásához és az MIUI-t is dicsérte. Mindenben megüti a nyugati felső kategóriát szerinte.
Az egy régebbi modell de van újabb is 4 magos cpu-val, az 450USD körül van.

Dhgate.com, x18i twlefon, lassan egy eve nyuzom. Minden oke vele.
Haver rendelt egy mas felet, o a dx.com-rol, volt vele valami, kicsereltek szo nelkul, kapott egy zte-t, minden ok vele.
--
zsebHUP-ot használok!

Nem éri meg vérgagyit venni, mert a minőség-ellenőrzés teljes hiányahiányosságai miatt sokkal nagyobb eséllyel kapsz hibásat, a garanciát pedig itthonról bukni fogod.
Gondolom ezeknél a software frissítést pedig teljes egészében elfelejtheted.

Drágább brand telefon pedig nem annyival olcsóbb, hogy a garanciát megérje bukni.

Én max a saját készülékemről tudok nyilatkozni. Az enyémhez nem feltétlenül szükséges új bootloadert telepíteni, a nélkül is lehet a rom-ot frissíteni (számos főzött rom-ot próbálgattam ki különösebb hackelés nélkül, egyszerűen csak rátöltöttem a célprogrammal). A leírások szerint van lehetőség a bootloader cseréjére és akkor lehetőség van az SD-kártyáról is flash-elni. Én telepítettem ezt a lehetőséget is, bár nem nagyon használtam, mivel az új rom-ot a készülékemhez való szoftver segítségével frissítem.
Ez a folyamat gondolom minden típusnál más, szerintem keress rá a kiszemelt készülék adta lehetőségekre (pl. itt: forum.xda-developers.com vagy Google bácsit használva). Nincs általános recept, de ez a nagy márkákra is igaz.

Haveromnak kellett intéznie ilyet velük. Úgy ment, hogy vissza kell küldeni, beszkenneled a nyugtát és a feladóvevényt, benyomod nekik abba a ticketbe, amit nyitottál a hibáról és jóváírják a postaköltséget bónuszként, amit levásárolhatsz. A garanciás cuccot feladják, amint a feladóvevény másolata bekerül a rendszerbe, pár hét alatt megvolt (angliai címre kellett postáznia a csomagot amúgy, nem Kínába).

Ez márkafüggő, az egyik legnagyobb üzletláncnál pl. a saját márkás termékeket azonnal cserélik.
Az a bajom a fentivel, hogy itthonról postázva gondolom a telefon árának legalább a harmada lesz a postaköltség, amit lényegében nem fogsz megkapni, függetlenül attól, hogy jogos-e a panasz, vagy sem.
Ennek az átfutási ideje is legalább egy hónap lesz, ha nem több.

Csak akkor kell kipostáznod, ha ők kérik. Illetve csak akkor kérik be, ha cserélik is. Fölöslegesen nem kell postáznod. Kérnek be fotót, hogy lássák, nincs összetörve, esetleg videot (ez ritka), illetve leírást a hibáról. Ebből eldöntik,hogy garis a hiba, vagy sem. Ha pozitív a döntés, kapsz egy PDF-et, amit kinyomtatsz, ráragasztod a csomagra, s úgy adod fel, ők meg küldik a cserekészüléket. Az eddigi garis tapasztalat tényleg 2-3 hét volt max (mint amennyi az alapvető szállítás is volt).
Ha nem bízol ezekben az oldalakban, akkor ne rendelj onnan szerintem.

A www.minideal.net -ről már 6-ot rendeltem(tünk), minden rendben van velük. Csak Jiayu -kat (sztem a többi alsó-közép kategória gagyibb, bocs),G2-t, G3-t, most egy G4-el szemezek, nemrég jött ki, csak ajánlani tudom, szép és jól összerakott telók mind, normális a webshop.

És reméljük, hogy a gorilla glassról csak elgépelés miatt maradt le a második 's' és nem alternatív technológiáról van szó. :-) Egyébként nincs csillagászati ára az alumíniumnak simán lehet az is. Biztosat akkor lehetne mondani ha már lenne valakinek ilyen mobilja és megosztaná a tapasztalatait.

Én már 2 db G3S-et is rendeltem. (A másodikat azért, mert az elsőt azt hittem sosem küldik, aztán a PayPal dispute indításkor csak feladták...)
Egyet a FastcardTech-től (175USD) és egyet az Antelife-ról (199 USD)
Szóval kettő is van a kezembe éppen (fekete és ezüst). A háza nem alu. csak az előlap fölötti és alatt kb 1 cm-es rész fém. (Illetve szerintem műanyag, csak egy vékony fémlemez van ráragasztva.)
Ami gyenge pontja lesz, már most látom, hogy a hátlap (szintén műa.) rápattintós. 20 szétszedés és utána magától fog a hátlap lepattanni, mert az ici-pici karmok/hornyok el fognak kopni, és lehet házat/hátlapot cserélni.
A Gorilla Glass-ról nem tudok nyilatkozni, nem próbáltam lehet-e húst szeletelni rajta.
Szépen igényesen van összerakva amúgy.
Az akksi pedig hihetetlen. Az AnTuTu Battery testen 908 pontot kapott. 80% CPU terhelés és folyamatos háttér világítás mellett, 4,5 (!!!!) óra alatt ment 100%-ról 20%-ra az akksi... Ilyet még nem láttam mobilban. Ha még a 20%-ot is lenyomta volna teszt, talán a 5,5 órát is megüti... Mondjuk méretes akksi van benne...

Már én is túl vagyok 2 db telefon rendelésen. Az egyik egy ZTE U960-as, a másik pedig egy Jiayu G3 volt, mindkettő rendben, épségben ideért. Annyit biztosan tudok mondani, hogyha DHL-lel küldik, akkor esélyes a vám, nálam be is jött, ami még 15000 Ft-ot jelentett kb. A Jiayu G3-mal kapcsolatban azt tudom mondani, hogy tényleg alu, a gorilla glass miatt nem karistoltam azért össze, van benne anyag, mert elég nehéz, meg persze jó nagy aksi is és persze sok rom van hozzá. Múlt héten adtam le megint rendelést, teljesen korrektek voltak, konkrétan a geekbuying.com, mert 2 kg körüli lett és az csak DHL-lel ment volna és megkérdezték, hogy küldhetik-e több részletben, mert úgy maradhat a légiposta. Az etotalk.com-ról is csak jót tudok mondani, van az úgynevezett Etotalk Mod Rom lehetőség, ami igazából azt jelenti, hogy olyan magyar nyelvű, vagy némely esetben inkább magyarosított rom-ot kapsz, amiből kigyalulják a kínai appokat és persze root jogot is kapsz. Szerintem megéri Kínából rendelni telefont, mert annyiért itthon biztos nem kapsz olyan kategóriájút, amilyet onnan rendelsz.

Szia.

Nekem volt pár napig G3, és most 2db G3 hever itt az asztalomon. A G3S-ek háza tuti nem alumínium. A középső keretről még csak csak elhinném. De a hátlap felőli élét megkarcoltam. Sima műanyag. Fémnek nyoma sincs a fekete szín alatt... A hátlap pedig tapintásán érződik, hogy egy vékony műanyag lemez. És nagyon valószínű, hogy a G3 is ugyanilyen.

Fém(es) rész csak a kijelző alatti és fölötti kb 1-cm-es csíkok. De az is inkább csak díszítés mint a ház része...

Tibi

Én eddig etotalk-ról rendeltem 3 egyforma telefont, háromféleképpen ért ide DHL-el. A legrosszabb idő 12 nap volt karácsonyi időszakban + 27% ÁFÁ-val (a csomagon kívülre írt összegre számolva!), a legjobb 4 nap, pluszköltség nélkül. (a kettő között meg volt egy 7 napos, 11% vámmal, ÁFA nélkül) - szóval ez a pluszköltség része kicsit lutri, de 20$ alatti értékű ajándék elvileg vám és ÁFA mentes, a kereskedők pedig partnerek benne, hogy annak tűnjön ;)
Nem műszaki cikkeket kis értékben rendeltem még e-bay-ről meg chinabuye-ról "free shipping" standard postával. Na, ezek között volt egy durva, 36 napos szállítás, de általában ezek is ideérnek 5-8 nap alatt.

Gondolod. Tőlem a DHL bekérte a banki átutalás másolatát. Továbbá kért még vagy 3-4 oldalnyi dokumentációt. Közben a kínai inkább visszakérte a DHL-től az árút és elküldte China Mail-le. Ez sima posta, amely országonként változóan 7-21 nap alatt szállít. Magyarországra cca 7-14 nap között szokott lenni.

DHL akkor jó, ha cégre veszed, mert befizeted azt cca 5% VÁM-ot, (IT-ra azt hiszem 0%), majd ÁFA-t nem kell befizetned.

jó kérdés, mert szerintem még egy nagy cég se kapja $60 alatt magát a win7 licenset

edit: sőt ennyi pénzből még csak a UPS Express sem jön ki, ez meg ingyen szállít ups expressel...

edit2: esküszöm még a poén kedvéért rendelek egyet....

edit3: ugyanaz a laptop az eladó saját shopjából: http://mcese.com/goods.php?id=295

"Payments withheld until you confirm satisfactory condition of your item"

^ és ezt alibaba biztosítja, nem az eladó

edit: amúgy új eladó, bevállal egy kis önköltséget, cserébe szerez rohadt sok pozitív feedbacket, onnantól kezdve azt árul amit akar mert trusted lesz, szóval lehet nem teljesen gázos, de tény hogy azért fura egy hírdetés

Az lehet, de te is csak akkor kapod vissza, ha az eladó rábólint, vagy nagyon hihetően elő tudod adni, hogy amit kaptál, az egy fillért se ér. És ez akár hónapokba is beletelhet.
Ennél sokkal kisebb tételnél is volt, hogy szőrözött az eladó, pedig biztos bukta pozíciójából indult (fényképet rakott fel, és másmilyen volt a termék), és kb. 3 hetembe került, mire pont került a történet végére. Pedig nem voltam köcsög, és csak a különbség miatt tök reális áron beszerzett konverter abszolút minimum árát fizettettem vissza vele (EU-s dugó helyett amerikai volt a készüléken).

Ez nyomtatott újságban volt, v. netes shop-ban? A nyomtatott újságok hátsó oldalán apróbetűsben nem véletlenül szokott szerepelni, h. a nyomdahibákból eredő tévedésekért / károkért nem vállalnak felelősséget. Azaz lefordítva bullshit nyelvről magyarra: ha elírták az árat olcsóbbra, akkor annyiért nem kötelesek neked odaadni.

lightake.com -ról van valakinek tapasztalata?
--
TH

Akkor megosztom a tapasztalataimat a lightake.com-al kapcsolatban. Az áraik szerintem korrektek, adtak még egy apró ajándékot is. Viszonylag gyorsak, rugalmasan kezelik a felmerülő gondokat (szállítási címemet rosszul adtam meg elsőre). Én DHL-el kaptam a csomagot tőlük, figyelik a küldött cuccokat és rákérdeznek, ha pl. a vámon elakad a dolog. 24-én adták fel, 26-án már Bp.-n volt, 1.-én kaptam kézbe, úgy, hogy a vámon állt 2 napot és volt benne egy hétvége.
--
TH

A három eddig legjobbnak tűnő kínai bolt a tmallbox.com, a minideal.net és az etotalk.com (persze van még jópár, de nekem hirtelen ezek jutottak eszembe; persze a dx.com is rendben van, de ott a telefonok elég drágák)
Az etotalk a legdrágább.
A tmallbox-nál vannak "rejtett költségek", mint pl. szállítási költség és 4% paypal díj.
A minideal viszont csak fél év garanciát vállal a készülékekre.

Ettől függetlenül az árak messze jobbak mint Mo-n, és független telefont kapsz, legtöbb esetben kétkártyásat.

szerk:
példa: ZTE BLADE III -- ennek kínai belpiacos verziója a ZTE V889M
A Blade III kb. 35kHU körül van, a V889M áfával együtt is csak 30kHUF.
És innentől kezdve érdekes a dolog:
Blade III: 1 mag, 1GHz, Adreno 200, 1 kártya, függő készülék
V889M: 2 mag, 1GHz, SGX531, 2 kártya, dual standby, független.

A fizikai tartozékai pedig csereszabatosak (akku, tokok)

Legtöbbször MTK platformmal rendelkező telefonok ezek.

Szerintem érdemes.

Ami fontos, kínából vevői védelem nélkül nem szabad rendelni. (Pl. PayPal)

----
Hol van a kígyónak farka? Minek annak az a nagy karkötő?

Jótanács, soha soha soha soha ne rendelj semmit az alibabáról, aliexpress dettó!!!! Kizárólag ebay és csak(!) via paypal fizetés! Minden más átb*sz*s. Wire transfer, moneygram, escrow stb. felejtő ha ilyet akarnak akkor az csalás 100%.

Szerencsétlen unregistered (gondolom nem véletlenül nem regisztrált) összeszedte összes bátorságát és leírta a frankót. Próbáld meg ugyanezt a kulcsszót dx, ebay és más nagy rendszerek neveivel. Idióták mindenütt vannak (jajj, nem értem miért nincs itt másnapra a termék kínából, szerintem már létezik a teleport, ráadásként ingyenes is).
Sebaj egyébként, te nem használod, maradtak még pár millióan:)

// Happy debugging, suckers
#define true (rand() > 10)

Sziasztok!
A post hatására körbenézegettem egy kicsit a kinai okostelefon-klónok között, és ledöbbenten tapasztaltam hogy például a Galaxy S4 klónja körülbelül 55k HUF-ért megvásárolható.
Egy tök általános kérdésem lenne.
Az nyilvánvaló, hogy valamiben kevesebb ez a cucc, és az nem csak a brand lehet (mondjuk a ház, az akksi, ne adj isten a kijelző gyengébb minőség).
Konkrétan erre a modellre gondolok: https://www.youtube.com/watch?v=vLyXadglloE
Szóval a kérdés az, hogy mennyire ócskák ezek a kütyük? Érdemes rászánni 55k hufot, elbir 1-2 évet? Tényleg nincs átverés rajta, az a hardver amit mondanak róla?
Vásárolt ilyent vagy hasonlót valaki, mik a tapasztalatok?
Köszi előre is.

--
http://developersideas.blogspot.hu/
http://neurogadget.com/

Nem kell aggódni az MT6589 miatt. Igaz, hogy A7, de abból van négy mag.
Szintetikus teszteken sem szerepel rosszul.

Élőben is jó.

Az MTK-s cuccokat meg egészen nehéz téglásítani (persze lehet), illetve a bootloader nyitott.
Kicsit más módon épül fel a bele az MTK plaformnak, a recovery és a boot külön memóriahelyen (blokkeszközön) kapot helyet, így a recovery-t lehet cserélgetni a tényleges boot.img cseréje nélkül.

Ami hátrány, hogy nem sok MTK kernelforrást lehet találni, ezért is kevés a ténylegesen moddolt ROM (pl. Cyanogenmod), leginkább a gyártói kernelre építve alakítják át a ROM-okat a fejlesztők.

Ami a kínai adathalászos dolgokat illeti, azokra is van megoldás, egy egyszerű CWM szkript, ami a gyanús dolgokat eltünteti.
Root-olni pofon egyszerű ezeket (mármint azokat, amik nem a klónok klónjának klónja).

----
Hol van a kígyónak farka? Minek annak az a nagy karkötő?

Kösz az információkat. Ez a ClockworkMod Recovery script honnan szedhető le?
Maguk a kínai gyártók mennyire adnak hivatalod upgrade-et? Illetve mennyire rontják el a stock Androidot gyártói addon-okkal, mint a Motorola a Motoblur-ral? Ha módosítatlan Androidot adnak az már eleve előny Samsung, HTC és más márkás androidos mobilokkal szemben.

Ez a ClockworkMod Recovery script honnan szedhető le?

MT6575/77-re innen,
MT6589-re innen

Általában alap rommal szokták adni, de van néhány gyártó akik módosítják ezeket (Pl. a Lenovo nem kicsit változtatott rajta).

Legtöbbször elérhető ezekre MIUI ROM is.

----
Hol van a kígyónak farka? Minek annak az a nagy karkötő?

Rendszeres frissítés: Samsung alsó kategóriás telefonjainál ez pl. teljesen hiányzik. Nem kicsit
voltam ideges, amikor bár volt 1 frissítés, de egy bugot nem javított (sajnos már nem emlékszem,
hogy pontosan mi volt, de idegesítő volt) és a válasz az volt, hogy bocsi, ennyi van, vegyél drágább
telót.

Hát, nekem van egy ZOPO ZP500-am, 45k ért házhoz jött. Kb. fél éves lesz, a kijelzője csúcsszuper (bőven jobb, mint a hasonló árkategóriás samsungoké), gondom vele nem volt még.
Ez a telefon szerintem semmiben sem nyújt kevesebbet azon tulajdonságokat nézve, amiket felsoroltál. ~3 naponta töltöm, a ház korrekt minőség.
(szerintem közel hasonlóak lehetnek ezek a márkák)

Ha Kínából rendelne valaki, akkor csak olyan készüléket vegyen, amihez van módosított rom, vagy közösség! Egyébként meg lehet szenvedni vele sokat.
Szóval érdemes körülnézni a net-en, hogy miket írnak a kiszemelt telefonról!

Amúgy a minőségről:
150$ körül már kapható 4 magos, normális kidolgozású és minőségű telefon (Pl. Lenovo A820, THL W100. Ezek 4,5"-os telefononk
105$ körül pedig a 2 magos, 512MB RAM-mal ellátott készülékek, pl. Lenovo A660 (IP67!), ZTE V889M (Blade 3)

----
Hol van a kígyónak farka? Minek annak az a nagy karkötő?

Miért kell egy átveréshez Kína?
Nem elég ehhez a hazai online boltok - talán vannak kivételek - minden érvényes jogszabályt lábbal tipró, mindent önkényes értelmező, a csomagban számlát, nyugtát nem küldő gyakorlata?
A Kínából származó cuccok - voltak páran - mind működtek, s mindhez kaptam számlát. Átverés egyik sem volt.

Az Aliexpress megbízható. Ellenben az árusok, akik a felületet használják, ők már nem biztos. Komolyra fordítva: az Aliexpress olyan, mint bolhapiac, boldog-boldogtalan árul rajta valamit, így sok értelme nincs az Aliexpress megbízhatóságáról beszélni, hiszen ők csak a webes felületet adják az egészhez.

Ma rendeltem egy Lenovo A820-at. Ugyan nem akartam ilyen baszott nagy telefont, de nem talaltam semmi normalisat kisebb meretben, meglatjuk milyen lesz :)

ha mar ennyien kerdeztetek: a minideal-tol, 159 USD
azert onnan, mert egyreszt ott a legolcsobb, masreszt a tmallbox-szal kapcsolatban olvastam olyat, hogy hajlamosak eladni a raktarban meg nem is letezo telefont is, ami miatt esetenkent baromi nagy lesz a varakozasi ido (es ott a 4 USD-s szallitas es a 4% paypal dij miatt legalabb ennyi lett volna az ara)

tegnap rendeltem (illetve az naluk mar ma reggel volt), ma postara is adtak, ugyhogy most jon a varakozas es a tracking oldalak suru latogatasa :D

Nosza, kis írogatás után kiderült, hogy a választott phablet NEM támogatja a Skype-ot (már leszokóban de akkor is), így rákérdeztem melyik típusok támogatják.

Ezek:

Dual CPU:

http://www.ahappydeal.com/product-129787.html
http://www.ahappydeal.com/product-129232.html
http://www.ahappydeal.com/product-115021.html

Quad CPU:

http://www.ahappydeal.com/product-137841.html
http://www.ahappydeal.com/product-137565.html
http://www.ahappydeal.com/product-135305.html
http://www.ahappydeal.com/product-136970.html

Majd még átrágom melyiket érdemes, HA érdemes....

Most jott ki uj verzio, lehet, hogy valtozik a tamogatottak listaja.
Amugy ha a felbontas a kerdeses, fel lehet tenni a skype-ot virtualis Android ala. Beallitod a felbontast, meretet/dpi-t, es ha mukodik, akkor nem lesz vele gond.

--
The programmers of tomorrow are the wizards of the future. You know, you're going to look like you have magic powers compared to everybody else. -Gabe Newell

Új kínai quad core teszt: Jiayu G4
----
Hol van a kígyónak farka? Minek annak az a nagy karkötő?

Megjött a Lenovo A820-am, és nagyon jó.

Bye Bye Nyuszifül

Mazlista vagy! :P En az enyemrol mar erre a hetre lemondok... :)
Ilyenkor egyebkent mivel szallitjak? Mert SG Airmailt hirdetik a minidealen, az meg szerintem repulogep, es nem postagalamb. Bar ezeknel a fene sem tudja... :D

Update: Most latom a singpost.com oldalon, hogy nekem is megerkezett.

--
http://www.flickr.com/photos/mizyhun/

tegnap este meg nem is volt vam ele allitott statusz a listaban, reggelre mar van:

2013.07.09 19:34
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2013.07.10 07:29
Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

t

Köszi. Azt jól érzem, hogy az aliexpress egyfajta online kínai ecseri piac? Tehát van egy termék, odaírnak nyolcvan eladót és döntsd el melyik szimpatikus neked? Ha igen, mi alapján lehet szelektálni? Azon kívül persze, hogy itt megkérdezem kivel nem volt problémátok. :-)

Etotalk, DX jellegű oldalak jobban bejönnek, hogy konkrétabb aki mögötte áll, de sokan írtatok jókat az aliexpress-ről, ezért kérdezem.

"Belépés díjtalan, kilépés bizonytalan."

Online kínai bolhapiac, ahogy egyesek a fórumukban fogalmaznak :D

A visszajelzések alapján lehet szelektálni. El kell tudni olvasni és értelmezni. Meg persze vannak "intő jelek", hogy kivel nem szabad üzletelni. Pl. ritka az az eladó, aki tud normálisan angolul, nagyon sokan gugli fordítóval kommunikálnak. Ez általában lerí már a termékleírásokból is.

Én ilyet rendeltem. Állítólag holnap érkezik meg.
Majd reportolok.

Kina, Kina folyik a csapból is
Ha Kina nem volna, nem lenne tv, számítógép és telefon?
Persze jó a kinai rabszolgamunka napi 1 tál rizsért ilyenkor nem finnyásak a demokraták

Az általad demokratáknak nevezett dolog pont addig demokrata, amíg a saját érdeke úgy kívánja. Utána a legkevésbé sem. De ezzel nem hinném, hogy újat mondok.

Kínával kapcsolatban meg nézd meg az elektronikai eszközeid, vaktában azt mondom, hogy legalább a 80%-a kínai lesz. És ez lassan már a többi termékre is igaz lesz.

"Belépés díjtalan, kilépés bizonytalan."

Most, hogy kezd lehullani a civilizációs máz a nyugati Demokratúráról egyre kevésbé hiteles a kínai diktatúráról és rabszolgamunkáról szóló nyugati propaganda. Emellett tényszerűen sem igaz, a kínai bérek már összemérhetőek a magyarral, miközben a termékek árszintje között van különbség.

Kb 2-án fizettünk a csávónak:

Aliexpress, Singapore post. Így néz ki a két darab THL W8 HD:

Status Date Status Description
04-07-2013 INFORMATION RECEIVED
(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
05-07-2013 Despatched to overseas (Country code: HU)
09-07-2013 Arrived at overseas (Country code: HU)

--
Kreszán K.
--

512MB RAM a JBnek mondjuk nem valami sok. Hasznalhato, Defy+ is viszonylag szepen mukodik, de latszanak a gyenge pontjai. Igaz a Defy+nak 1 magja van a Myaudio 4 magjahoz kepest, ami biztos gordulekenyebb rendszermukodest eredmenyez... Azonban ne felejtsuk el, hogy a magok Cortex A5 utasitaskeszlettel rendelkeznek, ami adott esetben nem problema, de ennyi penzert mar kaphato jobb is a kinai piacon...
Nem akarlak rabeszelni semmire! :)

--
http://www.flickr.com/photos/mizyhun/

Nehez "normalis" meretu kinai telot venni. Kicsit en is felek tole, mivel 5" mar eleg durva, de meg talan az a kategoria amit meg az ember hasznalhat telefonkent. Altaban a kinai gyartok a 4,5"-4,7"-5"-es meretet lottek be. A Lenovo A820 4,5", szerintem az meg siman a belefer kategoria! Sokan szeretik! :)

--
http://www.flickr.com/photos/mizyhun/

Nekem az a gondom, hogy pici a kezem, a mostani Samsung GIO-mnak például teljesen jó
a mérete arra, amire nekem kell, viszont maga a HW és SW egy hulladék. (kevés ram,
nem frissített OS, stb.) De már simán gondolkodtam azon, hogy veszek egy nem legújabb
iPhone-t, azt annyi. Játszani nem játszok, gmail, google maps, fényképezés, web böngészés,
telefonálás, sms az, amire használom a telefonom.

Eppen ezert en is kivancsi vagyok ra, hogy mit fog adni. A mostani 3,7"-es telefon tokeletes (meretre), de ilyen meretben normalis hardverrel szerelt telo nincs... A heten kollegammal ebedeltem, szembe leult egy arc, S4-et lerakta az asztalra. Kollegam erre annyit mondott: "A tied is akkora tepsi lesz". :D

--
http://www.flickr.com/photos/mizyhun/

Ha vissza kell küldeni garancia miatt egy terméket Kínába akkor mit kell adminisztrálni ahhoz, hogy a megjavított vagy csereként visszaérkező terméket nem vámolják el újra?

Külföldi javítás VÁM kérdés tárgyban érkezett levelére az alábbi tájékoztatást adom.

A Közösségi Vámkódex létrehozásáról szóló 2913/92/EGK Tanácsi Rendelet (a továbbiakban: Vámkódex) 185. cikk alapján lehetőség van a javításra harmadik országba visszaszállított termékek vámmentes vámkezelés formájában történő ismételt szabad forgalomba bocsátására.

A Vámkódex végrehajtására kiadott 2454/93/EGK Bizottsági Rendelet (a továbbiakban: Rendelet) 846. cikk (1) bekezdés b) pontja értelmében mentesülnek a behozatali vámok alól azok a térti áruk amelyeken a Közösség vámterületéről történt kivitelük után nem kizárólag a jó állapotban tartásukhoz szükséges vagy a külső megjelenésüket megváltoztató kezelést végeztek, de amelyek hibásnak, illetve alkalmatlannak bizonyultak az eredeti felhasználásra, feltéve, hogy az alábbi feltételek valamelyike teljesül:

- ez a kezelés kizárólag azzal a céllal került alkalmazásra, hogy az árukat megjavítsák, vagy azok jó állapotát visszaállítsák,
- az áruk eredeti felhasználásra való alkalmatlansága csak azután vált nyilvánvalóvá, hogy az ilyen kezeléshez már hozzáfogtak.

Amennyiben az áruk olyan műveleteken mentek át, amelyek a jó állapotba hozás érdekében szükségessé vált javításból vagy helyreállításból álltak, és amelyek olyan, előre nem látható körülmények következtében váltak szükségessé, amelyek a Közösség vámterületén kívül merültek fel, és mindezt a vámhatóság számára hitelt érdemlően igazolták, akkor meg kell adni a behozatali vám megfizetése alóli mentességet, feltéve, hogy a tértiáruk értéke a fenti tevékenységek következtében nem lett magasabb, mint a Közösség vámterületéről történt kivitelük időpontjában.

A Rendelet 848. cikk alapján tértiáruként az alábbiak fogadhatók el:

- azok az áruk, amelyekhez a szabad forgalomba bocsátásra vonatkozó vámáru-nyilatkozat alátámasztásául bemutatják az alábbi okmányokat:
· a kiviteli nyilatkozatnak a vámhatóságok által az exportőrnek visszaküldött példánya vagy a fenti okmánynak az említett hatóság által hitelesként igazolt másolata; vagy
· a 850. cikkben előírt adatlap.

- a Közösségben kibocsátott ATA-igazolvánnyal kísért áruk.

A fentiek alapján megállapítható, hogy a kérdéses termék akkor bocsáthatóak ismételten, vámmentesen szabad forgalomba, ha a Közösség vámterületéről történt korábbi kivitel tényét az importőr igazolja.
A postai úton érkező küldemények esetében az engedélyes állítja vám elé a harmadik országból érkező küldeményeket. Engedélyesnek a posta minősül, így a vámkezelési kérelmen a postának kell jeleznie a vámmentes vámkezelésre irányuló igényt.
Postai forgalom esetén javasolt a Posta vámügynökség (vamkezeles@posta.hu, 06-1-297-2323) megkeresése.

Abban az esetben, ha az újrabehozatal során az egyébként vámjogilag igazolható vámmentesség érvényesítése az erre irányuló kérelem hiányában marad el, úgy a címzettnek lehetősége van az ismételten megfizetett vámteher visszaigénylésére. A visszaigénylés iránti kérelmet, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vámhatározatot kibocsátó vám- és pénzügyőri igazgatóságához kell benyújtani, a Rendelet 111. mellékletében foglaltak figyelembe vételével.

A közösségi jogszabályok letölthetőek az Unió honlapjáról:

http://eur-lex.europa.eu/hu/index.htm

Felhívom figyelmét, hogy tájékoztatásom kötelező erővel nem bír!

Az én olvasatomban:
1. Az első rész egyértelműen nem magánszemélyek által megrendelt, majd javításra kiküldött termékekről szól. Erre utal az „ismételt szabad forgalomba bocsátás” kifejezés többszöri használata is.
2. A postai forgalomra vonatkozó rész akár magánszemélyre is vonatkozhat. Tehát ilyenkor a Posta vámügynökséget kell felkérni a vámmentes vámkezelésre.

Költői kérdés: A 2. esetben a vám (+ áfa) és a Posta vámügynökség munkadíja hogyan viszonyul egymáshoz, egy kb. 200 dolláros telefon esetében.

-----
A kockás zakók és a mellészabások tekintetében kérdezze meg úri szabóját.

http://hup.hu/node/124974#comment-1624578

Te meg mondjuk sehol nem szocializalodtal, ha fel sem merul fel benned, hogy talan azert irtam be, mert igy 300+ komment utan mar sokakat kurvara nem erdekel az ures fecseges, es ha ennyire sokretu es szerteagazo a dolog, akkor esetleg talan neadjisten sajat topikokban kene folytatni az erdekesebb reszeket, nem masik 100 embernek allandoan a /track oldalaban viritani 2 honap utan is.

Értem, hogy nem akarod érteni, de arról írtam, hogy így is fölöslegesen gerjesztettél mondjuk 30 (így már 31 :-) üzenetet, lényegtelenek az arányok. Persze erősen csodálnám egyébként ha lenne 300 új üzenet az idő alatt, mióta alattad 30 új lett.

"Belépés díjtalan, kilépés bizonytalan."

Elég sok dolgot rendeltem már 2009 óta Kínából. Volt, hogy táblagépeket, telefonokat is, de egyébként mindent csak halott német katonát nem. Arra kell figyelni, hogy a feltüntetett árra még ÁFA jöhet amikor belép az ország területére. Vám az informatikai eszközökre nincs.

Hogy általánosságban miért nincs, arról vannak tippjei, de most nem vagyok tippelős hangulatban.
Azonban a vámszabályaink az eu vámszabályainak felelnek meg, így a magyarországi IT ipar mérete lényegtelen körülmény a vámszabályok szempontjából.

-----
A kockás zakók és a mellészabások tekintetében kérdezze meg úri szabóját.

Konkrétan nem tudom, hogy miért, de nagyjából 5 évvel ezelőtt valami együttműködési megállapodást írtunk alá a kínaiakkal. Nincs vám (vagy nagy mennyiségben talán van de az is elhanyagolható) és így nekünk is jó meg a kínaiaknak is, mert piacot adunk nekik, viszont a beérkező áruk után áfát kell fizetni, szóval az államnak is jó. Nem akarok túl nagy hülyeséget írni, de bizonyos eszközökre vagy egy adott érték felett kell környezetvédelmi díjat is fizetni. Saját magam példájából csak annyit tudok mondani, hogy vámot soha nem kellett fizetnem, áfát a nagyobb értékű eszközökre igen.

Némi infót tudok ezzel kapcsolatban adni:

10kg alatti telefon/táblagép esetén:

-Ellenszolgáltatás fejében:
-- ≤22EUR: VÁM és ÁFA mentes
-- 22-150EUR: VÁM nincs, ÁFA 27%
-- 150< EUR: VÁM TARIC szerint, ÁFA 27%

-Magánszemélyek között ajándék:
-- ≤45EUR: VÁM és ÁFA mentes
-- 45-700EUR: VÁM 2.5%, ÁFA 27%
-- 700< EUR: VÁM TARIC szerint, ÁFA 27%

Csomagolással és szállítási díjjal együtt értendő. Ha a csomagoláson feltüntetett összeg feltehetőleg nem valós, akkor a vámosztály kérhet be egy átutalási megbízást, számlamásolatot vagy egyéb iratot amiről hitelesen megállapítható az adott áru értéke VAGY felbecsülik az értékét és az alapján kell megfizetni a díjat.

Ezek a szabályok az Unión belül egységesek. Eltérés csak az áfa mértékében lehet. Tehát ha úgy tudod, hogy változtak a szabályok, és tényleg érdekel az új helyzet, akkor az Unió vámügyekkel foglalkozó weboldalán, a lap alja közelében található linkről indulva tanulmányozd át az érvényes jogszabályokat. Ott biztosan megtalálod a kívánt információt. (http://europa.eu/pol/cust/index_hu.htm)

-----

(&%;_98\<|{3W10Tut,P0/on&Jkj"Fg}|B/!~}|{z(8qv55sr1C/n--k**;gfe$$5a!BB]\.-

Sanyarú történet következik.

Rendeltem egy Zopo C2-t Kinabol, mert igen meggyozo ara volt a specifikaciohoz.

Megjott, haaatize ez kurvanagy. Meg nincs benne a sok-sok kenyelmes cyanogenmod feature. Na de OK.

A wifi jele kurvagyenge; ahol a htc desire meg boven mukodott, ez dobalja el percenkent (aztan meg ujracsatlakozik).

A GPS pontatlan; a pontossaga kb. 500m, es 'ugral', emiatt az osszes GPS tracking app, amelyikben nincs _massziv_ filterezes, 800km/h -s sebessegeket mutat.

A 4GB memoriabol 1GB volt a /data, 2GB meg egy beepitett sdcard. igen, komolyan. Sok-sok vadaszattal sikerult egy olyan emmc-scatter file-t talalni, ami a
2GB-ot a /data-hoz csapta. De akkor is zavaro, hogy a gyari appek letojjak az sd kartyat, es pl. a gallery a telefon sdcard-jara pakolja a thumbnail cache-t.
Frissitesek: elvileg OTA, gyakorlatban ilyen needrom.com -os siteokrol, teljesen megbizhatatlan forrasokbol kell letolteni. meg a gyarto is ingyenes letolto site-okra rakja fel az official rom-okat!!!

Nehez. 152g, huzza a zsebet rendesen.
A gyari kamera app igen gagyi, app store-bol lehet venni olyat, ami tamogat 13MP-es kamerat is.

Es akkor a legrosszabb. Az elejtes.
HTC Desire ugye potyogott parszor, igen durvakat is (pl. 1.5m-rol a betonra, vagy ejjeliszekrenyrol lerantotta a gyerek toltokabellel benne, hogy megrepedt az USB csatija), de 4-5 nagy eses utan meg mindig semmi baja.
Zopo toltokabelen atgazoltam veletlenul ejszaka, lepotty kb. 80cm magasbol parkettara. Kepernyo megrepedt, mukodik, de a touchscreen nem.

