Hello!
szagolgatom a neuronhálós kódolást.
A "tudást" ugye a neuronok közötti kapcsolat erősségével lehet kifejezni. Namost ahhoz, hogy maradandó legyen a tudás, ahhoz le kéne azt tárolni.
Ez pedig úgy néz ki, hogy van 3 tömböm, melynek elemei objektumok
arr1:={objNew(),objNew(),...,objNew()}
arr2:={objNew(),objNew(),...,objNew()}
arr3:={objNew(),objNew(),...,objNew()}
Miképpen tudom jól eltárolni ezen tömböket?
Az arr2bin() nem tud mit kezdeni az ojjektumokkal.
- 4555 megtekintés
Hozzászólások
A getobjectasarray(obj) --> arr ad egy array-t, amiben az object attribútumai vannak.
Az iniobjectfromarray(obj,arr) --> obj ad egy objektumot, aminek az attribútumai az array elemei.
Megjegyzések:
A getobjectasarray() ugyanaz, mint az :asarray metódus (az object class-ban). Az iniobjectfromarray()-nek nincs metódus alakja.
Az objektumok az attribútumaikat tartalmazó array-ként tárolódnak. Az előbbi függvények úgy működnek, hogy készítenek egy másik típusú (referencia)változót, ami ugyanarra a (memória)objektumra hivatkozik.
Ezekkel a függvényekkel már lehet objektumokat sorosítani/visszaállítani. A visszaállítás csak akkor működik, ha a két oldal között egyetértés van arról, hogy mi az objektum osztálya, és az osztály definíciója mindkét oldalon ugyanaz. Nem tudjuk tárolni/átadni a metódusok kódját. A Jávában ez is megoldható: egész osztálydefiníciót (metódusostul) lehet sorosítani bytekódban.
--
CCC3
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi a választ!
Egy cigi mellett a gangon hajnali 2:45-kor sikerült rájönnöm, hogy nem kell nekem letárolni az egész objektumot, hiszen a neuronnak csak 2 számértéke kell nekem. Ergo letározáshoz kiveszem ezeket egy tömbbe, azt meg mán az ismert arr2bin -nel szépen el tudom tenni.
De mindenképpen kipróbálom ezt az ojjektumosat is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni