Régi gépre linuxot

Fórumok

Régi gépeket szeretnék még használni, valmire, egy kis internet, egy kis szövegszerkesztés, képnézés, ha birja mp3, stb...

A gépek 266MHz MMX - 400 MHz Celeron procival vannak, és 128MB alatti memóriával birnak.

Milyen linuxot érdemes feltenni, melyik verziót miből?
Az új kiadások komolyabb gépet igényelnek. Lehetőleg valami redhat irányoltságú legyen, ebben van tapasznyalatom.

Válaszokat és tippeket előre is köszi!

A gépek között van noti is amit egy kicsit nehéz lenne bőviteni.

Hozzászólások

Zenwalk, ha nem kell gyakran frissítgetni. Nem tudom 128-ra felmenne-e LinuxMint. A Xubuntu felmegy, az alternate verzió biztosan, azt írják 64MB RAM-mal már sikeresen telepíthető. Más kérdés hogy a Xubuntu XFCE-je nálam rendszeresen elhasalt amikor a felső panelt el akartam távolítani. De hát ezek minor problémák a vasakhoz képest.

Slackware 11 például XFCE-vel vagy fluxbox-szal. Inkább az utóbbit javaslom.

Deli, Vector v. Absolute. Amúgy jól megválasztott ablakozóval /pl. fluxbox, openbox/ és a felesleges szolgáltatások kigyomlálásával gyk. bármelyik i386-os disztró menni fog /Slackware, Debian, stb./.
> BERUS
Motor: Slackware Linux 12.0

Egy hasonló laptopot kaptak nagymamámék, és xp elfut rajta. Ebből arra következtetek, hogy egy lightweight DE-vel bármilyen mai disztró elfut egy ilyen gépen. Szóval, ha red hattal van tapasztalatod, akkor akár fedora is mehet rájuk, persze nem kde-vel vagy gnome-mal, hanem pl. xfce-vel. Asszem telepítőben nem lehet xfce-t kiválasztani, de ha minimal installt csinálsz, utána felrakhatod yummal xfce-t. Persze csak ha tudsz netet kötni a gépekhez. :)

Disztribeket már ajánlottak fentebb. Az mp3 lejátszásra jó esélyed van, mert annak idején 486-oson (de lehet, hogy 386 volt) sikerült mp3-at hallgatnunk. Igaz, a procit eléggé tekerte, de nem 100%-on :)

Nekem most PI 120 notim van dsl linux-al, azon nagyjából mennek az átlagos mp3 zenék; csak akkor kezdenek el akadni, ha az egeret mozgatom.

Egy 200MHz-es procinál már szerintem nem lenne akadás, csak ha valami más komolyabb is fut mellette (nagyobb alkalmazások indítása, nagyobb adatállomány mozgatása a hálózaton).

---
Mondjon le!

Gondolom azért ne F7-et tegyek fel.
Ha pl. RH9-et teszek az befrissíthető annyira hogy jól kezelje az USB-s lomokat, pendrive, mouse, stb... ???
Vagy inkább ne frissítsem, mivel akkor új verziók lesznek a programokból és azok már gépigényesebbek.

mp3-at birja :)
Egy P200MMX nem volt 5% a proci terhelese az mp3 jatekosnak.

Nekem itt egy gepem, amin Debian 4.0 fut. Igaz nem RH alapu :)

A gep egy 166-os pentium (nem mmx-es), 64 mega FPM RAM-mal, 1 megas S3 trioval, ISA-s turtlebeach malibu hangkartyaval.
Alapvetoen minimalis X van rajta Fluxbox-szal, links2 az alap bongeszo, ha komolyabb kell, akkor opera is van. Zenere xmms2-t szoktam hasznalni, mert ahhoz nem kell x, mp3 kb 40-60%-ig is ki tudja hajtani a procit. Ja es persze minimalis vanilla kernelt forgattam ra (no apm, no acpi, no pnp bios). Amugy jobban jarsz szerintem, ha tobb gepbol osszedobsz egy ertelmesebb mennyisegu memoriat. En is epp kijovok a 64-bol sok kepet es egyebet tartalmazo weboldalnal, pedig elegge le van csupaszitva a rendszer.

