12" notebook megéri-e

A közeljövőben tervezek notebook-ot venni.
Legfőképp munkához kellene. Egy kereskedelmi cégnél dolgozom. 15 boltunk van és sokat kell mászkálnom.
Azon morfondíroztam, hogy esetleg egy 12"-os notit vennék.
DE! Elég jelentős ártöbblet van a 14"-15" notikhoz képest.
Arra lennék kíváncsi, hogy megéri-e. Tényleg jóval könnyebb,tovább bírja az aksi?
Mennyit számít az a 2"-3" különbség?
Ha esteleg valaki ilyet használ leírhatná a tapasztalatait.

Hozzászólások

Nagyjából egy kilóval könnyebb az ilyen (nem 2.7-2.8 kiló, csak 1.7-1.8), ami azért jelentős különbség (bevásárlós példa: egy ásványvizes palack és egy joghurt vs. két liter tej, félkiló kenyér, vaj.). Az aksi nagyjából hasonló, hiszen a vinyó, optikai meghajtó, proci, stb. ugyanannyit eszik. Viszont az, hogy mennyire jó huzamosabb ideig használni egy ilyet, már más kérdés - nagyon pici a 12"-es kijelző, és bár az én látásom nem az igazi, de nekem nagyon fárasztotta a szemem, amikor kipróbáltam. Szerintem próbálj ki egyet, netezz róla egy kicsit, nézd meg, hogy mennyire látod jól a betűket.

En lassan 4 eve nyuzok egy Compaq N400c-t, nagyon hasznos volt, amikor sokat jartam ugyfelekhez, eszkozoket konfiguraltam es halozati kapcsolatokat teszteltem vele. Kicsi, konnyu es mobil, ha ezeket a tulajdonsagait ki tudod hasznalni, akkor jo dontes egy ilyen gep, cserebe nyilvan otthon filmnezesre nem lesz idealis.

A filmnézés nálam nem szempont, arra ott van az asztali gép.
A munkahelyemen is van asztali gép, csak amikor ki kell mennem valahová nagyon hiányzik egy noti.
----------------------------------------------------------
Sebeink emlékeztetnek arra, hogy a múlt valóban megtörtént

Izlés kérdése. Nekem is Compaq N400c van, most is erről írok, erről netezek, ezen játszok és ezen nézek filmet is. Az más kérdés, hogy a keresztfiamnak vett vadi új 19'-os Iiyama monitoron jobb volt. Ez a gép mobilitás szempontjából nagyon jó. A teljesítménye is elég nekem. Szvsz ha tényleg sokat/rendszeresen akarod hordozgatni, akkor számít az 1 kilo minusz. Nekem nagyon tetszik a gépem, mert dokkoló egységben van a floppy és DVD, így ha nem kell, akkor nem viszem. De ez tényleg izlés kérdése.

Nekem egy 12"-os iBookom volt egy evig es imadtam. 4-5 (ha odafigyeltem) 6 orat mukodott aksirol. Tovabb is ment volna, csak en untam meg. :) Sok utazasnal jol jott a merete. Kicsi volt, de mindent tudott amit kellett, s a kepe is szep kontrasztos volt. Mondjuk ebben sokat segitett, hogy a felbontasa ugyanakkora volt, mint a 14"-os tesojanak. Jo az a 2" hiany :)

---
pontscho / fresh!mindworkz

CSAK (max) 12"-os notebook eri meg.

--
the multiply techbanned hup user

Nekem is ez a véleményem. Az enyém 1,3 kg, teljesen jó, egyenesen imádnivaló :-) Nem fogod megbánni. Mondjuk az enyém akkuja nem bírta sokat, de azt hallom a maiak sokkal jobbak ebből a szempontból.

Köszönöm a sok hozzászólást, ezek a vélemények megerősítettek abban, hogy tényleg egy 12" -os noti az igazi. Még gyüjtök egy kicsit aztán jöhet. :)
----------------------------------------------------------
Sebeink emlékeztetnek arra, hogy a múlt valóban megtörtént

Jelenleg ez a kiszemelt példány, de ez még változhat.
link
----------------------------------------------------------
Sebeink emlékeztetnek arra, hogy a múlt valóban megtörtént

Most volt nálam próba időre egy 12"-es Apple PowerBook G4, és meg kell mondjam, tökéletes volt a képméret. 1024 X 768 as resolution-al mukodik szépen. Se nagyobbat se kissebbet!