ATI Radeon 7500 + Samsung 223 BW + Suse 10.3

Fórumok

Sziasztok!

Próbálkozom a fenti együttessel beállítani a képernyőt, sajnos csak részleges sikerrel. A radeonhoz még nincs linuxos catalyst driver(úgy olvastam, hogy 8500-as-tól létezik), a Suse felismeri a videokártyát (bár más néven), és a felbontás is beállítható a monitorra ajánlott 1680 x 1050-re. A monitorok listájában nincs 223 BW, csak 226, de az ugynaz 22 collos széles monitor, csak azt hiszem 2ms-os, míg az enyém 5 ms. Ennyi szép és jó után csak az a baj, hogy iszonyú szélesek az ablakok, amonitor jobb oldala felé erősen túlnyúlnak, emiatt függőlegesen is "nyomott" a kép. Akármit csinálok, ez így marad. A munkaasztal beállításainál amonitor felbontása nem állítható, mert az üzenet szerint az X server és valami Randr 1.2 még nincs konfigurálva.

Tudtok segíteni?

Üdv: bercibaa

Hozzászólások

A helyzet fokozódik. Mivel sem ti, sem én nem bírtam rendesen beállítani a Radeon 7500-ast (Suse-ban RV200 QW néven fut), kölcsönkértem egy ASUS n6200-ast (GeForce6200), hátha azzal nem lesz annyi gond. Azért éppen ezt, mert ez még beleillik az én öreg VIA KT266 alaplapomba. A Radeont előtte addig buheráltam, hogy a végén az asztal (a monitoron) kb 4x akkora volt, mint annak fizikai mérete (képernyőméret 22 collra volt állítva a vezérlőpultban), és az egérrel ellnetétes irányban irányban mozgott mind a négy égtáj felé. Aztán frissítettem az X.org 7.3-ra, és azóta sötétség és néma csönd. Bootolni éppen lehet, parncssoros módban mindemn működik, de a grafikus környezet nem indul el. A forgó mutatós óra fel-felvillan, de semmi több. Parancssorból a Yast-tal uninstalltam az X-et és a KDE-t, majd vissza, de semmi. Próbáltam startx-el és XDM restart-tal elindítani, de nem megy Vagy a "Cannot connect to X server" vagy a "Display not set" esetleg hasonló üzeneteket kapok. Hogyan tudok ebből kikecmeregni? Hogy tudom az xorg.conf-ot újragenerálni (sax2-vel??), és rábírni az ablakos rendszert az elindulásra? Olvastam valamelyik fórumban, hogy nvidia kártyával nvidia-xconfig parancsot futtattak, de ilyet itt nem találok.

Kösz: bercibaa

Nagyon köszönöm a segítséget! Legközelebb már tudom, mit tegyek. Ma azonban a délutáni szundikálás helyett a gordiuszi megoldást választottam: a root partíció formázása és újra tlepítés (az nvidia kártyával), majd a home és a vindóz partíciók csatolása. Szerencsére a Thunderbird linuxon alapból a home-ba gyűjti a leveleket, így nem kellett azok és a dokumentumaim mentésével foglalkozni. A telepítés után csak a Thunderbird-öt és a Skype-ot kellett még telepíteni, mert azok nincsenek benne az alapban. Meg persze a kép/hang lejátszást valahogy életre kelteni, mert a Suse azt sem tudja magától. Nagyon nem bánom ezt a hosszadalmas eljárást, mert a 10.2-ről való upgrade ezer sebből vérzett, állandóan függőségi problémák ugrottak elő. Az install DVD-n van egy "Telepített rendszer javítása" menüpont is, de az nem vezetett sehova: a kernel betöltése után a "Telepítés nem sikerült" üzenettel leáll.

Egyetlen (??) dolog, ami még szúrja szemem: a GRUB-ban, ahol lehet választani, melyik rendszert töltse be, egyszerre Windows 1, 2, 3 lehetőség is keletkezett. Windows1 bootol. A többitől hogy tudok megszabadulni??

Üdv: bercibaa

Egyetlen (??) dolog, ami még szúrja szemem: a GRUB-ban, ahol lehet választani, melyik rendszert töltse be, egyszerre Windows 1, 2, 3 lehetőség is keletkezett. Windows1 bootol. A többitől hogy tudok megszabadulni??

A Yast2-ben a "Rendszer" csoport alatt Rendszertöltő beállításánál lehet ezt megtenni.