simán ecsém, a dmesg egyszer:
http://hup.hu/node/26298#comment-355949
diplomamunkám meg másodszor: OOo2.0.x , 2.1 és tsaiban készült, 486DX33MHz DSL3.0 alá simán untgz OOo2.* és ment is, igaz amikor untam, hogy sz***á swappel és zakatol, akkor megdupláztam a ramot 32MB-tá és hasított, mint a szélvész, Impress-szel gond nélkül elkészítettem előadásaimat is. (na jó, a szélvész egy kicsit túlzás, de lényegesen gyorsabb, mint a w9x emesvörd és tsai...)

ami át van húzva, azt teljesen fölösleges elolvasni. az olyan, mintha ott sem lenne

centos-4

--
Bow down and admit defeat. | Old, weak and obsolete.

Hali!

Egy ilyen gépre milyen linux ajánlott (DSL-en kívül)? Járt már rajta Debian, de az lassan bootolt. Látott már gyári ubuntu 7.04 live cd-t is, de az meg hibával jött vissza (/bin/ssh tty1: job control turned off). Meg Ubuntu 7.10 alphát is látott. Az legalább bootolt, de olyan lassú volt, hogy több órába tellett volna neki betölteni az install-t. Mepis szintén nem jó, mivel KDE-s és több óra múlva is csak a háttérképet sikerül neki betölteni. Most Windows XP van rajta :). A Linuxon a következőket szeretném csinálni: OpenOffice.org -gal dokumentumokat írni, mp3-at hallgatni, egy-két kisebb filmet nézni, tanulmányozni stb...

A gép: HP Intel Pentium 200Mhz MMX, 112 MB edo, S3 Trio 64V2 2MB, 16x DVD-Writer, 80 GB winchester

Előre is kösz...

--

Jobb ma egy (debian) Linux, mint honlnap egy Windows (vista)

Jujj. Azért ennyi rammal elég érdekes lesz az az Openoffice... Erre szerintem Ubuntu kicsit testes. Talán egy alap install meg XFCE+csak a szukseges programok. Vagy ICEwm és a szükséges progik. Úgy talán nem eszik annyit.

Én a Debiant javasoltam volna (szinten alaptelepítés, és aztán csak ami kell), de azt mondod, lassan bútol. Bár egy ilyen gépnél szerintem ez nem szempont :) Állítsd be a hibernálást, attól hátha gyorsul.

Vagy tölts le egy öreg slackware-t 8.x-est biztos van az ftp.slackware.hu -n iso azzal biztosan jól megy.

Damn Small Linux?
It doesn't matter if you like my song as long as you can hear me sing

Én egy Pentium MMX 166Mhz 40MB RAM-os notin futatok debian etchet, enlightenmentel, jegyzetelni, olvasgatni tökéletes, netezni nem lehet vele, mert nincs benne hálókártya, de a Dillo viszonylag tűrhetően fut rajta
---
Ketchup elementál megidézése a sajt síkra

Egyetlen erős vas sincs a házban? Mert akkor arra egy vastag linux, a többi meg csak x kliensként üzemel. Néhány userre tökéletes megoldás.

Üdv,
BaZso

Woody simán elmegy rajtuk. Talán a Sarge is.

Én egy IBM SL300-at használok (Intel Slot1 CPU 448MHz & 128MB SDRAM) egy SuSE 7.3-mal (bár 2.4.18-as kernellel).
Ablakkezelőként a QVWM-et használom, amely kicsi, gyors és nem fogyaszt sok memóriát.

Főleg az Audacity fut rajta, mert Compact Casette-ról való átjátszásokra használom. Erre maximálisan megfelel. Kilégítő a sebessége.

Szerintem szövegszekesztésre és internetre is megfelelő, ha nem az OpenOffice.org-ot akarod futtatni.

Anno egy némiképp "gyengébb" PC-n egy ismerős elindította az OpenOffice.org elődjét a StarOffice 5.1-et és...
És el is indult másfél-két perc alatt, mivel sokat "swappelt".

Két lehetőség:

1. Slackware
2. FreeBSD

Van egy notim P166-mmx, 64MB RAM, ICEWM-vel, 1.1.4 OO-val, Slackware-rel és használható.

UHU 1.2 vagy 2.0 ???
szerintem simán elfut rajta...