Teszt: Intel Core i7 / Nehalem

Címkék

Az APCMag volt olyan szerencsés, hogy tesztelhette az Intel új mikroarchitektúrájának első hírnökét. A vezető CPU gyártó azon van, hogy leváltsa a Core mikroarchitekúrát a következő generációs Nehalem-re. Ez lesz az a mikroarchitektúra, amelytől kezdve az Intel szakít a jó öreg Front Side Bus-szal és bemutatja az új, point-to-point processzor interconnect-et, az Intel QuickPath Interconnect-et. A weboldal néhány hetet töltött el az Intel Core i7 (kódnevén "Bloomfield") processzorcsalád egyik tagjának, és a hozzá való X58 Express (kódnevén "Tylersburg") chipset-nek a tesztelésével. Az eredmény elolvasható itt. További infók magyarul itt.

Hozzászólások

Nem fogja lenyomni az árakat. Ha valamire nagyon vigyáz az Intel az éppen pont az, hogy saját házon belüli konkurenciát ne csináljon. Az én tippem az, hogy az alsó árszegmensben maradnak a mostani c2d-k, kis cache-el, letiltott VT-x-szel és hasonló trükkökkel megnyírbálva, a c2quad vonalat meg szépen fokozatosan felülről kezdve felszámolja az Intel és ahelyett jön be az i7. Aztán utána, amikor fél-egy évre rá megjeleni az i7 2 magos, 2 csatornás memória, L3 nélküli, VT-x letiltott, HT letiltott stb. módon lebutított változatai, akkor elkezdik a c2duo vonalat is lecserélni. Olcsó quad core, ill. funkcionálisan teljes processzor továbbra sem lesz, ha rajtuk múlik.
---
Linux is bad juju.

az olcso procikra nyugodtan lehet alkalmazni a celeron jelzot csak annak mar nagyon negativ hangja van ezert ujit a marketingben az intel. ~40khuf alatt nincs teljeserteku intel proci. masreszt az AMD koritesben jo, pl a 780g chipset nagyonjol sikerult, kivancsi vagyok hogy mikor zarkozik fel az intel egy normalis integralt videoval

udv Zoli

Azért kár mert ha ez a tendencia állandósul akkor az AMD szépen eltűnik a CPU gyártók közül és mi már csak az Intel termékei közül választhatunk. Olyan cég amely egyeduralkodó szerepet tölt be, bizonyos határok között olyan árat szab amilyet akar. Ez persze áremelést jelent.

az intelnek van egy új terméke, ami erős. ebből te levonod, hogy az amd be fog csődölni. afaik az amd cpu-k ár/teljesítmény arányban verik az inteleket. erről egyébként ők is tudnak, lásd a videokártya bizniszt, ahol inkább beletesznek kettőt a gépbe, mert még így is jobban megéri, mint egy erőset készíteni. ehhez kapcsolódóan a másik tényállás, hogy az amd bevételei nem csak a cpu eladásokból származnak.

majd _ha_ az amd meghal, ráérünk filózni, hogy milyen árstratégiát vezet be az intel. szerintem.

ps: egy ismerősöm említette, hogy a piacnak egyáltalán nem érdeke, hogy az amd megdögöljön, sőt. tehát mindent meg fognak tenni, hogy életben tartsák. de egyébként egyelőre nem úgy tűnik, hogy inkubátorra kéne kötni.

Persze, de az Intel hány dolgot gyárt? (mindenféle CPU, alaplap, chipset, hálózati eszközök, SSD disk, stb.) Másrészt mekkora pénztartalék van az Intelnél és az AMD-nél a fejlesztések fedezésére?

Másik, hogy a piacnak biztos, hogy nem érdekes, de az Intelnek nagyon is.

----------------
Lvl86 Troll

Elkezdtem olvasni a teszteket, de aztán abbahagytam, mert rájöttem, hogy ma már úgyis tökmindegy, hogy mit vesz az ember, az elég gyors lesz mindenhez. :)

--
Q: What's the difference between Lem's Solaris and Sun's Solaris?
A: One's an alien presence that drives all who encounter it mad, and the other one's been made into a movie by Andrei Tarkovsky.

A rendszer 100W üresjáratban, terhelve 200W. Király. Még jó hogy lehet kapni. Mondjuk még mindig jobb mint a hasonló AMD cuccok fogyasztása.

--
Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

25%-kal többet fogyaszt, cserébe 50%-kal hamarabb végez azonos mennyiségű feladattal. mi a gondod?

egyébként meg deszkára tényleg mindegy (ahogy Adi írta), megy szépen idle-ben, aztán megeszik 10-20 wattot (a CPU, a többivel meg úgyse tudsz mit kezdeni). nekem 5600+ brisbane van, az ideje 95%-ában power saving-re van állítva (nyilván így se lassú), aztán a 2 core elfutkos 20- fokon (nyáron persze valamivel több lesz). kevesebb áram, kevesebb zaj...

A QuickPath-nak mar nagyon ideje volt.

--
Fontos feladatot soha ne bizz olyan gepre, amit egyedul is fel tudsz emelni!

engem mostanában inkább a low-power cuccok izgatnak...

No rainbow, no sugar