Megjelent a SUSE LINUX Standard Server 8

A SUSE LINUX magyarországi irodája 2003. november 18-án tartott sajtótájékoztatóján jelentette be a SUSE LINUX szervercsaládjának legújabb tagja, a SUSE LINUX Standard Server 8 magyarországi megjelenését. A SUSE LINUX Standard Server 8 operációs rendszert elsősorban a kis- és közepes vállalkozások igényeire fejlesztették ki. A 32 bites, x86 családba tartozó Intel és AMD processzorokon futtatható SUSE LINUX Standard Server 8 támogatja a két processzoros rendszereket, és széleskörű megoldásokat nyújt az internet-kapcsolati, e-mail, fájlkezelési és nyomtatási szolgáltatásokhoz. A grafikus segítségnyújtó és beállító modulok a Linux kezdő felhasználóinak és a kis- és közepes vállalkozások rendszeradminisztrátor munkatársainak is egyszerűvé teszik a Windows tartománykezelőként, Windows környezetű fájl- és nyomtatószerverként, internet átjáróként, e-mail, DNS vagy DHCP szerverként történő beállítást. A szerver telepítése és adminisztrációja teljesen magyar nyelven történhet.Könnyű telepítés - hatékony felhasználói adminisztráció

A grafikus felhasználói felület és a beállító modulok segítségével a SUSE LINUX Standard Server kényelmesen és telepíthető a számítógépre. A telepítéshez elegendő csupán a hálózati cím, az internetszolgáltató adatainak, valamint a vállalat nevének a megadása. A SUSE LINUX Standard Server 8 web-alapú teljeskörű távoli adminisztrációs lehetőséget, valamint VPN (Virtual Private Network, virtuális magánhálózat) alapú biztonságos kommunikációt nyújt a rendszergazdáknak és a felhasználóknak.

A SUSE LINUX Standard Server 8 a felhasználói adatokat egy szabványos központi adatbázisban tárolja (LDAP). A vállalkozásoknak jelentős adatbiztonságot nyújt, hogy a jogosultságok részletes adminisztrációja hozzáférési jogosultságlisták (ACL, Access Control List) használatával történik. A SUSE LINUX Standard Server 8 lehetővé teszi az ACL-ek távoli kapcsolaton keresztül történő gyors és egyszerű karbantartását, változtatását.

A kis- és középvállalatok hálózataiba kapcsolt klienseket szintén gyorsan és egyszerűen lehet hozzákapcsolni a SUSE LINUX Standard Server 8-hoz. A hálózati IP címeket grafikus kezelőfelületen keresztül lehet konfigurálni, DHCP segítségével. A Windows-klienseknél a tartományhoz történő hozzáférés és tartomány erőforrásainak elérése automatikusan történik.

Árak és szolgáltatások

A november közepétől elérhető SUSE LINUX Standard Server 8 szerver megoldást a SUSE LINUX magyarországi disztribútorainál és viszonteladóinál lehet megvásárolni. A termékára tartalmazza a szoftvercsomagot, a dokumentációt, a 30 napos telepítési terméktámogatást, valamint a SUSE LINUX szoftverkarbantartási programjában (maintenance) való 12 hónapos részvéltelt. A SUSE LINUX szoftverkarbantartásának köszönhetően a felhasználók számára az optimális rendszerteljesítmény elérése érdekében elérhetővé válnak a jól dokumentált javítások, patchek és frissítések. A SUSE LINUX Standard Server 8-hoz a SUSE LINUX magyarországi irodája testre szabott karbantartási és üzemeltetési szolgáltatásokat is kínál.

További információ itt.

Hozzászólások

szvsz

ha csak a termék árát nézzük,

MS W2k server kb 20 kliens licensszel kb 300 eFt,

Ez a suse 120 eFt (lassú a magyar suse oldal, ezért doksi nélkül vagyok, csak gondolom, hogy ott nincs kliens szám korlátozás).

Tehát termék ár szintjén versenyképes. Csak az a kérdés, hogy a megcélzott kör elboldogul-e rendszergazda nélkül a szerver OS-el, csupán egy kattintgatós power userrel. Mert ha nem, akkor ezek az árak eltörpölnek a rendszergizdai fizetés mellett, és nem számítanak bele döntésbe.

Nemtom, dolgoztal-e w2k szerverrel... Ugyanis aztis ossze kell am rakni normalisan, nem eleg hozza a "kattintgatos power user" ... (sajat tapasztalat)

Egy hozzaerto winfo$ rencergizda sem olcso mulatsag manapsag... foleg ugy, ha nemcsak webre kell a szerver, hanem domain controller, exchange szerver, wins, stb...