(Ugyan még nincs Androidos készülékem, de) érdeklődnék, hogy van-e olyan alkalmazás Androidra, vagy pedig lenne-e rá igény, ami az alábbi funkciókkal rendelkezik:
- todo lista szerkesztés (ilyen nyilván van egy csomó)
- sync-elés pl. Google Docs-szal, dropbox-szal esetleg saját (user által üzemeltetett) szerverre (esetleg egyszerre többre, hogy legyen backup)
- titkosítás és a távoli rendszeren is titkosítva tárolás (paranoia win)
Pl. az evernote egész jónak tűnik, de saját szerverre sync-el.
Amennyiben nincs ilyen, vagy tudtok még plusz kívánságokat és lenne igény rá, akkor indítanék egy open source projektet.
Nos, ötletek?
Update 2010.10.30.
Elkezdtek körvonalazódni a dolgok a fejemben, ám mivel sose csináltam még ilyen programot, ezért kérnék mindenkit, hogy olvassa át a következő specifikációkat, és kritizálja meg, hogy egy minél jobb rendszer alakulhasson ki.
1. A jegyzet (note)
A jegyzet egy xml fájl lenne, melyet titkosítva tárolnánk egyetlen hosszú stringként (mint ahogy tegnap este tapasztaltam, inkább byte[]-ként szokták tárolni, de hex-be alakítás után lehet stringként is). A titkosítás 128 bites AES lenne SHA1PRNG random forrással inicializálva és a "seed" egy usertől bekért jelszó lenne (azért ez, mert erre találtam howto-t Android platformra). Itt jegyezném meg, hogy a titkosítás területén tényleg nagyon kevés tapasztalatom van, így itt különösen várom a kritikákat! Itt jut eszembe, valahogy azonosítani kéne a távoli szerveren lévő jegyzeteket, pl. egy id-vel...
Egy jegyzet xml fájl szerkezete a következő lenne:
http://pastebin.ca/1977026 (Sajnos nem tudtam idevarázsolni egy xml fájlt...)
Tehát mindegyik jegyzetnek lenne egy címe, így lehetne több jegyzetet is kezelni, pl. iskola, munka, otthon. Egy jegyzetben több jegyzetelem (noteitem) lenne, melyek a következőkből állnak:
- prioritás (int)
- projekt (string, ezt a GTD-ből vettem át)
- szöveg (string, maga a jegyzetelem szövege)
- kész (int illetve boolean, kész van-e az adott elem)
Szerintetek kell-e még elem? Pl. gondoltam létrehozás és/vagy utolsó módosítás dátumra. Akinek van még ötlete, ne tartsa magában!
2. Sync-elés:
Több "connector" is lenne, melyekre mind sync-elné a program a jegyzeteket, így több helyen redundánsan lenne tárolva az adat, természetesen mindenhova a titkosított stringet küldené el. Ez egészen addig egyszerű dolog, amíg csak egy kliens program van, de kettőtől kezdve meg kell oldani a különböző jegyzetek összeolvasztását (merge), ami már problémásabb. Erre is várok ötleteket.
Connectorok:
- saját fejlesztésű PHP "servlet" ami egyszerű fájlként tárolná a jegyzeteket, így mindenki saját tárhelyre is tudna sync-elni.
- Google Docs: utánanéztem, egész jó dokumentáció van hozzá.
- DropBox: hát ehhez viszont nem nagyon találtam dokumentációt, viszont van hivatalos Java lib.
- Ubuntu One, és egyéb Dropbox-hoz hasonló szolgáltatások: ezeknek még nem néztem utána.
3. Port-ok
Először a desktop (J2SE) port fog elkészülni szerintem, mert abban van tapasztalatom, Androidban nincs, de igyekszem mindenhol olyan megoldásokat használni, melyek valószínűleg az Android-os Java-n is menni fognak.
Hát egyelőre ennyi. Bocs a hosszú írásért, de mindenképp szeretném kikérni a véleményeteket, hogy olyan feature-ök legyenek a programban amelyeket használnátok is, és hogy minél jobb megoldások születhessenek.
Egyébként ha közben valaki talál egy hasonló nyílt forráskódú programot ami nagyjából megfelel a specifikációnak, akkor írja le, mert nem feltétlenül akarok én n+1. programot írni.
- 3931 megtekintés
Hozzászólások
Subscribe
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tesztelőnek már most jelentkezem, sőt ha kell szerver tárhelyet tudok adni a teszteléshez.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm szépen, de Google Code-ot szeretnék használni (hamár Android).
Bár ha lesznek fejlesztőtársak is, akkor majd közösen eldöntjük. ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
szerk
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A közelmúltban éppen gondolkodtam rajta, hogy írok egy ilyet. Úgyhogy ha még egy hét múlva is úgy gondoljuk, hogy érdemes ilyet írni, akkor érdemes lesz beszélni róla.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igazán érdekelne, hogy lehet-e értelmes todo/jegyzetelő alkalmazást találni / használni. 5+ éve van PDA-m, okostelefonom, whatever, de hosszú távon csak a papír és ceruza (toll) maradt. Sebességben a leggyorsabb, kb. mindig a táskában van, és a titkosítással sincs gond :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
de hosszú távon csak a papír és ceruza (toll) maradt
+1 de hozzáteszem, hogy sajnos. Akárhogy próbálkoztam, egyetlen gép vagy program sem tudott a jegyzetelésben (tervezgetésben, ötletelés-firkálgtásban, stb.) elég kényelmes lenni. Viszont informácó közzétételében, kultúrált megjelenítésében, keresésében továbbra is verhetetlenek :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
iPad. A merettel van gond...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"és a titkosítással sincs gond"
Nade nem mindenki tud fejben AES-t.
--
Fontos feladatot soha ne bizz olyan gepre, amit egyedul is fel tudsz emelni!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Gtask a Gmailben lévő "Teendőkkel" működik együtt. Titkosításról nem tudok, manuális sync van az ingyenes verzióba. Google Docs-ar meg van Külön Google Docs progi.
____________________
http://asva.info | Vicces képek | LinkTömörítő | Android hírek, tippek
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1 az új projektre :)
Én a gtask-ot és a gdocs-ot használom jelenleg ilyen célokra. Todo-hoz pedig a Got to Do-t http://gottodoapp.wordpress.com/
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Up!
Nem akar senki se hozzászólni?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha már telefon/PDA, akkor mindenképp érdemes lenne a desktop PIM alkalmazással szinkronizálni. Vagy mondhatjuk úgy is, hogy egyébként nincs sok értelme.
Pl. KDEPIM KDE felhasználóknak, Outlook Windows felhasználóknak, valami más Gnome felhasználóknak, stb.
És a hierarchikus feladatlistát ne felejtsd el, bosszantó, hogy nagyon sok program nem képes feladatokhoz részfeladatokat rendelni.
Ja, persze ez azt is jelenti, hogy pl. a KDEPIM-ben létrehozott hierarchiát Outlookba hierarchia nélkül kell tudni átszinkronizálni.
Meg nem tudom, mit tudnak az egyes alkalmazások, de pl. bosszantó, amikor az ember egy teendőt kitöröl a telefonon, mert már nem kell, és a következő szinkronizáláskor újra megjelenik, mert a gépen ott van - ahelyett, hogy a gépről is törlődne.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Úgy vélem, hogy az egyéb desktop alkalmazásokkal való szinkronizálás, pont az általad említett inkompatibilitás és hihetetlen "szabványtalanság" miatt, messze túlmutat ezen a projekten.
Én csak egy pici Java-s todo programot szeretnék csinálni, Android "porttal".
A hierarchikus feladatlistát kifejtenéd?
Tehát pl.:
egyetem jegyzet
- -> szakdolgozat
- * anyaggyűjtés
- * konzultáció
- -> tanulmányi osztály látogatás
- * asztalverés
Ilyesmire gondoltál?
Aztán máshol láttam pl. deadline tulajdonságot, hogy minden elemhez meg lehessen adni határidőt. Ez pl. hasznos, szóval kellene bele.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én pl. a desktopjaimon is tartok todot, és a telefonomon is. Szinkronizálnék is, de KDE-vel nem sikerült még. Outlookkal persze megy.
Hierarchikus todo:
+Motor
+OT vizsga
-Fékmunkahenger
-kipufogódobok
-ülés
+első villa
+szimering csere
-8-as imbusz bit kell
-légkulcsot kölcsönkérni
-olajcsere
-lengővilla zsírzás
-fékfolyadék csere
+Munka
+Egyik projekt
+Másik projekt
+Munkaszinkron
-séma
-program
-adatok
-Adatmodell
-Kőleltár
-Megrendelés
+Harmadik projekt
-Adatmodell
-...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A desktop szinkronnal egyetértek. Nekem az álmom egy androidos Tomboy/Gnote kliens, ami valamiylen szerveren keresztül tudna szinkronizálni a desktopon tárolt Tomboy noteszeimet.
A többivel viszont nem értek egyet (pim, hierarchia, stb), szerintem minden ilyen program halála az, amikor túl sokat akar tudni és túlbonyolódik. Mindig az egyszerű dolgok a legjobbak.
Jelen pillanatban van vagy 5 notesz alkalmazás a telefonomon, de igazából képtelen vagyok bármelyiket is tartósan használni, mindegyik elvérzik valahol. A legfájóbb nekem az _egyszerű_ (lásd tomboy vagy gnote) desktop kliens és normális szinkronizáció hiánya.
Van ameliyk a google-vel tud szinkronizálni, de az csak taskokat tud, noteszeket nem, és nincs desktop kliens, desktopon meg nem jegyzetelek a webes felületen, mikor van kényelmesebb -tomboy- is.
Összegezve számomra a legjobb egy oylan lenne, ami:
- egyszerű android kliens, nem kell nagy tudás, kényelmes felület, egyszerű szöveges noteszek tárolása, automatikus mentés, notesz hierarchia nem szükséges
- az android alkalmazáshoz egy _fullscreen_ widget, amivel egy kijelölt noteszt ki lehet rakni az egyik desktopra, ha azt akarom, hogy szem előtt legyen
- ugyaniylen egyszerű desktop kliens (tomboy/gnote az etalon)
- a pc-s és androidos kliensek közötti automatikus, kérdés és bonyolításmentes szinkronizáció (akár php saját tárhelyen, akár más megoldás)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát ha tomboy és android, akkor: https://launchpad.net/tomdroid
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi, ezt kipróbálom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
TiddlyWiki a reusable non-linear personal web notebook
Egy html állomány javascripttel, sokféle pluginnal testre szabható, valamint létezik webes szolgáltatásként is (http://tiddlyspot.com/) vagy saját webszerrel is megoldható a használata (http://tiddlywiki.org/wiki/Server-Side_Solutions).
Néhány link:
régebbi magyar verzió: http://regi.innen.hu/MagyarTiddlyWiki
titkosítás: http://tiddlywiki.org/wiki/Encryption
tennivalók/gtd : http://monkeygtd.blogspot.com/ http://www.dcubed.ca/ http://www.giffmex.org/tiddlydu.html
Androidra: http://tiddlywiki.org/wiki/AndTidWiki
--
Légy derűs, tégy mindent örömmel!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Engem is érdekel.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni