A HPE felvásárolja a Juniper Networks-t

Címkék

Hewlett Packard Enterprise és a Juniper Networks bejelentették, hogy egyezségre jutottak afelől, hogy előbbi felvásárolja utóbbit. Az üzlet értéke ~ 14 milliárd amerikai dollár. Amennyiben a felügyeleti szervek, részvényesek nem találnak kivetnivalót az üzletben, a tranzakció 2024 végén, 2025 elején lezárulhat. Részletek a bejelentésben.

Hozzászólások

Szerkesztve: 2024. 01. 10., sze – 09:02

A HP 2009-ben felvásárolta a 3Com-ot, 2015-ben az Aruba-t. Most a Juniper-t. Következő?

trey @ gépház

HPE-ről, csak jót vagy semmit. A mostani HPE szerverek minősége a nullával egyenlő. Nem közelíti a 0-át, hanem az. Az ILO szokott a totál beszarni. Illetve gyárból úgy jön ki, hogy szar, ezért már géptermekbe HPE installer embert kérünk.Ez a valóság.

Arista => 7280Rx/7500Rx/7800Rx , routing/switching (100/400G, sajnos neha 10G is)
Nvidia(mellanox) => spine/leaf evpn cumulussal (25/100G)
Nokia, nem hasznalom (meg), de van jopar PNI/IX/Transit etc vonal, ahol a tuloldal nokia, es pl DE-CIX-nek is bejott, BIX is hasznalja oket, es mas ISP is hasznalja oket nagy megelegedessel.
Extreme, Edge-core, Quanta, oket sem hasznalom, de mint a nokianal itt is sok-sok aramkorom van ahol a tuloldal ilyet hasznal. IX.br is pl extreme cuccokon fut.

nalunk ezen csak ipmi van, meg kezdeti pxe telepites, utana nem hasznaljuk, igy a 48 portos unifi prok tokeletesek. bar mostmar ezek is 600 dollarok :)

 

viszont annal nincs jobb es szarazabb erzes amikor egy kattintassal es 0 varazslattal megoldja, hogy az a VLAN amit definialtam valahol megjelenjen a porton. tokeletes.

Több éve van Cisconál hibajegy nyitva, annál a cégnél aminek most dolgozok(és nincs megoldva szerintem még mindig 100%-ban és nem vagyok Networkös) : az MTU sizet nem lehet 9000-re rakni a Backup NIC-eken, mert a Backup nem megy le, ha 1500-on van akkor jó. A hibát 100%-ban a Cisco eszközök okozzák azt már sikerült 1000% beazonosítani, csak a töketlen Cisco képtelen volt évekig megoldani.
Az asztali EDIMAX ES-5500P 1000 éves switchem tudja az MTU 9000-et és működik. :)

Nálunk az összes régi "Nagy" gyártó termékeivel volt már a hálózatos kollegáknak bajuk, nem kevés. Mindegyikkel. Általános minőség romlás van szerintem sajnos. Ezzel nagyon nehéz együtt élni.
A gyártóváltás meg nagy rizikó, de ez az MTU=9000 probléma szerintem iszonyat gáz. Régen jó volt Cisco, nagyon. Most nem az.
 

Attól függ mi a "hálózati eszköz" definíciója...

Van még pár nagyobb és sok tucat kisebb gyártó azért....

A Cisco és Juniper akinek a legkomplexebb hálózati portfóliója van ezért szeretik sokan őket. A LAN switchtől a szolgáltatói vagy DC "Terabites" routerig mindenük "is" van.

A HP is ezen pedálozik ahogy a példa mutatja.

Egyébként meg néhány nagyobb még:

Nvidia, Dell, Arista

> lifetime garanciában cserélte 10-15 éves ProCurve switcheit

meg a 20-22 eveseket is nalunk... ezert nincs fejlesztes halozati oldalon, mert ha be is doglik egy regi sw akkor legariztatjak :) igy sose kopnak ki, 100 ev gari van rajtuk :(

amugy en nagyon birom a HPE/Aruba switcheket, pedig ciscot es unifit is hasznalok.

De mint tudjuk, a profi és végtelenül használható eszközök gyártói tönkre mennek, a piacon végül maradnak a gagyigyártók. (Ez ami biztosan lejött az elmúlt 20-30 év számtech történetéből.)

- A META után a HP számomra a legsötétebb cég az IT piacon, ahol csak lehet, kerülöm. Sajnálom, hogy a végén globálisan ez maradt talpon, felvásárolva, kiszorítva, - nem csak a Földön de még az űrben is, - az összes konkurenciát.

Kár érte, kiváló ügynök volt.

Kérdés, hogy mit kezd vele a HPE, miután végigment a felvásárlás.
Ha a piacáért veszi meg, és például eldobja a JunOS-t, akkor határozottan kár érte. A Juniper szerintem technikai szempontból az egyik legszerethetőbb gyártó, jó portfólióval. Kiváncsi leszek, hogy mi lesz ebből a történetből.

HPE-nek kb semmilyen nincs amivel redundans lenne a juniper portfolioval, nem tartok attol hogy barmi is valtozna, ha megnezed a jelenlegi "network" vonalukat ott is minden eszkoz az eredeti NOS-t hasznalja, a h3c cuccok a comware-t stb.
A nev erdekes lesz, mert a juniper azert egy bejaratot nev, bar pl a mellanox/nvidia switcheket is atmatricazzak.

Hát, valóban így is lehet értelmezni, bár szerintem itt csak arról van szó, hogy az egyik mamut akar árulni mindent is, meg be akar lépni egy olyan piacra, ahova eddig nem nagyon volt lába.

Egyébként pont a juniperrel tudok olyan példát mondani, ahol elvileg nem volt szedett-vetett, hanem nagyon csitti-fitti csoda, mert az on-demand vpn / central auth ra való dobozokra is ugyanaz a juniper logó volt rakva, mint a switchekre, routerekre, srxekre. A gyakorlatban meg az utóbbiakon tényleg ugyanaz a junos futott, és ugyanúgy működtek (nyilván a támogatott featureökben, meg tempóban volt különbség), addig ez utóbbiak valami teljesen más platformon, tök másképp működve, CLI nélkül, helyenként elképesztően hiányos network featürökkel voltak, helyenként kifejezetten gyalázatos minőségben. (Lett is belőle elég hamar Pulse Secure). A supportról is annyit tudnék elmondani, hogy való igaz, hogy ugyanott kellett bejelenteni hibát, de rohadtul nem ugyanaz a minőség volt (pedig azon a juniper a rendes termékeivel is igyekezett azért, hogy szar legyen). Itt se hiszem, hogy a bezelen kívül hamar változna bármi, őszintén szólva.

Meg a Netscreenekre is ugyanaz a logo volt kirakva, azokon meg ScreenOS futott, aztán amikor JunOS alapon csináltak tűzfalat (vagy csak kivezették az egészet?) akkor az már messze nem olyan volt.

Ugye ott alapvetően megvették a netscreent, aztán jöttek a junosos eszközök, ott az összes hw-t egy platformra terelték, a ScreenOS-t meg a netscreen néven futó termékvonalakkal meg sunsetelték (nem mintha kár lett volna érte, főleg a screenosért, az szerintem a mai napig csuklik, aki miatt ~150 vpn konfigot kellett kiszednem és visszaraknom, hogy meg tudjam változtatni az alatta levő interface IP címét talán), bár azért elég sokáig húzták még, vicces módon az utolsó nagyobb SSG szériát, amit mi láttunk végül azért nem lehetett már beszerezni, mert nem felelt meg valami updatelt RoHS előírásnak a front panelen valami műanyag.

Meg azért az az egységes platform sem volt azért annyira az, a "normál" meg a high-end vonal azért helyenként egész komolyan eltért, meg pl a 12->15 váltás előtt az SRXek pl elég külön utasok voltak helyenként belül, ott voltam is olyan meetingen, ahol mondta a juniperes ember, hogy ez a 15-re jó lesz, mert jött az új valami C betűs, és szó szerint elküldte a faszba az SRX termék line felelősét kifogásostul.

Egyébként van erre egy baromi jó sztori, üzemeltettünk egy jó nagy kiterjedt support hálózatot, lényegében ügyfélhez kihúzott vpn-ek, és azokban ssh jumphostok erdeje. Ezt még anno a svédektől örököltük, a vpn terminatorra az ügyfélnek valami kis szappantartó netscreent javasoltak, azzal volt minden tesztelve, aztán nyilván ha az ügyfél mást akart, akkor megpróbálták összeintegrálni. Hogy-hogy nem, a juniper ügyfél volt, próbálták összerakni, nem ment, a supportos megírta nekik, hogy "You have to buy netscreen", aztán 1 hét múlva lejött a sajtóközlemény :D :D :D

A Pulse Secure azóta egyébként Ivanti :)

Devnull lehetne azóta :D 

Én alapvetően szerettem a Netscreeneket (az NSM-et már jóval kevésbé), azzal együtt, hogy valóban volt egy-két hülyesége. SRX-et nem ismertem. A Pulse/Ivanti pedig a bonyolult és nehezen átlátható konfigja ellenére teszi a dolgát, ha egyszer beállítottad. (azt azért nem bánom, hogy már nem nekem kell adminisztrálnom :))

vagy 15 eve szereztem egy HP AIS cert-et. azota sem hallotam roluk.

Elég nagy kupleráj van mostanában a Juniper háza táján CSO/Mist vonalon. Talán ez rendet rak, vagy végre kivágják az egészet a pi**ába. 

The worst or stupidest ideas are always the most popular.

Tessék:

We are excited to announce that the Aruba Support Portal (ASP) will be renamed HPE Networking Support Portal effective February 17, 2024.

Szerintem,simán át lesz nevezve minden HPE -re,
Portfolió meg úgy fog kinézni, ahol a metszet van ott maradnak ARUBA termékek ( SMB, Enterprise ), különbségnél maradnak a Juniper termékek ( Datacenter, TELCO ) , többi kuka.