Boot Debian on a RouterStation Pro

Fórumok

Adok 20 000 Ft-ot annak, aki dokumentálással együtt [step-by-step howto-t átadva - "mini comment-ekkel"] beröffent egy Debiant egy RouterStation Pro-n.

A pl.: Lennynek egy pendrive-on, vagy egy microSD kártyán kell lennie, arról bootolnia [vagy vinyó].

Tudom kicsi összeg, de most ennyim van erre [és nincs időm ezzel foglalkozni].

Extra#1: "minipci to sata" átalakító is menne bele [mivel Asterisk futna majdan rajta, és a rögzítés egy 3,5"-es vinyóra menne - ahhoz még egy howtot pluszért.]

Extra#2: a howtot kirakhassam a netre, hogy más is láthassa [ingyen mindenkinek, szerzőt megjelölve].

Egyéb: a konkrét hardware-t nem adhatom kölcsön [legfeljebb a helyszínre eljönni a már "kidolgozott tervvel", ahol fel lehet telepíteni a cuccot, megbeszélni, hogy sikerült].

Szóval ha akarsz fél óra alatt 20k-t keresni, írj pm-ben.

Köszönöm.

Hozzászólások

openwrt nem jó? Talán eleve azzal szállítják, valamint sima routerstationra toltam már openwrt-t. Nem rémlene, hogy ezek a boardok tudnak nem saját flashről bootolni, bár lehet a hogy a redboot al ez is megoldható.

Ubuntu 10.04, Thinkpad x60s

Melyik résszel van a problémád?

Azt leszámítva, hogy az USB porton kiadott áram meglehetősen limitált rajta, nem látom sehol a nehézséget.

OpenWrt trunk-öt leszeded, forgatsz egy sima RSPro owrt-t, majd kiheréled belőle az összes utility-t, fölös limlomot, majd egy make kernel_menuconfiggal konfigurálod a kernelt, testreszabod magadnak, belerakod a kellő SATA vezérlő drivert /ha jól sejtem, via/, és megadod a statikus kernel command line-nál, hogy root=/dev/sda1, vagy amit akarsz.

Debootsrap-pel qemu-mips-en húzol egy debian-t a pendrive-odra, és kész is vagy.

Hú, ez de jó, nekem is kell!

Elgondolkodtam ezen a dolgon. Vennék is egy ilyen lapot, de tudnom kellene a pontos méreteit. Mini ITX (17x17) vagy annál kisseb ez az eszköz?
c

Doboz nincs hozzá gyárilag, egyedileg kell készíteni [Mármint Magyarországon.., crown-tech szerint].

Sebességről mond, hogy milyen tesztet szeretnél.

A méreteit megnézhetem Kedd hajnalban. Majd megírom, ha nem felejtem el.

Annyi plusz, hogy ha minden igaz egyenes kötésű soros kábel kell hozzá...azt meg nem adnak boltban..szóval majd forrasztani kell egyet.

Hamarosan el kellene majd kezdeni vele foglalkoznom...

Teszt: a lan portot mondjuk megküldöd sok http kéréssel amikor a wan porton lóg egy webszerver. Közben figyelve a terhelést! :) Esetleg több különböző méretű fájlokkal lehetne kipróbálni.
stb.

Doboz: nincs sok kedvem reszelgetni. Majd csak kitalálok valamit.

Lap: honnan szerezted be az alaplapot? wireless-bolt?

Soros kábel: nem okozhat nagy gondot a forrasztás még nekem se! :)

Még mindig aktuális a doksiírás? :)

c

No akkor mindkettőtöknek válaszul kicsit:

Méretek, a lap tetején linkelt PDF-ben, meg mellette ott az STP is. Dobozgyártáshoz elég. Bár én megoldottam egy egyszerű műanyag műszerdobozzal és egy reszelővel.

Valamint én spanyoloktól hozattam, ha többen összeálltok, lehet hogy jobban megéri, főképp ha egyéb dolgokat is onnan veszel hozzá (sajna mini-PCI SATA nincs náluk, ez szomorú):
Landashop

őőő, miért is? Nem kellett semmi extra. Minden eddigit meg tudtam vele csinálni ssh segítségével.
Bár érdekes, hogy a wan és a lan oldali portok össze voltak gyárilag bridge-lve. Fura volt, hogy
nem akart DHCP-n jó címet adni. Aztán rájöttem, hogy a másik router adja a címet.
A soros kábelről azt olvastam, hogy igen egyenes kötésű kábel kell hozzá. Nekem kellene egy
anya-anya toldó és akkor csak rádugok egy usb-rs232 átalakítót. De ezzel most nem akartam
foglalkozni.

[UPDATED]: szereztem a soros csatlakozóhoz "anya-anya toldó"-t. 115200bps-el remekül megy minicom segítségével!

c

Egyik ismerősöm ismerőse ismer olyant, aki tud csinálni occsóért :-)
Viccet félretéve egyik kollégám tervezett hozzá dobozt, és legyártatott jópár darabot. Majd megkérdezem, most nem tudom, mert szabin van. A doboz egyébként pár eFt, rozsdamentes acél, két U alakú idomból áll össze, szerintem faja. Ha érdekel, küldj pm-et, és rákérdezek mikor visszaért, hogy van-e még neki.

Na, találtam képet is róla: http://www.turdus.hu/rspro_box.jpg
Szerk: ez egy renderelt kép, de ilyen a végeredmény is.

Megy... Használom azzal is, de hozzá tartozik, hogy az Atheros 9-es sorozat azért barátságosabban használható. Nem nagy a különbség a két kártya közt árban, viszont stabilitásban a 9-esek azért jobbak, jobb fogyasztás mellett.
Itthon mondjuk még mindig inkább csak az ath5-ösök elérhetőek, de ha kintről rendeled a lapot, akkor hozathatsz mellé megfelelő kártyát is.

Amúgy javaslom Mikrotik R52n/R52Hn/R2n vonalon mozogj, a sima R2n nem tud 40 MHz-s csatornákat asszem, a másik kettő igen, a H-s elvileg nagyobb kimeneti teljesítményű, bár a specifikációján ez nem látszik, szerintem egyszerűen csak némileg minőségibb elektronikával van körberakva, hogy ha egyfolytában max teljesítményen pörgeted, azt is elviselje.

Ha kintről rendelnél, osztozhatnánk szállítási díjon, nekem is kellene onnan vmi... Ez esetben priv me please.

Éppen tegnap este tettem egy Asus WL-500GP-re debiant.
Cheeky kolléga összefoglalója jól használható.
Asterixes projektől írnál bővebben?

Mennyibe kerül ez az eszköz doboz nélkül táppal?

Kb 20-23e a lap, kimondottan hozzá gyártott tápot nem láttam, de a régebbi IBM/Lenovo notebook táp a maga 19.5 V-jával nagyon szépen elviszi... :)

Amúgy viták vannak róla minden fórumon, hogy milyen az ideális táp hozzá, én ökölszabályként azt találtam a leírt tapasztalatok alapján, hogy 12 V szinte esélytelen, 16 V kicsit instabil, 24 V hibátlan. Ja, teljesítmény szempontjából ha nagyon meg akarod pakolni erős kártyákkal, akkor is elég 25 W. Egy átlagos N-es wifi kártya meg a board maga 10 W alatt marad, ha jól emlékszem.
Miután volt elfekvő IBM noti tápom, kipróbáltam, tökéletesen megy, és stabil.