BaliHB blogja

majdnem talált - kijev budapestre költözött

Én nem is értem ezt. A sorozat készítőinek volt véletlen egy felvétele és gondolták az jó lesz?
Abba már bele sem érdemes kötni, hogy a google szerint nincs "muesum of art" kijevben, csak "National Art Museum"

Bár hozzá kell tenni, hogy stílusban valamennyire hasonlít:

upc to xawtv - csatornalista pdf-ből

Hiába a nagy felhajtás a digitálist tv körül, kábelen az analóg tv remélem még sokáig élni fog. Az upc analóg kábelével az az egyetlen bajom, hogy majdnem hetente átrendezik a csatorna listát, a csatornák pedig nem mind mondják meg a nevüket a scantv-nek. Az "egyenként átnézem milyen csatorna" megkönnyítésére csináltam két scriptet.
Az egyik az upc honlapján található csatorna listát konvertálja xawtv formátumba, a másik ezt mplayer formátumba.

hanglejátszó szánalom a köbön linux alatt

A szituáció: Vizsgákra való készüléshez kellett valami zene, ami nem vonja el az ember figyelmét. Találtam is egy nagyon jó netrádiót: http://www.radioswissjazz.ch/
Itt kezdődik a szánalom. Mivel játsszam le?

XMMS már nem elérhető szinte egyik disztróban sem, sőt még az oldalát is szörnyűségesen lepusztították (hol vannak egyáltalán a skinek hozzá?).
Pedig egy pontosan ilyen hanglejátszó kéne nekem. Gyors és primitív. Arra, hogy egyetlen netrádiót vagy néhány mp3-at meghallgassak, nem kell egy bazi médiatáras lejátszó. És persze nem árt, ha rendszeresen frissítve is van a program, amit sajnos nem tud már az XMMS. És persze a gtk1 nemcsak, hogy szánalmasan néz ki, de már nem is része a debian-nak.

maemo kernel + patch-ek

gondolom magyarban nincsenek sokan a nokia n8x0 (n810 és n800) felhasználók, de azért ide is kirakom:
a nokia által kiadott maemo 4.1-es (diablo) kernel nem tartalma egy csomó igen hasznos dolgot. patch-ek készítői mind csináltak egy kis saját kernelt, de senki sem vállalta, hogy összerakja őket, ezért gondoltam én megcsinálom, ha meg már megvan, akkor ki is rakom.
http://seas3.elte.hu/balihb/maemo/

alsa dmix 3. menet

még mindig nem vagyok elégedett az alsa-val. elvileg, ha nincs egy kártyán hw mixer (legtöbbnél nincs), akkor dmix-el magától. Ez lehet, hogy igaz is, de ha egy ilyet lefuttatok:
sox -r 48000 -c 2 -t alsa hw:2,0 -t alsa hw:0,0
hogy a tv kártyám hangja hallható legyen, akkor már semmi más nem fér hozzá a kártyához (illetve ezt sem tudom lefuttatni, ameddig más lejáccik valamit).

I'm PC, I'm Mac, I'm Unix: amit én gondolok róla

Megint mutattak nekem egy szokásos:
http://www.techzi.net/wp-content/uploads/pc-mac-linux.jpg
http://globalnerdy.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/04/mac_unix_vi…
és gondoltam megcsinálom az enyémet. egy pillanatig sem állítom, hogy magától értetődik az egész kép, de én így gondolom kb. :)
http://balihb.deviantart.com/art/I-m-whatsoever-106413559

update: és persze a klasszikus:
http://www.sadinoff.com/fun/quotes/jewish-unix.txt

c/c++ hálózat helyesen, de hogyan?

éppen egy oskolai projekten dolgozok. mmorpg. remek alkalomnak találtam a hálózat programozás gyakorlására. ugyanakkor a send/recv kezelését nem tudom, hogy hogy lehetne szépen megoldani. a példaprogramok csak addig jutnak el, hogy fogadnak és küldenek egy valamit, loop egyikben sincs beiktatva (legalábbis én nem találtam.
jelenleg így oldottam meg:

Linux botnet???

Érdekes dologra lettem figyelmes. sshdfilter-el (http://www.csc.liv.ac.uk/~greg/sshdfilter/) védem a netre néző ssh-imat és az egyiken 300 próbálkozás jött össze 15 óra alatt, ami máskor hónapok alatt szokott csak. megnéztem nmap -O -val pár ip-t és linuxnak néznek ki.
külön érdekesség, hogy a legkülönbözőbb ip-k. van, ami adsl-eles dinamikus, de van, ami fix.

alsa dmix 2. menet.

okké
ez az alsa dolog elég krepp. azért ilyen szempontból win jobb. sajnálom!
eddig sb live 5.1-et használtam, mert van hw mixer-e. de linuxon nem működik a master mixere (persze bekonfighattam volna a softvol-t). ami elég zavaró azért.
mostanában azért gondol az ember a fogyasztásra, és +1 kártya az +x watt, hát gondoltam kihasználom az alaplapit. snd-hda-intel. eddig az tartott vissza, hogy nincs hw mixere. beállítottam. már alapból vicces volt, mert amíg bent volt az sblive, és mivel a vidkártya ati és abban is van hdmi "hángkártya", ami szintén az snd-hda-intel-t használja, véletlenszerűen felcserélődtek a 1-2 indexen. bezzeg, ha kálókártyát cserél az ember, külön kell okítani az udev-et, hogy eth0 legyen az új...
na végül belefogtam, kiszedtem a régi kártyát (hamár lapot is cseréltem, egy asus m3a-h/hdmi-re a sima m3a-ról, mert beteltek a sata helyet és ebben van "beépített" linux, ami 5mp alatt indul), és megnéztem a dmix-et.
bekonfigtam. utána megkaptam, hogy ezt alapból csinálja az alsa.
http://hup.hu/node/62111
na persze. nem tudom bizonyítani, de szerintem az oss emulált kártyára NEM csinálja.
a tv kártyámat bekötöttem az alaplap cd-in-jére. ami remek, csak a mixerben ilyen nem volt. me nem is hallaccott.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=616845 (azért hozzá tenném, hogy sid-et használok és nem ubuntut, a félreértések elkerülése végett)
itt volt a megoldás. 3stack-6ch beállítással tökjól megy, de magyarázzad már el ezt egy win felhasználónak...
remek, szólt a tv. de hamár 5.1, akkor használjuk ki. elindítittam az mplayer-t -channel 6 paraméterrel, de device busy. na szép. és hiába nyomtam ki az esd-t. kiderült, hogy az alsa hangykártyának surround51-et kellett megadni. felhasználó barátság. a felhasználó a barátunk... persze, ha ment akármi más, ami a hangkártyát használja, vagy be volt állítva a dmix az asound.conf-ban, akkor nem ment.
na itt jön az érdekesség. töröltem minden asound.conf-ot. és ha az mplayer ablakát kicsit mozgatom körbe a képernyőn, akkor enyhén beforcsázik a hang. ilyen digitális szeméttel lesz ponfán *aszva. de ha visszaírom az itt taglaltat:
http://hup.hu/node/62111
akkor cibálhatom az ablakot bárhogy, nem lesz gond.
nemtom ki hogy van, de ez az alsa egy krepp(papír. hőhő, de vicces vagyok)

alsa dmix

azt tapasztaltam, hogy sok embernek gond a több hangot kiadó program együttes futtatása. az esd, meg pulse szerintem nem igazi alternatívák, mert elég nagy szenvedés gondoskodni arról, hogy minden program ugyan azt használja. eddig nem volt nagy gondom a dologgal, mert sb live 5.1-et használtam, ami az alsa-project.org tanúsága szerint azon kevesek közé tartozik, ami hw mixerrel rendelkezik (bár az master szabályozója 5.1-ben csak a front-ot szabályozza). most úgy döntöttem áttérek az alaplapi hangkártyára, ezért kénytelen voltam a dmix-et bekonfigni. tehát a legrövideb és legegyszerűbb megoldás:

aptitude + etckeeper + apt backport etch

deb http://digitus.itk.ppke.hu/~hamba/apt ./

összeraktam egy "kis" backport-ot (nem volt kis idő). mind a sid-ből vannak. a csomagokon megpróbáltam minél kevesebbet módosítani. összesen 2 sort írtam át 2 csomagban (ennek ellenére nem garantálom, hogy könnyű utánam csinálni :) a build-dep-ek elég macerásak voltak).