- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hozzászólások
A Gigabyte backdoor (https://eclypsium.com/blog/supply-chain-risk-from-gigabyte-app-center-b…) által köztudomásúvá tett szándékos biosból az os-be injektált futtahatók (amit a Microsoft tesz lehetővé[ https://www.howtogeek.com/226308/the-windows-platform-binary-table-why-… ]) óta már semmin sem lepődök meg.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
MSI-nek is van ilyenje. Csodálkoztam is, hogy hogy indult rögtön telepítés után a driver telepítő cuccuk. Hát úgy, hogy a BIOS-ban alapból be van kapcsolva ez a "feature".
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
És az Absolute "lopásgátló" ami az ellen nem véd, de legalább:
https://cyberscoop.com/lojack-computrace-fancy-bear-absolute-kaspersky/
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Érdekes, hogy mennyire elkerülhette a nagy nyilvánosságot ennek a hátsó kapunak a létezése, illetve működése. Ellenkező esetben a cég eladásainak zuhanni kellett volna és perek ezreit kaphatta volna a nyakába. Persze csak gondolom, nem néztem utána a statisztikáknak. A Microsoft ténykedése is érdekes. Vajon ilyen jellemzők fejlesztése teszi igazán vonzóvá a különféle hardware gyártók számára a Windows erőltetését? Ami pl. abban nyilvánul meg, hogy csak azt támogatják? Ilyen dolgok könnyen kiváló tárgyalási alapot biztosíthatnak az MS számára amikor azt kívánják, hogy drivert csak az ő rendszerükre készítsenek.
Fentiek persze csak feltételezések és vad fantáziálások szüleménye.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Rosszul értelmezed az érzékeny adat szűrését. Nem azt szűri, ami neked érzékeny, hanem ami neki. Fogadjunk nem készít képet Windows bugokról... 😉
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Recall mögött van valami értelmezhető use-case?
Munkavállalókról gyűjtött metrikákon felül.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Munkavállalókról gyűjtött metrikák.
Amint bekapcsolják a céges gépeken, el lehet gondolkozni hova máshova tudnak menni az IT-ipar irodai rabszolgái.
Mert van sok fasiszta faszkalap cég, amelyik megveszi ezeket a screenrecorder programokat valami cégtől jó drága pénzen lesni mit csinálnak az alkalmazottak a céges gépen egész nap. De amikor már a mikroszoft adja a fícsört simulékonyan az OS-be integráltan natívan, az azonnal az orwellizmus egyik legmagasabb szintjére ugrást jelenti.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A hozzászólásodból egy kis negatívumságot véltem kihallani a megfigyelő személyével kapcsolatban. Ezen csodálkozok, hiszen mind tudjuk, hogy mi az utolsó mondata a könyvnek. :-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Persze. A hárombetűsök világszerte könnyebbe hozzáférhetnek a céges adatokhoz azokon a hibákon keresztül, amik sosem léteztek, most sem léteznek, és nem is fognak létezni, kivéve ha valaki megtalálja valamelyiket. A MS majd szánja-bánja, ebben a műfajban nagyon jó.
Mégis, honnan tudná az AI, hogy mi mennyire számít érzékeny infónak?
Egy excel, benne nevek és nem azonosítható számok érzékeny infó? És egy héttel később a nem azonosítható (törzs) számok és másik számokat tartalmazó excel? Ez utóbbi lehet a fizetés, vagy egy betegség kódja, de akár ügyfél adatbázis is lehet, ami szintén nem nyilvános.
Szerintem az adattolvajok tapsikolnak az örömükben, hiszen végre kaptak egy eszközt, ami elvégzi helyettük a meló egy részét, nem kell kutakodni, simán viszik az aggregált adathalmazt, hogy mi fontos zajlott a gépen.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én azt nem értem hogy amikor ez valakinek a fejében kipattant a Microsoft-on belül,
akkor mivel adta el a management-nek?
Tegyük bele, mert a felhasználók számár ez...?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Felhasználók számára? Hol élsz te? A felhasználó érdeke, igénye, véleménye senkit nem érdekel, a cégnek legyen jó. Beleteszik->felhasználók fele nem kapcsolja ki, mert nem érdekli/ostoba/leszarja, az olyan mennyiségű adat amit el lehet adni, hogy az éves nyereséget megduplázza (szerintem minimum, de nem tartom kizártnak hogy többszörözi). A Windows 7 óta létrehozott Windows UI "fejlesztések 90%-a a felhasználók szerint rossz, butítás, kényelmetlen, nehézkes. Kezdve a Windows8 csempéivel, startmenüjével, az erőltetett telemetriával, kikapcsolhatatlan faszságokkal, előtelepített "kendikresszaga" szarokkal folytatva, ott tartunk, hogy a Windows 11 tálcáját nem lehet oldalra áthelyezni, a rendszertálca ikonokat még mindig egyesével kell ki-be kapcsolgatni, a Windows Mail sem volt egy ergonómiai csoda, de most már a helyére került Outlook legalább ronda is, nem csak szar. Ezek egyikét sem akarták, igényelték a felhasználók. A felhasználók egy picit modernebb, picit letisztultabb Windows7-et szeretnének, nem ezt a hígfost ami manapság Windows 11 néven fut.
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. / Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!! / Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. / "Az udvariasság olyan, mint a nulla a számtanban. Egymagában mit sem jelent, de sokat változtat azon, amihez hozzátesszük." - Freya Stark 1893 - 1993
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hey Siri Cortana, pár éve játszottam egy játékkal, amiben az egyik pályán valami rákosborzasztói prepper compoundba kellett menni üzletelni, de ott elkaptak, és le kellett puffantani mindenkit, hogy meg tudjak szökni. Melyik volt az?
Szerintem bőven lenne B2B és B2C vonalon is értelmes use case, én inkább attól tartok, hogy azokra nem lesz alkalmas, csak monitoringra.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egyáltalán nem érzem hogy ez járna annyi előnnyel mint amilyen költsége van - viszont az AI tanítása munkafolyamatokra teljesen reális.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Imho ha ez észszerűen megvalósítható lenne, én örülnék neki, mert napi szinten jutnak eszembe ilyen kérdések. Hey Cortana, múltkor olvastam egy cikket arról, hogy a Terraform jobot hogy csinálták meg service accountokkal egy Github ARC-n futó pipeline-on, de nem találom a history-ban, keresd má' elő.
De, ahogy fentebb mondtam, szerintem nem ez lesz, hanem ezzel is csak szopni fogunk valahogy.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Eh, nem értitek gyerekek, lemaradtatok a lényegről.
Ezek a képernyőmentések elsősorban nem eladva lesznek, hanem átpasszolják az OpenAI-nak, hogy tanítson bele vele egy olyan MI-t, ami majd jól kiváltja az irodai dolgozókat (és/vagy meg akarják tanítani az MI-t passziánszozni).
Soránál is áll a bál, mert kibukott, hogy Twitch képernyőképet toltak bele. A jogi oldalát tegyük félre egy pillanatra, mit gondoltok, mi célból tolták bele ezeket?
Fantasztikus, hol tart ma már a tudomány! Mondd csak, hogy is kell birkavesével földrengést megelőzni?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az openAI-al nincs, gond a rájuk terhelő vallomást tevő leleplező nov. 26-n meg Epstein-elte magát:
# OpenAI whistleblower found dead in San Francisco apartment
An OpenAI researcher-turned-whistleblower has been found dead in an apartment in San Francisco, authorities said.
The body of Suchir Balaji, 26, was discovered on 26 November after police said they received a call asking officers to check on his wellbeing.
The San Francisco medical examiner's office determined his death to be suicide and police found no evidence of foul play.
In recent months Mr Balaji had publicly spoken out against artificial intelligence company OpenAI's practices, which has been fighting a number of lawsuits relating to its data-gathering practices.[...]
https://www.bbc.com/news/articles/cd0el3r2nlko
--
Szerencsére a Boeing leleplezők közül is többen gyorsan meg Epstein-elték magukat.
https://nypost.com/2024/05/04/us-news/boeing-faces-10-more-whistleblowe…
--
A hasonló orosz figurákkal szemben ezeknek magas ház és ablak sem szükségeltetik, mindig gyanú felett áll, hogy önnön kezükkel választják az érdekelt felek számára kényelmesebb utat.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Itt arra gondolsz hogy viselkedésmintákat tolnak bele?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni