- vtechun blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 5871 megtekintés
Hozzászólások
nekem csak hitelkártyám volt náluk, de a citibankra általánosságban igaz, hogy a legrosszabb árfolyamon váltják a devizát MO-n. kiszamolo blog szamitasa errol. gondolom külföldre is fizetsz, ez eléggé szűkíti a mozgástered akkor.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Van netbankjuk és rettenetesen rossz. Hitelkártyám volt egy ideig náluk, de nem igazán használtam.
A Raiffeisennek volt még tavaly tavasszal 0 Ft-os bankszámlája, azt kipróbáltam. Aztán amikor kiderült, hogy betétet feltörni, vagy belőle részösszeget fölvenni csak TELEFONOS ügyfélszolgálaton át lehet, online nem, akkor kiröhögtem őket és eljöttem. Valaki nem érzi, hogy a XXI. században vannak.
--
Java apps are nothing more than sophisticated XML-to-exception converters.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ahogy látható, nem vagyunk egyformák. Nekem nincs a Netbanjukkal gondom.
:-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Es hova mentel? Egyebkent meg az unicredit erdekelne hasonlo aspektusbol :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem mentem, maradtam a Ersténél. Ennek is vannak hülyeségei, de ami nekem fontos, azt tudja.
A Banco Popolare amúgy ugyanazt a weblogicos frontendet használja, amit az Erste Netbank is, csak más színekkel és CSS-sel.
--
Java apps are nothing more than sophisticated XML-to-exception converters.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Betetkotes/tores: netbankon csak a minimumkamatokkal lehet, barmifele akciosat csak telefonon (v szemelyesen). Ertekpapirt viszont korlatozas nelkul lehet adni/venni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mi évek óta ezt használjuk és mivel csak HUF pénzmozgásunk van, elégedett vagyok vele. A NetBankjuk nem rossz. Ami fontos, hogy havonta kötelező a 150e HUF bejövő összeg jóváírása. Ugyan az idézett oldalon nem ezt írják, de emlékeim szerint ennek bér jellegű jövedelem jóváírásának kell lennie. Ha ez nem realizálódik, elég brutális (tán 3.500 HUF) a havi számlakezelési díj.
Ha viszont ez megvan, ingyen vehetsz fel bármely automatából készpénzt!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jah, ez szerencse megvan, es a kamat sem erdekes, mert nem tarolom rajta a penzem, csak mindig az aktualis fizu elkolteseig lenne szerepe, es havi nehany par dollaros ebayes vasarlas miatt lenne jo, ha lenne valami virtualis bankkartya tema, vagy valami ami biztonsagosabb mint ha tobb szazezer fthoz fer hozza valaki a bankkartya szamok, cvc kod stb ismereteben
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezt használom, a netbankjukkal nincs problémám. Elméletileg személy- és nem számlaalapú a szolgáltatás, vagyis ha már van számlád, nyithatsz még egy (több) számlát, ami szintén hozzád fog tartozni, ilyen alias-jelleggel. Ezt pedig használhatod internetes fizetésre például.
Ami hátrány, hogy kevés fiókjuk van (a veszprémi például megszűnt), de interneten vagy telefonon szinte bármit el lehet intézni. A telefonos ügyfélszolgálatosok is segítőkészek, udvariasak. Egy érdekes dolgot mondanék el: épp Pesten jártam, átvettem némi eurót, gondoltam nyitok egy euroszámlát, és be is teszem. Az ügyintéző közölte velem, hogy nyissam meg inkább telefonon, utána vigyem a pénzt a pénztárba. Hellyel kínáltak, kb. 5 perc alatt megnyitották telefonon, majd odamentem a pénztárhoz, a számla már élt, betettem a pénzt és kész. Szóval minden gördülékenyen zajlott, csak furcsállottam. De biztos volt oka.
--
Debian - The "What?!" starts not!
http://nyizsa.uni.cc
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én amikor utoljára nézegettem, akkor az SMS-ekért az első évben nem számolnak fel semmit, a következő évtől viszont igen.
Ami kérdéses maradt, hogy az internet bankjukon amikor utalsz (vagy akinek utalsz annak a felvételénél?) akkor SMS ellenőrzést küldenek, így az nem tudom, hogy belekerül-e ebbe a fizetni kell kategóriába.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Csak szemely felvetelnel van sms utana, klikk-klikk-go :) En elegedett vagyok veluk nagyon. Korrektek, gyors ugyintezes, egyeduli negativum a fiokok keves szama es nyitvatartasuk.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Lehet. Viszont ha jól emlékszem valami havi díja volt talán az SMS-eknek. Ez kb. pont annyi mint amennyibe máshol a számlavezetés kerül.
Nálam meg feleségem Vaterán vásárolgat, így mindig új partnert kell felvenni. :-(
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ne keverd!
a kp-felveteli/vasarlasi sms szolgaltatasnak van dija (amit nyilvan nem muszaj kerni), a partnerfelvetel az ingyenes
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nekem naluk van szamlam egy ideje, meg vagyok veluk elegedve
a netbankjuk eleg puritan (a BudapestBank fasza netbankja utan eleinte eros csalodas volt), de meg lehet szokni, es idovel kezre all
nagyon jo, hogy tenyleg minden (kartyadij, utalas, KP-felvetel akar kulfoldon is!) ingyen van
arra kell figyelni hogy semmikepp ne valtass veluk devizat, ha paypalt hasznalsz akkor allitsd be hogy a paypal konvertalja forintra, ne a citi!
illetve tarthatsz devizaszamlakat is a forint mellett (szinten ingyenes), es netbankban (vagy telefonon) siman atallithatod hogy a kartya melyik szamlahoz tartozzon
vagyis ha tartasz valamennyi penzt az EUR vagy USD szamlan, akkor teljesen ingyen vasarolhatsz azokrol, nincs konverzio, csak figyelni kell hogy mindig ahhoz az alszamlahoz legyen kapcsolva a kartya, amilyen penznemben fizetsz
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
>KP-felvetel akar kulfoldon is!) ingyen van
Eddig is csak havi 2, nem sokara/mar most is csak havi 1 alkalommal...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
miert, hanyszor akarsz kulfoldon penzt felvenni? :)
en mar 4 eve jarok atlagban havonta (akar tobbszor is) kulfoldre, de eddig egyszer kellett penzt felvenni, arra meg boven eleg
ami azt illeti, en meg itthon is nagyon ritkan veszek fel penzt egynel tobbszor havonta :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Pont nemreg voltam par hetig egy olyan orszagban, ahol minden 3. helyen mukodott csak a dombornyomott mastercard debit (pedig ott volt a logo mindenhol) es nem ajanlott sok KPval sem setalgatni. Jol jott a havi 2 alkalom.
Van aki a draga kulfoldi atutalast keruli meg vele.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> ...minden 3. helyen mukodott csak a dombornyomott mastercard debit...
Akkor húzasd le azzal az indigós micsodával! Annak működnie kell mindenütt.
--
Debian - The "What?!" starts not!
http://nyizsa.uni.cc
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Netbankjuk gyermeteg modon gagyi, olyan hosszu a facepalm lista, hogy mar inkabb megsimogatnad a buksijukat, mint merges vagy. Viszont ellatja a feladatat es (3 honapig) le lehet tolteni belole a tranzakciokat!
Nincs kulon netes kartya, viszont akarhany tarskartyat igenyelhetsz tok ingyen (se kezdeti, se havi dij) es akarhany HUF es deviza szamlad lehet ingyen, a netbankban tudod a kartyakat szamlakhoz rendelni. Igy megoldhato.
Valtani tenyleg huzosan valtanak, USD-t pl. MNB arfolyam + 5% korul. Ez tobb mint 10 forint/USD...
Viszont mivel tenyleg minden ingyen van (meg a kartya letiltas/csereles is, akar tobb dombornyomott debit kartya, penzfelvet barmilyen automatabol) igy hat miert is ne. Ha talalsz jobbat lemondod.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Citibank: netbank higfos, a bankszamla ugyanolyan mint a Rafazom v Unicredit hasonloja. Ha devizaban is terhelik a kartyad (ertsd vasarolsz kulfoldon/-rol) akkor nagyon hamar nem 0 Ft-os lesz a bankszamla leven a uzsoraarfolyamoknak. Ezt csak kulon deviza-alszamlaval lehet kivedeni es akkor se teljesen.
Ha hitelkartya kell akkor viszont a CitiLife a top3 jelenlegi ajanlat kozott van sztem.
SMS csak ez utobbinal ingyenes, amugy 400/ho.
Elony az ingyenes KPfelvet barhonnan.
Unicredit: nalunk van a folyoszamlam cirka 6 eve es en megvagyok elegedve. Netbank fenyevekkel jobb mint pl. a Citi (de Axa es Rafazomnal is szvsz). SMS-t ne kerjel lehuzas (30Ft/sms, ez az en kartyahasznalati szokasaimnal evi 10K minimum). Havi 2 ingyen KP felvetel barhonnan + sajatbol korlatlan hacsak nem valami elcseszett helyen laksz boven elegendo egy atlagembernek szerintem, igy csak papiron jobb a Citi.
Ha van konkret kerdesed kerdezz nyugodtan, hiteleken kivul kvazi minden szolgaltasom volt mar naluk/veluk.
Egyebkent a legjobb (szerintem) kombo:
1.) Unicredit Bonuszra fizu, Maestroval a KP felvetelek miatt. Evi 1890Ft koltseg.
2.) Fizu berak Axa Kamathozora amint megjott. Ez mondjuk 150E-20E ami marad Unicreditnel, szal havi 130ezer lekotesnel olyan evi ~5K (nem szamoltam epp ki csak sacc/kb).
3.) Minden koltes, szamla, egyeb Citiliferol (talan Erste joker meg szobajohet). Ennek eves dija 5500, fizetes beszedesi megbizassal az Axa-rol. A %-os visszateritesbol siman visszajon evi min. 20ezer, ami boven fedez minden koltseget.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A citinek az otphez kepest milyen lehet a kulfoldi vasarlasnal valo atvaltasi dija?
Vegul citi top szlacsomag lett, es asszem ezt a citilife hitelkartyat is beujitom :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
olvasd mar el azt a nehany hozzaszolast ami itt van a temaban, k. otszor leirtuk (arrol nem beszelve hogy minden bank weboldalan ott vannak az arfolyamok)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mar megtortent :P
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hmm, tegnap este 5-kor atutaltam az otp-s szamlarol a citi-s szamlara penzt, ami ma reggel (szombat) realizalodott a szamlan. Ezt nem ertem. Eddig - az otpnel - ha idegen bankbol utaltak penteken, akkor az hetfore jott meg, es ezt tapasztaljak mas banknal levo ismerosok is. A Citi csinal valamit maskepp? Vagy mi lehet az oka? Valakinek otlet?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
nem tudom, nekem anno a Raiffeisenes szamlara jott megy egyszer szombaton (nem munkanap) a penteken atutalt penz, szoval a dolog letezik :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én se értettem sose, miért nincs hétvégén utalás. Ugye mostanság már úgy működik a dolog, hogy számítógépek küldözgetnek egymásnak byteokat, nem nénik papírokat. Vagy a Skynet kiharcolta az ötnapos munkahetet? :))
Amúgy igen, a Citi szombaton is "üzemel". A fizetésem pl. ma reggel jött meg.
--
Debian - The "What?!" starts not!
http://nyizsa.blogspot.com
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kozben kiderult, hogy a citinel ez az alap
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Most, hogy mar igy belemerultem, erdekelne, hogy melyik bankoknal van arra lehetoseg, hogy lehetoleg ne keruljon semmibe a szamla fenntartasa, es legyen lehetoseg amolyan otp-s megoldaskent valamilyen virtualis kartyat hasznalni netes vasarlasra
Egyebkent ahogy nezem, lehet a legjobb nekem a CIB-nel levo munkavallaloi juttatasi csomag lenne
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
mar kibeszeltuk lejjebb, a CITI-nel teljesen ingyenes minden, ha jol emlekszem, a masodik kartya is, es lehet tobb szamlad is a csomagban, szinten ingyen (ha mindegyik kartyahoz masik szamlat kotsz, kesz a netes vasarlasra tokeletes csomag)
csak arra figyelj, hogy a kulfoldi vasarlasokat vagy paypalon keresztul intezd ugy, hogy a paypal valtsa forintra, ne a CITI, vagy az euros/usd-s szamlahoz kosd a kartyat (es azokra a megfelelo valutaban fizess be)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hmm, ennek a tobb szamlanak utana kene neznem, hogy is megy ez, mert vegulis nekem az is eleg lenne, bar lehet megis ez a CIB-es munkavallaloi juttatasi csomag lenne a perfekt, allitolag a cib-nek a netbankja is popec
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hat, a popec eleg tulzas, kezdjuk ott hogy egy full java app az egesz... mutatosabb mint a Citie, de nekem ez sem jon be. a Budapest Banke sokkal jobb, csak az meg baromi draga, azert is jottem el onnan :)
(cibet is hasznalok megtakaritasokra, szoval volt vele dolgom)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Es a cib mobilos felulete milyen? Annak nincs demo verzioja ahogy lattam
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
passz, nem bankolok mobilrol :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Konkretan ipad erdekelne :) mert azon desktop verzio nem megy a java miatt, igy maradna a mobil verzio :)
Lepj mar be a mobil feluleten, ha nem gond, aztan nezd mar meg milyen lehetosegek vannak, koszi :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni