FreeBSD 10.0-BETA3

Címkék

A FreeBSD projekt egy nem tervezett BETA3 mérföldkövet iktatott a FreeBSD 10.0-RELEASE kiadási ütemtervébe. A BETA3 beiktatására egy iconv(1) bug miatt volt szükség.

A fentieknek megfelelően Glen Barber bejelentette a FreeBSD 10.0-BETA3 elérhetőségét. Részletek a bejelentésben.

Hozzászólások

Nekem egy BETA3-hoz képest kicsit sok az újdonság. Az, h van benne hibajavítás, azt persze elfogadom.

néha ha kijön egy ilyen hír végignézem a bsdk honlapjait. most ezt találtam, meg hogy a dragonfly is 10 éves lett idén. régebben az a szóbeszéd járta, hogy amikor a linux letérdel, akkor a bsd még vígan elpöfög. ehhez képest a linuxok agyonverik ilyen tesztekben, vagy nem? :) gondoltam majd valaki keres aktuális tesztet.

hunger jegyezte meg egyszer az openbsdről, hogy a srácok leragadtak a 90es éveknél. legutóbb a Theo interjúban is mintha kérdezték volna (vagy ha nem, akkor ezt kellett volna megkérdezni :)), hogy figyeli-e a linuxot és mi a véleménye róla, hogy állnak ahhoz képest.

Én nem nagyon szoktam performanciateszteket végezni, és eleve kétkedéssel olvasom az összes ilyet. Mindenesetre úgy gondolom, hogy a "régebben az a szóbeszéd járta" kezdetű mondatodhoz egy dolgot lehet hozzáfűzni: ez valószínűleg igaz is volt addig, amíg legalább nagyságrendileg hasonló számú ember fejlesztett BSD-t, mint Linuxot. Amióta ez már a nagyságrendre se igaz, ma a BSD-knek ilyen szempontból elég nehéz lenne ezt tartani - az még elképzelhető, hogy egy-két okos ember időről időre kijön valami addig nem látott zseniális ötlettel, amivel 3-4 kernel-alverzióig esetleg megközelíthetik (vagy túlszárnyalhatják) a Linux kernel teljesítményét, de ha az ötlet tényleg zseniális, akkor azt valaki villámgyorsan "el fogja lopni", és bekerül a Linux kernelbe - és kezdődik előlről. Sajnos a fordított irányban ez egyszerűen a fejlesztők száma miatt sokkal kevésbé valószínű.