Utananez. Zopo C2 forradalmi ujitasa az LTPS (vagy mi a szosz) touchscreen, ami azt jelenti, hogy a touch panel es a tft ossze van ragasztva, hogy meg vekonyabb/jobb legyen. Csak egyutt cserelheto.
Fizettem a telefonert $250 -t, $100 lenne az uj panel.
Na itt adtam fel. Ebbol eleg. Nem eri meg meg $100-at rakolteni valamire, ami nem tetszett mar az elejen sem.

VEGYETEK GUMI VEDOBORITAST A KINAI MOBILRA!!! par euros tetel, de ezek bizony TORNEK, ha elejted.

/off, van elado egy 3 hetes, touchscreen-hibas zopo c2, ha valakit erdekel. ;)

Így igaz sajnos. Ha szervizbe viszed itt az típustól függően két hét, ha nagyon szerencsés vagy 1 hét alatt megvan de hónapos várakozásra is volt példa. A mobilszolgáltató ugyan ad cseremobilt, de nem azonos kategóriájút csak egy szimpla butatelefont, abból pedig nálam is van pár a fiókban.
Egészen apró dolgokért ugrik a garancia, például ha beázás jeleit vélik felfedezni a szervizben, ehhez egy zápor is elég.
Lehet kötni biztosítást is a mobilszolgáltatónál, így minden esetre él a csere, de az önrész egy felső-közép mobilnál 20000 Ft-tól indul. Ennél már szerintem olcsóbb a kínai postázás, az árról nem is beszélve és nincs hűség és simlock sem.

Tehát akkor Zopo C2 kiesett és
THL w8, Lenovo A820, Lenovo S750, Jiayu G4 vannak még versenyben mint jó kínai mobilok.
Ezekről esetleg van valakinek személyes tapasztalata?

Semmi probléma.
Érdekes, hogy a videón jól látható módon ebbe a pici toll mobilba belefért egy normál méretű sim kártya, még az újabb okostelókba állítólag nem. És a gyártók folyamatos rinyálásának hatására sikerült felrúgni ezt a régi jó szabványt is.

Ma mar nem talalsz normal meretu simet igenylo telefont. Az eredeti akkora volt, mint egy bankkartya. (ez az, amibol ki kell torni a minisimet)
http://en.wikipedia.org/wiki/Sim_card#Formats
Eszerint 85.6x53.98 mm a merete.

--
The programmers of tomorrow are the wizards of the future. You know, you're going to look like you have magic powers compared to everybody else. -Gabe Newell

Én '98-ban vettem az első telefonomat (Ericsson HG174 ! ). Akkor még jellemzően normal sim (bankkártya méretű sim) volt forgalomban, amiből a mini sim kitörhető volt, igény szerint olyan telefonokhoz, amihez már akkor is az kellett.

----
Hol van a kígyónak farka? Minek annak az a nagy karkötő?

az egyetlen hibaja a telefonnak a GPS, de nem veszelyes
az egyik, hogy apptol fugg hogy mennyire megy vele pontosan (illetve attol hogy az app hogyan eri el a GPS-t), pl. a Waze tokeletes, az Ingress helyenkent ugral, illetve hajlamos 10 meterekkel arrebb tenni neha
meg nincsen benne iranytu, ezt nehany app tokeletesen kezeli (pl. Waze), mig masok eleg benak, es kezzel kell forgatni (pl. Ingress)

A Glonass az amerikai GPS orosz alternatívája. Jóval újabb és sok szempontból jobb rendszer. Oroszországban úgy egy éve már csak Glonass-képes okos-telefonok kapnak forgalombahozatali engedélyt. És mivel ezekből a kínai mobilokból sok megy az orosz piacra gondolnám van benne Glonass is.
Nemek még nem volt szerencsém Glonass-os mobilhoz, de gondolom a beállítások, hely és biztonság részében lehet állítani GPS vagy Glonass legyen használatban.

www.mobilarena.hu -n van egy nagyon jó topicja ennek a kérdésnek, ami pörög mint az állat (Kétkártyás telefonok Kínából vagy hasonló) kérdezősködj ott.

Én például a tmallbox.com-tól rendeltem a Lenovo A660-am 107$-ért (tokkal, szállítással, fóliával, vám nélkül) és 7 nap alatt megjött.
Barátom az Etotalk.com-tól rendelte az A660 utódját (nem ugrik be a neve, de ha rákeresel az A660-re ajánlani fogja az Etotalk az újabbat) neki két hét alatt jött meg szintén vám nélkül 220$ körüli áron.

Annyi, hogy kell hozzá paypal számla. Kockázat nincs benne, mert ha nem kapod meg vagy nem azt kaptad amit refoundolni tudod a pénzt paypalon, illetve ez a 2 oldal esetében elég nagy cégekről beszélünk így ez a két lehetőség ki van zárva. Maximum vámon tud fennakadni és az pluszköltség. De ha szólsz nekik akkor becsomagolják valami kartonszínű mocsokba az egész dobozt és rádobnak valami 20-50$ os árat, hogy ne bontsa ki a vám.

Nekem megérte, hogy lett ~22.000Ft ért telefonom, miközben itthon 60.000 körül mozog és ugyan úgy érdekes megoldani az 1 éves garanciát mint így.

Ez most komolyan kérdezed?

_MINDEN_ karcolódik, max nem annyira gyorsan.
A karc tesztekben látszik is hogy minden karcolódik (kopik), és
nem ilyen YT videók ahol késsel meg kulccsal.... homokkal próbáld (por stb igen alattomos), meg csiszolópapírral...

Röviden a válasz a kérdésre IGEN kell akkor is ha gyémántból lenne.

Ha már én nyitottam a témát, leírom mi lett a vége részemről.

Otthagytam a piros szolgáltatót, átmentem magentába és vásároltam egy Huawei P6-ot. Kb. 2 hete van meg, csak annyit írnék jellemzésképpen, hogy ennél jobb nem is kell.

az nagyon jo kis telefon, es ahogy nezem, itthon 10% online kedvezmennyel csak kb. 16000-rel dragabb mint Kinabol rendelve (ha bemesz egy lila boltba megvenni, akkor mar majdnem 30ezer a kulonbseg...), bar igaz, hogy ez simlockos (ami nalam pl. kizaro ok), simlock nelkul nem kaphato? mennyibe faj, ha azt le akarod szedetni rola?

Az én előfizetésemmel kb. 85k HUF. Teljesen új előfizető vagyok, így kértek 20k HUF előleget, de most pár hónapig abból vonják a havi előfizetési díjamat.
Függetlenül szerintem mobilos boltoknál - speedshop - érdemes megnézni, az igazat megvallva ott nem is néztem. Függetleníteni kb. 5k HUF-ért lehet, annyiért küldenek kódot. Ahogy elnéztem, itt nem nyúlt bele a szolgáltató a gyári OS-be, semmi magenta indítóképernyő, vagy csengőhang, minden gyári.

Lenovo A760-ról van valakinek infoja? Mert az ára eléggé kedvező, négymagos Qualcomm 1Ghz MSM8225Q de Cortex-A5.

Tudja valaki, hogy melyik készülék tudja OOB (tehát kernelcsere, root, miegyéb nélkül) a hívásrögzítést? Ideális esetben mindkét félét, de az is elegendő ha csak a saját hangomat.

Call Recorder ingyenes program nálam CM-en működik, tudom rootolt rendszer, és asszony gyári ROM-os Alcateljén is megy, ami persze nem rootolt. Amit észrevettem, a bejövő oldal halk, a sajátom hangos. Két hónapja van fent, rendben működik.

"Belépés díjtalan, kilépés bizonytalan."

A Xiaomi készülékek közül mindegyik tudja, mindkét fél jól hallható - nekem MI2S-em van, működik rajta ez a funkció. A Xiaomi telefonok ugye nem stock androiddal, hanem MIUI-val jönnek. Minden más esetben kicsit necces a dolog, ugyanis ahhoz, hogy a GSM streamet rögzítsd, külön kernel modul kell. Ha ez nincs (és a legtöbb ROM-ban nincs, a stock androidban meg biztosan nincs), akkor marad az, hogy a mikrofonról felvett hangot rögzíti a telefon, amin te jól hallható vagy, a másik fél meg nem vagy alig.

Van olyan defy -m, amelyiken egyik féle miui -val működik, másikkal nem.
Egy másik defy -men pedig napi rendszerességgel megy, de azon valami magyar srác moddolt makeos verzió van. Szeretem, beszélgetés testreszabhatóan rögzül, és utána ha netet kap megy fel a fájl egy felhőbe, amit pc-n kényelmesen tudok visszahallgatni ha szükséges.

Van két csatorna, a stable meg a dev. A dev minden pénteken frissül (ebben csak a kínai+angol nyelvek vannak benne), ebből a multilang verzió készen van szombatra.A stable 2-3 havonta frissül. Mindez persze a Xiaomi készülékekre OTA, nem kell külön CWM-mel bohóckodni. A frissítések minden Xiaomi készülékre kijönnek, a MI One-ra is, ami 2011-es. A MI2S 2013 áprilisi, annyira még nem régi.

A Minideal egy olyan "központi webshop" mint az Amazon vagy inkább csak egy közvetítő portál mint az Ebay?
Ha rendelek innen valamit akkor a Minideal állít ki számlát vagy különböző kereskedők adnak számlát a cégeik nevében?

Mostanában fennakadnak a vámon Kínából 'gift'-ként érkező mobilok a prohardveres fórumok szerint.

Kezd leértékelődni a US dollár a kínai Jüanhoz képest?
Több kínai boltban is emelkedtek a dollárárak, amire eddig nem volt példa.

És milyen szép azon a képen, ahol a fehér műbőr tok és a fehér telefon egymásra keresztbe van fektetve, és ily módon a telefonon látszólag egymás mellett van a hátlapi kamera meg a (valszeg) vaku-LED, a tokon viszont egymás alatt ugyanaz a kettő. Növeli a megbízhatóság érzetét.

Nekem most érkezett meg a Lenovo A820 telefon Hong Kongból a tmallbox-tól.

Kerek egy hét alatt ért ide DHL-lel (karácsonyra nem ért volna ide postával időben).

A telefon 148 USD volt + 19 USD a DHL költsége. Ez PayPallel fizetve cirka 38e Ft körül jött ki.
Viszont a DHL elvámoltatta 10305 forint értékben.

--
Kinek nem inge, ne vegye gatyára

Sokat. ;) Tavasz óta az _összes_ külföldi csomagomat átnézték, nem volt elég a kísérőpapír leírása. Előtte csak hébehóba valóban. :) (Összes -> 100+db, $200-$2000-ig terjedő értékben, USA, Kína forrással. Műszaki cikkek, kis sorozatban gyártatott nyákok, étrendkiegészítők, ilyesmik.)

A Pandawill -től rendeltem egy ThL T6 Pro -t, de valamiért nem akart létrejönni a vásárlás.
Beléptem a PayPal accountomba, ott olvasható, a Trnsaction Details -nél, hogy "Denied".
Eddigi PayPal-os fizetéseim a Skype és Voip feltöltések voltak.
Tudna-e valaki segíteni, vajon miért lett: Denied?
Készítettem pár képernyőképet a problémák sorrendjében.
https://drive.google.com/folderview?id=0BysSZ2wiftyMc00weTJUaEdmT3M&usp…
Köszönöm.

Ebből nem sok minden derül ki, de úgy tűnik, hogy a bank utasította el a tranzakciót. Nincs valami vásárlási limit a kártyán?
Másrészt hívd fel a „kedvenc” bankod ügyfélszolgálatát, és kérdezd meg, hogy miért utasították el a tranzakciót. Szerintem ennél gyorsabb/jobb megoldás nem létezik.

-----

(&%;_98\<|{3W10Tut,P0/on&Jkj"Fg}|B/!~}|{z(8qv55sr1C/n--k**;gfe$$5a!BB]\.-

Tanulságul leírom a történet folytatását.
Felhívtam a bankomat: Az első PayPal vásárlás kapcsán (3 próbálkozás) először limit probléma volt. Erre 'ironcat' válaszából jöttem rá, mivel nagyobb értékben még nem vásároltam külföldről. A második és harmadik próbálkozásnál már a limit át volt állítva és még sem sikerült. Erre azt válaszolta az ügyfélszolgálat (egyébként nagyon készségesek voltak), hogy valószínű a Pandawill bankjánál lehet a probléma, de ezt ő már nem látja stb...

Mivel nem akartam mégy egy szerencsétlen próbálkozásban részt venni, ezért a fórumba említett 'etotalk' -on szét nézve sikerrel megvásároltam a kiválasztott kézi készülékemet a THL T6 pro -t. Kértem rá 'etotalk Mod ROM' -ot és 1-2 előtelepítést. DHL szállítás, kötöttem rá biztosítást is és a végén még ~10000 Ft vámot fizettem. Összesen 49000 Ft volt.
Azóta nagyon jól működik átlagos használat mellett. Küldtek hozzá egy átlátszó hátlap tokot, két képernyőfóliát (egyet ráragasztva, egyet tartalékba) pedig nem kértem. Jó vétel volt.

A Pandawill -es dolog nem hagyott nyugodni, így egy próba képpen vettem tőlük egy 1 dolláros headset-et. Azóta ez is megérkezett (ez természetesen free shipping).

Mindenkinek boldog új évet kívánok!

Na akkor üdv a csapatban :) Az etotalk mod ROM-rol tudsz mondani pár infót? A Xiaomi Redmi 1S-re nekem valami nagyon kutya rom-ot raktak. Igaz volt benne magyar nyelv, de az ékezetes karakterek rosszak voltak, meg a rom update FC-zet. Felraktam a gyári MIUI global rom-ot, azzal minden frankó, bár a betüket hekkelni kellett rajta. (Az alapértelmezett rendszer betűk nem tartalmazzák az unicode karaktereket)

Mielőtt vásároltam, elég sokat olvastam. Elsősorban angol nyelvű fórumokban volt erről szó, de a saját oldalán is van info:
http://www.etotalk.com/faq_info.html?faqs_id=866
A support-on rá is kérdeztem, u.ezt elmondták: Támogatja a magyar nyelvet, eltávolít minden kínai karaktert és appot (na jó, egy Games ikont rajta hagytak, nem baj, úgy sem használom). Mivel ez az első 'okos' telefonom, nem akartam vele utólagosan variálni. Az Etotalk Mod -ra rászántam azt a 4,99 dollárt :) Ja, és még Root-olva kértem valamint magyar nyelv-vel! Így kaptam meg (kb egy hét alatt)!
A Mod ROM valószínű külön letölthető (megvásárolható), ahogy néztem, így drágább.
A telepítéséhez sajnos nem értek, valaki biztosan tud segíteni.
Minden jót!

Na, látom szépen kinőtte magát a téma. Akkor leírom témaindítóként, hogy nálam mi lett a vége. Először vettem egy Huawei P6-ot, nagyon zsír teló, használtam is szépen, amikor is kaptam a saját mellé egy céges SIM-et is. Na akkor odaadtam a P6-ot a páromnak, én meg vettem egy Nokia 301 két SIM kártyás telót. Először meg voltam vele elégedve, de aztán pár hónap használat után előjöttek a bénaságai. Ez a Nokia, már nem az a Nokia sajnos.
És akkor itt jön, hogy miért a Kínai mobilos témában írok:
Rendeltem az Eto**lk oldalról (nem reklámozok, aki akarja megtalálja) egy Xiaomi Redmi 1S telót. A telefon, egy szilikon tokkal, egy edzett üveg??? kijelzővédővel valamint DHL express szállítással ~45k jómagyar forintba került. Kb. másfél nap alatt ideért ázsiából, majd jó 4 napot ült rajta a DHL meg a vámosok. Végül még 12 ropit ki kellett csengetnem (ÁFA).
Azt kell mondjam megérte, ez egy remekbe szabott telefon. A hardver elég, a MIUI-ra egyszerűen nincs megfelelő kifejezés. A többi gyártó által készített 'felületek' csak játékok (na jó a Huawei EmotionUI-ja elég közel áll hozzá).

U.I.: nem érdekel, hogy a kínaiak lopják az adataimat, más is.

Annyi pénzért már kapsz itthon egy Nokia Lumia 630 dual simet négy maggal, ami szerintem azért nem rossz és nem kell félned az esetleges jótállásból fakadó problémáktól. Nyúzni, telefonálni, e-mailezni tökéletes, én elégedett vagyok vele. Ha nem zavar, hogy ez WP8.1, akkor ajánlható.

Nekem nem pálya a windows phone, nézegettem őket a media markt-ban, szép is, gyors is, csak microsoft. Nem vagyok túlzott microsoft/windows gyűlölő, ha félreteszem a tényt, hogy microsoft, azt kell mondjam, hogy jól összerakták. Ettől függetlenül még másnak bejöhet, pl. kolléga éppen most vett 630-t, neki tetszik nagyon. Sajnos az első okostelefon vásárlása, nem sikerült annyira jól (Lenovo A630), és így annyira nem jött be az androidos vonal. Viszont, mikor megjött a redmi, megmutattam neki, és mondtam, hogy ez is android, na akkor azért meggyőztem, csak kicsit elkésve, addigra megvette a lumiát.

Az Microsoftos mobil a Nokiának sem igazán jött be, akkor egy fogyasztó miért ne választhatna szimpátia jobban mondva ellenszenv alapján telefon oprendszert? :-)
Androidos telefonnal térhet vissza a Nokia
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Sikerült kiragadni a lényeget. Nem mondtam, hogy jobb a másik, csak egyszerűen az áll kézre. Ettől független, mint ahogy írtam is, nem rossz a Lumia sem. De ha választanom lehet, akkor az utolsók között lenne, mert nekem nem csak az számít, hogy gyors meg szép, hanem az is ami a motorháztető alatt van.

Most látom, hogy nagyjából ezért az árért itt is megkaptad volna: http://www.emag.hu/search/Redmi
Itt nincs vám meg plusz ÁFA, mert eleve magyar számlát kapsz, hiába Román a cég. De az ár annyival magasabb, mintha a kínain lenne. Viszont 2-4 nap alatt itt van!
Én fényképezőgépet vettem tőlük egy csütörtöki napon és kedden reggel megkaptam.
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

No, a mai nap megérkezett a Xiaomi Redmi 1S Red Rice ide (is). Szerdán rendeltem az Etotalkról DHL-lel, semmi extrát nem kértem hozzá, csak egy piros hátlapot. Másnap feldolgozták a rendelést, pénteken pedig már át is adták a DHL-nek, ami azon nyomban kapcsolatba lépett velem, így mire szombat este Lipcsébe, vasárnap pedig Budapestre ért, már rég elküldtem nekik minden számlát és számlakivonatot, amit csak tudtam, hogy tudják mit és milyen értékben hoznak, a vámolást megkönnyítendő. Így is elszöszöltek vele egy napot, így csak ma délelőtt érkezett a futár, aki az ÁFA kifizetése után a kezembe is adta a csomagot.

Elsőre megszívatott, azt hittem hogy máris rosszat küldtek, mert csak a MI logó villant fel rendszeres időnként a telefonon, majd kérdésemre a Prohardveren írták, hogy egy fólia van az akku érintkezőjénél. Azt kivéve már gond nélkül bekapcsolt, alapból magyar nyelven szólalt meg, pár angol név és menüpont volt csak. Frissítettem a legfrissebb magyar ROM-ra a szoftverét, ez eltüntetett pár alkalmazást (nem hiányoznak), és minden magyar lett. A Google alkalmazásokból csak a Play Áruház van alapból benne, de az épp elég. Pár napig én használom, de eddig semmi kifogásolnivalót nem találtam, talán csak annyit, hogy nekem nem jön be a piros, fényes hátlap, ezért feltettem rá az eredeti feketét. A kínai töltőfej+európai adapter se túl szimpatikus, ha van már töltőfej, akkor én szívesebben használnám azt.

Összegezve: szerintem egy igen kiváló telefont kap jó áron az, aki rendel egy ilyet akár Kínából, akár egy itthoni boltból.

Mikor megérkezett a telefon, én nem voltam otthon, de öcsémet is átverte a fólia :) nem tudta bekapcsolni. A ROM amivel érkezik elég gyatra, több helyen is írták, és én is tapasztaltam, hogy iszonyatosan melegedett a teló. Az volt az első, hogy feltettem a Global verziót, aztán pár napja meglett hozzá a legfrissebb magyar is. Google Play helyett én a Mobogenie-t használtam elsőre, ha valaki nem szereti a nagy G-t, jó választás lehet.
A piros hátlap az az amivel gyárilag is lehet rendelni, vagy valami gagyi gyártmány? Tudnál küldeni képeket róla? Lehet ávenném :)

ma akcios (volt) az aliexpressen a xiaomi mi4.
(valami 130$)

t

Küldött már vissza valaki terméket, hogy az nem jó/nem az, amit hirdettek? Ha igen, mit és mennyi volt a postaköltség/hogy adta fel? Visszakapta az összeget az eladótól?

Szia!
Én éppen ma küldtem vissza a telefonomat kínába garanciáztatni.
Felvettem velük a kapcsolatot, leírtam a kínomat, aztán kaptam egy címet ahová küldenem kellett.
Becsomagoltam a gyári dobozába, lefotóztam, a dobozra címzésen kívül egy CN22-es vámáru-nyilatkozat.
413 g volt így a csomag, 2965 Ft-ba került ajánlva, elsőbbségivel.

Úgy általában érdemes ezen (Aliexpress) vagy az alibaba-n műszaki cikkeket vásárolni? Mekkora a sikeres/sikertelen üzletek aránya? Eléggé ellentmondásos információkat találtam róla, pl. ezen az oldalon. Hihetek nyugodtan ezeknek az infóknak? Köszi előre is!